صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: انتخاب ویزای F1 یا J1

پیش فرض انتخاب ویزای F1 یا J1

آیا تا به حال کسی بوده که دانشگاه بهش گفته باشه هم می تونی F1 بگیری هم J1؟ با این همه توصیف کدومش بهتره؟
    راستی هر دوتای اینها حتما single entry هستند؟
    این هم مشخصات دو نوع ویزا:

F-1 Student Visa
    F-1 is the most commonly used visa by students who come to the United States to pursue full-time graduate or undergraduate study without full sponsorship.
    The post-graduation training for F-1 students is limited to 12 months but no job offer is required to apply for work permission within the United States.
    F-2 dependents of F-1 visa holders are not eligible to apply for work permission in the United States.
    Students on F-1 visas are not subject to a potential two-year home country physical presence requirement.

J-1 Student Visa
    If students receive full funding from an academic department, they may be eligible to apply for a J-1 student visa.
    The length of post-graduation academic training for J-1 students goes up to 18 months (36 months for postdoctoral training) and requires a job offer.
    J-2 dependents of J-1 visa holders are eligible to apply for work permission in the United States and enroll as full-time students.
    Please note that J-1 visa holder may be subject to a potential two-year home country physical presence requirement.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

پیش فرض پاسخ : انتخاب ویزای F1 یا J1

Dear Vendad,

If I were you I would choose J1 visa. I am here is the US on J1 visa. If you are financially supported by the US then you are subjected to 2 year requirement residency back home like me
    You can not change your status here in the US to any other type of visa unless you get a waiver and that is almost impossible if you are subject to that 2 year,
    So be careful
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

So it is troublesome. why do you recommend to choose J1 when it obliges you to come back to your country?
    is your visa single entry?
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

oops, sorry I mean I would choose F1,
    I am here on J1 and it is better not to choose that, specially with that 2 year requirement residency which makes it really hard if you are subject to that, if you it is expendable
    All the visas for Iranians are single entry and mine is too

Junior Member

Hi,
    I'm studing my PhD in Finland , and my adviser wants me to be with his research group is US for 6 mounts through J1 visa, actullay I have admission and 120 from an American university, in case I decide to study in US. , is it possible to change my J1 visa to F1 after I came to US? ,

نقل قول نوشته اصلی توسط najmeh
    Hi,
    I'm studing my PhD in Finland , and my adviser wants me to be with his research group is US for 6 mounts through J1 visa, actullay I have admission and 120 from an American university, in case I decide to study in US. , is it possible to change my J1 visa to F1 after I came to US? ,
    سلام
    روی DS شما این مطلب نوشته شده. اگر از طرف آمریکا ساپورت مالی شده باشید حتما" باید از آمریکا خارج شده و مجددا" وارد شوید.

Junior Member

پیش فرض درخواست ویزا J-1(فوری)

سلام دوستان
    من برا پاییز 2009 از Pennstate برا دکترا ی مکانیک پذیرش گرفته بودم. رشتم هوافضاست. برا مصاحبه رفتم آنکارا و حدود 1 دقیقه officer با من صحبت کرد و گفت همه چیز ok و هیچ چیزی راجب پروژم نپرسید. من نه جایی کار کردم نه پروژم کاربرد نظامی داشت ولی به هر حال از کلییرنس رد شدم. تو این چند ماه از 9 مرداد به اینور به هر دری زدم و آخر سر یه وکیل گرفتم که اون گفت نوع ویزامو عوض کنم و برا J-1 درخواست بدم و برم یه کنسول دیگه(البته ترکیه دیگه ایرانیا وقت نمیده!) حالا موندم چی کار کنم چون برا ویزا J-1 تا اونجا که من خوندم نمیشه دانشجوی تماموقت بود ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه چون زودتر باید به دانشگام خبر بدم که I-20 میخوام یا DS-2019. علت ریجکتمم section212(a)(3) بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology

با سلام. من یک مصاحبه تلفنی داشتم از تگزاس و پروفسور در تلفن گفت اگه من برم اونجا، ویزای J1 باید بگیرم. من هیچ اطلأعی در مورد این ویزا ندارم. لطفا می‌شه کمی‌ در مورد این ویزا توضیح بدید؟ آیا این ویزا مربوط به postdoc هست یا ویزای دانشجویی هست؟ آیا با داشتن این ویزا می‌شه از آمریکا به بیرون سفر کرد و دوباره به آمریکا باز گشت؟ چون شنیده بودم دانشجو‌های ایرانی‌ اگه یک بار از آمریکا خارج بشوند دوباره نمیتوانند داخل شوند؟ این در مورد چه ویزأیی صدق می‌کند؟ خانوم پروفسور گفت که ویزا H1 هم هست ولی‌ سخته. به نظر شما برای کسی‌ که برای کار میره اونجا (postdoc) کدوم ویزا بهتره؟ و مشکله کمتری داره. با سپاس فراوان

Junior Member samira90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cellular and Molecular Biology

روی فرم DS-2019 من اشاره ای به منبع ساپورت مالی نشده (شایدم هست من ندیدم!!!) دوستان میشه راهنمایی کنید
    Be Patient
    Good Things Come To Those Who Wait

Member khomar_x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Amirkabir University of Technology

دوستان، بنده که قبلا برای پذیرش در یک دانشگاه امریکا به عنوان دانشجوی دکترا اقدام کرده بودم، با ویزای F1 اقدام کردم ولی الان که دارم برای فرصت مطالعاتی (دانشجوی دکترای ایران هستم) به امریکا میرم دارم با ویزای J1 اقدام میکنم. این تغییر نوع ویزا رو دانشگاه به من پیشنهاد کرد. من تصورم این هست که ویزای J1 برای اساتید و دانشجویان دکترایی هست که دارن برای فرصت مطالعاتی به امریکا سفر میکنن. موفق باشین
    فقر گرسنگی نیست. چيزي"نداشتن"است ولي آن چیزپول نيست. فقرگردی است كه بركتابهای فروش نرفته كتابفروشي مينشيند،كتيبه3000ساله ای است كه رويش يادگاري نوشته اند، فقرشب"بي غذا"سر كردن نيست. روز"بي انديشه"سركردن است- دکترشریعتی

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)