صفحه 8 از 36 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 360

موضوع: آماده شدن همزمان برایTOEFL وGRE/GMAT (در خصوص مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمونها)

پیش فرض پاسخ : آماده شدن همزمان برای(toefl ibt) و GRE

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    منظور منم همينه. تعطيل كردنش كه اصلا خوب نيست. فقط ميتوني اول آبان يا آخر آيان بدي. سابجكت با جنرال فرقش زياده؟ كاش تافلو زودتر ميدادي. البته اگر دانشجو نيستي چون كمي سخته. به هر حال نگران نباش. روزي 3 ساعت و 1 ساعت خوبه. ظاهرا فقط كوآنت برات مهمه؟ اگر اينجوره كه اصلا نگران نباش از حالا روزي يك ساعت عاليه.
    تافلو خواستم دیرتر بدم که اماده تر باشم نمرم بهتر بشه
    نه وقتم کاملا ازاده
    نمره ی همش مهمه. نه فقط کوانت
    بنظرم جنرال اخر مهر و سابجکت اخر ابان و تافل اخر شهریور بهترین حالت ممکنه برام
    سابجکت واسه بعضی رشته هاس و در حد دروس لیسانس و تخصصی هررشته
    روزی چند ساعت برای هرکدوم بذارم؟

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam4312 نمایش پست ها
    نه وقتم کاملا ازاده
    با سلام
    من فکر می کنم کمی برنامتون فشرده می شه اینطوری. اما من اگه جای شما بودم با این برنامه این طوری جلو می رفتم که الان فعلاً بی خیال Subject می شدم. بیشترین وقتم رو می زاشتم برای تافل و GRE ، به این صورت که تا اواسط مرداد وقت می زاشتم برای متون سنگین GRE ، کلمات اون، Verbal reasoning و رایتینگ GRE . در کنارش Reading و Listening تافل. از اواسط مرداد به مدت یک ماه و نیم بیشترین وقتم رو صرف تافل می کردم. با اولویت Speaking و writing .
    آخر شهریور که تافل دادم. همه ی وقتم رو در یک ماه بکوب می زاشتم برای GRE در قسمت Quant و دوره ی کلمات GRE که قبلاً خوندم.
    بعد از اینکه GRE General رو دادم هم تمام وقتم رو برای Subject می زارم.

برنامه ی پیشنهادی من چند تا دلیل داره. اولاً اینکه چون شما همه ی قسمت های GRE General براتون مهم هست. پس تنها زمانی که دارید برای خوندن کلمه، reading های GRE و رایتینگ اون عملاً از الان تا اوسط یا اواخر مرداد هست. این کار مزیتی که داره این هست که باعث تقویت reading تافلتون هم می شه. و در کنارش زمان خوبیه برای تقویت listening.

گفتم speaking و writing رو بزارید برای یک ماه آخر چون این مهارت ها خیلی سریع جواب می دن و می تونید در مدت کوتاهی انتظار نمره ی خوب داشته باشید.
    ریاضی GRE هم که تقریباً 1 ماه براش کافیه.
    برای subject هم من تقریباً با افرادی که این امتحان رو دادن زیاد صحبت کردم و می گفتن اگر خیلی پایت ضعیف نباشه 1 ماه تا 1/5 می شه نمره ی خوبی گرفت. با این برنامه تقریباً شما تمام مباحث همه ی امتحانات رو می تونید پوشش بدید با این تفاوت که وقت برای قسمت Verbal GRE خیلی زیاد ندارید که دیگه چاره ای هم نیست.

منم با نظر Simon عزیز موافقم که اگه تافل رو زودتر می دادید وقتتون خیلی آزادتر می شد برای 2 تا امتحان GRE . به هر حال با زمانی که دارید فکر می کنم این برنامه خوبی باشه.
    امیدوارم موفق باشید.

