صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: Community College

پیش فرض Community College

سلام. من در مورد ابن موضوع تو این سایت سرچ کردم اما هیچ مطلبی پیدا نکردم و این سوال رو جدا پرسیدم.تا اونجایی که من مطلعم آمریکا برای دانشگاههای خصوصی راحت ویزا نمی ده.آیا دانشگاههای community college عمومی هم همینطورند؟ یا چون کوچک هسنتد راحت نمی شه باapply گرفتن در یک community college ویزای دانشجویی گرفت؟
    اگر کسی اطلاعی در این رابطه داره یا کسی رو می شناسه که از یک community college اپلای و ویزا گرفته باشه. یک دنیا ممنون می شم که جواب منو بده.

توضیح:community college دانشگاههای کوچکی هستند که هزینه تحصیل در اونها خیلی کمتز از univercity هاست.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : community college

نقل قول نوشته اصلی توسط beheshtezebhi نمایش پست ها
    سلام. من در مورد ابن موضوع تو این سایت سرچ کردم اما هیچ مطلبی پیدا نکردم و این سوال رو جدا پرسیدم.تا اونجایی که من مطلعم آمریکا برای دانشگاههای خصوصی راحت ویزا نمی ده.آیا دانشگاههای community college عمومی هم همینطورند؟ یا چون کوچک هسنتد راحت نمی شه باapply گرفتن در یک community college ویزای دانشجویی گرفت؟
    اگر کسی اطلاعی در این رابطه داره یا کسی رو می شناسه که از یک community college اپلای و ویزا گرفته باشه. یک دنیا ممنون می شم که جواب منو بده.

توضیح:community college دانشگاههای کوچکی هستند که هزینه تحصیل در اونها خیلی کمتز از univercity هاست.
    سلام
    من تاحالا نشنیدم که ویزا ربطی به خصوصی و دولتی بودن دانشگاه داشته باشه... بهتون پیشنهاد میکنم زیاد به حرفای خاله زنکی گوش ندین LOL منم قبل از اینکه بیام تو این فروم خیلی چیزای عجیب غریب میشنیدم .

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

تجربه بچه های فروم نشون داده که تقریبا کسانی که فاند از دانشگاه درجه 1 دارن شانس بیشتر برای دریافت ویزا یا زود تر کلیر شدن دارن.
    بعد کسانی که یا فاند دارن یا از دانشگاه درجه 1 و 2 پذیرش دارن.
    کسی نگفته که چون شما از کالج درجه 3و4 یا community college ها پذیرش داری بهت ویزا نمیدن .فقط میگن شانست برای ویزا گرفتن کمه کمه
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

در تایید حرف های حسین، باید بگم که علاوه بر اینکه اعتبار دانشگاه در شانس گرفتن ویزا تاثیر زیاد داره، مقطع تحصیلی که از اون پذیرش گرفتید هم در احتمال گرفتن ویزا بسیار تاثیر داره.
    community college ها اصولا مقاطع بالا رو ارائه نمیدن بیشتر برنامه هاشون non-degree هست. اونایی هم که degree میدن یا Associate میدن یا Baccalaureate .
    با پذیرش non-degree که فکر نمیکنم بشه در خواست f1 کرد.
    و سیاست سفارت امریکا هم اینه که به پذیرش های post-Baccalaureate خوب ویزا میدن و در غیر این صورت باید شرایطتون خاص باشه که ویزا بگیرید.
    نتیجه اینکه به نظر من با پذیرش از community college شانس کرفتن ویزا بسیار کم میشه ولی غیر ممکن نیست.
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering-AUT

منم با حرف های دوستم رشیدی موافقم.همین امسال دختر خاله من از uni of Penn پذیرش گرفت،پسر دایی من هم همزمان از IIT،اولی ویزاش همین مهر ماه اومد،مجبور شد واسه ترم Spring بره و یه ترمی عقب اوفتاد،در حالی که دومی ویزاش به موقع ok شد و تابستون امریکا بود.در حالی که هر دو دانشگاه ها خصوصی هستند.

