صفحه 29 از 36 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 360

موضوع: آماده شدن همزمان برایTOEFL وGRE/GMAT (در خصوص مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمونها)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc Student - Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : آماده شدن همزمان برایTOEFL وGRE/GMAT (در خصوص مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آز

نقل قول نوشته اصلی توسط brilliance نمایش پست ها
    خوشحالم که تونستم کمی توجهتون رو به نکات لازم برای آماده شدن همزمان واسه این دو امتحان جلب کنم!
    در مورد brainstorm لطفا این مطالب رو بخونید :
    http://personalexcellence.co/blog/25...ng-techniques/
    http://webwriterspotlight.com/8-brai...-writing-ideas
    و برای ایده پردازی از این دو سایت کمک بگیرید:
    http://www.lib.odu.edu/researchassis...ideagenerator/
    http://ideagenerator.creativitygames.net/
    در مورد ترتیب شرکت در تافل و جی آر ای من نظر و تجربه شخصیمو میگم:
    من اول تافل رو دادم و 5 روز بعدش جی آر ای دادم چون کلا تاریخهای مناسب پر شده بودن و من اصولا فقط 3 هفته وقت داشتم برای آماده شدن واسه هر دو امتحان همزمان. طبیعتا چنین توصیه ای به هیچکسی نمیکنم! اما اگر قرار بر تکرار این دو امتحان بود من واقعا بازم ترجیح میدادم اول تافل رو بدم چون خیلی ساده تره حداقل واسه من! این کار باعث میشه وقت بیشتری داشته باشید که به خوندن و آماده شدن برای جی آر ای اختصاص بدید و کلا اینکه تمرکز ذهنی آدم روی یه امتحان باشه خیلی بهتره تا روی دو امتحان. چون جی آر ای سخت تره هرچی دیرتر امتحان بدید بیشتر وقت آماده شدن دارید. ولی نباید به حدی دیر امتحان بدید که فرصت جبران نمره واستون باقی نمونه. شاید خدای نکرده نمره ای رو که میخواید نتونید به دست بیارید. از اونجایی که تعداد دفعات برگزاری جی آر ای به مراتب کمتر از تافل هست ممکنه یهو ببینید دیگه تاریخی که جای خالی وجود داشته باشه برای جی آر ای موجود نیست و ددلاینها نزدیکن! پس کلا یه ضریب اطمینان حداقل دو-سه ماهه قبل از ددلاینها رو واسه امتحانی که میدید در نظر داشته باشید که هم هنوز فرصت ثبت نام مجدد باقی بمونه و هم اینکه فرصت مطالعه بیشتر! البته امیدوارم همون دفعه اول نمره دلخواهو به دست بیارید صرفا خواستم تمام جوانب احتیاط رو بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.
    در مورد منابع Grammar به شخصه این کتابها رو مفید میدونم: English Grammar in Use:سطوح متوسط و پیشرفته//English Grammar Digest///Practical English Usage//
    هیچکس با همه کتب موجود آشنا نیست و قطعا منابع مفید دیگری هم موجود هستند که میتونید از قسمت کتابخانه فروم دانلود کنید.
    در مورد منابع Writing هم خودم تجربه استفاده از این دو کتاب رو دارم:
    Academic Writing Course by R.R.Jordan
    Essay Writing Simplified by Sallyanne H. Fitzgerald
    مجددا مراجعه به قسمت کتابخانه فروم و استفاده از منابع موجود رو توصیه میکنم. با آرزوی موفقیت شما
    brilliance عزیز
    در مورد سایتها و brainstorming خیلی ازت ممنونم. در مورد تافل و اینکه زودتر بدمش و روی GRE تمرکز کنم هم باهات موافقم..به نکته خیلی مهمی اشاره کردی و باید تاریخ امتحانات اون موقع رو چک کنم که حتما برای جبران احتمالی زمان داشته باشتم. همچنین منابع گرامر و رایتینگ که معرفی کردی هم در موردشون بررسی میکنم. Practical English Usage رو دارم و خیلی به درد اینکار نمیخوره مثل دیکشنری گرامر میمونه تا کتابی که باهاش گرامر یادبگیری ولی تعریف دوتای دیگه رو شنیدم مخصوصا English Grammer Digest . حتما کتابخانه فروم رو هم سر میزنم تا ببینم نظرات بچه ها در این مورد چیه و از کدوم کتابها بیشتر استفاده شده.
    یک بار دیگه ازت بابت راهنمایی ها و وقتی که گذاشتی تشکر میکنم و اینکه ممکنه بازم در آینده مزاحمت بشم با سوالام . همیشه پیروز و سربلند باشی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آماده شدن همزمان برایTOEFL وGRE/GMAT (در خصوص مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آز

