صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 43

موضوع: هم انديشي جهت افزايش حضور كاربران بعد از اتمام مراحل

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض دعوت از دوستان خارج از كشور براي حضور در ApplyAbroad !!!

باز اين Simon اومد ;D

يك ايده به ذهنم رسيده اما ترخدا اگه بد بود ترورم نكنيد :-[. همه ما قطعا توي Friend list هامون افرادي رو داريم كه دارن در اونطرف مرزها درس مي خونن و هر از گاهي سوالاتمون رو ازشون مي پرسيم . اما حقيقتي كه من اخيرن با اون مواجه شدم اينه كه اكثر كساني كه رفتند بدون اشنايي با جايي به اسم ApplyAbroad رفتند و اصلا روحشون هم از وجود اين فاروم بي اطلاع است . و بعدش هم كه اينقدر درگير مسائل اون طرف هستند كه حتي محض نمونه از محالاته كه مثلا در گوگل كلمه Apply رو Search كنند .تا بطور اتفاق اينجا رو پيدا كنند . ما مي تونيم ادرس ايميل اين دوستان رو در اختيار بابك بزاريم تا با يك دعوت نامه ي محترمانه از طرف سايت از طرف ما ازشون دعوت كنه كه به اينجا بيان و زمانهايي كه وقت دارن يك كمكي هم به اين طرفيا بكنن. البته اگه افراد Secret هستند خوب خودمون ازشون بخواهيم كه به اين فارم يك سري بزنن . نهايتا فكر مي كنم همين الان كه داريد اين رو مي خونيد تو Friend list خودتون 2-3 مورد رو داريد كه يا دوست هستند يا فاميل هستيد يا هم كلاس بوديد يا تو كنفرانسها باهاشون اشنا شديد يا از طريق اينترنت يا حتي در همين مدتي كه Apply مي كرديد و دنبال اسم دانشجوهاي استادتون مي گشتيد اشنا شديد و هزاران ياي ديگه ..... اگه گفتم به بابك براي اينه كه جنبه رسمي تري داره و شايد جدي تر به قضيه نگاه كنن و مطمئن باشن كه اگر هم نخواهند بيان ديگه كسي با ايميل مزاحمشون نميشه . مي تونيد خودتون دوستانه دعوتشون كنيد و براشون بگين كه بابت كمكشون فقط دعاي بچه هاي اين طرف دنبالشونه و نه چيز ديگه .
    از اول هم بهشون ستاره نديد چون به هر حال اونها هم حتما دسته بندي ميشن :. اما نمي دونم فاروم مي تونه از روي ISP بفهمه كه كي از كجا داره عضو ميشه كه با توجه به اين قضيه مثلا يك Flag كنار اسم شخصي كه داره عضو ميشه قرار بگيره :-\. اينجوري اونها در سطح 1 از ما متمايز ميشن .

ببخشيد زياد حرف زدم اما فعلا از اين بيشتر به فكرم نرسيد .
    منتظر نظرات بهتر دوستان هستيم .
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

پیش فرض پاسخ : هم انديشي جهت افزايش حضور كاربران بعد از اتمام مراحل

بسیار عالی و مفید است
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Junior Member

به نظر من هم خيلي خوب و مفيد خواهد بود.البته در ابتدا مي تونيد يه مجموعه اي از اطلاعات ضروري شهر ها و دانشگاه ها رو به صورت يك فرم مشخص طراخي كنيد و در فروم بگذاريد و بگيد كه هر كسي كه خارج از ايرانه تا جايي كه مي تونه جواب اين سوالات رو در رابطه با شهر و دانشگاه خودش بنويسه .بعد اين اطلاعات دسته بندي بشه .مثلا:١)كشور: ٢)ايالت ٣)شهر ٤ )دانشگاه هاي مهم اون شهر ٥)دانشگاه خود اون فرد ٦)سايت دانشگاه ٧)اطلاعات مختصر در مورد دانشگاه٨)رشته خود فرد و اطلاعات مفيد و مختصر ٩)اطلاعات شهري ١٠)اطلاعات جغرافيايي ١١)شرايط زندگي ١٢)شرايط اقتصادي١٣)نكات قابل ذكر و.... به همين صورت و حتي خيلي بهتر و ريز تر.:دعوت از بقيه هم در مرحله بعد خوبه.مثلا من خودم خيلي اطلاعات دارم ولي تا وقتي كسي نپرسه نمي دونم گفتنش به درد خواهد خورد يا نه ولي وقتي يه ديتا بيس باشه خيلي ها مي تونن بيان و تجربياتشون رو در اختيار بگذارند.ما اينجا توي شهر خودمون دوست هاي خيلي خوبي داريم كه اولين بار از طريق گروپ اپلاي ابرود كه حالا شده فروم با هم آشنا شديم.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

خيلي از اين راه هايي كه دوستان اشاره كردن خوبه ولي متاسفانه تجربه نشون داده افراد بعد از رفتن بيشتر به دنبال ساير منابع براي جواب هاشون مي گردن مثل گروه هاي دانشجويي ايراني ها كه توي دانشگاه ها وجود دارن يا با پرسش از ساير همكلاسي هاشون.

