صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 77

موضوع: اوضاع کار | مشاغل دانشجویی | مشاغل غیر دانشجویی و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار | مشاغل دانشجویی | مشاغل غیر دانشجویی و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط GEMgirl نمایش پست ها
    خیلی ممنونم که پاسخ دادید. حتما اینو هم درنظر میگیرم که هیچی قطعی نیست و ممنونم.
    من کارشناسی پرستاری هستم. و میخوام ارشد بیوتکنولوژی بخونم. اگه واقعا تلاشمو کنم و رزومه قوی ای داشته باشم تو بیوتکنولوژی، شانس پذیرش و فول فاند گرفتن از دانشگاه های رنک بالا مثل ETH سوسیس رو دارم؟
    نمیدونم رشته شما چی هست و چقدر درمورد بیوتکنولوژی اطلاع دارید. اگه دانشگاه هایی که بیوتکنولوژی رو در مقطع دکترا دارن بهم معرفی کنید ممنون میشم. مثلا همین الان مطمئن نیستم که ETH دکترای بیوتکنولوژی رو داره یا نه.
    دنبال دانشگاهی هستم که مکانیک و بیوتکنولوژی رو هر دو داشته باشه. و یکم پیدا کردن دانشگاه رو سخت کرده.

دوست عزیز

من در مورد ای تی اچ نظری نمیدم بهتون شاید توی فروم مربوطه ش دوستان بتونن بهتر راهتمایی کنن
    اما در کل این مورد ممکنه که دوستانی دانشگاه هایی رو بهتون معرفی کنند ولی این کار در اصل کار خودتونه
    خودتون زمینه کاری مشخص خودتون رو میدونید استاد های مورد علاقه تون رو باید بشناشید و بعد در ادامه دانشگاه های هدف رو معلوم کنید. این چیزی نیست که کسی به صورت یه لیست بهتون بده

پیدا کردن اینی که یه دانشگاه اونم به معروفیت ای تی اچ یا دانشگاه های هلند بیوتکنولوژی داره یا نه کار سختی نیست اصلا ...!
    شما هر دانشگاهی یه لیست دپارتمان ها داره باید دونه دونه دپارتمان ها رو نگاه کنید و ببینید

من جای شما باشم همونطورم که خودتون گفتید دپارتمان های دیگه رو هم چک میکنم
    مثلا مکانیک یا دپارتمان های مهندسی حتی
    و در کنارشون دپارتمان های علوم پایه و ...
    هر فاکلتی یا دپارتمانی یه لیست استادها و دانشحوها رو داره مه شما باید دونه دونه پروفایل استاد ها رو نگاه کنید و زمینه تحقیقاتیشون رو چک کنید Research Interest

و ببینید کدومشون به زمینه کاری مورد علاقه شما نزدیکه
    اگه فصدتون اپلای ارشد باشه خب شاید روتین تر باشه مراحل اپلای و اونم از طریق دانشگاهه هرچند ارتباط گرفتن با استادها هم قبلش ضرری نداره و کمکتون میکنه
    در مورد فول فاند گرفتن هم حرفتون درشته با رزومه ی قوی که داشته باشید شانستون بالا میره ولی این همون شانسه....چیزی ۱۰۰ در ۱۰۰ نیست
    شما باید اپلای کنید و رزومه تون در کنار باقی سنجیده بشه و نهایتا امیدوار باشید که برنده بشید

تکرار میکنم این کار رو (پیدا کردن کشور و دانشگاه و استاد و رشته هدف) هیچ کسی بهتر از خودتون برای خودتون انجام نمیتونه بده

من به طور خاص لینک بیوتکنولوژی دانشگاه دلفت هلند رو براتون میذارم همینجوری میتونید باقی رو هم پیدا کنید

لینک

موفق باشید

Junior Member

خیلی ممنونم واقعا از توضیح خوب و کاملتون.
    درمورد بعضی دانشگاه ها رشته رو که پیدا میکنم. Bsc و Msc رو لینک گذاشته، اما مثلا مستقیما چیز درمورد phd نذاشته. حالا گاهی میگردم بیشتر یه نشونی از phd پیدا میشه، گاهی هم نه. شاید باید بهتر سرچ کنم.
    ممنونم که درمورد نحوه ی سرچ هم توضیح دادید.
    موفق باشید

سلام، من می خوام برای رشته Management of technology تو مقطع ارشد دانشگاه دلفت اپلای کنم، ارشد مکانیک از شریف با معدل ۱۶ و تافل ۹۹ و سابقه کاری هم مکانیک هم مدیریت دارم، می خواستم بدونم اگر بیام اونجا با زبان انگلیسی میشه کار کرد؟ اگر نه برای اینکه زبان خودشون رو یاد بگیرم، چقدر زمان لازم هست؟ و اینکه محدودیتی راجع به موضوع کار که نداره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali1690 نمایش پست ها
    سلام، من می خوام برای رشته Management of technology تو مقطع ارشد دانشگاه دلفت اپلای کنم، ارشد مکانیک از شریف با معدل ۱۶ و تافل ۹۹ و سابقه کاری هم مکانیک هم مدیریت دارم، می خواستم بدونم اگر بیام اونجا با زبان انگلیسی میشه کار کرد؟ اگر نه برای اینکه زبان خودشون رو یاد بگیرم، چقدر زمان لازم هست؟ و اینکه محدودیتی راجع به موضوع کار که نداره؟
    هلند تقریبا همه انگلیسی‌ بلدند. برای کارشناسی ارشد فکر می‌کنم همه رشته‌ها به زبان انگلیسی‌ هستن (فقط کارشناسی به هلندی تدریس می‌شده اکثرا). البته اگه بتونی‌ هلندی یاد بگیری خیلی‌ خوبه برای کار پیدا کردن (به شرطی که مثل بلبل بتوونی‌ حرف بزنی‌ وگرنه کمی بلد بودن زیاد فایده نداره هرچند باز تاثیر مثبت داره). کلا ضروری نیست زبان یاد گرفتن. اگه رشته‌ای هستی‌ که فرصت‌های کاری زیاده برات، هیچ ضرورتی نداره که هلندی بدونی‌ چون نیز دارن بهت. مگر اینکه رشته ‌ات یه طوری باشه مثل فرضا روابط عمومی که دیگه حتما باید هلندی بدونی. هلندی رو تقریبا روان حرف زدن توی یک سال ممکنه ولی‌ خیلی‌ خیلی‌ باید وقت بذاری.

Junior Member

سلام خدمت عزیزان
    بنده یک قرارداد برنامه نویسی دورکاری با یه شرکت هلندی دارم ولی توش روز های تعطیل رسمی فقط دو روز 1 January و 17 April ذکر شده. می خواستم بدونم این درسته؟ یا بیشتر از این تعطیلی دارن.
    و اینکه این روزا رو اونجا مثل ایران تعطیلی با حقوق در نظر می گیرن یا نه.
    ممنون

سلام دوستان
    من از سه جا تا الان پذیرش گرفتم. دانشگاه آمستردام هلند؛ سیدنی استرالیا و آلبرتای کانادا.
    انتخاب خودم هلند و آمستردامه! فقط میخام بدونم بعد از اتمام دکتری اگر بیشتر هدفم آزمایشگاهای تحقیقاتی و یا مراکز دانشگاهی باشه و یا غیره نیاز به دانستن زبان داچ هست؟ یا میشه با انگلیسی هم کار مناسب پیدا کرد؟ یک سوال دیگه اینکه من کلن هدفم اروپا در یک جای مناسب هست؛ بعد از دکتری چقدر میشه روی کشورهای دیگه ی اروپایی حساب باز کرد (مثل المان و انگلیس )؟
    سپاس فراوان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از سه جا تا الان پذیرش گرفتم. دانشگاه آمستردام هلند؛ سیدنی استرالیا و آلبرتای کانادا.
    انتخاب خودم هلند و آمستردامه! فقط میخام بدونم بعد از اتمام دکتری اگر بیشتر هدفم آزمایشگاهای تحقیقاتی و یا مراکز دانشگاهی باشه و یا غیره نیاز به دانستن زبان داچ هست؟ یا میشه با انگلیسی هم کار مناسب پیدا کرد؟ یک سوال دیگه اینکه من کلن هدفم اروپا در یک جای مناسب هست؛ بعد از دکتری چقدر میشه روی کشورهای دیگه ی اروپایی حساب باز کرد (مثل المان و انگلیس )؟
    سپاس فراوان

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

اول اینکه من اگه شخصا جای شما بودم حتما اول میرفتم کانادا و بعد استرالیا و در اخر هلند
    نظرم کاملا شخصیه و هیچچچچ دلیلی نداره الگویی برای شما باشه و مطمینا شما نظری که دارید با توجه به شرایظ خودتون بهترین مورد ممکنه براتون

