نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
درود

جالبه یه نکته ای رو عرض کنم خدمت دانش پژوهان محترم من تا همین چند وقت فکر می کردم مولف کتاب بودن چقدر باید ارزش بالایی داشته باشه از ابن رو در طی کارشناسی نزدیک به 1 سال 2 تا کتاب آماده کردم البته لازم به ذکر هست که تدوین و تالیف بود. با یکی از اساتید دانشگاه SFU صحبت می کردم که اتفاقی ازش پرسیدم که آیا براید دانشجوی کارشناسی تالیف کتاب تا چه حد می تونه تاثیر گذار باشه ؟ جالبه که اول پرسید برای رزومه اش یا مجامع علمی ؟ که همین جا من متوجه شدم که از کجا داره به قضیه نگاه می کنه با وجود اینکه با همین حرف کوتاهش جواب رو گرفته بودم اما خواستم تکمیلتر بدونم از این رو گفتم هر دوش به چه صورت خواهد بود که در جواب گفت : تالیف کتاب کاریست بسیار ارزشمند اما برای اشخاص برجسته ای که تسلط کامل به مسئله دارند . برای دانشجوی کارشناسی نگارش کتاب به ندرت مورد توجه قرار می گیره چرا که این تسلط در بازه چندی ساله تحصیلات پایه امکان پذیر نخواهد بود از این رو نمی توان به آن اثر استناد تامی (یه همچین چیزی ترجمش می شد) کرد اما اگر در تالیف کتابی به عنوان همکار نقش داشته باشد این موقع دیدگاه کاملا متفاوت خواهد بود. که من تعجب کردم . پس خدمت دانش پژوهان گرامی عرض کنم که وقت خودتون در مقاطع تحصیلات پایه برای نگارش کتاب صرف نکنین تا به رتبه علمی قابل توجه ای برسین چرا که مسئله انتشار نیز رابطه مستقیم با رتبه علمی اشخاص و برجستگی آنها دارد. به شرطی که استادان برجسته ای داشته باشین که حاضر باشند تا با شما در کتاب همکاری کنن

با شما كاملا موافقم. تاليف كتاب براي اساتيد چيز ارزشمندي هست نه براي كسي كه دانشجوي ليسانس! دانشجوي ليسانس در مقايسه با استاد هنوز چيزي بلد نيست كه حالا بياد كتابش كنه. از اين رو تاليف مقاله هاي پژوهشي يا چيزي مانند اختراع، المپياد ها و مسابقات بين المللي ديگر بهتر و موثرتر خواهد بود. البته اين را هم اضافه كنم كه هم اينها هم وقتي ارزش مورد نظر را دارند كه دانشجو صاحب معدل 12 ليسانس نباشد