صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 95

موضوع: بیوتکنولوژی (Biotechnology)

Junior Member Niima آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی- بیوتکنولوژی

پیش فرض پاسخ : بهترین دانشگاهها در رشته بیو تکنولوژی

کدوم دانشگاه ایران برای اپلای خوبه ؟ وقتی کنکور دادی همه دانشگاه های ایران رو بزن دیگه . البته بستگی به بعد مسافت و شرایط آب و هوا هم داره.
    مسلما اول دانشگاه های تهران رو میزنی و الی آخر

Junior Member

سلام، من میخواستم بدونم که چه کشوری برای تحصیل بیوتکنولوژی در مقطع undergraduate بهتره و راحتتر دانشجو میگیره؟ همینطور از نظر مخارج تحصیل و زندگی هم به صرفه باشه.

آیا کشورهای اروپایی برای این رشته خوب هستن؟ مثلا میشه لیسانس رو جایی مثل ایتالیا گرفت (به خاطر اینکه راحت دانشجو میگیره، هزینه ها کمتره) و بعد برای فوق و دکترا رفت کانادا یا آمریکا؟

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

سلام، من میخواستم بدونم که چه کشوری برای تحصیل بیوتکنولوژی در مقطع undergraduate بهتره و راحتتر دانشجو میگیره؟ همینطور از نظر مخارج تحصیل و زندگی هم به صرفه باشه.

آیا کشورهای اروپایی برای این رشته خوب هستن؟ مثلا میشه لیسانس رو جایی مثل ایتالیا گرفت (به خاطر اینکه راحت دانشجو میگیره، هزینه ها کمتره) و بعد برای فوق و دکترا رفت کانادا یا آمریکا؟
    من اطلاعی ندارم کدوم کشورا راحتترن اما اونچه که مهمه اینه که هرجا درس خوندید در پایان دوره لیسانستون یه روزمه خوب داشته باشید که بتونید باهاش برای جاهای بهتر اپلای کنید. مثلا معدل یا کارآزمایشگاهی یا نمره تافل و جی آر ای. اینکه صرفا خارج از ایران درس خونده باشید نمیتونه عامل پذیرش گرفتن باشه.
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

Junior Member

با سلام خدمت دوستانمن چندتا سوال داشتم ، ممنون میشم دوستان نظر بدن.من ساکن امریکا هستم ، لیسانس زیست ملکولی از دانشگاه آزادم با معدل 15.5 ، مقاله ندارم . 3 تا Recommendation letter از استادام دارم ، 4 ماه سابقه کار آزمایشگاهی ، نمره تافل 100 دارم. GRE هنوز امتحان ندادم ولی می خونم که نمره بالایی بگیرم . به نظر شما شانس گرفتن پذیرش ارشد از دانشگاهایی مثل USC یا UCSB رو دارم ؟ در چه رنکی پیشنهاد می کنید ؟لازمه که حتما با اساتید دانشگاه مکاتبه داشته باشم ؟ در صورت عدم گرفتن پذیرش ،ایا احتمال داره که چند دروس از دوره کارشناسی رو تو همون دانشگاه بگذرونم بعد وارد مقطع Master بشم؟ممنون

Junior Member aytak1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biochemistry

سلام دوستان وقت بخیر
    من تازه عضو شدم یه سوالی داشتم ممنون میشم که راهنماییم کنین. من کارشناسی زیست از دانشگاه سراسری دارم با معدل پایین(13.5). دارم برای ارشد بیوتک اماده میشم. که ارشدو ایران بخونم و تو این مدت خودمو اماده کنم که phd رو تو یکی از بهترین دانشگاهها بخونم. چون با توجه به گفته های دوستان گرفتن پذیرش یه پروسه یه کم زمانبری هستش. ممنون میشم که اونایی که تو این رشته پذیرش گرفتن یا تو رشته ژنتیک فرقی نمیکنه یا اطلاعات درستی دارند راهنماییم کنن که کلا چه شرایطی برای بورس شدن تو بهترین دانشگاهها هستش.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical laboratory Sciences

