صفحه 16 از 18 نخستنخست ... 6789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 171

موضوع: برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

پیش فرض پاسخ : برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    با سلام. بنده نظر خودم رو میگم... دوستان هم نظر بدن ممنون میشیم...
    در حالت کلی مکاتبه با استاد چیزی نسبتاً بی قانون و سلیقه ای هستش. بعضی استاد ها جواب میدن... بعضی ها جواب مشخصی نمیدن می گن اپلای کن دیگه چرا به من مزاحم میشی؟!!! بعضی استاد ها ممکنه بگه من جا ندارم فیلدتون با من خیلی هماهنگ نیست... لطفاً اجازه بدین رزومه تون رو فوروارد کنم به فلان همکارم با ایشون هم در تماس باشین...
    در حالت کلی تو خیلی از دانشگاه های آمریکا و کانادا استاد ها اونقدر ایمیل هاشون شلوغ هست که به هیچ وجه ممکن نیست ایمیلتون رو باز کرده و بخونن. اگه هم بخونن ایگنورش می کنن و اهمیت نمیدن و جواب هم نمیدن....
    اولاً این که تو یه دانشگاه فقط و فقط با یه استاد و دانشجوهاش مکاتبه داشته باشین... خیلی وقت ها مکاتبه با دانشجویای یه استاد خیلی راحت تر از خود استاد هستش...
    ثانیاً شما به استاد ایمیل بزنین ... اگه جواب ندادن دیگه گیر ندین ول کنین هر چه سریع تر به خود دانشگاه اپلای بدین. خیلی امیدوار نباشین به این که ایمیلتون رو استاد بخونه و یا حتی اهمیت بده!!!!
    کلاً در حالت عمومی مکاتبه با استاد ها آن چنان که به نظر می رسه مهم، اساسی، اثر بخش، حیاتی و یا دقیق و مطلق و قانون مند و لازم نیست. خیلی اهمیت ندین به این موضوع.
    یادتون باشه طرف حساب اصلی شما دانشگاه هستش، نه استاد؛ هر چند بهتره هنگام اپلای دادن بدونین به کدوم یک از استاد ها علاقه دارین و می خوایین باهاش کار کنین....

البته بعضی بورس ها و فاند ها هستن که کلاً استاد محور هستن... استاد که می خواد شما دانشجوش باشین واسه شما فاند میگیره.. بعضاً مکاتبه با استاد مخصوصاً در دانشگاه های اروپا شانس گرفتن بورس و فاند رو افزایش میده...
    ولی در کل همون که گفتم... در نقطه نظر عمومی و کلی ماجرا، امر چندان مهم و اساسی نیست. فقط چیزای تکراری و کلیشه ای ننویسین... از خودتون زیادی تعریف نکنین.... و ...
    نارحت نشید دوست گرامی اما گویا شما هم سر رشته ایی در زمنیه اپلای ندارید

اولا اگر به رزومه خودتون خیلی ایمان دارید،بدون ارسال به استاد بفرستید برای دپارتمان اما اگر ی استاد مسئول یک لابراتوار باشه و از رزومه شما خوشش نیاد چی؟؟؟
    استادا اولا کسانی که دانشجو دارن،دانشجو می گیرن،خودشون بخشی از کمیته پذیرش هستند و مکاتبه باهاشون بسیار هم مفید هست، خیلی اینجا هستند که با مکاتبه با استاد تونستن حتی با سطح رزومه پایین تر نسبت به بقیه اپلای کنندگان و فقط بخاطر بدست آوردن اعتماد استاد پذیرش شدن و رفتن...
    من اینطور حس می کنم که شما گویا چند ایمیل زدید،جوابی نگرفتید و فکر می کنید باید این تفکر رایج بشه که به استاد ایمیل نزنید، استاد هیچکارس و ...
    بازهم میگم استاد پذیرنده خودش بخشی از کمیته پذیرش هست و شک نداشته باشید وقتی روی رزومه شما نتیجه مثبت میده بهتون مسلم در فرایند پذیرش هم حواسش هست و حتی در خیلی مواقع اسم خودشو در مدارک دانشجو ذکر می کنه.