به نظر من ما بايد دنبال كسايي باشيم كه مطمئن هستيم با كمال ميل حاضر هستن به دوستاشون كمك كنن بدون چشم داشت. اضافه كردن زير گروه براي كمك به اين افراد خيلي خوبه ولي به نظر من تضميني براي حضور مداوم اون ها نيست.

من به نظرم راه حل هاي تشويقي براي حفظ افراد فعال و صد البته تلاش موازي براي تشويق بقيه كسايي كه عضو نبودن به حضور در فروم (البته به نظر من تضميني براي موفقيت اين راه وجود نداره) راه حل منطقي و خوبي باشه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion

من فكر مي كنم چون اكثر كساني كه الان مشغول تحصيل هستند جز yahoo group بودند و فروم نيومدند كمتر اينجا ميان..
    ولي نظرم اينه كه بچه هايي كه امسال و سالهاي بعد براي ادامه تحصيل مي روند و توي اين مدت عضو فعال فروم بودند باز هم ميان.
    نمونه اش اينه كه توي ياهو گروپ اگه كسي تافل اامتحان داده بود و كارش تموم مي شد ايميلهاي مربوط به تافل رو اصلا باز نمي كرد. ولي اينجا مي بينيم كسايي كه منتظر وقت ويزا هستند به سوالهاي سايرين در خصوص امتحان تافل و منابع و ... جواب مي دهند.

سلام

به نظره من مدیران از روی emai های توی yahoogroup قدیمیها اون گروپ رو invite کنن به این فروم و یه عنوانه افتخاری هم بهشون بدن. و توی نامه بهشون بگن که ازشون چه انتظاری میره.مطمئنان اونایی که الان اونورند وقته خالی دارن که پستهای اینجا رو جواب بدن.از 200 نفر 30 تا هم بیان عضو بشن اطلاعاته اینجاا غنی تر می شه.

Global Moderator

Simon آواتار ها

راستي يه چيزي يادم رفت بگم :-[. اگه قرار شد به فرض محال 0 درصد نظر من مقبول بيوفته ترخدا اصلح تر رو دعوت كنيد . نمي دونيد بعضي از اين دوستاي اونطرف اب با نظرات نا اميد كنندشون چجوري باغ ارزوي هاي ادم و ميريزن به هم ( خيلي هاشون هم منطقي برخورد مي كنن و حقايق رو ميگن كه گاهي تلخه ). مثلا مي خوان يه جوري بگن نيا . روشون نميشه كلي سفسطه مي چينن ./ البته اكثرا بچه هاي خيلي خوب و با معرفتي هستند اما همه جا ادم منفي و بخيلم پيدا ميشه . كه فكر كنه مثلا من و شما جاشون و تنگ مي كنيم . ( تو استاداش كه پيدا ميشه واي به حال ... :'( )
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

پست و موضوع خيلي مهمي هستش...به نظر بنده حقير نه عنوان و نه دعوتنامه نميتونه كسي رو بعد از موفق شدن در اپلاي كردن پايبند فورم بكنه...
    ببينيد چطور لازم نيست براي كساني كه ميخوان اپلاي كنن تمهيداتي چيده بشه و چطور خودشون اين سايت رو پيدا ميكنن و يا همه به هم معرفي ميكنند... چون اونها به اطلاعات نياز دارند و اين وب سايت به خوبي نيازشون رو برطرف ميكنه... ولي اگه بخوايم واقع بينانه در نظر بگيريم و احساساتي برخورد نكنيم واقعا فورم ما در حال حاضر چيزي نداره كه بخواد يه دانشجوي فوق يا دكتراي ايراني خارج از كشور رو جذب كنه... چرا؟؟؟ چون به هيچ نيازيش پاسخ نميده... مثل اينكه مثلا من نوعي برم توي فورم كنكوريها فعاليت يا كمك كنم!

منظورم رو اينجوري بگم.... ببينيد يه سري كه قصدشون كمك كردن به ديگران يا تسهيل رفع مشكلاتي هست كه خودشون باهاشون دست و پنچه نرم كردن... فكر ميكنم ايده تشكيل گروه ياهو و اين فورم هم توسط دست اندركارانش همين بوده ... اين افراد تحت هر شرايطي مي يان... تا حالا هم فروم به مشكلي برخورد نكرده در اين زمينه و نخواهد كرد...

