صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: بیمه دانشجویی معتبر در کشورهای اروپایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیمه دانشجویی معتبر در کشورهای اروپایی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7 نمایش پست ها
    راستش من همین Swiss care گرفتم. برای دندان پزشکی و فیزیو تراپی تا سقف 1300 پرداخت میکنند. (جزء معدود بیمه هاییست که برای دندان پزشکی و روان پزشکی هم خدمات ارائه میده. البته امیدوارم به هیچکدام از اینها، هیچ وقت، نیازی پیدا نکنید). معنی اون متن هم اینه: شما زمانی که برای بیمه اقدام میکنید گواهی میکنید که در سلامت کامل به سر میبرید و اگه از قبل بیماری خاصی داشته باشید و این بعدا ً عود کنه و دچار مشکل بشید و اینو متوجه بشن، بیمه پرداختی نمیکنه. اینجا هم ذکر شده که اگه مثلا ً یک عمل پر خرجی روی دندان شما انجام شد و دندانهای شما از نظر پزشک، نسبت به یک آدم معمولی توی سن و سال شما خیلی خرابتر باشه بیمه پرداختی انجام نمیده. احتمالا ً پزشک باید گواهی بده که دندان شخص بیمار خیلی درب و داغون و مورد دار نیست.

بیشتر بیمه ها با توجه به مقصد به شما تعلق میگیره و مثلا ً توی بیمه من دقیقا ً ذکر شده که برای فنلاند میباشد. داستان 130 یورو رو نمیدونم ولی برای مسافرتهای یک هفته ای یا کمتر و بیشتر اگه لازم داشتید میتونید با قیمت خیلی کمتر از این حرفها برای مقصدهای مسافرتیتون بیمه تقاضا کنید ولی تکرار میکنم: هیچ اطلاعی در زمینه اینکه آیا امکان تقاضا برای چند کشور یا منطقه وجود داره یا نه ندارم ولی بیمه هایی که من تا حالا دیده ام برای استفاده در کشور مقصد خاصی است.
    شما اگر خواستی از فنلاند بروی یک کشور دیگر مثلا یک هفته مسافرت، آن وقت دوباره بیمه می گیری؟

Junior Member

سلام
    واسه مدارك دريافت ويزا سفارت گفته بايد بيمه باشي از كجا ميتونم دريافت كنم با توجه به اينكه پست ها قديمي بود مجدد ميپرسم سوالمو آيا شركت هاي ايراني هم بيمه ميكنند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi0127 نمایش پست ها
    سلام
    واسه مدارك دريافت ويزا سفارت گفته بايد بيمه باشي از كجا ميتونم دريافت كنم با توجه به اينكه پست ها قديمي بود مجدد ميپرسم سوالمو آيا شركت هاي ايراني هم بيمه ميكنند
    درود
    بله شرکت های ایرانی هم بیمه نامه رو صادر می کنن. به ویژه بیمه های متعلق به بانک ها مثل بیمه سامان و ملت و پاسارگاد و ....
    اما! همون محدودیت مسخره روی تمام بیمه نامه ها وجود داره. اون هم اینه که فارغ از مدت اعتبار بیمه نامه تون، شرکت فقط 92 روز رو تحت پوشش قرار می ده و برای پوشش ادامه ی دوره ی اعتبارتون، باید حتما یه بار وارد ایران بشید و دوباره برگردید که به نظر من مسخره تر از این نمی شه.
    شخصا همین امروز لااقل از سه شرکت بزرگ بیمه پرسیدم و حضوری مراجعه کردم، عینا همین پاسخ رو بهم دادن.
    با این حال می دونم که بسیاری از دوستان از همین روش استفاده کردن و ویزا و اقامت رو دریافت کردن، اما فراموش نکنید که گذشته از بحث صدور بیمه نامه، بعد از ماه سوم، شما در کشور مقصد، عملا بدون پوشش بیمه خواهید بود و باید مجددا برای دریافت بیمه افدام کنید و هزینه بپردازید.
    من فکر می کنم استفاده از بیمه های بین المللی مثل Swisscare یا بسیاری شرکت های دیگه، مناسب تر باشه.
    پ.ن. : ضمنا فراموش نکنید که کشور سوئد، بیمه نامه های صادر شده توسط شرکت «بیمه ایران» رو به رسمیت نمی شناسه.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان من یه سوال مهم دارم.

ببینید ما واسه رفتن دنبال کارای ویزا، ازمون میخان که بیمه برای اون کشور برای اون مدت تحصیل داشته باشیم.
    سوالم من اینه که ایا مثلا بنده میتونم قبل از رفتن از ایران مثلا بیمه سوئیس کر برای یکسال بخرم و پس از اینکه رفتم اون کشور دیگه بیمه خریداری نکنم؟
    بنده برای ویزای دانشجویی دارم اقدام میکنم. برای دکتری.

مشکل اینجاست که دانشگاه مثلا تو فرم هزینه هاش گفته که برای هر ترم 200 یورو پول بیمه پزشکی تون میشه. خلاصه نمیدونم که من باید از ایران بیمه رو برای یکسال بخرم
    و اگر اینطوریه، اون بیمه چیه که ترمی 200 یورو هزینه شه.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال مهم دارم.

