صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 130

موضوع: تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

سلام در مورد ترجمه مقالات در همه رشته ها در سطح native(خارج از کشور دوستی دارم که انجام میده) آماده به خدمت هستم. میخوام یه کمکی به بچه ها کرده باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من نظز خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    کتاب داشتن به معنای تالیف کتاب به نظرم نکته مثبتیه توی رزومه تون و حتی اگه فارسی هم باشه به هر حال شما یه کتاب علمی رو تالیف کردین (حالا با همکاری با استاد و ...) و این نکته مثبتیه
    کتاب به معنای ترجمه هم به نظرم توی رزومه نکته مثبتیه . به هر حال هر مترجمی نمیاد یه کتاب علمی رو ترجمه کنه و ترجمه یه کتاب به معنای اینه (قاعدتا البته !! موارد مخالفش کم نیست متاسفانه) که شما در اون زمینه علمی دستی بر آتش دارید که حالا به ترجمه کتاب رسیدید. البته این مورد متاسفانه الان یه جوری شده که هر کسی با هر سطح علمی میاد و کتابی رو دستش میگیره و ترجمه میکنه و انتشارات هم (که معمولا وابسته به دانشگاهه) با خوشحالی تمام میاد و چاپ میکنه و بیشتر هم به خورد دانشجوی های خودشون میدنش تا شماره چاپش بالاتر بره و اسم کتاب و دانشگاه و مترجمین (استاد ها و دانشجوها و ...) منتشر تر ...!

در کل نکته هر دو مورد بالا به خصوص مورد دوم اینه که چقدر ارزشمند هستند و اینی که نکته مثبت هستند به کنار...چقدر نکته مثبت هستند در قیاس با باقی کارهایی که میشه برای ارتقا رزومه انجام داد؟؟

به نظر شخصی من کار کردن روی یه پروژه علمی و نهایتا چاپش به عنوان یه مقاله اکادمیک ارجح تره
    بنابراین شاید اگه وقت دارید و میخوایید روی چیزی کار کنید روی پرو.ژه خودتون و مقاله های خودتون کار کنید بهتر باشه
    کتاب رو واقعا چه ترجمه و چه تالیف نمیشه از یه دانشجوی مستر یا حتی دکترا انتظار داشت. خیلی از دانشجوهای دکترا در نهایت یه ریپورت Report مینویسن و نه حتی کتاب!!

حالا در موارد خاص علمی که ممکنه خیلی فقر علمی باشه شاید بشه این انتظار رو داشت که یه گروه علمی و یه دانشجو دست به چاپ و تالیف کتاب بزنه
    ولی در کل اگه نگاه کنید تالیف و حتی ترجمه توی خیلی از کشور های دنیا رو کسانی انجام میدن که سال ها توی اون زمینه کار کردن
    (اینایی که عرض کردم ایده ال داستانه و موارد استثتا هم وجود داره)

خلاصه کنم:

به نظر من هر دو مورد نکته مثبتیه (سوای چیزایی که به عنوان ایده ال عرض کردم) ولی من باشم به عنوان یه دانشجو وقتم رو روی مقاله ها و پروژه های علمی میذارم تا کتاب.

موفق باشید
    بودن در لیست نویسندگان یک کتاب تخصصی چطور؟ ارزشش همین میزانه؟

کلا این موضوع تالیف کتاب در برابر مقاله اهمیتش مشخص نیست؟ از نظر امتیاز

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

به نظرم بهتون بر نخوره!!
    بودن اسم یه استاد روی کتابتون بهش وزن میده مسلما
    من فکر میکنم ایده الش رو میتونید اینجوری بزنید که نویسنده اسم خودتون و بعد زیرش بنویسید:
    تصحیح نهایی: ..... یا با همکاریه: ....یا با سپاس از..... و عباراتی ازین دست و بعدش اسم استادتون رو بزنید

حای اگه ایشون هم نویسنده باشن (که انگار نیستند) و اسمشون بعد اسم شما باشه فکر نمیکنم بد باشه
    ولی خب اگه واقعا هیچ کاری نکردن شاید همون مورد اول بهتر باشه
    همینی که ایشون باعث بشه این کتاب توی دانشگاه تدریس بشه برای خودتونم خوبه

موفق باشید

Junior Member

با سلام
    دوستان من تا الان ۴ کتاب تالیف دارم که یکی در ایران چاپ شده در ۵۰۳ صفحه و سه کتاب به ترتیب ۱۸۰، ۳۵۰، ۲۵۶ صفحه در کتابخانه کنگره ملی آمریکا چاپ کرده‌ام آیا در رزومه من برای پذیرش یا بورسیه تحصیلی تاثیری داره؟ کتاب ایران به زبان فارسی هست و کتابهای آمریکا به فارسی و انگلیسی، ضمنا کتابهای آمریکا در سایت آمازون هم هستند و برای کتاب های آمریکا شماره کنترلی جهت کپی رایت گرفته‌ام.
    ممنون میشم بفرمایید اینا چقدر برای من تاثیر دارند. با توجه به اینکه کتاب ایران کاملا تخصصی و دو کتاب از کتاب های آمریکا در مورد روانشناسی موفقیت هستند و یکی آموزشی هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی

سلام به دوستان
    می خواستم بپرسم نوشتن کتاب به زبان انگلیسی با یه ناشر خارجی به همراه یه استاد خارجی چه تاثیری بر رزومه و پذیرش دازه؟
    ممنون از راهنمایی
    Never say Never

برای رسیدن به "هدف" باید از مرز خستگی گذشت،باید نیرومندتر از توان خود بود.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط lord67 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    می خواستم بپرسم نوشتن کتاب به زبان انگلیسی با یه ناشر خارجی به همراه یه استاد خارجی چه تاثیری بر رزومه و پذیرش دازه؟
    ممنون از راهنمایی
    سلام

اگر منظور شما از نوشتن کتاب "تالیف کتاب" هست؛ ارزشمند و مثبت می باشد (بطور کلی). ولی به محتوا ی کتاب و مرتبط بودن کتاب تالیف شده با پروگرم مدنظر شما ارتباط مستقیم دارد. اعتبار ناشر و استاد و دانشگاه استاد موردنظر نقش تعیین کننده ای دارد. در ضمن دانشجویان به علت احاطه ضعیف در فیلدهای تخصصی معمولا کتاب تالیف نمی کنند بلکه در گردآوری مطالب با اساتید همکاری می کنند. موفق باشید

Junior Member

سلام وقتتان به خیر . برای ارتباط با ناشر برای اجازه ی ترجمه ، دنبال قالب نامه ی مرسوم هستم. ممنون میشم از پیشنهادات دوستان بهره مند شوم.

سلام دوستان. سوالی داشتم از خدمتتون که ممنون میشم پاسخ بدید. من و استادم درحال ترجمه کتابی در حوزه الکتروشیمی هستیم. آیا ایراد دارد عددهای استفاده شده در کتاب انگلیسی باشد؟ آیا ناشر قبول نخواهد کرد؟

به نظر من
    برای اپلای به هیچ عنوان وقت روی این چیزا نذارین

فقط آی اس آی ایمپکت مناسب

Junior Member

سلام. به نظرم قالب خاصی نداره فقط بگید چه کتابی از انتشاراتشون را مدنظر دارید بعد ازشون از تمام شرایط و مجوزهای مرتبط با اون کتاب بپرسید.

صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)