صفحه 13 از 18 نخستنخست ... 3456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 171

موضوع: برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

پیش فرض پاسخ : برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام

کسی اطلاعی داره اگه برای تعداد زیادی دانشگاه تو کشورهای مختلف مثلا 20 تا دانشگاه مختلف اپلای کنیم، این می تونه مشکلی پیش بیاره؟

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ana1986 نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم برای چند دانشگاه در 2 کشور میشه همزمان اپلای کرد ؟
    ممنون
    واسه اپلاي كه محدوديتي نداره! هر چند تا دانشگاه مي خوايد مي تونيد اپلاي كنيد. يكي از بچه هاي همين جا يادمه واسه fall 2012 - كلا واسه 12 تا دانشگاه كانادا اپلاي كرده بود!
    تنها محدوديتي كه در اين مورد وجود داره اينكه شما از يك دپارتمان فقط واسه يه مقطع و يه رشته يا گرايش ميتونيد اپلاي كنيد البته من پارسال تو يكي از دانشگاههاي كبك ديدم كه اجازه دادن با يه application fee و يه demande دو تا رشته انتخاب كنيم و اپلاي كنيم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    n/a

پیش فرض پاسخ : برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

سلام دوستان
    راستیتش من با خوندن پست های قبلی یه چیزایی فهمیدم ولی سوال اصلی واسه من اینه که حالا اگه من بخوام دانشگاه رو به سه دسته تقسیم کنم(high.medium.low rank) چه جوری باید این کارو انجام بدم
    مثلا با رزومه من یعنی معدل دو سال آخر 16 خواجه نصیر و همچنین حل تمرین بودن و نمرهی زبان 90میشه سه دانشگاه متفاوت مثال بزنین تا این دسته بندی دستم بیاد

سلام.بچه ها يكي به من مي گه چطوري بايد رزومه به دانشگاههاي آلمان بفرستم؟(دانشگاهارو از سايت daad پيدا كردم)
    و اين كه براي چند تا بفرستم؟
    مرسي

Junior Member

سلام من لیسانسم کامپیوتر رو از آزاد کرج با معدل 15.31 و فوق لیسانسم رو از آزاد علوم وتحقیقات با معدل 16.41گرفتم دو تا مقاله ژورنال دارم و سابقه تدریس 2سال. برای چند تا دانشگاه کانادا و استرالیا اپلای کردم چند نفر گفتند به دانشگاه بفرست بقیه جواب ندادند حالا موندم آیلتس 7 بگیرم و مستقیما به دانشگاه بفرستم یا همچنان ایمیل بزنم که خیلی وقت گیره اگه دانشگاهی رو میشناسیت که شانسم اونجا بالاست ممنون میشم معرفی کنید

Junior Member

سلام به همه ی بچه های گلی که میان اینجا و واسه کمک به هم وطناشون وقت میذارن...
    بچه ها من یه سوال ***فوری*** دارم:
    من دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه تهران هستم.
    معدلم تا اینجا (ترم 7)، 17.01 و رنک 6
    مقاله ندارم
    تافل و GRE هنوز ندادم ولی ثبت نام کردم تا چن هفته دیگه مشخص میشه ولی زبانم خوبه و خوبم خوندم تو این چند ماه.
    دو ترم هم TA بودم.
    میخوام واسه 4 تا دانشگاه تو امریکا و 4 تا تو کانادا اپلای کنم ولی بین اینا موندم واقعا نمی دونم کدوما رو بیشتر شانس دارم وبهتره اپلای کنم:
    امریکا: Stanford University، Georgia Institute of Technology، Carnegie Mellon University، University of Wisconsin, Madison، Johns Hopkins University، University of Southern CaliforniUniversity of Florida، Michigan Technological University

کانادا: University of Toronto، University of British Columbia، McGill University، University of Alberta، University of Waterloo، University of Calgary، University of Ottawa، McMaster University، Concordia University، University of Manitoba