سلام
    خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون
    اسپیکینگ و رایتینگ اصلا تمرین نداشتم بنظرتون میرسم بذارمشون یک ماه اخر یا اونم به مرور بخونم؟
    ویرایش توسط maryam4312 : June 19th, 2012 در ساعت 09:34 PM

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

ببینید تو تمام reading های تافل و GRE همیشه کلماتی هستند که شما معنیش رو نمی دونید. حتی اگر دامنه لغت فوق العاده زیادی هم داشته باشید بازم تو این متون کلماتی هستن که هیچ ایده ای نسبت بهشون ندارید. سعی نکنید تمام کلمات رو در بیارید چون این کار خیلی زمان بر و خسته کننده می شه. به نظر من reading رو بخونید. سوالاتش رو جواب بدید و ببینید چقدر درست می زنید. اگر دیدید با درصد بالایی جواباتون درست هست یعنی اون کلماتی که نمی دونستید تاثیر زیادی در نتیجتون نداشتن پس زیاد مهم نیستن. اما بعضی اوقات سوالات ممکنه کاملاً به فهم شما از یک کلمه مربوط بشه.
    براتون از یک متن تافل مثال می زنم که موضوع ملموس تر بشه.

در قسمتی از یک متن تافل نوشته شده.

Their streamlined bodies, the absence of hind legs, and the presence of a fluke and blowhole cannot disguise their affinities with land dwelling mammals

و سوالی که پرسیده شده این هست.

1. In paragraph 1, what does the author say about the presence of a blowhole in

cetaceans?
    (A) It clearly indicates that cetaceans are mammals.

(B) It cannot conceal the fact that cetaceans are mammals.
    (C) It is the main difference between cetaceans and land-dwelling mammals.

(D) It cannot yield clues about the origins of cetaceans.

گزینه ی صحیح B هست.
    اما جواب صحیح در گرو اینه که شما معنی 2 کلمه ی disguise و affinities رو بدونید. گزینه ی D همون اول رد می شه اما اگر معنی این دو کلمه رو ندونید و یا نتونید حدس بزنید بین گزینه ی A ، B و C به مشکل می خورید. اگر بدونید disguise هم معنی با conceal هست. می تونید نتیجه بگیرید گزینه ی B از A بهتر هست و A رو حذف می کنید. در مرحله ی بعدی هم اگر بدونید کلمه ی affinity به معنی شباهت هست گزینه ی C رو هم رد می کنید و با اطمینان B رو انتخاب می کنید. این یک نمونه از سوالاتی هست که به دانش لغت شما وابسته هست. البته شاید بتونید با حدس زدن هم جواب درست بزنید. اما در مواجه شدن با همچین سوالاتی حتماً معنی 3 کلمه ی Affinity ، Conceal و Disguise رو که کلماتی کلیدی هستن در بیارید و سعی کنید کامل یاد بگیرید.

در سوالات GRE ممکنه با این سوالات بیشتر برخورد کنید و کلمات بیشتری رو در بیارید. با توجه به اینکه نزدیک به 25 سوال مستقیماً کلمه هستن دانش لغت بالاتری نیاز دارید. اما در حالت کلی سعی کنید خیلی سریع متن رو بخونید و روی کلمه ای که نمی دونید گیر نکنید. در خیلی از موارد فهم کلی مطلب برای پاسخ به سوالات reading کافی هستن. شاید بیشترین جایی که در تافل به سوالات کلمه برخورد می کنید به جز سوالاتی که مستقیماً معنی یک کلمه رو می خوان در paraphrase و inference باشه که سعی می کنن با بازی با کلمات چیزی که در متن نوشته شده رو بپیچونن. من پیشنهاد می کنم برای تافل کتاب 1100 رو هم بخونید. برای تافل خیلی خوبه اما برای GRE شاید دیگه مثل قبل کاربرد نداشته باشه.
    در مورد speaking و writing هم فکر می کنم حتی اگه تمرین نداشته باشید هم بتونید تو مدت 1 ماه تا 5/1 پیشرفت خوبی داشته باشید. من تو 2 هفته همش نوشتن و writing خوندن تونستم از نمره ی 20 به 25 برسم. و تمام writing هام رو هم در همین سایت فوق العاده گذاشتم و بچه های اینجا برام تصحیح کردن.
    آرزوی موفقیت دارم براتون
    ویرایش توسط ahmadrezaamin : June 19th, 2012 در ساعت 10:04 PM

