صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 43

موضوع: هم انديشي جهت افزايش حضور كاربران بعد از اتمام مراحل

Senior Member

پیش فرض پاسخ : هم انديشي جهت افزايش حضور كاربران بعد از اتمام مراحل

سلام
    احتمالا پیشنهادم خیلی بی خود بوده که هیچ اظهار نظری نشد. یعنی نمیشه روی کمک دوستان خارج از کشور حتی برای یکی دو روز هم حساب کرد؟ مثلا بهشون ایمیل بدیم تا بیایند توی فروم و یک تاپیک مخصوص هر کدومشون بدیم و ازشون سوال هامون را بپرسیم تا نظرشون را بگن. آیا شدنی نیست؟ :-\

یه کاری که همه میتونن بکنن اینه که اگه دوستی خارج ایران دارید و میخواید ازش سوالی بپرسید، به جای اینکه مستقیم سوالتون رو براش ایمیل کنین، میتونین سوالتون رو توی فروم بپرسید و بعد لینکش رو برای دوستتون (یا دوستانتون) بفرستید و ازشون خواهش کنید که توی فروم جواب بدن.
    من چند بار این کار رو کردم و لینک سوالاتی که پرسیده شده بود و من خودم نمیتوستم جواب بدم رو برای کسانی که احتمال میدادم میتونن جواب اون سوال رو بدن فرستادم و خیلیها اومدن توی فروم و جواب دادن.

راجع به مصاحبه با کسانی که الان مشعول تحصیل هستند: ما چندین بار به این موضوع فکر کردیم ولی هر بار مشکل این بود که چه سوالاتی بهتره که از همه بپرسیم. اگه بشه به اندازه کافی سوالات نسبتا کلی و عمومی (راجع به شهر یا دانشگاه) جمع کرد، میتونیم اونا رو برای کسانی که میشناسیم بفرستیم و ازشون خواهش کنیم جواب بدن. به عنوان قدم اول خوبه که این جور سوالات رو هر جوری که بابک صلاح میدونه جمع کنید (یا توی ویکی و یا توی یک عنوان توی فروم) تا بعد برای همه بفرستیم.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

Senior Member

راجع به مصاحبه با کسانی که الان مشعول تحصیل هستند: ما چندین بار به این موضوع فکر کردیم ولی هر بار مشکل این بود که چه سوالاتی بهتره که از همه بپرسیم. اگه بشه به اندازه کافی سوالات نسبتا کلی و عمومی (راجع به شهر یا دانشگاه) جمع کرد، میتونیم اونا رو برای کسانی که میشناسیم بفرستیم و ازشون خواهش کنیم جواب بدن. به عنوان قدم اول خوبه که این جور سوالات رو هر جوری که بابک صلاح میدونه جمع کنید (یا توی ویکی و یا توی یک عنوان توی فروم) تا بعد برای همه بفرستیم.
    سلام
    من می خوام در مورد این که چه سوالاتی را بپرسیم و جمع آوری شون یک پیشنهاد بدم. شاید جالب باشه براتون!
    من می گم که به عنوان اولین کسانی که مورد مصاحبه قرار می گیرند خود شما یا آقای بابک باشید و اجازه بدید که بچه ها سوالاتشون را از شما بپرسند. این طوری اون سوالهایی که سوال خیلی از بچه ها هست کشف می شن و اون سوال های کلی و عمومی خود به خود پرسیده می شن. بعد می تونیم بهترین سوال ها را جمع آوری کنیم. البته این که می گم از خودتون شروع کنیم برای اینه که شما شرمنده می کنید و بیشتر برای ما وقت می گذارید. ولی اون دوستانی که ما بخواهیم برای مصاحبه اینجا دعوت کنیم احتمالا زیاد برای ما وقت نمی گذارند. به خاطر همین بهتره که اون سوالهای طلایی قبلا مشخص شده باشند.
    مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

خب اگه قراره سوال و جوابی در کار باشه دقیقا نفر خود آقا بابکه
    هر چند دوستان تحت عناوین مختلف تا حالا سوالاتشون رو پرسیدند ولی اینکه این سوالات در یک قسمت واحد جمع آوری بشن کار زیباتری می شه

موفق باشید

ApplyAbroad Champion

من مشکلی ندارم و حاضرم در چنین جلسه‌ی پرسش و پاسخی شرکت کنم و به سوال‌ها جواب بدهم. اما در مورد این که بهترین راه مطرح کردن سوالات چیه، می‌شه بحث کرد. به نظرم بهترین راه شاید این باشه که سوالات روی فروم و در بخش مربوط به خودشون مطرح بشه و بعد لینک سوال به صورت پیام خصوصی برای من ارسال بشه تا بهش جواب بدهم. اگر سوال مشابهی در فروم وجود داره، لینک سوال موجود رو بفرستید، بدون این که دوباره بخواهید همون رو مجدد مطرح کنید. ضمنا مجدداً تاکید می‌کنم که سوالاتتون رو مستقیماً از طریق پیام خصوصی نپرسید و فقط لینکش رو برای من بفرستید تا این اطلاعات روی فروم بمونه و برای بقیه هم قابل استفاده باشه.

