صفحه 1 از 30 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 298

موضوع: ژنتیک (Genetics)

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض ژنتیک (Genetics)

طی این مدت که من تو این سایت فعال بودم بحثهای زیادی در مورد ژنتیک انجام شده که اکثرشون هم در تاپیک های مختلف بوده. تا به حال تاپیک جدا برای ژنتیک نداشتیم. دوستان از این به بعد سوالاتشون در زمینه های مختلف ژنتیک رو اینجا مطرح کنند!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ژنتیک (Genetics)

سلام دکتر عرفان،

من امسال مدارکمو برای تعداد کمی دانشگاه در آمریکا برای human genetics and molecular medicine phd programs فرستادم و ریجکت شدم، به چند نفر از استاد های مموریال هم برای human genetics و هم cardiovascular and renal science ایمیل زدم، اما جوابی ندادن. فقط از یک استاد mcgill جواب گرفتم ولی اپلای نکردم جون استاد فاند نداشت و راستش من هم طریقه ی اپلای کردن برای scholarship and external funding رو بلد نیستم. من شنیدم بهتر هستش با مدرک MD برای فوق لیسانس اپلای کرد. شما رزومه ی خیلی خاصی داشتید که PHD پذیرش گرفتید؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط darya63 نمایش پست ها
    سلام دکتر عرفان،

من امسال مدارکمو برای تعداد کمی دانشگاه در آمریکا برای human genetics and molecular medicine phd programs فرستادم و ریجکت شدم، به چند نفر از استاد های مموریال هم برای human genetics و هم cardiovascular and renal science ایمیل زدم، اما جوابی ندادن. فقط از یک استاد mcgill جواب گرفتم ولی اپلای نکردم جون استاد فاند نداشت و راستش من هم طریقه ی اپلای کردن برای scholarship and external funding رو بلد نیستم. من شنیدم بهتر هستش با مدرک MD برای فوق لیسانس اپلای کرد. شما رزومه ی خیلی خاصی داشتید که PHD پذیرش گرفتید؟
    من برای Msc پذیرش شدم و تازه دارم به دکتری ترنسفر میکنم. داستان پذیرش اصلا رک و راست نیست. اصلا فکر نکنید که چون رزومتون بده پذیرش نشدید و یا جواب نگرفتید. بعضی استادها نگرش خاصی در پذیرش دانشجو دارن. همیشه اولویت اول رزومه شما نیست. استادی که شما رو میگیره قراره بهتون پول بده. بنابراین توقع داره که بتونید پروژش رو جلو ببرید. پس ملاک اول اینه که اون احساس کنه شما میتونی از پس پروژش بر بیای. (البته همیشه هم اینطور نیست). من رزومه خاصی نداشتم. یه مقاله ، نمره ایلتس 7.5 و معدل متوسط (14.75). استادم که منو گرفت بهم گفت چون MD بودم و یه مقاله داشتم منو گرفته. چون به یکی نیاز داشت که تا یک سال از مریضها شرح حال بگیره (برای پروژه) و فکر میکرد یه پزشک از پس این کار بهتر بر میاد. البته همونطور که گفتم همیشه اینطور نیست و من یه کم خوش شانس بودم.
    فکر نکنید که این استادها دنبال ادمهای خیلی خفن میگردند و رزومه شما بده!! اکثر کسایی که دارن اینجا درس میخونن خیلی دانشجوهای خفنی نیستن و خیلی هاشون هم خیلی انگیزه ندارن!! مخصوصا دانشجوهای مستری که ما اینجا تو ژنتیک داریم نصفشون قراره یکی دو سال دیگه برن مدیکال اسکول و اومدن وقتشون رو یه جوری پر کنن.
    نکته بعدی اینه اساتید اینجا همیشه دنبال نقد هستند تا نسیه! دانشجوی اینترنشنال نسیه است. تا بخواد دانشگاه رو انتخاب کنه، پذیرش بگیره، ویزا بگیره ، و بیاد یه سال طول میکشه. دانشجوی بومی همینجا هست و میتونه از همین فردا کارش رو با استاد داوطلبانه شروع کنه تا پذیرش قطعی رو بگیره. اخیرا یکی از اساتید اینجا یه دانشجوی تقریبا ضعیف رو برای ژنتیک گرفت ولی به ایمیلی که یه دانشجوی دیگه با 10 تا مقاله کنفرانس، کلی سابقه کار و معدل بالا و... اصلا جواب نداد. بودن حضوری شما مهم هست. به علاوه منابع مالی و اسکالرشیپ های زیادی برای دانشجوی بومی هست که دانشجوی اینترنشنال ازش محرومه. دانشجوی اینترنشنال هزینه زیادی برای استاد داره و فاندش معمولا از گرنت استاد تامین میشه در حالی که دانشجوی بومی معمولا اگر از ابتدا با فاند خارج از دانشگاه نیاد، بعد از سال اول حتما یه اسکالرشیپی می بره و خیال استادش ازش راحت میشه. به عنوان مثال در دانشگاه تورنتو شهریه دانشجوهای اینترنشنال 10 هزار دلار در سال از دانشجوهای کانادایی گرونتر هست. از طرفی طبق قانون دانشگاه این تفاوت مبلغ باید از طریق فاند دانشجو تامین بشه. یعنی دانشجوی اینترنشنال باید 10 هزار تا بیشتر از دانشجوی کانادایی فاند بگیره. از اون جایی که منبع این فاند هم از استاد هست، اکثر اساتید از پذیرش دانشجوی اینترنشنال تفره میرن!
    مسائلی مثل مشکل زبانی و ارتباط با محیط، پرسنل و تیم ورک که خیلی بهش اهمیت میدن در مورد دانشجوهایی بومی کمتر پیش میاد.
    یه مشکل ژنتیک اینه که خیلی کم ارائه میشه و اکثرا هم در دانشگاههای تاپ که پذیرش گرفتن ازشون سخته. این رشته ریسرچ بیسد هست و ممکنه بعضی سالها اصلا پذیرشی انجام نشه. متوسط سالی 1-2 نفر دانشجو میاد اینجا.
    مک گیل هم رنک خیلی بالایی داره. بهترین کار اینه که شما چند تا دانشگاه با رنک پایین تا متوسط تو امریکا رو انتخاب کنید.
    اسکالرشیپ های اکسترنال هم برای وقتی هست که شما رسما دانشجو میشید و از الان نمیتونید اقدام کنید. متاسفانه اکثر این موارد هم متعلق به بومی ها میشه و اسکالرشیپ های کمی برای دانشجوی اینترنشنال وجود داره.
    شما اگر واقعا میخوای این رشته رو بخونی به اپلای کردن و ای میل زدن ادامه بده. بالاخره یه چیزی پیدا میکنی. فقط نباید دست بکشی!
    در مورد اینجا هم اپلای کردن بهتر از ای میل زدن هست!
    ویرایش توسط erfan1985 : June 4th, 2013 در ساعت 08:11 AM

