صفحه 42 از 42 نخستنخست ... 3233343536373839404142
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 413 , از مجموع 413

موضوع: University Of California,Riverside

Junior Member

پیش فرض پاسخ : University Of California,Riverside

دوستانی که تجربه اپلای این دانشگاه رو دارن میشه بگین نتایج تو چه ماهی مشخص میشه معمولا؟

Junior Member

سلام دوستان، خواستم تجربه ی خودم رو در رابطه با این دانشگاه در میون بزارم.

بطور کلی دپارتمان مهندسی شیمی این دانشگاه دید خوبی نسبت به ایرانی ها نداره. من برای این دانشگاه اپلای کردم و پذیرفته شدم با فلوشیپ. 2 ماه قبل از اینکه پذیرفته بشم، در دانشگاهی پروگرم خودم رو شروع کرده بودم و این ممکن نبود که بهشون بگم چون زمانی که اپلای کرده بودم اصلا اونجا نبودم. بعد بهشون در کمال صداقت شرایط رو توضیح دادم و گفتم که دانشجو هستم و اونها از من خواستن که ریکامندیشن از استادم بگیرم به اضافه ریز نمره و من هم اینکار رو انجام دادم، و ادوایزر اونجا (که دو نفر هستن، Dr.Wu و Dr. Wheeldon ) گفتن که مشکلی نیست. استاد خودم هم با این موضوع کنار اومد و ریکام رو نوشت. بعد از اینکه مدارک رو فرستادم، ادمیشن من رو پس گرفتن. تا جایی که می دونم هیچ دانشگاهی اینکار رو انجام میده در خصوص دانشجو های ترنسفر و این کار فقط و فقط از یک سری انسان بیمار برمیاد. بعد باهاشون که صحبت کردم، به من گفتن که ما به دانشجوهای ترنسفر کلا ادمیشن نمی دیم، بعد گفتم اگر اینطوری هست، برای چی از من ریکامندشین و ریز نمره خواستین، و به من گفتن که ما می خواستیم استاد تو هم بدونه و با تو برخورد کنه و از عمد تو رو ریجکت کردیم ! شاید باورتون نیشه ولی این عین حرفی بود که همون Wheeldon به من زد. خب خدارو شکر اونها به هدف شومشون نرسیدن و من اینجا پوزیشنم همراه با فاندینگ همچنان پا برجاست. بگذریم...

در ضمن منشی این دپارتمان، خانم Adrienne Thomas فوق العاده بد برخورد هست و به همه بی احترامی می کنه. ایشون حتی در رابطه با من به دپارتمان دروغ هم گفتن و گفتن که من هیچ اطلاعی به دانشگاه ندادم و اونها خودشون تمام اینها رو پیدا کردند!. اگر نظر من رو درباره ایشون باور نمی کنید، می تونید با اونایی که اونجا هستن مشورت کنین. همچنین اینکه تجربه نشون داده در همین سایت اپلای ابرود خیلی از ایرانیا با رزومه ی عالی ریجکت شدن بدون دلیل. و اینکه من چون با اونجا در تماس بودم میدونم کل ایرانی های دپارتمان مهندسی شیمی دو یا سه نفر بیشتر نیستن.

این نظرات از روی احساس نیست و تماما از تجربه ای که داشتم هست. من بیشتر از 2 سال هست که آمریکا هستم، و همچین برخوردی رو هیچ جا، حتی تو بدترین جاها ندیدم.از نظر من، اصلا وقت خودتون رو تلف نکنید برای مهندسی شیمی این دانشگاه، به اضافه اینکه اپلیکیشن فی اینجا 125 دلار هست و ریز نمراتتون هم حتما باید پست کنید. در ضمن دوستانی بودن، که من شخصا میشناختمشون، در اونجا که بخاطر جو ناسالمش رفتن. اگر می تونید، برای ایرواین یا سن دیگو اپلای کنید. این دانشگاه میون بقیه ی یو سی ها اصلا مطرح نیست و حتی از دانشگاه کنونی من هم ضعیف تر هست در خیلی موارد. من فقط بخاطر مسائل خانوادگی و آب و هوای بهتر می خواستم به اونجا برم و کار چند تا از استادای اونجا می خورد به کار من. اما بعد از این مسایل، کلا پشیمان شدم.

در نهایت این رو بگم که جایی که می خواید برید مطمئن بشید محیط سالمی داره. متاسفانه خیلی جاها تو همین آمریکا، محیط آکادمیک خیلی محیط آلوده ای هست و این فقط به ضرر دانشجو تمام بشه. خیلی از اساتید فکر می کنن که پادشاهن، و هر استفاده ای که بخوان می تونن از دانشجو ببرن. احترام به دانشجو همیشه باید جزو اولویت ها باشه و فکر می کنم که بهتره کسایی که اپلای می کنن باید از این مطمئن بشن. دوستان، باور کنید بودن کسایی در اینجا که من با چشمای حودم میدیم دائما گریه می کردن و افسرده شده بودن. نزارید یک مشت نژاد پرست یا موجود بیمار ازتون سو استفاده کنن. خیلی ها اگر بدونن که شما ایرانی هستید بیشتر اذیتتون می کنن. من خودم به شخصه، و همچنین خیلی از ایرانی های دیگه این تجربه رو داشتیم در دانشگاه قبلی خودم.

خلاصه حواستون باشه، امیدوارم که این پست کمکی باشه به همه ی کسایی که در این فرآیند قرار می گیرن.

این دانشگاه در برق قدرت چگونه است؟ ممنونم