صفحه 11 از 18 نخستنخست ... 23456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 171

موضوع: برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط poiuytrewq نمایش پست ها
    من 00:gpa 4:00/4 دارم و v530, Q800, AW3.5 سه تا مقاله isi که سابمیت شدن (مکانیک امیر کبیر). 10 تا رو اپلای کردم:
    michigan, purdue, minnesota, penn state, columbia, texas A&M, Washington, michigan state, boston, california davis.
    به نظرتون ممکنه همه رو ریجکت شم؟ بازم اپلای کنم یعنی؟! پولش زیاد داره میشه! و اغلب دانشگاها که دد لاینشون مونده خیلی فیلدشو خوشم نمیاد و اگه بفرستم از اجباره! اگه واقعا احتمال ریجکت هست..
    راستی، کانادا من 30 تا میل زدم هیچ کس نگفت خرت به چند من! هیچ چی جواب ندارم. اگه شما جواب نداشتین میفرستادین؟! میگن بدون جواب ریجکت میشیم؟! اروپا چی؟!
    کاش معدلت رو به سیستم خودمون میگفتی. تافل چند شدی؟
    دانشگاههای بالایی فرستادی. چند جای رنک متوسط رو به بد رو هم اپلای کن. اروپا هم EPFL ، دلفت، امپریال و... رو هم میتونی امتحان کنی. جواب میدن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    کاش معدلت رو به سیستم خودمون میگفتی. تافل چند شدی؟
    دانشگاههای بالایی فرستادی. چند جای رنک متوسط رو به بد رو هم اپلای کن. اروپا هم EPFL ، دلفت، امپریال و... رو هم میتونی امتحان کنی. جواب میدن
    مکانیک امیرکبیر میخونم ترم7 لیسانس
    gre: v:530,q:800,writing:3.5؛ البته امتحان ریوایس رو دادم و اینارو تبدیل کردم به معیار قبل برا درک بهتر از نمره.
    toefl:94: 23-24-23-24
    3 تا isi سابمیت شده برا ژورنال های تاپ با ایمپکت بالا که خیلی وقته تحت رویو هستند اما هنوز به دلیل وقت اکسپت نسدن.
    GPA:4/4(18.42/20)a
    تدریس یار و کلا ریسرچ اسیستنت بودم و در آزمایشگاه های معروف کشور مثل دانشگاه تهران کار کردم.
    imperial که منو قبول نمیکنه دد لاینشم رد شده فک کنم! من فاند میخام، اینا که گفتین فاند میدن؟!

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

gre: v:530,q:800,writing:3.5؛ البته امتحان ریوایس رو دادم و اینارو تبدیل کردم به معیار قبل برا درک بهتر از نمره.
    3 تا isi سابمیت شده برا ژورنال های تاپ با ایمپکت بالا که خیلی وقته تحت رویو هستند اما هنوز به دلیل وقت اکسپت نسدن.
    تدریس یار و کلا ریسرچ اسیستنت بودم و در آزمایشگاه های معروف کشور مثل دانشگاه تهران کار کردم.
    imperial که منو قبول نمیکنه دد لاینشم رد شده فک کنم! من فاند میخام، اینا که گفتین فاند میدن؟!
    سلام؛ اگر معدلتون رو 4 از 4 عنوان می کنید، باید هیچ نمره ی زیر 17 ای در کارنامه نداشته باشید. این طوره؟

ApplyAbroad Hero

EPFL یه Excellence Fellowship داره که بچه های تاپ ایرانی عموما میگیرنش. دلفت هم فاند داره ولی ددلاینش فک کنم دسامبر باشه (مطمئن نیستم). امپریال هم تحت شرایطی بت award میده ولی فول فاند نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    سلام؛ اگر معدلتون رو 4 از 4 عنوان می کنید، باید هیچ نمره ی زیر 17 ای در کارنامه نداشته باشید. این طوره؟
    نه زیر 17 نیست. هیچ نمره زیر 16 نباید داشته باشی که ندارم. به WES و فرم تبدیل معدل دانشگاه واشینگتون ارایه میکنه استناد میکنم که مخصوص ایرانیاس و اکثرا ازون استفاده میکنن. بالا 16 یعنی 4.
    اگه خواستین فرم تبدیل رسمی واشینگتونو میفرستم. ولی عینه WES هست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : برای چند دانشگاه باید اپلای کرد؟