Junior Member

مرسی بابت توضیحاتتون ، آخه به خانمی به نام Elizabeth ایمیل زدم وایشون گفتن باید supervisor داشته باشی، برای همین اپلای نکردم بلکه supervisor پیدا کنم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    طی این مدت که من تو این سایت فعال بودم بحثهای زیادی در مورد ژنتیک انجام شده که اکثرشون هم در تاپیک های مختلف بوده. تا به حال تاپیک جدا برای ژنتیک نداشتیم. دوستان از این به بعد سوالاتشون در زمینه های مختلف ژنتیک رو اینجا مطرح کنند!

سلام
    شما بهتر میتونید منو راهنمایی کنید
    phdژنتیک پزشکی را به عنوان یک انتخاب برای ادامه تحصیل در ایران و مرحله دوم در خارج برای یک دانشجوی دامپزشکی انتخاب مناسبی میدونید؟
    ژنتیک بهتره یا بیوتکنولوژی معدلم هم بالا است؟
    چطور میتونم راجع انتخاب مناسب یک رشته برای ادامه تحصیل در مقطعphdاطلاعاتی بگیرم؟
    مرسی

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط absaba نمایش پست ها
    سلام
    شما بهتر میتونید منو راهنمایی کنید
    phdژنتیک پزشکی را به عنوان یک انتخاب برای ادامه تحصیل در ایران و مرحله دوم در خارج برای یک دانشجوی دامپزشکی انتخاب مناسبی میدونید؟
    ژنتیک بهتره یا بیوتکنولوژی معدلم هم بالا است؟
    چطور میتونم راجع انتخاب مناسب یک رشته برای ادامه تحصیل در مقطعphdاطلاعاتی بگیرم؟
    مرسی
    بله به شرطی که علاقه داشته باشید بسیار مناسب هست. در ایران ژنتیک پزشکی بازار کاری بهتری از بیوتک داره. در خارج چندان فرق نداره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه ارزشیابی کلیه مدارک تحصیلی پس از بازگشت به ایران توسط وزارت بهداشت