اگر فکر می‌کنید راه بهتری وجود داره لطفا مطرح کنید.

ضمناً به نظرم خوبه کسانی که ازشون سوال می‌شه بگن که در چه زمینه‌های اطلاعات دارند. از خودم اگر بخواهم شروع کنم باید بگم که اطلاعات من در مورد TOEFL ،GRE و مسائلی مثل گذرنامه قدیمی شده و نامعتبره. همین طور اطلاعاتم در مورد ادامه تحصیل محدود به کشورهای آمریکا و کانادا می‌شه و از سایر کشورها چندان خبر ندارم. رشته تحصیلی‌ام کامپیوتره و اطلاعاتم در مورد سایر رشته‌ها خیلی محدوده.

خب اینکه خیلی خوبه آقا بابک به سوالای بچه ها جواب بدن.. اما ایشون که چند ساله دارن این کارو می کنند! قرار بود یه کار کنیم بچه های اون ور که تو فروم فعالیت نمی کنند جذب بشن

چیزی که به ذهن من می رسه رو بچه ها هم اشاره کردن.. اگه بعضی از نیازهای بچه های اون ور اینجا برطرف بشه احتمال موندنشون تو فروم هست. چیزایی مثل برگشتن.. فرستادن پول.. رفتن خونواده به عنوان توریست، تبدیل ویزا به ویزای کار، اقامت و ... . البته مشکل اینجاست که این مشکلات مقطعیه و باعث نمی شه همیشه بیان! و اصلا نمی شه هم چنین انتظاری داشت.
    در ضمن من فکر می کنم بچه هایی که می رن همین قدر که تو قسمت معرفی دانشگاه ها شرایط دانشگاه و شهرشون، حتی استادایی که دنبال دانشجو هستند و ... رو کامل بگن خودش کمک بزرگیه. بیشتر مشکلات دیگه مثل امتحانای زبان، آزاد کردن مدرک و ... تا حالا جواب داده شدن و حتی اگه دوباره لازم به جواب دادن باشه کسایی که همون موقع باهاش درگیرن (یا مدت زیادی از رفتنشون نگذشته) بهتر می تونن کمک کنند تا کسی که N سال پیش مدرکشو آزاد کرده! مثل اینه که الان به من بگن خیلی بی معرفتی خودت کنکور قبول شدی نمی یای تست های مهم رو بهم بگی کدومان!!

به نظر من اینکه انتظار داشته باشیم یه دانشجو که رفته خودش بیاد فروم رو هر روز چک کنه غیر منطقیه. (می تونید بگین چه بی وجدانم ولی انصافا کار زمان بریه و اگه منطقی فکر کنیم نه احساسی، قطعا تعداد کمی همین قدر فعال می مونند) من که الان فروم کلی نیازامو برطرف می کنه واقعا یه روز پیاما رو چک نکنم فرداش غصم می گیره که باید یه دو سه ساعت بشینم فروم بخونم! (بماند که بابک و بعضی از دوستان دیگه این کار رو می کنند و واقعا هیچ جوری نمی شه ازشون تشکر کرد مگه اینکه فقط آرزوی سرافرازی و خوشی کنیم براشون!!) بنابراین پیشنهادم اینه که در مورد پیام هایی که یکم به اون وری ها مربوط می شه یه جوری یه ایمیل notification براشون ارسال بشه تا بیان فروم و همون لینک و همون سوال خاص رو جواب بدن. البته اینکه چطوری این کار انجام بشه و کی تعیین کنه notification فرستاده بشه (فرستنده پیغام یا مدیرا) رو نمی دونم.
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Yalda62

