نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: تغییر دانشگاه بعد از خواندن یک کوارتر در سوئد

پیش فرض تغییر دانشگاه بعد از خواندن یک کوارتر در سوئد

سلام به دوستان
    هدفم از ایجاد این پست اینه که اطلاعاتی که خودم در مورد تغییر دانشگاه داشتم رو به بقیه بدم . من خیلی از بچه ها رو دیدم که بعد از یک مدت هم از رشته و هم از دانشگاهشون به هر دلیلی ناراضی بودن و تلاش کردن دانشگاهشون رو ارتقا بدن اما نتونستن.
    من خودم دانشگاه BTH قبول شدم و یک کوارتر اونجا بودم .دانشگاه خوبی بود از نظر تعداد ایرانی هاش !!! اصلا حس غربت اونجا در کار نیست !!!
    اما خب به دلایلی تلاش کردم دانشگاهم رو عوض کنم و الان دارم دانشگاه لینشوپینگ در campus نورشپینگ میخونم.
    تقریبا همه ی کسانی که تلاش کردن انتقالی بگیرن مسیر اشتباهی رفتن اونم این بود که با دانشگاه مربوط تماس بگیرن و سعی کنن از همون اول انتقالی بگیرن.
    از اونجا که معمولا دانشگاه مربوط هم یکی از دانشگاهها یی بوده که قبلا ازش ریجکت شده بودن صد در صد کار اشتباهی در پیش گرفتن چون یکی از حرف های سوئدی ها اینه که yes means yes,NO means No یعنی حرفشون تغییر نمیکنه مگر اینکه واقعا اشتباه کرده باشن.
    روند صحیح انتقالی اینه که شما مدیر گروه دانشگاه و رشته ای که میخواید رو پیدا کنید و از طریق ایمیل و بعد تماس و بعدها حتما حضوری مراحل رو پیگیری کنید.
    به مدیر گروه بگید که شما در حال تحصیل در فلان دانشگاه هستید و قصد دارید این ترم در دانشگاهشون course بردارید .
    مدارکتون شامل نمره زبان
    ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
    مدرکی که نشون بده شما چند credit va course پاس کردید
    کپی پاسپورت
    رو براشون اول از طریق ایمیل بعد از طریق پست بفرستید اگر مدیر گروه بپذیره شما میتونید course های اون ترم رو بردارید .
    همزمان هم باید سایت دانشگاهتون رو چک کنید که برای انتقالی کامل به دانشگاه و به اصطلاح program باید فرمی پر کنید و صفحه آخر رو پرینت بگیرید و امضا کنید و قبل از ددلاینی که تو سایت گفته با مدارکتون پست کنید.
    اگر شما نمره زبان و تعداد واحد هایی که تو سایت اعلام میکنه رو طبق خواستشون داشته باشید بتون پذیرش خواهند داد. که معمولش اینه که تو کوارتر اولی که میرید تو اون دانشگاه 15 credit گرفته باشید.
    این اطلاعاتی که دادم مربوط میشه به دانسته های من از دانشگاه لینشوپینگ و من صرفا اطلاعات کلی رو گفتم.اگر مایلید این مسیر رو برید باید بدونید که سختی های خودش رو داره و باید براش وقت گذاشت و جزئیات رو هم خوب بررسی کرد.
    اگر سوالی دارید من در خدمتم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه بعد از خواندن یک کوارتر در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط shiva.elyasi نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    هدفم از ایجاد این پست اینه که اطلاعاتی که خودم در مورد تغییر دانشگاه داشتم رو به بقیه بدم . من خیلی از بچه ها رو دیدم که بعد از یک مدت هم از رشته و هم از دانشگاهشون به هر دلیلی ناراضی بودن و تلاش کردن دانشگاهشون رو ارتقا بدن اما نتونستن.