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

نقل قول نوشته اصلی توسط MAnewzealand87 نمایش پست ها
    منم با حرف های دوستم رشیدی موافقم.همین امسال دختر خاله من از uni of Penn پذیرش گرفت،پسر دایی من هم همزمان از IIT،اولی ویزاش همین مهر ماه اومد،مجبور شد واسه ترم Spring بره و یه ترمی عقب اوفتاد،در حالی که دومی ویزاش به موقع ok شد و تابستون امریکا بود.در حالی که هر دو دانشگاه ها خصوصی هستند.
    دوست من شما سوال رو اشتباه برداشت کردید.
    بحث مقایسه دانشگاه های دولتی و خصوصی نیست و یا ارتباط کلیرنس و نوع دانشگاه .بلکه موضوع بر سر تفاوت گرفتن پذیرش از community college و دانشگاه هست. اینهایی که شما نام بردید علیرغم اینکه خصوصی هستند جز دانشگاه های معتبر به حساب میان و هیچ ارتباطی به community college ندارند.
    اما به هر حال این مطلب صحیح است که خصوصی یا دولتی بودن دانشگاه ارتباطی به ویزا ندارد ولی اعتبار دانشگاه بسیار تاثیر گذار است.
    ویرایش توسط Roozbeh : January 10th, 2011 در ساعت 10:20 PM
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط beheshtezebhi نمایش پست ها

سلام دوست عزیز.
    یک نکته در مورد پست شما وجود دارد که بد ندیدم یک توضیح اضافی در این مورد بدهم:
    Community College ها به مفهوم رایج در کشور آمریکا در واقع دانشگاه (University) نیستند، بلکه یک نوع موسسه آموزشی هستند که دوران تحصیل در آنها جنبه انتقالی دارد، معمولاً پس از پایان تحصیلات یا انتقال به بازار کار صورت می گیرد یا به دانشگاه.
    در کل هدف از تحصیل افراد در این موسسات پنج چیز است:
    1 - دانشجو در این موسسه در طی دو سال تحصیل یک سری واحد پاس می کند و بعد این واحدها را به یک دوره لیسانس چهار ساله در دانشگاه انتقال می دهد. (یعنی دیگر نیاز نیست مجدداً آن واحدها را در دانشگاه بگذراند، دروسی مثل ریاضیات یا فیزیک عمومی و...)
    2 - دانشجو پس از پایان تحصیلات دو ساله، مدرکی مشابه مدرک کاردانی در کشور ما دریافت می کند و بعد وارد بازار کار می شود.
    3 - دانشجو به دلایلی هنوز آماده ورود به دانشگاه نیست، مثلاً این که دوران دبیرستان را با نمرات (معدل) خوبی تمام نکرده است و شانس پائینی برای اخذ پذیرش مستقیم از دانشگاهها دارد، لذا ابتدا در این موسسات حدود 32 الی 34 واحد پاس می کند و بعد که به یک آمادگی نسبی برای ورود به دانشگاه رسید، برای اخذ پذیرش از دانشگاهها اقدام می کند.
    4 - برخی افراد برای افزایش سطح عمومی سواد خود در این موسسات ثبت نام می کنند و هدفشان ورود به دانشگاه یا اخذ فرصت شغلی خاصی نیست.
    5 - برخی موسسات صنعتی جهت آموزش یک سری مهارتهای خاص به کارکنانشان، به صورت قراردادی درخواست برگزاری دوره هایی خاص در این موسسات را می کنند و معمولاً هزینه تحصیل در این دوره ها به عهده آن موسسه صنعتی است.
    مطالب فوق از اینجا گرفته شده است و توضیحات بیشتر در مورد Community College را می توانید در همین لینک بیابید.
    ضمناً به نظر بنده شانس اخذ ویزا بیش از آن که به نوع دانشگاه مقصد بستگی داشته باشد، تا حد زیادی به این بستگی دارد که آیا آفیسر از این موارد اطمینان حاصل کرده است که:
    1 - شما توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در طول دوره اقامتتان در آمریکا را دارید.
    2 - عوامل قوی برای بازگشت شما به ایران، پس از پایان تحصیلاتتان وجود دارد (مثلاً داشتن خویشاوند نزدیک در آمریکا چون می تواند عاملی جهت ترغیب شدن برای ماندن باشد، به نوعی پوئن منفی است.)
    و البته یک سری عوامل دیگر هم در اینجا دخیلند که بر ما روشن نیست و در صورت ریجکت ویزا، دلایل کامل ریجکت هیچگاه مشخص نمی شود. (چون طبق برخی از تبصره های قانون ویزای آمریکا، برای متقاضیان کشورهای مثل ایران، آفیسر بدون نیاز به ذکر هیچ دلیلی هم می تواند فرد را ریجکت کند و از این بابت نیاز ندارد به کسی حساب پس بدهد.) منتهی اگر فردی از بابت دو شرط فوق الذکر مشکلی نداشته باشد، تا حدی می تواند امیدوار باشد که پروسه ویزای وی به مشکل بر نخواهد خورد.
    به نظر من شما ابتدا یک تحقیقی روی این قضیه بکنید آیا تحصیل در این Community College ها با اهداف آتی شما سازگار است یا نه؟ (یا به قول خودمانی به دردتان می خورد یا نه؟)
    و اگر جواب مثبت بود، به سراغ سایت این Community College ها بروید و مراحل اخذ پذیرش برای International students را مطالعه کنید و از بابت بحث ویزا خیلی وسواس به خرج ندهید. (چون واقعاً پروسه ویزای آمریکا چیزی نیست که بتوان در مورد آن اظهارنظر قطعی کرد.)
    البته استفاده از تجارب افرادی که وضعیت مشابه داشتند حتماً مفید خواهد بود.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