ضمنا اگه خودتون دانشگاهی غیر از اینا رو مناسب می دونید بگید. می دونم وقت همتون خیلی با ارزشه ولی خواهشا کمکم کنید چون شدیدا گیج شدم... مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط azi62 نمایش پست ها
    سلام من لیسانسم کامپیوتر رو از آزاد کرج با معدل 15.31 و فوق لیسانسم رو از آزاد علوم وتحقیقات با معدل 16.41گرفتم دو تا مقاله ژورنال دارم و سابقه تدریس 2سال. برای چند تا دانشگاه کانادا و استرالیا اپلای کردم چند نفر گفتند به دانشگاه بفرست بقیه جواب ندادند حالا موندم آیلتس 7 بگیرم و مستقیما به دانشگاه بفرستم یا همچنان ایمیل بزنم که خیلی وقت گیره اگه دانشگاهی رو میشناسیت که شانسم اونجا بالاست ممنون میشم معرفی کنید
    شما می تونید برای دانشگاه های اروپا شروع به ایمیل زدن کنید. اپلای معمولا رایگان هست و شما باید استاد پیدا کنید. در اروپا دانشگاه هایی مثل Delft نیازی به مدرک زبان ندارند. اما باید کاملا نشون بدید که برای انجام اون پروژه خاص مناسب هستید.

نقل قول نوشته اصلی توسط puryas نمایش پست ها
    سلام به همه ی بچه های گلی که میان اینجا و واسه کمک به هم وطناشون وقت میذارن...
    بچه ها من یه سوال ***فوری*** دارم:
    من دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه تهران هستم.
    معدلم تا اینجا (ترم 7)، 17.01 و رنک 6
    مقاله ندارم
    تافل و GRE هنوز ندادم ولی ثبت نام کردم تا چن هفته دیگه مشخص میشه ولی زبانم خوبه و خوبم خوندم تو این چند ماه.
    دو ترم هم TA بودم.
    میخوام واسه 4 تا دانشگاه تو امریکا و 4 تا تو کانادا اپلای کنم ولی بین اینا موندم واقعا نمی دونم کدوما رو بیشتر شانس دارم وبهتره اپلای کنم:
    امریکا: Stanford University، Georgia Institute of Technology، Carnegie Mellon University، University of Wisconsin, Madison، Johns Hopkins University، University of Southern CaliforniUniversity of Florida، Michigan Technological University

کانادا: University of Toronto، University of British Columbia، McGill University، University of Alberta، University of Waterloo، University of Calgary، University of Ottawa، McMaster University، Concordia University، University of Manitoba

ضمنا اگه خودتون دانشگاهی غیر از اینا رو مناسب می دونید بگید. می دونم وقت همتون خیلی با ارزشه ولی خواهشا کمکم کنید چون شدیدا گیج شدم... مرسی
    سلام دوست من
    به نظر من انتخاب دانشگاه خیلی بستگی داره به این که با استاد ماکتبه کردید یا نه و این که جواب استادا چی بوده. در عین حال به این که اینترست های استادای دانشگاه به شما میخوره یا نه. این دانشگاه ها رو با چه معیاری انتخاب کردید؟ البت توی این لیست زمان اپلای سادرن کالیفرنیا فکر کنم گذشته. ولی از دوستان عمران فنی من دیدم بچه هایی رو که کارنژی، ویسکانسین و فلوریدا رفتن. باز هم تاکید می کنم انتخاب خیلی بستگی داره به جواباتون.