سلام دوستان.
    من پارسال تافل دادم و با حدود یک ماه خوندن تونستم نمره 92 بگیرم. (R:26 L:25 S:21 W:20)
    الان میخواستم برنامه ریزی کنم برای اپلای برای پاییز 2016 که روی امتحان GRE و در صورت نیاز تافل برنامه ریزی کنم.
    میخواستم از دوستانی که در این زمینه تجربه دارن خواهش کنم بهترین منابعی که لازم هست رو بهم معرفی کنن تا در فرصت حدود 5 ماهه مطالعه کنم.
    در ضمن فوق لیسانس مهندسی دارم و توی ریاضی مشکل خاصی نخواهم داشت. بیشترین نمره رو هم توی تافل از اسپیکینگ و رایتینگ از دست دادم.
    بصورت اختصاصی اگر لطف کنید منابع خیلی خوبی برای تقویت رایتینگ بصورت خودآموز بهم معرفی کنید که هم به درد امتحاناتم بخوره و هم مقاله نویسی، متشکر میشم.

موفق و شاداب باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ftstar نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من پارسال تافل دادم و با حدود یک ماه خوندن تونستم نمره 92 بگیرم. (R:26 L:25 S:21 W:20)
    الان میخواستم برنامه ریزی کنم برای اپلای برای پاییز 2016 که روی امتحان GRE و در صورت نیاز تافل برنامه ریزی کنم.
    با سلام
    شما با فرصت کمی که داشتید نتیجه بسیار خوبی گرفتید. با توجه به ضعف اسپیکینگ و رایتینگ شما نسبت به اون دو مهارت دیگه، به نظر میاد با ایده پردازی زیاد راحت نیستید. من تمام منابع رو نمیشناسم اما از بین منابع موجود در کتابخونه، کتاب Ace the GRE writing Assessment و Critical Thinking و Attacking Faulty Reasoning منابع خوبی هستند. اون کتاب
    Essay Writing Simplified by Sallyanne H. Fitzgerald
    هم کتاب خوبی هست اگر میخواید اصول نوشتن رو خودآموز یاد بگیرید ولی باید خودتون تهیه کنید تو منابع کتابخونه موجود نیست. یه کتاب کوچیک ولی مفید هست. برای مقاله نویسی هم من از
    Academic Writing Course by R.R.Jordan
    استفاده کردم. کلا به نظرم شما باید تا میتونید بنویسید و ترجیحا از کسی بخواید واستون تصحیح کنه. یه نگاه به این دو سایت بندازید: Essay Judge و Testbig . توی این سایتها هم میتونید نمونه های خوبی واسه تک تک موضوعای رایتینگ پیدا کنید و هم اگر اشتباه نکنم میتونید رایتینگ خودتون رو واسه تصحیح بذارید. از دو سایتی که واسه ایده پردازی توی این پست گفتم هم استفاده کنید. در ضمن اگر از نکات خود سایت اصلی ETS هنوز استفاده نکردید پیشنهاد میکنم حتما بخونیدشون خیلی مفید هستن. Topic Pool رو هم فراموش نکنید. امیدوارم موفق باشید.