من 00:gpa 4:00/4 دارم و v530, Q800, AW3.5 سه تا مقاله isi که سابمیت شدن (مکانیک امیر کبیر). 10 تا رو اپلای کردم:
    michigan, purdue, minnesota, penn state, columbia, texas A&M, Washington, michigan state, boston, california davis.
    به نظرتون ممکنه همه رو ریجکت شم؟ بازم اپلای کنم یعنی؟! پولش زیاد داره میشه! و اغلب دانشگاها که دد لاینشون مونده خیلی فیلدشو خوشم نمیاد و اگه بفرستم از اجباره! اگه واقعا احتمال ریجکت هست..
    راستی، کانادا من 30 تا میل زدم هیچ کس نگفت خرت به چند من! هیچ چی جواب ندارم. اگه شما جواب نداشتین میفرستادین؟! میگن بدون جواب ریجکت میشیم؟! اروپا چی؟!
    به نظر من ریسک داره. چند جای متوسط هم اپلای کن. فکر نکن هر کی رزومه ش خوب باشه حتما همه جا میگیرنش. متاسفانه فرآیند اپلای خیلی غیر خطیه. تک تک دانشگاههای آمریکا واسه خودشون یه دولتن و معیارهای خاص خودشون رو دارن. من یکی از بچه های شریف رو دیدم Stanford پذیرش داشت Drexel ریجکت شده بود! یعنی می خوام بگم رو کاغذ شما کاملا شانس داری و رزومه ت هم شایسته ی این دانشگاهها هست اما اگه خدای نکرده پذیرش نگیری جای تعجب نداره چون کلا دید ما نسبت به خودمون و اونا با دید اونا نسبت به خودشون و ما کاملا متفاوته! البته نمی دونم از این دانشگاها جواب از ایتاد داری یا نه اما اگه داری هم باز به نظر من حتما رنک متوسط و پایین هم 3-4 تایی اپلای کن. البته با در نظر گرفتن match بودن علایق و ...
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    به نظر من ریسک داره. چند جای متوسط هم اپلای کن. فکر نکن هر کی رزومه ش خوب باشه حتما همه جا میگیرنش. متاسفانه فرآیند اپلای خیلی غیر خطیه. تک تک دانشگاههای آمریکا واسه خودشون یه دولتن و معیارهای خاص خودشون رو دارن. من یکی از بچه های شریف رو دیدم Stanford پذیرش داشت Drexel ریجکت شده بود! یعنی می خوام بگم رو کاغذ شما کاملا شانس داری و رزومه ت هم شایسته ی این دانشگاهها هست اما اگه خدای نکرده پذیرش نگیری جای تعجب نداره چون کلا دید ما نسبت به خودمون و اونا با دید اونا نسبت به خودشون و ما کاملا متفاوته! البته نمی دونم از این دانشگاها جواب از ایتاد داری یا نه اما اگه داری هم باز به نظر من حتما رنک متوسط و پایین هم 3-4 تایی اپلای کن. البته با در نظر گرفتن match بودن علایق و ...
    کاملاً با این گفته موافقم و اصلاً نمیتونی فکر کنی که چون رزومه خوبی داری اکسپت میشی.
    well begun is half done

ApplyAbroad Guru

شما خوب اپلای کردید به نظر من دو جای دیگه هم اپلای کنید در دانشگاه های ضعیف تر. دانشگاه های اروپا هم که اکثرا هزینه اپلای (و پست) ندارند و اونجا هم اپلای کنید چیزی رو از دست نخواهید داد.

ApplyAbroad Guru

رزومه تون قویه. اگر وقتش نگذشته دوتا دانشگاه کانادا رو هم اقدام کنید (فقط برای اطمینان از قضیه ویزا و کلیرنس) مثل تورنتو و بریتیش کلمبیا که در صورت پذیرش شانس فاندشون هم بالاست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

سلام من نمیدونم که این سوال به اینجا مربوط میشه یا نه؟ یه سری دانشگاه ها هستن تو امریکا که تو رنکینگ های معروف مثل topuniversities نیستن و تو usnews هم رنک خوبی ندارن (بالای 100)، ولی استادهایی دارن که تو زمینه خوشون مطرحند، ادیتور ژورنالهای با impact factor بالا و خیلی خفن. مدرک گرفتن از دانشگاه های اینجوری برای کار آدامیک (در امریکا) و ریسرچ آینده ای داره؟ در مقابل هم یه سری دانشگاه هستن با رنک های بهتر (نمیگم عالی) و استاد های معمولی. شما کدومو انتخاب میکنید؟ من فوق خوندمو میخوام برای دکترا اپلای کنم مهندسی مکانیک.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)