دوستان من امسال از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم
    در رشته مهندسی صنایع و معدل کل 14.
    مدرک زبان ندارم اما می خوام برای این آموزشگاه های زبان توی خود دانشگاه های اونجا اقدام کنم و بعد از گرفتن نمره قبولی وارد دانشگاه شوم.
    به نظر شما این کار شدنیه؟
    کسی رو میشناسید که اینجور اقدام کرده باشه و ویزا گرفته باشه؟
    اصلا میشه به ویزا گرفتن به این صورت امیدی داشت؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : community college و دوره های زبان

ببینید دوستان به نظر من بحث ویزا کلا پروسه ای که نمیشه راجبش نظر قطعی داد چون من خودم برای ترم پاییز واسه دوستم پذیرش از مرکز زبان دانشگاه فلوریدا گرفتم و سفارت ترکمنستان هم همون لحظه که واسه مصاحبه رفته بود ویزا رو داد .پس بدونید که گرغتن ویزا به این برمیگرده که شما شرایط مالی خوبی داشته باشید و مهمتر اینکه وابستگی مهمی در ایران که ثابت کنه شما برمیگردید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر-نرم افزار دانشگاه غیر انتفاعی پارسا بابلسر

پیش فرض پاسخ : community college و دوره های زبان

نقل قول نوشته اصلی توسط nazirad66 نمایش پست ها
    ببینید دوستان به نظر من بحث ویزا کلا پروسه ای که نمیشه راجبش نظر قطعی داد چون من خودم برای ترم پاییز واسه دوستم پذیرش از مرکز زبان دانشگاه فلوریدا گرفتم و سفارت ترکمنستان هم همون لحظه که واسه مصاحبه رفته بود ویزا رو داد .پس بدونید که گرغتن ویزا به این برمیگرده که شما شرایط مالی خوبی داشته باشید و مهمتر اینکه وابستگی مهمی در ایران که ثابت کنه شما برمیگردید.
    میشه بگید به چه صورت پذیرش گرفتید و اسم دانشگاه یا کالج رو هم بگید؟
    ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین