صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 77

موضوع: اوضاع کار | مشاغل دانشجویی | مشاغل غیر دانشجویی و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار | مشاغل دانشجویی | مشاغل غیر دانشجویی و مسائل مرتبط

سلام، نظر شخصی خودم رو عرض میکنم.
    رشته شما بازار کار فوق العاده خوبی در هلند داره و من دیدم کسانی رو که مهندسی کامپیوتر خونده بودن و اینجا به راحتی و با حقوق خیلی بالا کار پیدا کردن. البته سابقه کار خیلی خوبی در ایران داشتن و برنامه نویس حرفه ای بودن.
    یکی از دوستام دانشجوی دکترای هوش مصنوعی دانشگاه آزاد بود، برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه با هزینه شخصی خودش اومد هلند و در همون مدت 6 ماه تونست یه کار خیلی خوب با حقوق 3800 یورو پیدا کنه و اینجا ماندگار شد. پس اگر تخصص بالایی دارین و تسلط قابل قبولی هم به زبان انگلیسی دارین، حتما برای شما اینجا کار هست. بلد بودن زبان هلندی قطعا خیلی کمک کننده هست و شانس کار پیدا کردن رو خیلی بالا میبره، اما بدون زبان هلندی هم میشه کار پیدا کرد. دوست من فقط زبان انگلیسی بلد بود اما الان که اینجاست داره کلاس زبان هلندی میره تا بتونه موقعیت های شغلی بهتری پیدا کنه.
    اگر بخواهین از ایران مستقیما برای کار به اینجا بیایین، ممکنه خیلی سخت باشه، اما اگر بتونین به صورت تحصیلی، حالا چه دکترا، چه ارشد دوباره، وارد هلند بشید، اون موقع اینجا کار پیدا کردن خیلی واسه تون راحت تر میشه. البته اگه بخواهین ارشد بخونین، شهریه ها خیلی بالا هست و 70 میلیون فکر کنم خرج یه ترم بشه!!!
    پاینده باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط AH64D نمایش پست ها
    درود دوستان

لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید ، قصد دارم برای حالا کار و تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنم، یکی از کشورهای مورد علاقه ام هلند هستش ، از دوستان گرامی راهنمایی می خوام که به عنوان دانشجو در این کشور تحصیل می کنند یا مشغول به کاری هستند و در نهایت زندگی می کنند به بنده توضیح بدن هر چند کوتاه و مفید ایا بنده می توانم به این کشور مهاجرت کنم برای زندگی یا خیر.

بنده 29 سال سن دارم ، مدرک فوق لیسانس مهندسی دارای چندین مدرک در زمینه رشته تخصصی خودم مهندسی کامپیوتر .

و همچنین یک مبلغی پس اندازه کردم 70 میلیون تومان ، ایا با این شرایط و این مبلغ می توانم در این کشور زندگی کنم یا تابعیت بگیرم یا خیر .