يه سري ديگه نه كه مثلا آدمهاي خبيث و بدجنسي باشن و تا استفاده شون از فروم تموم شد بخوان برن و پشت سرشون رو نگاه نكنن... نه... واقعا درس خوندن در سطح دكترا يا فوق ليسانس توي دانشگاه هاي خارج با يه فضاي كاملا متفاوت، فرصتي براشون نميگذاره و توي دغدغه هاي ديگه و مشكلات خودشون گم ميشه...بايد فروم بتونه پاسخگوي نيازي اونها هم باشه تا بهش مراجعه كنند...يعني يه بازي برنده-برنده...

به نظر من در وهله اول بايد:

نيازهاي دانشجويان ايراني خارج از كشور توسط كساني كه توي فورم الان دانشجوي خارج از كشور هستند مشخص بشه و بخشهايي جهت اونها در نظر گرفته بشه...

پيشنهاد من در حالت ايده‌ال ايجاد يك فورم دوقلوي ديگه به اسم studyabroad هستش كه جاش واقعا خالييه و در صورت ايجاد واقعا ميگيره و مثل applyabroad نياز به تبليغ نداره! به نظر من هم نشانه هاي نياز به اين مطالب توي فروم خودمون هم خيلي ديده شده ...( از بحث در مورد غذاي دانشگاه گرفته تا مشكلات مهاجرت و ...) البته شايد الان عملي نباشه... شايد در حد يك زير شاخه جديد در فروم الان كفايت بكنه... البته اگه بشه به نحوي پيغامهاش قاطي بحثهاي اپلاي نشه خيلي بهتره...
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط goodgirl
    به نظر من در وهله اول بايد:

نيازهاي دانشجويان ايراني خارج از كشور توسط كساني كه توي فورم الان دانشجوي خارج از كشور هستند مشخص بشه و بخشهايي جهت اونها در نظر گرفته بشه...

پيشنهاد من در حالت ايده‌ال ايجاد يك فورم دوقلوي ديگه به اسم studyabroad هستش كه جاش واقعا خالييه و در صورت ايجاد واقعا ميگيره و مثل applyabroad نياز به تبليغ نداره! به نظر من هم نشانه هاي نياز به اين مطالب توي فروم خودمون هم خيلي ديده شده ...( از بحث در مورد غذاي دانشگاه گرفته تا مشكلات مهاجرت و ...) البته شايد الان عملي نباشه... شايد در حد يك زير شاخه جديد در فروم الان كفايت بكنه... البته اگه بشه به نحوي پيغامهاش قاطي بحثهاي اپلاي نشه خيلي بهتره...
    این پیشنهاد بد نیست اما به نظر من الان عملی نیست اصلآ ... اونم چون فکر کنم برای رسیدگی به مشکلات کسایی که دارن اونجا درس می خونن رفرنس های بهتری توی همون دانشگاه ها وجود داره که کاراییش از همچین فرومی بالاتره ... و اینکه خیلی بهتره تا وقتی که اینجا خیلی قدرتمند نشده پروژه جدیدی رو تعریف نکینم که ممکنه از هر دوتاشون بمونیم ... هم این فروم و هم فرومی که پیشنهاد داده بودین ...

اما با صحبت اولتون که گفته بودیم عنوان و دعوتنامه نمی تونه کسی رو پایبند کنه موافقم ... اگه پیشنهاد خوب simon رو پیاده کردیم و زیاد موفقیت آمیز نبود مهم نیست ... یه کم صبر کنیم و بچه هایی که الان اپلای کردن و منتظر ویزا بقیه کاراشون هستند یه دفعه تعداد زیادی از دوستان که فعال هستند و پایبندیشون رو هم ثابت کردن تجربیاتشون رو وقتی رفتند بیشتر هم share می کنند .. که خوشبختانه امسال هم بچه ها خوب نتیجه گرفتند و به نظر می آد خیلی ها برن ...

همینطوری هر سال که وقت رفتن می شه خیلی ها ارتباطشون رو حفظ می کنند ... یه کم صبر می خواد ! ...

پ . ن : راستی یه چیزی یادتون نره ... اگه برای بچه های yahoo group میل زدین و دعوتشون کردین حداقل مراقب باشین که از رشته ها و کشورها مختلف باشن ، مخصوصآ رشته که یه دفعه 40 نفر مهندسی مکانیک نداشته باشیم و از business school ها هیچی ...

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیشنهاد خوبی در این بخش قروم داده شده
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...;num_replies=6
    به نظرم این اولین راه کار هست که بچه هایی که تو خارج هستن یک سری به فروم بزنن !! حداقل
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)