صفحه 14 از 18 نخستنخست ... 456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 171

موضوع: برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد معماری دانشگاه علوم و تحقیقات

پیش فرض پاسخ : برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanmasoomy نمایش پست ها
    سلام.بچه ها يكي به من مي گه چطوري بايد رزومه به دانشگاههاي آلمان بفرستم؟(دانشگاهارو از سايت daad پيدا كردم)
    و اين كه براي چند تا بفرستم؟
    مرسي

هرچنتا که مایلید محدودیت ندارد !
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برای چند دانشگاه باید اپلای کرد که مطمئن بشیم احتمال پذیرش بالاست؟

سلام
    محدودیتی ندارد.و اینکه چطوری بفرستی هم میتونی با استاد مکاتبه کنی بعد به دانشگاه درخواستتو بفرستی.البته بیشتر برای مواقعیه که بورس میخوایی.و یا میتونی مستقیم به ایمیل دانشگاه بفرستی بعد خودشون استادتو مشخص میکنن

سلام. من می خوام الان برای دکترا برای 6 تا دانشگاه اپلای کنم. قبلا برای چند تا استاد که زمینه کاریشون شبیه من بود ایمیل زدم. حالا من برای اونهایی که خوب جواب دادند می خوام اپلای کنم . سوال من اینه که بقیه دانشگاه ها رو چه جوری انتخاب کنم؟ یعنی چه فاکتور هایی رو باید در نظر بگیرم؟ با فرض اینکه شرایط خوبی برای پذیرش دارم. شانسی انتخاب کنم؟ منظورم اینه که همه افرادی که اپلای می کنن چه جوری دانشگاه هاشون رو انتخاب می کنند؟ با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط giga نمایش پست ها
    سلام. من می خوام الان برای دکترا برای 6 تا دانشگاه اپلای کنم. قبلا برای چند تا استاد که زمینه کاریشون شبیه من بود ایمیل زدم. حالا من برای اونهایی که خوب جواب دادند می خوام اپلای کنم . سوال من اینه که بقیه دانشگاه ها رو چه جوری انتخاب کنم؟ یعنی چه فاکتور هایی رو باید در نظر بگیرم؟ با فرض اینکه شرایط خوبی برای پذیرش دارم. شانسی انتخاب کنم؟ منظورم اینه که همه افرادی که اپلای می کنن چه جوری دانشگاه هاشون رو انتخاب می کنند؟ با تشکر
    فاکتور اصلی پیدا کردن اساتیدی است که زمینه کاری مشابه شما داشته باشند و دانشگاه هایی که تعداد اساتید و آزمایشگاه هاشون در زمینه کاری شما زیاد باشه.

Senior Member EHSM آواتار ها

سلام دوستان
    یک سوال. بنظرتون دانشگاههای آمریکا با هم ارتباط دارن و لیست اپلیکنتهاشون رو با هم ششیر میکنن یا اصلا همچین چیزی نیست. یعنی آیا میفهمن ما چند تا دانشگاه اپلای کردیم؟ آیا کسی چیزی در این مورد شنیده؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال. بنظرتون دانشگاههای آمریکا با هم ارتباط دارن و لیست اپلیکنتهاشون رو با هم ششیر میکنن یا اصلا همچین چیزی نیست. یعنی آیا میفهمن ما چند تا دانشگاه اپلای کردیم؟ آیا کسی چیزی در این مورد شنیده؟
    از این نظر خیر البته اگر بدونند هم چیز خاصی نیست چون بالاخره همه انتظار دارند اپلیکنت ها انتخاب های متفاوتی داشته باشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط giga نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوال ایشون مساله خیلی ها هست
    لطفا یه راهنمایی جامع بکنین
    مثلا دانشگاه ها را تو چه رنکی انتخاب کنیم؟
    اگه یک دانشگاهی فقط یک استاد داره ریسک کنیم و اپلای کنیم؟ اگه استاد کجایی باشه بهتره؟ آیا بهتره که مثلا با یک استاد تازه کار، کار کنیم ولی تو یک دانشگاه بهتر؟
    و یا اینکه چقدر تاثیر هر یک از عوامل معدل و مقاله و نمره های زبان را در نظر بگیریم؟
    و یا تو چند تا کشور مختلف اپلای کنیم ؟
    درسته که خیلی از این عوامل شخصیه ولی باز هم یک سری اطلاعات جامع وجود داره که میتونه برای خیلی ها درست باشه