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam4312 نمایش پست ها
    نه وقتم کاملا ازاده
    دوستم ahmadrezaamin جواب كامل و با نكات مهمي دادن. ديگه من چيزي اضافه تر ندارم كه بگم. فقط اينكه ما در مهر جي آر ايي نداريم. منظورتون از آخر مهر همون اوايل آبانهعملا شما در آبان دو آزمون جي آر ايي داريد. تافلم زمان خوبي ميدين از اين نظر كه اگر خدايي نخواسته كمي ضعف داشتيد و خواستيد جبران كنيد تا ددلاين ها فرصت داريد بعد سابجكت بخونيد. با آرزوي پيشرفت همه
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    دوستم ahmadrezaamin جواب كامل و با نكات مهمي دادن. ديگه من چيزي اضافه تر ندارم كه بگم. فقط اينكه ما در مهر جي آر ايي نداريم. منظورتون از آخر مهر همون اوايل آبانهعملا شما در آبان دو آزمون جي آر ايي داريد. تافلم زمان خوبي ميدين از اين نظر كه اگر خدايي نخواسته كمي ضعف داشتيد و خواستيد جبران كنيد تا ددلاين ها فرصت داريد بعد سابجكت بخونيد. با آرزوي پيشرفت همه
    29مهر و 27 ابان تاریخ ازمونای جنراله
    ممنونم از راهنماییاتون

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    سلام. من از 6 ماه قبل شروع به خواندن کردم و 504 را خواندم. 1500 کلمه هم از روی فیلم و سریال های آمریکایی یاد گرفتم. دو هفته است که کتاب 1100 را شروع کردم. تابستان و پاییز امسال را کلا بیکار هستم و تمام وقت (روزی 8 ساعت) میخوام زبان بخوانم. روزی 2 ساعت کلماتی که یاد گرفته ام را مرور میکنم و 3 ساعت مختص 1100 و جی آر ای اختصاص میدم و 3 ساعت هم لیسنینگ و اسپیکینگ برای تافل کار میکنم.

می خوام آبان جی آر ای جنرال امتحان بدم و آذر هم تافل iBT امتحان بدم. وقتی آبان امتحان چی آر ای را دادم تا آذر همه ی وقت میمونه برای تافل.

1) این برنامه ای که دارم خوبه یا نه؟ یعنی لازم نیست در تقسیم بندی ساعت ها و روند برنامه دستکاری کنم.
    2) با این برنامه میتونم به نمره تافل بالای 95 و وربال بالای 400 (نمره قدیم) امیدوار باشم یا الکی دلم را صابون نزنم؟
    مرسی
    میشه لطفا یکی کمک کنه. من هم راهنمایی میخوام خب.
    3) راستی اگر من آذر و آبان بخوام تافل و چی ار ای بدم، نمراتم به ددلاین های دانشگاه ها میرسه؟
    ممنون میشم کسی این سه تا سوال من را جواب بده.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    میشه لطفا یکی کمک کنه. من هم راهنمایی میخوام خب.
    3) راستی اگر من آذر و آبان بخوام تافل و چی ار ای بدم، نمراتم به ددلاین های دانشگاه ها میرسه؟
    ممنون میشم کسی این سه تا سوال من را جواب بده.

به نظر برنامه ي خوبي مياد- اگر ادعاهاي دوست گلم درست باشه ميتونه به خواسته اش برسه. همينطور به خوندن ادامه بده. موفق باشي. نگران ددلاين نباش. فقط اگر دانشگاه خاصي در ذهن داري سايتشو چك كن كه زودتر از معمول نباشه. شاد باشي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام دوستان

من به طور همزمان دارم برای gre و toefl ibt آماده می شم. می خواستم آزمون gre رو 1 آبان و تافل رو حدود 10 آبان بدم.(چون می خواستم حداکثر زمان ممکن برای مطالعه داشته باشم این کار رو کردم ، چون شنیدم که نمره ی gre حداقل 30 روز طول می کشه و نمره تافل 2 هفته ).
    چند تا سوال داشتم. 1- به نظرتون به dead line ها می رسم؟
    2-برای هر کدوم چه قدر در روز وقت بزارم؟
    3-کلا کار درستی می کنم؟
    4-چه منابعی رو در این وقت کم پیشنهاد می کنید؟

( زبانم زیاد جالب نیس ، در حد(304) entermediate صفیر هستم ،روزی تا 6 ساعت هم می تونم وقت بزارم)
    پیشاپیش ممنون از وقتی که برای پاسخگویی می ذارید

Junior Member

(البته دوست دارم که تافل رو دیر تر بدم ولی نمی دونم میرسم به ددلاین ها یا نه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)