با سپاس دوستانی که بنده را راهنمایی می کنند.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان گرامی
    میخواستم نظرتون رو در مورد این شرایطی که من دارم بدونم
    من میخوام واسه تحصیل در مقطع دکتری به هلند برم تو گرایش های زبان انگلیسی رزومه خوبی هم دارم الان مشکل من پذیرشش نیست من بخاطر شرایطی که دارم می خواستم بدونم آیا از دوستان کسی میدونه شرایط کار واسه منی که رشته زبان انگلیسی هستم اونجا چه جوری هستش
    آیا من الان که برم میتونم با مدرک مستری که دارم اونجا کار پاره وقت پیدا کنم که هم راستا با رشته خودم باشه ( دکتری اکسترنال می خوام ثبت نام کنم پس حقوقی از دانشگاه نمیگیرم)
    آیا بعد از گرفتن مدرک دکتری کار واسه رشته من پیدا میشه تو هلند
    ممنون میشم راهنمایی کنین خیلی استرس دارم که اونجا موفق به پیدا کردن کار میشم یا نه
    من قصدم از رفتن هلند و خوندن دکتری بیشتر این هستش که بتونم بعدش اقامت بگیرم و موندگار شم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط n_faninam نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    میخواستم نظرتون رو در مورد این شرایطی که من دارم بدونم
    من میخوام واسه تحصیل در مقطع دکتری به هلند برم تو گرایش های زبان انگلیسی رزومه خوبی هم دارم الان مشکل من پذیرشش نیست من بخاطر شرایطی که دارم می خواستم بدونم آیا از دوستان کسی میدونه شرایط کار واسه منی که رشته زبان انگلیسی هستم اونجا چه جوری هستش
    آیا من الان که برم میتونم با مدرک مستری که دارم اونجا کار پاره وقت پیدا کنم که هم راستا با رشته خودم باشه ( دکتری اکسترنال می خوام ثبت نام کنم پس حقوقی از دانشگاه نمیگیرم)
    آیا بعد از گرفتن مدرک دکتری کار واسه رشته من پیدا میشه تو هلند
    ممنون میشم راهنمایی کنین خیلی استرس دارم که اونجا موفق به پیدا کردن کار میشم یا نه
    من قصدم از رفتن هلند و خوندن دکتری بیشتر این هستش که بتونم بعدش اقامت بگیرم و موندگار شم

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    من متوجه نشدم. با گرایش زیان انگلیسی یعنی چه شغلی براتون باید متصور شد ؟
    در هر حال در این مورد نه من نه باقی دوستان نمیتونن راهنمایی *دقیقی* بکنند (راهنمایی دقیق با راهنمایی کلی فرق داره!)
    منظورم اینه واقعا نمیشه در این مورد چیزی گفت
    اگه شما شغلی شبیه به معلمی و ... رو مثلا میتونید داشته باشید به نظرم اسون نیست به عنوان یه مهاجر اینجا برید سر کلاس و درس بدید هرچند خود هلند الان به معلم (به طور کلی و نه زبان انگلیسی) نیاز داره و همیشه توی اخبار هم گفته میشه تصحیلاتی به معلمان داده میشه تا اونا رو ترغیب کنند

شاید اگه شغل های مورد نظرتون رو میگفتید باز بهتر میشد راهنمایی کرد
    در هر حال کار دانشجویی احتمالا میتونید پیدا کنید ولی ممکنه در راستای رشته تون نباشه
    هرچند میتونید سعی تون رو در راستای رشته تونم بکنید و رزومه تون رو جاهای مختلف بفرستید و حتی آژانس های شغل یابی هستند که میتونید هزینه کنید و ازشون بخوایید اونا هم دنبال کار باشند براتون
    ولی در نهایت در هیچ کدوم این موارد نمیشه حرف قطعی زد. اینجوری نیست که شما از ایران از چیزی مطمین باشی و بکنی و بیایی اینجا به امید اون قطعیت ها....
    واقعا قطعیتی در کار نیست
    در مورد شغل هم خودتون حتما میدونید موارد فقط خورد رشته شما به اون شغل نیست
    خیلی موارد دیگه هم موثره...
    مثلا برای خیلی از شعل ها دونستن زبان هلندی لازم و اجباریه و برای خیلی از شغل ها هم دونستن زبان داچ میتونه عامل خیلی خیلی مهمی باشه
    روابط عمومی شما خیلی خیلی مهمه و خب مصاحبه میشید اینجااحتمالا برای اون جاب وکنسی

به هر حال تمامی این موارد دست به دست هم میده که شما بتونید شغلی رو پیدا کنید
    دونستن زبان انگلیسی (بازم میگم من رشته نخصصی شما رو نمیدونم دقیقا و نمیدونم چه شغلی ممکنه بشه برای رشته تون متصور شد) یه پوینت مثبته حتما و حتما
    ولی توی هلند تقریبا کلیت جامعه زبان انگلیسی رو بلد هستند و روان حرف میزنند (بخصوص قشر جوان) . البته این یه این معنی نیست که دونستن زبان انگلیسی یا رشته شما بی فایده باشه
    منظورم اینه شاید اگه شما میگفتید دارید میرید ژاپن با قطعیت بیشتری میشد گفت شما حتما اونجا بیکار نمیمونید (کسایی که انگلیسی بلد هستند توی این کشورها میتونن خیلی خیلی موفق باشند)