دوستان الان با این مخارج اپلای معمولا واسه چند تا دانشگاه اپلای میکنن بچه ها؟
    میدونم که بشتگی به سطح طرف و خیلی مسائل دیگه هم داره ولی حدودی میخوام بدونم

مثلا من خودم برای دکتری عمران فعلا 6 جا اپلای کردم در رنکهای مختلف
    و احتمالا یکی دیگه امریکا و یکی هم کانادا اپلای کنم. کافیه؟

آخه میبینم که بعضیا بالای 10-12 اپلای میکنن. استرس گرفتم.
    در ضمن از هیچ دانشگاهی جواب خیلی محکمی نداشتم. بعضا در حد تشویق به اپلای بوده

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba_1012 نمایش پست ها
    دوستان الان با این مخارج اپلای معمولا واسه چند تا دانشگاه اپلای میکنن بچه ها؟
    میدونم که بشتگی به سطح طرف و خیلی مسائل دیگه هم داره ولی حدودی میخوام بدونم

مثلا من خودم برای دکتری عمران فعلا 6 جا اپلای کردم در رنکهای مختلف
    و احتمالا یکی دیگه امریکا و یکی هم کانادا اپلای کنم. کافیه؟

آخه میبینم که بعضیا بالای 10-12 اپلای میکنن. استرس گرفتم.
    در ضمن از هیچ دانشگاهی جواب خیلی محکمی نداشتم. بعضا در حد تشویق به اپلای بوده
    هیچ عدد و رقمی وجود نداره و بسته به وضعیت رزومه و توان مالی، میتونه زیر 5 یا بالای 15 گزینه باشه. کسی که رزومۀ تاپی داره، میتونه با انتخاب 5 گزینۀ معقول، پذیرش قطعی بگیره. کسی هم که رزومۀ نه چندان خوبی داره، میتونه 20 جا اپلای کنه و همگی موارد را هم ریجکت بشه.

اگر دنبال قاعدۀ سرانگشتی هستید، معمولا اپلیکنت ها حدود 8 تا 12 گزینه اپلای می کنند و در این بین، هم گزینه های نرمال و هم گزینه های قوی و هم گزینه های کمتر از نرمال را در نظر میگیرند.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    هیچ عدد و رقمی وجود نداره و بسته به وضعیت رزومه و توان مالی، میتونه زیر 5 یا بالای 15 گزینه باشه. کسی که رزومۀ تاپی داره، میتونه با انتخاب 5 گزینۀ معقول، پذیرش قطعی بگیره. کسی هم که رزومۀ نه چندان خوبی داره، میتونه 20 جا اپلای کنه و همگی موارد را هم ریجکت بشه.

اگر دنبال قاعدۀ سرانگشتی هستید، معمولا اپلیکنت ها حدود 8 تا 12 گزینه اپلای می کنند و در این بین، هم گزینه های نرمال و هم گزینه های قوی و هم گزینه های کمتر از نرمال را در نظر میگیرند.
    ممنون. من با معدل های کارشناسی شریف (15.75) و ارشد امیرکبیر (17.55) و تافل 113 و جی آر ای 319 (کوانت 168 وربال 151 رایتینگ 4.5) 5 کنفرانس داخلی، 4 کنفرانس بین المللی، یک ISI سابمیت
    تا حالا برای 6 دانشگاه با رنک های 15، 22، 22، 36، 53، 76 آمریکا (رنک us news) اپلای کردم.
    منطقی هست به نظرتون؟
    برای 2-3 دانشگاهی که بخوام اپلای کنم چه پیشنهادی دارین؟

نظر بقیه دوستان رو هم بدونم خیلی خوبه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)