در مورد سوالتون:

۱. کلا برای موندن و پارتی از جامعه هلند شدن شما خواه ناخواه به زبان داچ نیاز دارید در این هیچ شکی نیست. ولی هستند دوستانی که شالهاست اینجا هستند و هنوز دارن با همون انگلیسی کار میکنند و زندگیشون جلو میره. شرکت های اینترنشنال هم اینجا زیاده. ولی به هر حال شما برای اینکه نهایتا بعد از تحصیلاتتون بار غربت و مهاجرترو فقط و فقط کمی کم کنید باید زبان داچ رو یاد بگیرید. پس جواب سوالتون اینه: بله میشه بدون داچ دونستن هم کار پیدا کرد و زندگی کرد ولی بهتره که زبان داچ رو یاد بگیرید و مقاومتی در برابرش نکنید

۲. بله میشه حساب باز کنید. خیلی از دوستان اتفاقا بعد از تحصیل خودشون رو به اولین و نزدیک ترین کشور انگلیسی زبان یعنی انگلیس میرسونن. این بسته به خودتونه و رزومه تون و کارهای مورد علاقه تون. شما به هر حال با یه مدرک ازوپایی اپشن های اروپایی هم روی میزتون خواهد بود.

در هر دو مورد بالا هیچ حرف دقیقی نمیشه زد و همه اینا بر میگرده به توانایی های شخصیتون و اینی که ببینید در اینده چه پیش خواهد امد که اصلا و ابدا قایل پیش بینی به طور دقیق و حتی کمی دقیق هم نیست

موفق باشید

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

سلام دوستان
    سپاس فراوان
    سلام

از لحاظ کار وضعیت هلند خوب است. ولی اگر به فکر مهاجرت به جای دیگری هستید به نظر از ابتدا به همانجا بروید بهتر است.

ارادت
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!

سلام دوستان
    سپاس فراوان
    سلام،
    من در دانشگاه آمستردام بودم یه چند ماهی با یک استاد فوق العاده و الان کانادا هستم توی یک دانشگاه خیلی خوبش. ببینید در مورد ریسرچش خودتون باید تصمیم بگیرید کدوم بهتره. اما سیستم تصمیم گیریتون میتونه اینجوری باشه با توجه به بازار کار و توی ذهنم به این دو امتیاز میدم:

۱-حتما میخواهم در آینده به کار آکادمیک ادامه بدم (حتی اگر توی ایران پوزیشن استادی بگیرم)کانادا=هلند) فقط بستگی به پروژه و معروفیت استادت داره و عملکرد خودت. باید حتما عشق پروژت بشی و توش بدرخشی.
    ۲-بهتره در آینده به کار آکادمیک ادامه بدم ولی میخواهم در خارج باشم: کانادا > هلند
    ۳-دوست دارم حتما وارد یک حرفه شم : کانادا > هلند
    ۴-کیفیت زندگی بالایی توی ۴ سال دکترام حتما داشته باشم و خوشحال زندگی کنم،برم ایران بیام. بعد از دکترا پی جابه جایی رو به تنم بمالم (الان فکر میکنید جابه جایی از یه کشور به یکی دیگه راحته ولی بذار ببینی... ): کانادا<هلند
    ۵- از سرما متنفرم: کانادا < هلند <<<<< استرالیا
    در مورد استرالیا ننوشتم چون توی این دو تجربه ی عینی داشتم.

Junior Member

درود دوستان

لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید ، قصد دارم برای حالا کار و تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنم، یکی از کشورهای مورد علاقه ام هلند هستش ، از دوستان گرامی راهنمایی می خوام که به عنوان دانشجو در این کشور تحصیل می کنند یا مشغول به کاری هستند و در نهایت زندگی می کنند به بنده توضیح بدن هر چند کوتاه و مفید ایا بنده می توانم به این کشور مهاجرت کنم برای زندگی یا خیر.

بنده 29 سال سن دارم ، مدرک فوق لیسانس مهندسی دارای چندین مدرک در زمینه رشته تخصصی خودم مهندسی کامپیوتر .

و همچنین یک مبلغی پس اندازه کردم 70 میلیون تومان ، ایا با این شرایط و این مبلغ می توانم در این کشور زندگی کنم یا تابعیت بگیرم یا خیر .

با سپاس دوستانی که بنده را راهنمایی می کنند.