نقل قول نوشته اصلی توسط aytak1 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    من تازه عضو شدم یه سوالی داشتم ممنون میشم که راهنماییم کنین. من کارشناسی زیست از دانشگاه سراسری دارم با معدل پایین(13.5). دارم برای ارشد بیوتک اماده میشم. که ارشدو ایران بخونم و تو این مدت خودمو اماده کنم که phd رو تو یکی از بهترین دانشگاهها بخونم. چون با توجه به گفته های دوستان گرفتن پذیرش یه پروسه یه کم زمانبری هستش. ممنون میشم که اونایی که تو این رشته پذیرش گرفتن یا تو رشته ژنتیک فرقی نمیکنه یا اطلاعات درستی دارند راهنماییم کنن که کلا چه شرایطی برای بورس شدن تو بهترین دانشگاهها هستش.
    سلام. خوش آمدید.
    ببینید نمیخوام جو منفی یا ناامید کننده ای رو القا کنم. برای فاند گرفتن توی دانشگاه های معتبر چند تا شرط همزمان لازمه:
    اولش معدل لیسانسه. که میگن هر چی بالاتر بهتر. معمولا میگن بالای 17 ولی خب بالای 18 مطمئن تره. ولی معدل شما چندان مناسب نیست. لازمه ذکر کنم که گمون نمی کنم چندان واسشون مهم باشه کسی تو سراسری خونده یا آزاد. چون رتبه های بین المللی این دانشگاه ها خیلی نزدیکه و حتی تو خیلی موارد دانشگاه آزاد بهتر هم هست. پس این که سراسری هم خوندید زیاد تاثیری نداره.
    دوم چیز مهم زبان انگلیسیه. بعضی دانشگاه ها یه رنج از نمره زبان رو لازم دارند (که ممکنه راحت هم باشه) و بعضی دانشگاه های تراز اول دیگه هم نمره های خیلی بالایی بخوان که حتی افرادی که زبان مادری شون انگلیسی هست، با کلی درس خوندن از پسش بر بیان.
    نکته مهم سوم، تحقیقاته. که البته میشه گفت مهم ترین شرطه. وقتی یه دانشگاه یا استادی به شما بورسیه (همون فاند) میده، عاشق چش و ابروی ما که نشده (یا پولش زیادی نیس که!) بلکه انتظار بازدهی خیلی بیشتری داره. اینکه یه فردی بیاد و به عنوان دستیار تحقیقات یک استادی هم کار کنه بستگی به دو تا شرط قبلیش داره: یعنی پایه علمی قوی (همون معدل لیسانس) و دوم زبان قوی (احیانا برای نگارش مقالات علمی).
    در حالت کلی نظر من نسبت به وضعیت شما اینه که تحت هیچ شرایطی نباید ناامید بشید. اگه خوب بخونید و بیوتک علوم پزشکی تهران قبول بشید و روی زبانتون خیلی سرمایه گذاری کنید حتما میتونید برید. ولی باید منطقی باشیم، ممکنه خیلی دانشگاه تراز اولی هم نتونید برید، ولی دانشگاه تراز دوم اونها به هزارتای بهترین دانشگاه خودون می ارزه!
    پس واقع بین باش، تلاشتو بکن و امیدوار باش.

Junior Member

سلام دوستان وقت بخیر
    من در مورد بیوتک اطلاعاتی ندارم ولی در مورد ژنتیک چرا می خواهید برید خارج از ایران؟ این رشته از معدود رشته هایی است که آینده کاری اش بهتر از خارج است.دوست من ارشد ژنتیک تهران می خونه و خیلی راحت برای phd می تونه هر جای دنیا بره ولی این کار را حماقت می دونه چونکه می بینه دوستاش(که دانشجوی phd هستند) با یک آزمایشگاه ماهیانه بین 30 تا 35 میلیون درآمد دارند.درامدی که پویا هست یعنی با افزایش قیمت دلار و تورم،بیشتر می شه.
    البته این وضعیت کار مربوط به الآن است و اصلا نمیشه 3-4 سال آینده را پیش بینی کرد.

Junior Member aytak1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biochemistry