سلام دوستان، وقت بخیر
    من الان دارم برای تافل می خونم و 10 مرداد امتحان دارم.
    الان برای gre، فقط لغت میخونم و دوره می کنم از 1100؛ می خوام بعد از اون وربال ادونتیج رو شروع کنم، ولی چون همزمان تافل هم می خونم و لغات تافل هم هست، محدودیت تعداد لغت در هر روز رو دارم و بیش تر از روزی 5-10 تا نمی تونم لغت جدید جی آر ای یاد بگیرم. الان برای دوره و یادگیری لغات جی آر ای، روزی حدودا 1-1.5 ساعت وقت می ذارم.
    به نظر شما، اگر بخواهم gre رو حدودا اواخر شهریور امتحان بدم، اشکالی داره الان بخش ریاضی را با روزی 1 ساعت ریاضی شروع کنم، یا بذارم برای 1.5 تا 2 ماه قبل از آزمون؟
    البته رشته ی دبیرستانم ریاضی بوده و فکر نمی کنم مشکل اساسی داشته باشم، و فقط باید اول یه دوره و بعد فقط تمرین کنم.
    بیش تر می خوام یه تنوع مفید درست کنم چون به نظرم زبان یاد گرفتن (به خصوص لغت) در هر روز، یه حدی داره و بیش تر از اون واقعا خسته کننده میشه.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام دوستان، وقت بخیر
    من الان دارم برای تافل می خونم و 10 مرداد امتحان دارم.
    الان برای gre، فقط لغت میخونم و دوره می کنم از 1100؛ می خوام بعد از اون وربال ادونتیج رو شروع کنم، ولی چون همزمان تافل هم می خونم و لغات تافل هم هست، محدودیت تعداد لغت در هر روز رو دارم و بیش تر از روزی 5-10 تا نمی تونم لغت جدید جی آر ای یاد بگیرم. الان برای دوره و یادگیری لغات جی آر ای، روزی حدودا 1-1.5 ساعت وقت می ذارم.
    به نظر شما، اگر بخواهم gre رو حدودا اواخر شهریور امتحان بدم، اشکالی داره الان بخش ریاضی را با روزی 1 ساعت ریاضی شروع کنم، یا بذارم برای 1.5 تا 2 ماه قبل از آزمون؟
    البته رشته ی دبیرستانم ریاضی بوده و فکر نمی کنم مشکل اساسی داشته باشم، و فقط باید اول یه دوره و بعد فقط تمرین کنم.
    بیش تر می خوام یه تنوع مفید درست کنم چون به نظرم زبان یاد گرفتن (به خصوص لغت) در هر روز، یه حدی داره و بیش تر از اون واقعا خسته کننده میشه.
    ممنون
    سلام.

نکته اول اینکه تا اواخر مهر راحت فرصت دارید GRE رو بدید. با توجه به اینکه نمره-تون رو هم همون روز میبینید. ممکنه کمی در مکاتبه با استادها به مشکل بربخورید. حالا هر جور خودتون صلاح میدونید.

برنامه فعلیتون به نظر من بسیار مناسبه. میتوتید برای تنوع ویدیوهای ریاضی مگوش رو ببینید ولی در مجموع فکر میکنم با توجه به تعاریف شما از الآن زود باشه برای ریاضی.