    من خودم دانشگاه BTH قبول شدم و یک کوارتر اونجا بودم .دانشگاه خوبی بود از نظر تعداد ایرانی هاش !!! اصلا حس غربت اونجا در کار نیست !!! ....
    اصلی ترین مشکل BTH چی بود؟ از لحاظ سطح علمی و اساتید کلا چه طور بود؟ راستی شما BTH چی می خوندین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkhdbe نمایش پست ها
    اصلی ترین مشکل BTH چی بود؟ از لحاظ سطح علمی و اساتید کلا چه طور بود؟ راستی شما BTH چی می خوندین؟
    BTH برق گرایش سیگنال پراسسینگ میخوندم و تا حدی این دانشگاه معروفه که تو این رشته قوی هست !
    من به چند دلیل این ار رو کردم >
    1. اگر رنک این دانشگاه رو ببینید به طور کل هم از نظر وزارت علوم خیلی مطرح نیست هم در کل دانشگاه شناخته شده ای نیست .اما لینشوپینگ از هر دو نظر جای بسیار بالایی قرار داره.
    2.کارلسکرونا شهر کوچیکی هست که کار پیدا کردن توش به مراتب خیلی دشوارتر و تا حدی ناممکن هست. اما وضع تو لینشوپینگ کاملا متفاوته .تعداد شرکت های زیادی به فاصله کمی از دانشگاه هست (که بنا به گفته ی آشنای خودم که خیلی سال هم اینجا زندگی کرده هم فوق و دکتراش رو تو این دانشگاه خونده و الان تو یکی از اون شرکتها کار میکنه ) که اگر شانس کار برای دانشجویی باشه از اونجا که دانشگاه لینشوپینگ براشون کاملا شناخته شدست ترجیهشون به دانشجوی اون دانشگاه هست تا مثلا کسی که تو BTH خونده.
    3.از نظر دکترا هم اگر خوب درس بخونید به راحتی میتونید همینجا ذکترا هم بخونید و قطعا کسی که از لینشوپینگ دکترا بگیره با دانش خیلی بیشتری خواهد بود تا کسی که تو BTH دکترا بگیره.
    4.دلیل شخصیم به خاطر بودن آشنا هام تو این شهر که واقعا تو غربت مثل طلا میمونن.
    اینها دلیل های من برای اومدن بود و به خاطر همین 4 دلیل ریسک و سختی زیادی کشیدم اما باز هم اومدم. ولی دلیل های دیگه دارم که به همون دلیل ها خواستم بقیه رو با این مسیر آشنا کنم چون واقعا ارزشش رو داره.
    بعد از اومدن فهمیدم که واقعا چقدر فرق بین این دو دانشگاست
    5.سیستم طوری هست که مجبورت میکنه به موقع و درست درس بخونی و با این کار با اینکه سطح امتحاناتش بالاتر از BTH هست اما چون خوب تو ترم خوندید خیلی راحت و دوست داشتنی از پس امتحان بر میاید و حتی اگر واقعا خوب بخونید میتونید نمره ی خیلی خوبی بگیرید.
    6.آزمایشگاه که خیلی مهم هست تو BTH به هر شکلی آخر به کمک یک شاگرد خوب کلاس بت مبگن پاس شدی و از کنارش میگذری بدون اینکه واقعا فهمیده باشی چی بود !!! اما اینجا هم استاد خوبی هست که واقعا تسلط داره به کارش و میتونه کمکت کنه و راهنماییت کنه هم آزمایشگاهاش طوری هست که باید کامل درس رو فهمیده باشی تا از پسش خوب بر بیای و بعد از اون هم باید گزارش آزمایشگاهی بدی در حد تیم ملی !!!! در کل سیستم طوری هست که مجبوری خوب بخونی و این با اینکه به ظاهر کار رو سخت میکنه اما در اصل بزرگترین پوان مثبتشه.
    7.اگر درسی رو خوب نمره ازش نیارید میتونید تو ریتیک اگزم مدام شرکت کنید تا نمرتون رو ارتقا بدید .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Signal Processing-BTH

