صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: انتخاب ویزای F1 یا J1

پیش فرض پاسخ : انتخاب ویزای F1 یا J1

سلام دوستان
    کسی میدونه فرقه این دسته بندی های جس وان چیه؟ اسکولار و اینترنشیپ رو بیشتر منظورمه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD. MIS, Sam M. Walton School of Business

الان کسی که بخواد بعد از پایان تحصیل در آمریکا ماندگار شه باید f1بگیره یا j1؟ منظورم citizen هستش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IE

انواع مختلف ویزای دانشجویی امریکا:
    ویزای F1: رایج ترین نوع ویزای دانشجویی امریکا ویزای F1 است که متقاضیان تحصیل در تمامی مدارس، کالج و دانشگاه های امریکا را شامل می شود. این متقاضیان می توانند برای همسر و فرزند زیر 21 سال خود نیز درخواست ویزا دهند (F2). توجه داشته باشید که این نوع ویزا معمولا دوره های تحصیلی طولانی مدت "بیش از 6 ماه" را در برمیگیرد. دوره های تحصیلی کوتاه مدت موقت، بنا بر محل دعوت کننده و نوع دوره تحصیلی معمولا شامل ویزای B1 میشوند. متقاضیان میباید پس از دریافت I-20 و شماره سویس، فرم DS-160 خود را تکمیل نمایند، مبلغ 160$ واریزی سفارت را پرداخت کنند و قرار ملاقات خود را با سفارت تایید نمایند. پرداخت 200$ به عنوان SEVIS FEE نیز الزامیست.
    ویزای M1: شرایط کلی این ویزا همانند ویزای F1 است؛ با این تفاوت که فقط برخی از رشته های خاص فنی حرفه ای را شامل میشود. متقاضیان این نوع ویزا نیز می توانند همسر و فرزند زیر 21 سال خود را به پرونده خود اضافه نمایند (M2). برای این نوع ویزا نیز باید شماره سویس دریافت شود، مبلغ 160$ به سفارت پرداخت شود، فرم DS-160 تکمیل شود، وقت مصاحبه مشخص شود و 200 دلار بابت سویس پرداخت گردد.
    ویزای J1: این نوع ویزا که به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور است، مخصوص متقاضیانی است که برای پروژه های تحقیقاتی و یا تدریس در دانشگاه ها وارد امریکا میشوند. این متقاضیان پس از هماهنگی با دانشگاه یا موسسه مقصد، فرم DS-2019 دریافت می کنند. مدت اعتبار این ویزا بنابر طول مدت دوره در امریکا متغیر است اما طبق قانون کلی ویزای J1، متقاضی می باید پس از دو سال خاک امریکا را ترک نماید ودر صورت لزوم دوباره وارد شود. همسر و فرزند زیر 21 سال متقاضی نیز می توانند به عنوان J2 درخواست نمایند. برای این نوع ویزا نیز همانند تمامی ویزاهای غیر مهاجرتی امریکا، میباید فرم DS-160 پر شود، 160$ هزینه سفارت پرداخت گردد و قرار ملاقات مشخص شود. مبلغ پرداختی سویس برای این نوع ویزا، 180$ می باشد.
    در تمامی این موارد، دارا بودن تمکن یا ساپورت مالی و نشان دادن FAMILY TIE و قصد بازگشت به کشور مبدا پس از دوره تحصیل امری تعیین کننده است. با وجودیکه امریکا به کسانی که دانش زبان کافی ندارند، پذیرش مخصوص به دوره زبان انگلیسی را ارائه میدهد؛ اما سفارت سخت گیری بیشتری درخصوص دادن ویزا به چنین متقاضیانی دارد؛ به همین دلیل توصیه ما این است پیش از هرگونه اقدام جدی، دانش زبانی خود را ارتقا دهید و حتما مدارک مخصوص به آزمون های مربوطه را دریافت نمایید. صرف داشتن پذیرش معتبر، به هیچ وجه ضمانتی برای دریافت ویزا و ورود به امریکا نیست. حتما در روز مصاحبه، کلیه مدارک خود را به همراه داشته باشید (حتی مدارکی که قبلا به دانشگاه محل تحصیل ارائه شده اند.) توجه داشته باشید که درصورت رد درخواست شما، محدودیتی برای اقدام مجدد ندارید. میتوانید شرایطی را که منجر به رد درخواست شما شده است را اصلاح نمایید و شانس خود را دوباره بیازمایید.
    برگرفته از سایت vaghtsefaratusa

نقل قول نوشته اصلی توسط gric نمایش پست ها
    الان کسی که بخواد بعد از پایان تحصیل در آمریکا ماندگار شه باید f1بگیره یا j1؟ منظورم citizen هستش

Junior Member

با سلام
    من برای فرصت مطالعاتی آمریکا باید یک فرم آنلاین رو پر کنم. در یک مرحله این سوال مطرح شده است که:
    Are you funded by a source other than your self or your home institution ?
    با توجه به مسائل ویزا (پذیرش یا ریجکت) به نظر شما وزارت علوم یا سازمان دانشجویان را بیان کنم یا نه؟
    کسانی که در این زمینه تجربه دارن لطفا راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

با سلام
    من براي مدتي واسه پست داک ميخوام برم امريکا. ميخواستم بدونم چه ويزايي بايد بگيرم؟ J1 يا H1.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

The university provides you with the documents with the suitable type of visa. You don't get to choose your type of visa! Post docs are usually eligible for J1 visa.

Junior Member

فقط f1 بايد بگيري

Junior Member

كلا سمت ويزاي j1 به هيچ وجه نرين چون بايد برگردين ايران و حتي نمي تونين ويزاتونو اونجا تغيير بدين و يا واسه گرين كارد اقدام كنين

Junior Member

سلام دوستان. من هر چی پشتم نتونستم راهی پيدا کنم که خودم يه موضوغ بذارم. فقط می تونم کامنت بذارم
    واسه همين مرطبت ترين پست رو سعی کردم پيدا کنم. اگه کسی می دونه چه جوری بايد برم به بخش خودش يا تاپيک مشابه هست لطفا راهنمایی کنه

من از امريکا واسه post-doc دعوتنامه دارم که بايد واسه j1 اقدام کنم. سربازی نرفتم و معاف تحصيلی هستم. تا امروز هم فوق و دکترام رو ايتاليا خوندم و هنوز از معافيتم 1.5 سال مونده. می خوام برم واسه اين position اما شنيم کارت پايان خدمت می خواد. کسی میتونه راهنمايي کنه که به مشکل خدمتی واسه ويزا بر نخورم. احتمالا از سفارت در ايتاليا اقدام می کنم اما اگه بهتره از جای ديگه ای اين کار رو بکنم هم لطفا راهنمایی کنيد. باز هم ممنون و شرمنده

سلام دوستان
    من برای خودم ویزای J1 و خانومم هم J2 رو اقدام کردیم جهت فرصت مطالعاتی
    آیا خانومم هم با توجه به نوع ویزاش میتونه اونجا با اساتید مربوط به رشته خودش که روان شناسی هست کار علمی انجام بده و بیکار نباشه؟با این فرض که تونسته نظر یک استاد اونجا رو جلب کنه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)