برای ایجاد تنوع راه های زیر رو پیشنهاد میکنم:
    بازی کردن در vocabulary.com
    استفاده از memrise به عنوان یه وسیله بازی
    مطالعه کتاب به خصوص کتاب a short history of nearly everything که فایل صوتیش هم در کتابخونه موجوده. سطح لغات این کتاب بالاست و تنها کتاب علمی ای بود که واقعا منو مجذوب خودش کرد.
    دیدن فیلم و سریال با زبان انگلیسی
    گوش کردن وربال ادونتج به عنوان تفریح خییییلی مفید

سلام من چند روز پیش تافل آزمایشی شدم 88
    R:23 W:23
    L:21 S:21
    10 مرداد تافل دارم بعدشم باید GRE بدم

چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین

1-میخواستم ببینم الان 1100 رو بخونم یا نه
    2-برای ثبت نام GRE کی باید اقدام کنم که دیر نشه
    3-با توجه به اینکه برای GREفک کنم دو ماه ونیم وقت داشته باشم(فوق برق دارم)، بررسی دانشگاه هاو مکاتبه با استادا رو باس بزارم بین تافل و GRE یا بعد از GRE
    (برای فال 2016) چون اگه بزارم بینشون شاید بخشی از لغتها یادم بره و درصدی از امادگیم رو ازدست بدم ولی از اونطرف هم میترسم دیر بشه.
    4-برای تقویت همزمان رایتینگ در تافل و GRE چکار کنم بهتره، چون رایتینگ GRE رو نمیدونم دقیقا چجوریه؟

با تشکر و با آرزوی موفقیت- سلامتی-شادی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadinodos نمایش پست ها
    سلام من چند روز پیش تافل آزمایشی شدم 88
    R:23 W:23
    L:21 S:21
    10 مرداد تافل دارم بعدشم باید GRE بدم

چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین

1-میخواستم ببینم الان 1100 رو بخونم یا نه
    2-برای ثبت نام GRE کی باید اقدام کنم که دیر نشه
    3-با توجه به اینکه برای GREفک کنم دو ماه ونیم وقت داشته باشم(فوق برق دارم)، بررسی دانشگاه هاو مکاتبه با استادا رو باس بزارم بین تافل و GRE یا بعد از GRE
    (برای فال 2016) چون اگه بزارم بینشون شاید بخشی از لغتها یادم بره و درصدی از امادگیم رو ازدست بدم ولی از اونطرف هم میترسم دیر بشه.
    4-برای تقویت همزمان رایتینگ در تافل و GRE چکار کنم بهتره، چون رایتینگ GRE رو نمیدونم دقیقا چجوریه؟

با تشکر و با آرزوی موفقیت- سلامتی-شادی
    سعی کن حتماً نمونه سؤالات GRE رو از سایت ETS بگیری و بخونی یک دور تا اول بفهمی داستان چیه و چی باید بخونی و چی کار کنی چون 1100 خیلی زیاده و شاید اگر بخوای همش رو بخونی اصلاً توی این فرصت نتونی کامل کنی، در عوض می تونی روی ریدینگ یا کوانت وقت بذاری. در مورد تافل هم نرم افزار تی پی او رو از فروم دانلود کن. برای ثبت نام باید زودتر اقدام کنی چون توی فصل پذیرش معمولاً سنترها از سه ماه قبل پر میشه البته الان شاید یکمی لود کار کمتر باشه، جواب سؤال 3 ربطی به تاپیک نداره ولی بذار واسه بعد تابستان دیر نمیشه، سؤال آخر هم نمیشه جواب دقیق داد، مهارت رایتینگ هر کدوم متفاوت هست به نظرم فقط اینکه توانایی انشا نوشتن رو داشتی باشی برای جفتش مشترکه وگرنه انشای این دو تا واقعاً خیلی ربطی به هم نداره.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    سعی کن حتماً نمونه سؤالات GRE رو از سایت ETS بگیری و بخونی یک دور تا اول بفهمی داستان چیه و چی باید بخونی و چی کار کنی چون 1100 خیلی زیاده و شاید اگر بخوای همش رو بخونی اصلاً توی این فرصت نتونی کامل کنی، در عوض می تونی روی ریدینگ یا کوانت وقت بذاری. در مورد تافل هم نرم افزار تی پی او رو از فروم دانلود کن. برای ثبت نام باید زودتر اقدام کنی چون توی فصل پذیرش معمولاً سنترها از سه ماه قبل پر میشه البته الان شاید یکمی لود کار کمتر باشه، جواب سؤال 3 ربطی به تاپیک نداره ولی بذار واسه بعد تابستان دیر نمیشه، سؤال آخر هم نمیشه جواب دقیق داد، مهارت رایتینگ هر کدوم متفاوت هست به نظرم فقط اینکه توانایی انشا نوشتن رو داشتی باشی برای جفتش مشترکه وگرنه انشای این دو تا واقعاً خیلی ربطی به هم نداره.