واقعا از جوابهای دوستان نهایت تشکر رو دارم. مرسی از راهنماییاتون راستش من بیشتر بیوتک رو دوس دارم. امسال تو کنکور با رتبه ناچیزی قبول نشدم تو کارشناسی به رشته ام علاقه نداشتم نمیدونستم معدل هم انقدر مهم هس والا لاقل بخاطر معدل میخوندم. الان رو زبان هم دارم کار میکنم بنظرم 2 سال خوب کار کنم بتونم نمره بهتری حالا تو تافل یا ... بیارم. درضمن تو دوره کارشناسی طرح تحقیقاتی هم داشتم مقاله ای اس ای هس. حالا چون نزدیک 3 سال همون تو کارشناسی تحقیقاتی کار کردم اگه تو ارشد قبول شم از نظر مقاله اینا مشکلی ندارم یعنی چطو بگم میتونم همزمان چن تا طرح کار کنمو به اصطلاح سی وی رو قوی کنم. حالا با این گفته های من بازم این معدل میتونه تاثیر منفیشو بذاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    راستش نگرانی من از همین معدل هس. گفتم که اینجا صحبت های دوستان رو خوندم من نمیدونستم که معدل تا این حد میتونه مهم باشه برا همون تو کارشناسی سرکلاس هم نمیرفتم شب امتحانی میخوندم یه نمره پاسی بگیرم فقط. همه وقتم تو ازمایشگاههای تحقیقاتی و مرکز تحقیقاتی بودم. بی نهایت ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ccx_000 نمایش پست ها
    من در مورد بیوتک اطلاعاتی ندارم ولی در مورد ژنتیک چرا می خواهید برید خارج از ایران؟ این رشته از معدود رشته هایی است که آینده کاری اش بهتر از خارج است.دوست من ارشد ژنتیک تهران می خونه و خیلی راحت برای phd می تونه هر جای دنیا بره ولی این کار را حماقت می دونه چونکه می بینه دوستاش(که دانشجوی phd هستند) با یک آزمایشگاه ماهیانه بین 30 تا 35 میلیون درآمد دارند.درامدی که پویا هست یعنی با افزایش قیمت دلار و تورم،بیشتر می شه.
    البته این وضعیت کار مربوط به الآن است و اصلا نمیشه 3-4 سال آینده را پیش بینی کرد.
    دوست عزیز، آزمایشگاه ژنتیک زدن به این راحتی ها هم نیست. هم مجوزش سخته، هم تامین تجهیزاتش (که با این گرونی دلار و تحریم ها فعلا خیلی سخته). در ضمن آزمایشات ژنتیک جزو آزمایشات لوکس هستن. خود شما چند بار راهتون به آزمایشگاه ژنتیک افتاده؟ اکثرا موقع ازدواج میرن، اونم از لحاظ قانونی اجباری نداره و اختیاریه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

واقعا از جوابهای دوستان نهایت تشکر رو دارم. مرسی از راهنماییاتون راستش من بیشتر بیوتک رو دوس دارم. امسال تو کنکور با رتبه ناچیزی قبول نشدم تو کارشناسی به رشته ام علاقه نداشتم نمیدونستم معدل هم انقدر مهم هس والا لاقل بخاطر معدل میخوندم. الان رو زبان هم دارم کار میکنم بنظرم 2 سال خوب کار کنم بتونم نمره بهتری حالا تو تافل یا ... بیارم. درضمن تو دوره کارشناسی طرح تحقیقاتی هم داشتم مقاله ای اس ای هس. حالا چون نزدیک 3 سال همون تو کارشناسی تحقیقاتی کار کردم اگه تو ارشد قبول شم از نظر مقاله اینا مشکلی ندارم یعنی چطو بگم میتونم همزمان چن تا طرح کار کنمو به اصطلاح سی وی رو قوی کنم. حالا با این گفته های من بازم این معدل میتونه تاثیر منفیشو بذاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    راستش نگرانی من از همین معدل هس. گفتم که اینجا صحبت های دوستان رو خوندم من نمیدونستم که معدل تا این حد میتونه مهم باشه برا همون تو کارشناسی سرکلاس هم نمیرفتم شب امتحانی میخوندم یه نمره پاسی بگیرم فقط. همه وقتم تو ازمایشگاههای تحقیقاتی و مرکز تحقیقاتی بودم. بی نهایت ممنونم
    خواهش می کنم. داشتن تحقیقات و اینها خوبه.. ولی تو پست قبلیم هم گفتم؛ بهترین دانشگاه ها بهترین دانشجو ها رو هم میخوان. پس قاعدتا اگه استاد همچین دانشگاهی بخواد دانشجو انتخاب کنه، یه دانشجویی برمیداره که هم معدلش بالا باشه، هم نمره زبانش خیلی بالا باشه، و سابقه و توانایی تحقیقاتی خوبی داشته باشه (و البته به زمینه تحقیقاتی مورد نظر خودش نزدیک تر باشه). پس تمام تلاشتون رو بکنید. چون اگه وارد تراز اول نشید، تراز های دوم و و ... حتمی میشه. همونطور که گفتم دانشگاه تراز دوم یا سوم اونها از لحاظ رنکینگ از دانشگاه تهران هم بالاتره. پس تمام تلاشتون رو بکنید و حسرت گذشته رو نخورید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)