در ضمن من فکر می کنم بچه هایی که می رن همین قدر که تو قسمت معرفی دانشگاه ها شرایط دانشگاه و شهرشون، حتی استادایی که دنبال دانشجو هستند و ... رو کامل بگن خودش کمک بزرگیه.
    سلام
    با اين پيشنهاد كاملا موافق هستم و قبلا هم در پستي بهش اشاره كردم. اگر هر كسي از دوستان بعد اينكه ميره و يا همين الان كه در خارج از كشور هست حداقل به يك berif discription در مورد دانشگاه و شهر و منطقه اي كه اونجا هست اشاره اي بكنه به مرور زمان كلي اطلاعات ملموس از دانشگاه ها و نواحي مختلف دنيا خواهيم داشت. الان مثلا توصيفاتي كه بچه ها از دانشگاههايي كه هستن رو دادن به تعداد انگشتهاي دست هم نميرسه! وليكن اينكه چگونه اين رو از دوستاني كه هستند بخوايم رو نميدونم. ميشه مثلا يك email براشون با عنوان اينكه" بيان و توضيحي در مورد position خودشون به بچه هاي ايراني كه قصد ادامه تحصيل دارن ،بدن "كارساز باشه

ApplyAbroad Champion

راستش من هم فکر نمی‌کنم که راه‌حل عملی خاصی وجود داشته باشه که همکاری طولانی مدت دوستان خارج از کشور رو تضمین کنه. فقط فکر می‌کنم هر کدوم از دوستانی که از ApplyAbroad استفاده می‌کنند، اگر به خودشون قول بدهند که بعد از این که رفتند حداقل برای یک ماه به طور فعال به فروم سر بزنند و به سوالات بچه‌ها جواب بدهند، بسیار عالی خواهد شد. همچنین این دوستان اگر بتونند بعضی از تجربیات مفیدشون رو در ویکی بنویسند، به تدریج مجموعه‌ی بسیار بزرگی از اطلاعات خواهیم داشت که می‌تونه بهترین راهنما برای دوستانی باشه که در سال‌های آینده این مسیر رو طی خواهند کرد.

من هم مشکلی با جلسه پرسش و پاسخ ندارم و میتونم شرکت کنم ولی کلا اطلاعاتم در باره تمام مراحل apply دیگه خیلی قدیمی شده. پیشنهاد بابک خوبه که گفته بود سوالات رو توی فروم بزنین بعد لینک بفرستید. بعدا هم اگه همه سوالات به اندازه کافی کلی بود جمعشون میکنیم میفرستیم برای دوستانی که اینجا میشناسیم.

یه نکته ای رو هم راجع به ادامه فعالیت کسانی که ویزا میگیرن و از ایران میرن بگم: بهترین راه اینه که هر کس در هر مقطعی که هست، هر سوال و مشکلی که داره (حتی اگر بعد از مرحله apply و مربوط به بقیه مراحل تحصیل) بیاد و اینجا عنوان کنه و اگر لازم بود به مدیران پیشنهاد کنه که انجمن و گروه جدید ایجاد بشه. بالاخره همونطور که خیلی از دوستان الان با مسائل مشابه درگیر هستند و میتونن به همدیگه کمک کنن، بعد از گرفتن ویزا و رفتن از ایران هم همچنان خیلیها با مسائل مشابه روبرو میشن که میتونن بیان توی این فروم با هم در میان بگزارن. در واقع کسایی مثل بابک و بیتا و من در این زمینه ها خیلی بیشتر میتونیم کمک کنیم.
    مسائل از این دست میتونه در هر رده ای باشه. مثلا سوالاتی از قبیل: چه چیزهایی بهتر که از ایران دنبال خودتون ببرین، وقتی رسیدین اولین کارهای مهمی که باید بکنین چیه و چطوری بهتره دنبالشون برید (از قبیل گرفتن گواهی نامه رانندگی، social security، تلفن موبایل،...)، یا مثلا توی هر شهری از کجاها میشه محصولات ایرانی یا مشابه پیدا کرد (از قبیل گوشت و سبزی و نون تا ... "آفتابه"!!!). و از اون مهمتر اینکه چه توصیه هایی هست برای اینکه دنبال موضوع تز دکتری باشین، از کجا میشه منابع پیدا کرد، کی و چطوری باید دنبال internship و در نهایت کار بود، ...

همه سوالات از این دست میتونه باعث بشه وقتی که اعضا از ایران میرن بازم توی فروم فعال بمونن و البته هر از چند گاهی هم به کسایی که توی ایران هستند کمک کنن. امیدوارم که در سه چهار ماه آینده که خیلی ها عازم سفر میشن فعالیتهای از این دست رو بیشتر اینجا ببینیم.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

ApplyAbroad Champion

ضمن تایید حرف مهرداد،‌ می‌خواستم یادآوری کنم که بعضی از مطالبی که مهرداد بهش اشاره کرد رو من در ویکی نوشته‌ام. مسائلی مثل Social Security، خرید تلفن همراه، خرید اتومبیل یا گرفتن Internship:
    زندگی دانشجویی در آمریکا

http://www.applyabroad.org/wiki/inde...tle=Internship

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)