لطفا این اطلاعات نادرست رو بدون اگاهی مناسب منتشر نکنید
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

پیش فرض پاسخ : برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

سلام دوستان
    من لیسانس و ارشد دانشگاه دولتی درجه دو بودم با معدل های به ترتیب 14.5 و 17.1. آیلتس 6.5 دارم به علاوه یک مقاله ISI
    حالا به نظر شما من رنکینگ دانشگاه های مورد نظرمو برای سه گزینه زیر تو چه محدوده ای انتخاب کنم منطقیه؟ ( Usa هم که حذف شدس از لیست انتخابهام)
    1- 20 درصد تیری در تاریکی
    2- 60 درصد منطقی
    3- 20 درصد سوپاپ اطمینان

ممنونم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط miladsaadat نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس و ارشد دانشگاه دولتی درجه دو بودم با معدل های به ترتیب 14.5 و 17.1. آیلتس 6.5 دارم به علاوه یک مقاله ISI
    حالا به نظر شما من رنکینگ دانشگاه های مورد نظرمو برای سه گزینه زیر تو چه محدوده ای انتخاب کنم منطقیه؟ ( Usa هم که حذف شدس از لیست انتخابهام)
    1- 20 درصد تیری در تاریکی
    2- 60 درصد منطقی
    3- 20 درصد سوپاپ اطمینان

ممنونم
    سلام

معمولاً کسانی که محدودیت خاصی در تعداد اپلای ندارند، 8 الی 10 گزینه برای اپلای انتخاب میکنند. برای انتخاب هم نمیشه رنکینگ بخصوصی در نظر داد. اگر امریکا مد نظرتون باشه، US News میتونه مورد توجهتون باشه اما حالا که امریکا از لیست شما خارج شده، پس بهتره فارغ از رنکینگ، سراغ کشورها و دانشگاه هایی برید که بیشتر از همه برای اهداف مورد نظر شما، توصیه میشند.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

سلام. من ارشد مکانیک هستم از خواجه نصیر و میخوام برای نوروساینس اپلای کنم. به استادای دانشگاه های امریکا ایمیل زدم و از دانشگاه های
    university of Chicago, Pittsburgh, rochester , new york university , u of pennsilvania ,brown و us davis بیشترین جواب رو مبنی بر اپلای کن و منتظر دیدن اپلیکشنت هستیم گرفتم. از طرفی هم gre رو دادم ولی خیلی خووب نشده (143/153/2.5) باهاشون که صحبت کردم گفتن میتونم تا آغاز مصاحبه ها یعنی تا ژانویه نمره امو بفرستم . میخواستم سوال کنم به نظرتون این دانشگاه ها خیلی بالا نیست با توجه به اینکه من دارم رشته امو عوض میکنم ؟ البته utah هم بهم اوکی داده یه استاد ولی شنیدم جای خوبی برای زندگی نیست. به نظرتون دانشگاه ها متوسط تر کجاها اپلای کنم؟ ممنونم ازتون

Junior Member

سلام من کارشناسی عمران دارم با معدل 17.00 از دانشگاه امیرکبیر . واسه پاییز 2017 دارم اقدام میکنم . با توجه به اینکه الان شرایط امریکا یخورده غیر قابل پیش بینی شده به نظرتون بهتر نیست تمرکز اصلیمو روی کانادا و استرالیا بذارم ؟ فاند خیلی برام مهمه... قبلا میخواستم 3 تا امریکا 3 تا کانادا و 2 تا استرالیا اپلای کنم ولی الان مطمئن نیستم...