Member keivan68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق شریف / کنترل

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

سلام
    من یه سوال دارم و جایی غیر از این تاپیک رو برای پرسیدنش پیدا نکردم. میدونم که پست ها حتما باید در قالب گفته شده باشه اما از مدیرای محترم میخوام یا سوالم رو به جای مناسب منتقل کنن و یا همینجا نگه دارن
    و اما سوال: من میخوام برای ده تا دانشگاه که با وسواس انتخاب شون کردم اپلای کنم. این دانشگاه ها همه اپلیکیشن فی از 60 تا صد و خورده ای دلاری دارن و کل هزینه ها واقعا زیاد میشه. برای محکم کاری و بالاتر بردن شانس پذیرشم میخواستم برای چندتا دانشگاه که تازگی پیداشون کردم و اپلیکیشن فی در اونها رایگان هست (این دانشگاه ها رنک متوسط به پایینی دارن و جزو انتخاب های اولیه ام نیستن) اقدام کنم و برای اونها هم فرم های اینترنتی اپلیکیشن شون رو پر کنم. اینکار رو از این جهت میکنم که هم تعداد دانشگاه هام رو بالا ببرم و در عین حال هزینه هام خیلی دیگه بالا نره. از نظر دوستان اینکار و این وقتی که میخوام بذارم منطقی و درست هست؟

ممنون مثل همیشه

Junior Member aram_leg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Plan Breeding, Razi Unevesity

سلام خدمت همه دوستان:
    دانشجوی ترم 4 ارشد رشته کشاورزی (گرایش اصلاح نباتات) دانشگاه رازی کرمانشاه هستم. معدلم 15.70
    تا شهریور 5تا مقاله ISI خوب (2تا ایمپکت بالای2 و 3یا 4 تا بین 1تا2)،شایدم بیشتر. مدرک زبان هم ندارم ولی شدیدا دارم میخونم و تقریبا8 ماه فرصت دارم . کارشناسی هم آزاد بودم با معدل 15.5،البته شاگرد اول بودم. 3سال سابقه کار نسبتا مرتبط و2سال مرتبط دارم. متعهلم هستم،خانمم لیسانسه.
    اولویت هام آمریکا، استرالیا و کشورهای اسکاندیناوی است.
    حال اگه فرض کنیم زبانمو در حد متوسط قبول بشم واسه چند دانشگاه اپلای کنم که شانسم بیشتر بشه؟
    ممنون از راهنماییتون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد معماری دانشگاه علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط aram_leg نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان:
    دانشجوی ترم 4 ارشد رشته کشاورزی (گرایش اصلاح نباتات) دانشگاه رازی کرمانشاه هستم. معدلم 15.70
    تا شهریور 5تا مقاله ISI خوب (2تا ایمپکت بالای2 و 3یا 4 تا بین 1تا2)،شایدم بیشتر. مدرک زبان هم ندارم ولی شدیدا دارم میخونم و تقریبا8 ماه فرصت دارم . کارشناسی هم آزاد بودم با معدل 15.5،البته شاگرد اول بودم. 3سال سابقه کار نسبتا مرتبط و2سال مرتبط دارم. متعهلم هستم،خانمم لیسانسه.
    اولویت هام آمریکا، استرالیا و کشورهای اسکاندیناوی است.
    حال اگه فرض کنیم زبانمو در حد متوسط قبول بشم واسه چند دانشگاه اپلای کنم که شانسم بیشتر بشه؟
    ممنون از راهنماییتون.

مقاله هاتون عالیه معدل پایین دارید با 15.5 چطوری شاگرد اول شدید بماند ! با این حال پارامترهای زیادی در فرآیند اپلای میتونه مهم باشه
    معدل بالا_نمره زبا ن بالا آیلتس بالای 7 تافل 100 البته باز این بستگی به دانشگاهی که اپلای می کنید دارد که از سایت خود دانشگاهها می تونید مطالعه کنید نمره خوب از GRE
    _تا توصیه نامه از اساتید مطرح _ sop یا همون انگیزه نامه _ مقاله حالا چون phd اپلای میکنید مهمه چون مشخصه علاقمند وتوانمند در ریسرچ می باشید و یک امتیاز برای شماست
    , و CV خوب

خلاصه هر چنتا دانشگاه که دوست دارید می توانید اپلای کنید محدودیت ندارد
    با آرزوی موفقیت برای شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)