ببینید ما واسه رفتن دنبال کارای ویزا، ازمون میخان که بیمه برای اون کشور برای اون مدت تحصیل داشته باشیم.
    سوالم من اینه که ایا مثلا بنده میتونم قبل از رفتن از ایران مثلا بیمه سوئیس کر برای یکسال بخرم و پس از اینکه رفتم اون کشور دیگه بیمه خریداری نکنم؟
    بنده برای ویزای دانشجویی دارم اقدام میکنم. برای دکتری.

مشکل اینجاست که دانشگاه مثلا تو فرم هزینه هاش گفته که برای هر ترم 200 یورو پول بیمه پزشکی تون میشه. خلاصه نمیدونم که من باید از ایران بیمه رو برای یکسال بخرم
    و اگر اینطوریه، اون بیمه چیه که ترمی 200 یورو هزینه شه.
    درود
    اکثر قریب به اتفاق دانشگاه ها، مخصوصا در مقطع دکتری شما رو در پوشش بیمه قرار می دهند. اون هزینه هم به همین دلیل از شما دریافت می شه. شرایط بیمه نامه و شرکت بیمه کننده و دیگر اطلاعات مربوطه، بی تردید در فرم پذیرش شما، از طرف دانشگاه درج شده. حتما با دقت مطالعه کنید. سپس می تونید همون بخش رو به عنوان مدرک بیمه برای دوره اقامت به اداره مهاجرت ارائه بدید. (ما همین کار رو کردیم.) یا برای اطمینان بیشتر، می تونید از دانشگاه بخواید تا در نامه ای جداگانه، بیمه بودن شما رو در طول دوره تحصیلتون گواهی کنه و اون نامه رو ارائه بدید.
    اگر به هر دلیلی تحت پوشش بیمه قرار ندارید، بله می تونید از همین جا بیمه نامه رو تهیه کنید.
    موفق باشید.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina_h نمایش پست ها
    درود
    اکثر قریب به اتفاق دانشگاه ها، مخصوصا در مقطع دکتری شما رو در پوشش بیمه قرار می دهند. اون هزینه هم به همین دلیل از شما دریافت می شه. شرایط بیمه نامه و شرکت بیمه کننده و دیگر اطلاعات مربوطه، بی تردید در فرم پذیرش شما، از طرف دانشگاه درج شده. حتما با دقت مطالعه کنید. سپس می تونید همون بخش رو به عنوان مدرک بیمه برای دوره اقامت به اداره مهاجرت ارائه بدید. (ما همین کار رو کردیم.) یا برای اطمینان بیشتر، می تونید از دانشگاه بخواید تا در نامه ای جداگانه، بیمه بودن شما رو در طول دوره تحصیلتون گواهی کنه و اون نامه رو ارائه بدید.
    اگر به هر دلیلی تحت پوشش بیمه قرار ندارید، بله می تونید از همین جا بیمه نامه رو تهیه کنید.
    موفق باشید.
    بسیار ممنونم از راهنمایی تون. بنده سال اول رو بورس نیستم!
    پس شما میفرمایید كه بنده از مثلا سوئیس كر یه بیمه یه ساله بخرم در ایران بخرم؟ و دیگه لازم نیست كه اون ور رفتم پول بیمه بدم؟ و همین كافیه؟
    مثلا اونجا بگن شما باید دوتا بیمه نامه داشته باشی؟!!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بسیار ممنونم از راهنمایی تون. بنده سال اول رو بورس نیستم!
    پس شما میفرمایید كه بنده از مثلا سوئیس كر یه بیمه یه ساله بخرم در ایران بخرم؟ و دیگه لازم نیست كه اون ور رفتم پول بیمه بدم؟ و همین كافیه؟
    مثلا اونجا بگن شما باید دوتا بیمه نامه داشته باشی؟!!
    شرایطی که گفتم مربوط به بورس نیست. لااقل تا جایی که بنده می دونم و مثلا در سوئد، دانشجو با بورسیه یا بدون اون، مشمول بیمه در طول تحصیل هست. حتما شرایط پذیرشتون رو بررسی بفرمایید.
    بله مثلا سوییس کر رو که فرمودید، از همین جا هم می تونید تهیه کنید به صورت آنلاین برای هر مدت (حتی یک سال) و طبیعتا لازم نیست که شما که تحت پوشش بیمه هستید، مجددا اقدام به خرید بیمه نامه کنید!
    ضمنا شرایط و تعهدات بیمه ها با توجه به هزینه هاشوم، متفاوت هست. حتما شرایط و مخصوصا تعهدات رو با شرایط اخد اقامتتون چک کنید و با مشاور بیمه در تماس باشید تا راهنمایی تون کنن که در انتخاب بیمه مناسب، دچار مشکل نشید. مثلا در مواردی مانند سقف تعهدات پزشکی، امور اورژانسی، انتقال جسد و ...

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)