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    نارحت نشید دوست گرامی اما گویا شما هم سر رشته ایی در زمنیه اپلای ندارید

اولا اگر به رزومه خودتون خیلی ایمان دارید،بدون ارسال به استاد بفرستید برای دپارتمان اما اگر ی استاد مسئول یک لابراتوار باشه و از رزومه شما خوشش نیاد چی؟؟؟
    استادا اولا کسانی که دانشجو دارن،دانشجو می گیرن،خودشون بخشی از کمیته پذیرش هستند و مکاتبه باهاشون بسیار هم مفید هست، خیلی اینجا هستند که با مکاتبه با استاد تونستن حتی با سطح رزومه پایین تر نسبت به بقیه اپلای کنندگان و فقط بخاطر بدست آوردن اعتماد استاد پذیرش شدن و رفتن...
    من اینطور حس می کنم که شما گویا چند ایمیل زدید،جوابی نگرفتید و فکر می کنید باید این تفکر رایج بشه که به استاد ایمیل نزنید، استاد هیچکارس و ...
    بازهم میگم استاد پذیرنده خودش بخشی از کمیته پذیرش هست و شک نداشته باشید وقتی روی رزومه شما نتیجه مثبت میده بهتون مسلم در فرایند پذیرش هم حواسش هست و حتی در خیلی مواقع اسم خودشو در مدارک دانشجو ذکر می کنه.

لطفا این اطلاعات نادرست رو بدون اگاهی مناسب منتشر نکنید
    سلام
    دوست عزیز من نظر کاربر پویا را بیشتر قبول دارم بعد از فرستادن چنصد و شایدم بیشتر! ایمیل به اساتید متوجه شدم حرف اول و آخر را کمیته پذیرش میزنه و البته نظر شما هم رد نمیکننم که استاد میتونه نقش کاتالیزوز داشته ولی در مجموع بجای اینکه وقتمو صرف ایمیل به اساتیدی که 90 درصد جواب نمیدن و 7 درصد که فقط لینک و مراحل اپلای را میفرستن و 2درصد که که میگن فاند نداریم و تنها 1درصد که اونام میگن منوط به انتخابت توسط کمیته منم سوپروایزرت میشم سعی میکنم رزومه و موارد مورد نیاز برای کار خودم را قوی تر کنم و وقتم را برای ایمیل زدن هدر ندهم.

Junior Member

کاملا موافقم با این دوست عزیز، وقت نذارید روی ایمیل زدن. حرف اول و آخر رو کمیته پذیرش میزنه ( البته هر چه دانشگاهی درست حسابی تر باشه، نقش استاد کمرنگ و نقش ادمیشن کامیتی پررنگ تر میشه)
    جواب هایی هم که میدن دقیقا همینایی هست که این دوستمون گفتن.

دوستان، محدودیتی برای تعداد اپلای وجود داره؟ بنده برای 15-17 دانشگاه بین رنک 10-100 می خوام اپلای کنم. مشکلی نداره؟ ریکامندرهام شاکی نمی شن که چرا و پر می کنن ریکام؟ مرسی

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

ارسال تقاضا محدودیتی ندارد. البته اساتید باید از قبل اطلاع داشته باشند و همکاری کنند و نیمه راه خسته و پشیمان و درمانده نشوند!

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    دوستان، محدودیتی برای تعداد اپلای وجود داره؟ بنده برای 15-17 دانشگاه بین رنک 10-100 می خوام اپلای کنم. مشکلی نداره؟ ریکامندرهام شاکی نمی شن که چرا و پر می کنن ریکام؟ مرسی

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام وقت بخیر
    برای انتخاب دانشگاه براساس رنک زمینه تحصیلی مهمتره یا رتبه کلی دانشگاه؟
    من تصمیم دارم با تمام اساتید دانشگاههای رنک زیر 300 ایمیل بدم اگه نتیجه نگرفتم بعد رنکهای بالاتر. به نظرتون چطوره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)