در نهایت اگه پیدا کردن کار اینقدری مهمه که از الان براش استرس بگیرید که پیدا میشه یا نه به نظرم یه کمی بیشتر بررسی کنید شرایط رو
    میتونید از همون ایران هم با شرکت هایی که میدونید به رشته شما نیازی دارند یه مکاتبه ای بکنید و رزومه ای بفرستید و ببنید شما نسبت به اونا و چیزی که انتظارش رو دارید کجای ماجرا هستید

بازم تکرار میکنم :
    ۱. تمام حرف های بالا به صورت کلی و جنراله
    ۲. من رشته دقیق شما و نحوه کاربردش رو نمیدونم و ممکنه خیلی کارها بشه باهاش کرد و حرف های بالا در موردش درست نباشه
    ۳. حرف های بالا دلیلی نیست که شما نا امید باشید و از هدفتون دست بکشید. فقط تلمگریه برای چک کردن دقیق تر موارد. و این تلنگر هم ازینجهت گفته میشه چون شما گفتید برای پیدا کردن کار استرس دارید و اینجوری فهمیده میشه که این موضوع براتون حیاتیه
    ۴. حتما باز هم نظرات دوستان *مطلع* دیگه رو بگیرید (مطلع بودن از یه موضوع اونم توی بحث مهاجرت کار هر کسی نیست. بنابراین به حرف هر کسی (از جمله خود من) خیلی گوش نکنید)

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من متوجه نشدم. با گرایش زیان انگلیسی یعنی چه شغلی براتون باید متصور شد ؟
    در هر حال در این مورد نه من نه باقی دوستان نمیتونن راهنمایی *دقیقی* بکنند (راهنمایی دقیق با راهنمایی کلی فرق داره!)
    منظورم اینه واقعا نمیشه در این مورد چیزی گفت
    اگه شما شغلی شبیه به معلمی و ... رو مثلا میتونید داشته باشید به نظرم اسون نیست به عنوان یه مهاجر اینجا برید سر کلاس و درس بدید هرچند خود هلند الان به معلم (به طور کلی و نه زبان انگلیسی) نیاز داره و همیشه توی اخبار هم گفته میشه تصحیلاتی به معلمان داده میشه تا اونا رو ترغیب کنند

شاید اگه شغل های مورد نظرتون رو میگفتید باز بهتر میشد راهنمایی کرد
    در هر حال کار دانشجویی احتمالا میتونید پیدا کنید ولی ممکنه در راستای رشته تون نباشه
    هرچند میتونید سعی تون رو در راستای رشته تونم بکنید و رزومه تون رو جاهای مختلف بفرستید و حتی آژانس های شغل یابی هستند که میتونید هزینه کنید و ازشون بخوایید اونا هم دنبال کار باشند براتون
    ولی در نهایت در هیچ کدوم این موارد نمیشه حرف قطعی زد. اینجوری نیست که شما از ایران از چیزی مطمین باشی و بکنی و بیایی اینجا به امید اون قطعیت ها....
    واقعا قطعیتی در کار نیست
    در مورد شغل هم خودتون حتما میدونید موارد فقط خورد رشته شما به اون شغل نیست
    خیلی موارد دیگه هم موثره...
    مثلا برای خیلی از شعل ها دونستن زبان هلندی لازم و اجباریه و برای خیلی از شغل ها هم دونستن زبان داچ میتونه عامل خیلی خیلی مهمی باشه
    روابط عمومی شما خیلی خیلی مهمه و خب مصاحبه میشید اینجااحتمالا برای اون جاب وکنسی