سلام
    من برای پاییز 2011، BTH سیگنال قبول شدم و میخوام برم KTH
    نمره زبان فعلیم 86 از ibt هستش
    چند تا سوال دارم:
    1)همین اول کار شروع به تقاضا کنم یا نه بگذارم یه lp که خوندم بعد شروع کنم
    2)آیا برای تغییر رشته تو انتخابام برای این ترم باید از قبل kth رو انتخاب کرده باشم
    3) دد لاین رو برای اکسچینج نگاه کنم؟ اصلا تحت چه عنوانی انتقال رو میزنه؟
    4)نمره زبان در اونجا 92 هستش، اما من نمرم پایین تره. از یه نفر شنیدم که اگر یه ترم هر دانشگاهی تو سوئد بخونی دیگه نمره زبان دانشگاههای دیگه ازت نمیخوان. این صحت داره و این نمره من مشکلی نداره؟

ممنون
    من نه عاشق هستم
    و نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من
    من خودم هستم و تنهایی ویک حس غریب
    که به صد عشق و هوس می ارزد

Junior Member

سلام
    من هم همین سوال دوستمون جناب پورنگ رو داشتم
    میخواستم بدونم اگه از یه دانشگاهی بخوای به یه دانشگاه دیگه انتقالی بگیری که نمره زبان بالاتر میخواد
    حتما باید دوباره امتحان زبان داد یا دیگه وقتی مثلا یک ترم درس خوندی دیگه واسه انتقال ازت مدرک زبان
    نمیخوان؟
    مرسی.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shiva.elyasi نمایش پست ها
    BTH برق گرایش سیگنال پراسسینگ میخوندم و تا حدی این دانشگاه معروفه که تو این رشته قوی هست !
    من به چند دلیل این ار رو کردم >
    1. اگر رنک این دانشگاه رو ببینید به طور کل هم از نظر وزارت علوم خیلی مطرح نیست هم در کل دانشگاه شناخته شده ای نیست .اما لینشوپینگ از هر دو نظر جای بسیار بالایی قرار داره.
    2.کارلسکرونا شهر کوچیکی هست که کار پیدا کردن توش به مراتب خیلی دشوارتر و تا حدی ناممکن هست. اما وضع تو لینشوپینگ کاملا متفاوته .تعداد شرکت های زیادی به فاصله کمی از دانشگاه هست (که بنا به گفته ی آشنای خودم که خیلی سال هم اینجا زندگی کرده هم فوق و دکتراش رو تو این دانشگاه خونده و الان تو یکی از اون شرکتها کار میکنه ) که اگر شانس کار برای دانشجویی باشه از اونجا که دانشگاه لینشوپینگ براشون کاملا شناخته شدست ترجیهشون به دانشجوی اون دانشگاه هست تا مثلا کسی که تو BTH خونده.
    3.از نظر دکترا هم اگر خوب درس بخونید به راحتی میتونید همینجا ذکترا هم بخونید و قطعا کسی که از لینشوپینگ دکترا بگیره با دانش خیلی بیشتری خواهد بود تا کسی که تو BTH دکترا بگیره.
    4.دلیل شخصیم به خاطر بودن آشنا هام تو این شهر که واقعا تو غربت مثل طلا میمونن.
    اینها دلیل های من برای اومدن بود و به خاطر همین 4 دلیل ریسک و سختی زیادی کشیدم اما باز هم اومدم. ولی دلیل های دیگه دارم که به همون دلیل ها خواستم بقیه رو با این مسیر آشنا کنم چون واقعا ارزشش رو داره.
    بعد از اومدن فهمیدم که واقعا چقدر فرق بین این دو دانشگاست
    5.سیستم طوری هست که مجبورت میکنه به موقع و درست درس بخونی و با این کار با اینکه سطح امتحاناتش بالاتر از BTH هست اما چون خوب تو ترم خوندید خیلی راحت و دوست داشتنی از پس امتحان بر میاید و حتی اگر واقعا خوب بخونید میتونید نمره ی خیلی خوبی بگیرید.
    6.آزمایشگاه که خیلی مهم هست تو BTH به هر شکلی آخر به کمک یک شاگرد خوب کلاس بت مبگن پاس شدی و از کنارش میگذری بدون اینکه واقعا فهمیده باشی چی بود !!! اما اینجا هم استاد خوبی هست که واقعا تسلط داره به کارش و میتونه کمکت کنه و راهنماییت کنه هم آزمایشگاهاش طوری هست که باید کامل درس رو فهمیده باشی تا از پسش خوب بر بیای و بعد از اون هم باید گزارش آزمایشگاهی بدی در حد تیم ملی !!!! در کل سیستم طوری هست که مجبوری خوب بخونی و این با اینکه به ظاهر کار رو سخت میکنه اما در اصل بزرگترین پوان مثبتشه.
    7.اگر درسی رو خوب نمره ازش نیارید میتونید تو ریتیک اگزم مدام شرکت کنید تا نمرتون رو ارتقا بدید .
    سلام شیوا جان میشه بگید برای مدیر گروه رشته جدید چه دلایلی آوردید که قبول کردن؟ آیا اینکه شهر دیگه فامیل دارم و میتونم خونه اونا بمونم که هزینه هام کم بشه دلیل قانع کننده ای هست واسه مدیر گروه؟