سلام
    راستش من لیسانس ژنتیک و فوق لیسانس سلولی مولکولی هستم و خیلی علاقه دارم در رشته ژنتیک پزشکی تحصیل کنم اما به دلیل کم بودن تعداد پذیرش از دانشجویان غیر پزشکی(8نفر) تصمیم گرفتم که این رشته رو در یک دانشگاه خارج از کشور شروع کنم و بعد به ایران انتقالی بگیرم (به دلیل هزینه های بالای ارز و تحصیل در خارج از کشور). تاکنون هم موفق به دریافت بورس یا فاند از دانشگاههای خارجی نشدم و مجبورم با هزینه شخصی اقدام کنم.

حالا از شما چند سوال دارم
    باید چند ترم یا چند سال خارج از کشور درس بخونم یا جند واحد رو باید بگذرونم تا بتونم انتقالی بگیرم؟
    آیا دادن امتحان جامع برای در دانشگاه خارج برای این رشته هم الزامیه؟
    آیا پروپوزال هم باید تصویب بشه بعد انتقالی بگیرم ؟
    درواقع چون بودجه کمی برای ادامه تحصیل در خارج با هزینه شخصی دارم میخواستم ببینم امکانش هست که 1 ترم یا 1 سال در خارج بخونم و بعد انتقالی بگیرم یا همچین امکانی وجود نداره؟

ممنون که وقت میذارید و پاسخ میدید.
    ویرایش توسط erfan1985 : May 20th, 2013 در ساعت 10:26 PM

erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه ارزشیابی کلیه مدارک تحصیلی پس از بازگشت به ایران توسط وزارت بهداشت

نقل قول نوشته اصلی توسط toefla نمایش پست ها
    سلام
    راستش من لیسانس ژنتیک و فوق لیسانس سلولی مولکولی هستم و خیلی علاقه دارم در رشته ژنتیک پزشکی تحصیل کنم اما به دلیل کم بودن تعداد پذیرش از دانشجویان غیر پزشکی(8نفر) تصمیم گرفتم که این رشته رو در یک دانشگاه خارج از کشور شروع کنم و بعد به ایران انتقالی بگیرم (به دلیل هزینه های بالای ارز و تحصیل در خارج از کشور). تاکنون هم موفق به دریافت بورس یا فاند از دانشگاههای خارجی نشدم و مجبورم با هزینه شخصی اقدام کنم.

حالا از شما چند سوال دارم
    باید چند ترم یا چند سال خارج از کشور درس بخونم یا جند واحد رو باید بگذرونم تا بتونم انتقالی بگیرم؟
    آیا دادن امتحان جامع برای در دانشگاه خارج برای این رشته هم الزامیه؟
    آیا پروپوزال هم باید تصویب بشه بعد انتقالی بگیرم ؟
    درواقع چون بودجه کمی برای ادامه تحصیل در خارج با هزینه شخصی دارم میخواستم ببینم امکانش هست که 1 ترم یا 1 سال در خارج بخونم و بعد انتقالی بگیرم یا همچین امکانی وجود نداره؟

ممنون که وقت میذارید و پاسخ میدید.
    در مورد ایران اتفاقا برعکسه. فعلا متقاضیان غیر پزشک ارجح هستن و هیچ سهمیه ای برای پزشکان نیست. تعداد پذیرش خیلی کمه و در کل کشور کمتر از 10 نفر در سال پذیرفته میشن.
    اگر شما رزومه خوبی دارید من توصیه میکنم که برای دانشگاههای آمریکای شمالی اپلای کنید. شانس خوبی برای پذیرش این رشته همراه ساپورت مالی خواهید داشت و بازگشت به ایران در حین تحصیل غیر منطقی به نظر میرسه.
    اما اگر موفق نشدید از غرب پذیرش بگیرید، میتونید به شرق فکر کنید. مثلا دانشگاه UPM مالزی هم این رشته رو داره و مورد تایید ایران هست.
    برای انتقالی شما باید قسمت غیر پژوهشی دوران phd رو گذرونده باشی که در بعضی کشورها شامل ازمون جامع هم میشه. باید قبل از خروج از ایران معدل بالای 15 داشته باشی و نیز مدرک زبان. نیازی به تصویب پروپوزال نیست. برای بررسی دقیق تر با وزارت بهداشت چک کنید.
    ویرایش توسط erfan1985 : May 20th, 2013 در ساعت 10:53 PM