به هر حال تمامی این موارد دست به دست هم میده که شما بتونید شغلی رو پیدا کنید
    دونستن زبان انگلیسی (بازم میگم من رشته نخصصی شما رو نمیدونم دقیقا و نمیدونم چه شغلی ممکنه بشه برای رشته تون متصور شد) یه پوینت مثبته حتما و حتما
    ولی توی هلند تقریبا کلیت جامعه زبان انگلیسی رو بلد هستند و روان حرف میزنند (بخصوص قشر جوان) . البته این یه این معنی نیست که دونستن زبان انگلیسی یا رشته شما بی فایده باشه
    منظورم اینه شاید اگه شما میگفتید دارید میرید ژاپن با قطعیت بیشتری میشد گفت شما حتما اونجا بیکار نمیمونید (کسایی که انگلیسی بلد هستند توی این کشورها میتونن خیلی خیلی موفق باشند)

در نهایت اگه پیدا کردن کار اینقدری مهمه که از الان براش استرس بگیرید که پیدا میشه یا نه به نظرم یه کمی بیشتر بررسی کنید شرایط رو
    میتونید از همون ایران هم با شرکت هایی که میدونید به رشته شما نیازی دارند یه مکاتبه ای بکنید و رزومه ای بفرستید و ببنید شما نسبت به اونا و چیزی که انتظارش رو دارید کجای ماجرا هستید

بازم تکرار میکنم :
    ۱. تمام حرف های بالا به صورت کلی و جنراله
    ۲. من رشته دقیق شما و نحوه کاربردش رو نمیدونم و ممکنه خیلی کارها بشه باهاش کرد و حرف های بالا در موردش درست نباشه
    ۳. حرف های بالا دلیلی نیست که شما نا امید باشید و از هدفتون دست بکشید. فقط تلمگریه برای چک کردن دقیق تر موارد. و این تلنگر هم ازینجهت گفته میشه چون شما گفتید برای پیدا کردن کار استرس دارید و اینجوری فهمیده میشه که این موضوع براتون حیاتیه
    ۴. حتما باز هم نظرات دوستان *مطلع* دیگه رو بگیرید (مطلع بودن از یه موضوع اونم توی بحث مهاجرت کار هر کسی نیست. بنابراین به حرف هر کسی (از جمله خود من) خیلی گوش نکنید)

موفق باشید
    دوست عزیز ممنون از وقتی که گذاشتین و اطلاعاتی که دادین
    من رشته م ادبیات انگلیسی بوده و چند سال سابقه تدریس رشته مترجمی زبان انگلیسی توی دانشگاه علمی کاربردی و چند سال هم سابقه ی تدریس به رده ی سنی خردسال و نوجوان رو هم دارم. میخوام بدونم با این شرایط شانس پیدا کردن کار برای یکی مثل من چطوره. چون شرکتی که میخواد برام ویزا بگیره خیلی تعریف کرده و گفته با این شرایط میتونی شغل اینجا پیدا کنی واسه خودت، اما خودم خیالم از این بابت راحت نیست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط n_faninam نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از وقتی که گذاشتین و اطلاعاتی که دادین
    من رشته م ادبیات انگلیسی بوده و چند سال سابقه تدریس رشته مترجمی زبان انگلیسی توی دانشگاه علمی کاربردی و چند سال هم سابقه ی تدریس به رده ی سنی خردسال و نوجوان رو هم دارم. میخوام بدونم با این شرایط شانس پیدا کردن کار برای یکی مثل من چطوره. چون شرکتی که میخواد برام ویزا بگیره خیلی تعریف کرده و گفته با این شرایط میتونی شغل اینجا پیدا کنی واسه خودت، اما خودم خیالم از این بابت راحت نیست.