خیلی ممنون از راهنماییت اینو گرفتم: Overview of the Paper-based GRE® revised General Test خوبه که؟
    اینکه بخوام رو کوانت وقت بزارم، یه ذره باعث میشه از فضای تافل جدا بشم، نمیشه؟ یعنی من فک میکردم اتفاقا کوانت رو بزارم بعد از تافل، چون دو ماه و خرده ای وقت دارم. روی ریدینگ چطوری وقت بزارم، آخه ریدینگو شدم 23 که بیشترم نیاز ندارم، بهتر نیست که مثلا قسمتی از 1100 و بخونم بازم ممنون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadinodos نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییت اینو گرفتم: Overview of the Paper-based GRE® revised General Test خوبه که؟
    اینکه بخوام رو کوانت وقت بزارم، یه ذره باعث میشه از فضای تافل جدا بشم، نمیشه؟ یعنی من فک میکردم اتفاقا کوانت رو بزارم بعد از تافل، چون دو ماه و خرده ای وقت دارم. روی ریدینگ چطوری وقت بزارم، آخه ریدینگو شدم 23 که بیشترم نیاز ندارم، بهتر نیست که مثلا قسمتی از 1100 و بخونم بازم ممنون
    ببینید شما توی تاپیک آماده شدن همزمان برای دو تا آزمون سؤال پرسیدید و به نظر من با توجه به وقت کم، باید برای هر دو آزمون آماده بشید، من خودم یه ترم 20 واحد درس تخصصی داشتم و باید معدلم بالای 17 می شد، همزمان داشتم برای زبان هم می خوندم و به فاصله یک هفته از هم تافل و جی آر ای داشتم، و امروز به تمام این هدف ها هم رسیدم، پس کار نشد نداره. پس بهتره انرژی ات رو تقیسم کنی و با تمام توان این چند ماه رو بخونی، نه اینکه یکی رو بخونی بعد اون یکی چون ممکنه اون دو ماه دیگه اینقدر توان و انرژی الان رو نداشته باشی. منظورم از ریدینگ، قسمت آنالیتیکال جی آر ای بود، 1100 کتاب خوبیه شروع کن به خوندن. فقط یه نکته هم بهتره بدونی، اینکه میگی ریدینگ تافل رو 23 میشی هیچ تضمینی برای امتحان واقعی نیست، من تی پی او ها رو که می زدم لیسنینگ یا 29 میشدم یا 30، روز امتحان سخت ترین سکشن لیسنینگ بود و 25 شدم که پایین ترین نمره چهار تا سکشنم بود در حالی که بهترین مهارتم همون بود!!! پس You should always expect the unexpected!!
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Member

من قصد دارم اواسط شهريور امتحان تافل رو بدم و بعد جي آر اي رو شروع كنم براي امتحان اواخر آبان. هيچ ذهنيتي از فرمت جي آر اي ندارم و فقط اميدوارم با توجه به سطح زبانم توي دو ماه بتونم نمره خوبي بگيرم. براي اينكه از صفر شروع نكنم چه منابعي از جي آر اي رو بهتر هست از الان كار كنم كه باعث به هم خوردن نظم ذهني تافلم نشه و حتي براي تافلم كمك كننده هم باشه. فكر ميكنيد بهتره كه زودتر امتحان تافل رو بدم (مثلا تو مرداد) و روي جي آر اي متمركز شم يا برنامه فعليم خوبه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)