صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 68 , از مجموع 68

موضوع: پست مدارک | TNT | DHL | کاراپست | ارسال مدارک به استرالیا/ ایران و مسائل مرتبط

Member

پیش فرض پاسخ : ارسال مدارک به استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط shafaghshayan نمایش پست ها
    سلام

4- از چه پستى براى فرستادن و دريافت بسته به استرليا ميشه استفاده كرد؟

مرسى
    به نظر من DHL بهترین گزینه هست. البته قبلاً TNT ارزانتر بود ولی طبق پست قبلی که دوستمون نوشته مثل اینکه دیگه به طور مستقیم با ایران همکاری نمیکنه!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارسال مدارک به استرالیا

سلام، مدارکتون چقدر وزن داشت؟؟

متشکرم.

پیش فرض پاسخ : پست مدارک | TNT | DHL | کاراپست | ارسال مدارک به استرالیا/ ایران و مسائل مرتبط

من برای پست مدارک ( چند تا کاغذ) از ایران( اصفهان)‌ به ملبورن حدود ۱۸۵ هزار تومن هزینه دادم و حدود ۴ روزه رسید.
    از ملبورن هم برای ایران برای یک پوشه زیر ۵۰۰ گرم ۱۲۹ دلار استرالیا ازم پول گرفت. در ضمن یک فرمی هم بود می گفت به کشورهایی مثل عراق و ایران و سودان و ... باید ۴۰ دلار بیشتر بدین چون ریسک داره قانونش هم مال فوریه ۲۰۱۶ بود. ولی موقع پرداخت کارمندشون گفت که اعمال نشد و بدون ۴۰ دلار برام پست کرد.

البته یادمه حدود سال ۲۰۱۳ باید برای پست به دی اچ ال از ارپا به ایران یک ضمانتنامه ضد تروریستی هم از یک مرجعی می گرفتین! و گرنه اصلا نمی تونستین پست کنین. خدا رو شکر بعد از مذاکرات و برجام این بندهای تحقیر آمیز رو برداشتن.

پیش فرض پاسخ : پست مدارک | TNT | DHL | کاراپست | ارسال مدارک به استرالیا/ ایران و مسائل مرتبط

یه چیز دیگه که باید بگم اینکه نامه ای که با DHL به ایران پست کردم دو روز در گمرک استرالیا مونده بود و در سایت پیگیری عبارت Clearance Delay درج شده بود. من با چند نفر تلفنی در DHL صحبت کردم و برخوردشون خیلی خوب بود. و یک خانومی مسئول کارم شد و پیگیری کرد. خودش هم وقتی درست شد زنگ زد بهم خبر داد.
    گفتن باید برای همه بسته هایی که به مقصد ایران میره باید حتما indemnity form امضا بشه. این فرم در حقیقت یه تعهد که شما می دین که بسته تون شامل تکنولوژی دوگانه یا کالا های تحریمی نیست. من این فرم را موقعی که بسته ام را تحویل دادم امضا کردم. اگه کسی می خواد به ایران بسته بفرسته حتما حتما باید امضا کنه.

یک نسخه از اون فرم:
    http://www.dhl.com.au/content/dam/do...ity_letter.pdf

ولی خب در گمرک هم نمی دونم دو باره چرا چک کردن. من فکر می کنم بسته ام را باز کردن و بازرسی کردن. من فقط دو تا کاغذ بود ولی حدود ۲ روز معطل شد در گمرک. ولی بعدش که از گمرک اومد بیرون چهار روزه رسید اصفهان.

Junior Member eebian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Universität Stuttgart

سلام دوستان
    کسی تجربه ی ارسال مدارک یا بسته ایی از Australia Post از استرالیا به ایران رو داشته؟
    قابل پیگیری و اعتماد هست توی ایران؟ دفتر دارن توی ایران که بتونن بسته رو بفرسن به مقصد؟

بر در شاهم گدایی نکته‌ای در کار کرد
    گفت بر هر خوان که بنشستم خدا رزاق بود

سلام
    کسی از دوستان ظرف روز های آینده از استرالیا به ایران سفر داره؟ یه بسته دارم که زحمت حمل مسافری اش رو می دم و کامزد و هزینه رو پرداخت می کنم

Junior Member

سلام کسانی که میخوان به دانشگاه های استرالیا مدارکشون رو ارسال کنن نیازی به پست نداره، تقریبا تمامی دانشگاه های استرالیا در ایران یک Agent دارن، مثلا موسسه ایرسافام تقریبا نماینده همه دانشگاه ها هست، شما میتونین مدارکتون رو ببرین ایرسافام از اونجا اونا به صورت ایمیلی براشون ارسال میکنن و دیگه نیازی نیست اصلا که به صورت پستی ارسال کنین، ایرسافام هم یک قرارداد باهاتون میبنده حدود 400 - 500 تومن اولش ازتون میگیره وقتی که جواب دانشگاه بیاد چه رد بشین و چه قبول بشین پول رو بهتون بر میگردونه.

Junior Member

اینا کارشون همینه و چون agent دانشگاه ها هستن پولشون رو از اون دانشگاه بابت اینکار دریافت می کنن. این پول رو از شما میگیرن که تا قبل از دریافت جوابیه از دانشگاه، اگر فرآیند اپلای رو کنسل کنین به این موسسات دیگه پولی از طرف دانشگاه واریز نمیشه، وقتی جواب دانشگاه بیاد پول رو به شما میدن، البته بر فرض اینکه پول رو هم پس ندن بازهم اینکار پولش به اندازه همون پسته ولی با این تفاوت که شما دیگه مدارک ترجمه شدتون پیش خودتون میمونه و اصلش رو برای دانشگاه ارسال نمیکنین

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)