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط darya63 نمایش پست ها
    مرسی بابت توضیحاتتون ، آخه به خانمی به نام Elizabeth ایمیل زدم وایشون گفتن باید supervisor داشته باشی، برای همین اپلای نکردم بلکه supervisor پیدا کنم!
    بله بدون سوپروایزر پذیرش انجام نمیشه. اما این به این معنی نیست که شما نمیتونی اپلای کنی. بعضی جاها مث اینجا که من هستم مطلقا پذیرش رو استاد میده و دانشگاه نقشی نداره. اگر شما بدون استاد اپلای کنی پرونده شما همچنان توسط استادایی که دانشجو میخوان بررسی میشه و اگر کسی شما رو نگیره پرونده شما همچنان اینجا خواهد موند!!! مورد جالبی که اخیرا اتفاق افتاد دانشجویی بود که بیشتر از دو سال پیش اینجا اپلای کرده بود و پروندش هم در حال خاک خوری بود!!! همین 2 ماه پیش یکی از اساتید اینجا باهاش تماس گرفت که ایا هنوز مایلی بیای اینجا و اونم ok داد و تازه هفته پیش اومده و شروع به کار کرده!

بعضی دانشگاه ها مث البرتا شما ابتدا باید از دپارتمان پذیرش بگیری. و بعد دنبال استاد بگردی. در صورت نداشن پذیرش استادها بهتون جواب نمیدن. البته رسما وقتی شروع به تحصیل میکنید که استاد براتون پیدا شه. وگرنه پذیرشتون به ریجکت تبدیل میشه.

جاهایی مث دانشگاه UBC یه چیزی بین این دو مورد هست. قبل از اپلای کردن و پذیرش شدن تماس با اساتید رو شروع میکنید. بدون استاد ممکنه پذیرش اولیه هم بگیرید از دپارتمان، ولی نامه نهایی پذیرش رو وقتی بهتون میدن که استاد پیدا کنید.

دانشگاههای امریکا هم که انتهای طیف هستند. هیچ تماسی با استاد لازم نیست. پذیرش رو که از دپارتمان گرفتید شروع به تحصیل میکنید و در پایان سال اول استادتون رو انتخاب می کنید. البته یه مقداری در این روش مدت تحصیلتون طولانی میشه.

دانشگاه تورنتو هم همین شیوه رو برای دانشجوهای بومی داره، اما دانشجوهای خارجی باید اول استاد پیدا کنن.
    ویرایش توسط erfan1985 : May 20th, 2013 در ساعت 11:00 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    در مورد ایران اتفاقا برعکسه. فعلا متقاضیان غیر پزشک ارجح هستن و هیچ سهمیه ای برای پزشکان نیست. تعداد پذیرش خیلی کمه و در کل کشور کمتر از 10 نفر در سال پذیرفته میشن.
    اگر شما رزومه خوبی دارید من توصیه میکنم که برای دانشگاههای آمریکای شمالی اپلای کنید. شانس خوبی برای پذیرش این رشته همراه ساپورت مالی خواهید داشت و بازگشت به ایران در حین تحصیل غیر منطقی به نظر میرسه.
    اما اگر موفق نشدید از غرب پذیرش بگیرید، میتونید به شرق فکر کنید. مثلا دانشگاه UPM مالزی هم این رشته رو داره و مورد تایید ایران هست.
    برای انتقالی شما باید قسمت غیر پژوهشی دوران phd رو گذرونده باشی که در بعضی کشورها شامل ازمون جامع هم میشه. باید قبل از خروج از ایران معدل بالای 15 داشته باشی و نیز مدرک زبان. نیازی به تصویب پروپوزال نیست. برای بررسی دقیق تر با وزارت بهداشت چک کنید.
    مرسی از پاسختون
    راستش منم زیاد برای استادای کانادا ایمیل زدم اما جواب ندادن بهم و بهمین دلیل منم apply نکردم . حالا تصمیم گرفتم از طریق مالزی اقدام کنم اما خب چون فاند نداره احتمالا مجبورم به ایران برگردم و انتقالی بگیرم
    بازم ممنون که تاپیک اختصاصی ژنتیک رو ایجاد کردی

صفحه 1 از 30 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)