دوست عزیز

من در این مورد نمیتونم راهنماییتون کنم
    ولی مطمین باشید پیدا کردن کار اونم با این رشته و برای تدریس زبان انگلیسی به اون سادگی که اون موسسه بهتون گفته نیست
    ولی بازم نظر من رو فراموش کنید و امیدوارم از طریق دوستان دیگه بتونید به نظر بهتری برسید

من متاسفانه چیزی در این مورد نمیتونم بهتون بگم و تجربه ای در این مورد خاص ندارم جز اینکه اگه پیدا کردن شغل براتون حیاتیه (اگه حیاتی نباشه اونوقت اومدنتون یه ریسکه که خب یا میخوایید با اون ریسک روبرو شید یا نمیخوایید) حتما قبل از اینکه زندگیتون رو توی ایران جا بذارید واینجا بیایید خیلی خیلی بیشتر فکر کنید

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران

سلام

یک سوال اگر ویزای دانشجویی در هلند داشته باشیم میشه کارهای آنلاین و فریلنس مثل فروش آنلاین در سایت هایی مثل Envato یا مثلاً فارکس که نیاز به ثبت قرار داد نداره انجام داد ؟! چون من همین الان این کارها رو از داخل ایران هم انجام میدم آیا میتونم اونجا این کارهام رو دنبال کنم و تداخلی از نظر اداره مهاجرت نداره ؟!

چون به طور مثال در آمریکا همزمان با ویزای دانشجویی از این دست کارها نمیشه انجام داد !!! و مادامی که متوجه بشن مشکلات شدید یا حتی دیپورت ممکنه بشید !!

دوستان يه راهنمايي ازتون مي خواستم
    رشته من ارشد مهندسي كشاورزي هست و سابقه 16 ساله دارم و همچنين سابقه گلخانه داري هم دارم كسي اطلاعي داره وضعيت كار براي من در هلند ببه چه صورت هست

Junior Member

سلام
    طبق گفته دوستان مقطع پست داک خودش به عنوان شغل حساب میشه، اما میخواستم بدونم باز هم اگر بخوایم درکنارش به شغل دیگه هم داشته باشیم شرایط برای رشته حسابداری چجوریه؟
    ممنون از همگی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodd نمایش پست ها
    سلام
    طبق گفته دوستان مقطع پست داک خودش به عنوان شغل حساب میشه، اما میخواستم بدونم باز هم اگر بخوایم درکنارش به شغل دیگه هم داشته باشیم شرایط برای رشته حسابداری چجوریه؟
    ممنون از همگی
    دوست عزیز

شما توی قرارداد پست داکتون نوشته میشه که اگه بخوایید در حین اون پروژه جای دیگه ای کار کنید باید اطلاع بدید
    تا اونجایی که من میدونم شما نمیتونید هم قرارداد پست داک دستتون باشه و هم با جای دیگه قرارداد دیگه ای ببندید و کار کنید

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

سلام اگر قرارداد شما FT:1 باشد کار تمام وقت است و کاردوم منوط به هماهنگی با دانشگاه است. البته به طور کلی میدانم که معمولا اگر کار دوم تدریس در موسسه دیگری باشد- دانشگاه دیگری باشد- یا همکاری در یک پروژه تحقیقاتی باشد معمولا ایرادی از طرف کافرما گرفته نمیشود ولی شما باید مسایل مالیاتی را سروسامان بدهید. خوب Iranian being Iranian همیشه راههای فراری هست که ما پیدا میکنیم. من دوست ایرانی دارم که استاد دانشگاه در ویلز تمام وقت بودند و قرارداد تمام وقت دیگری هم در اسپانیا داشتند و همیشه سوار بر ایزی جت! دوست خوب ایرانی دیگر هم میشناختم که هم اینجا تمام وقت بودند هم ایران هیات علمی و مسافر پر پرواز هفتگی ترکیش ایر البته وقتی دانشگاه اینجا متوجه شد ازایشان خواست ایران نروند و اختلاف شد و شغل اینجا را مآلا بعد از سه سال از دست دادند. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodd نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از همگی

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید