صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 130

موضوع: تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

سلام به همه دوستان.
    یک سوال مهم دارم. من یک کتاب علمی به زبان انگلیسی را به فارسی ترجمه کردم و چاپ هم شده است. حالا,با توجه به اینکه اجازه مولف را نگرفته ام, دو تا سوال دارم:

1) ایا برای پذیرش گرفتن مشکلی پیش نمیاد؟
    2) کلا نگرانم که بعد ها این مسئله برام مشکل ساز نشه. اصلا این موضوع ارزش رزومه من را برای یک استاد در خارج از کشور بالا می برد یا نه؟ نظر شما ها چیست؟
    ممنون میشم من را راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط poyaa نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    یک سوال مهم دارم. من یک کتاب علمی به زبان انگلیسی را به فارسی ترجمه کردم و چاپ هم شده است. حالا,با توجه به اینکه اجازه مولف را نگرفته ام, دو تا سوال دارم:

1) ایا برای پذیرش گرفتن مشکلی پیش نمیاد؟
    2) کلا نگرانم که بعد ها این مسئله برام مشکل ساز نشه. اصلا این موضوع ارزش رزومه من را برای یک استاد در خارج از کشور بالا می برد یا نه؟ نظر شما ها چیست؟
    ممنون میشم من را راهنمایی کنید.
    1- خیر.
    2- خیر ترجمه هیچ تاثیری تو پذیرش شما نداره!

Junior Member

کتاب داشتن هم هیچ تاثیری در رزومه نداره؟ چه فارسی چاپ بشه چه برای ناشر های خارجی چاپشون کنی!؟ کتاب داشتن در رزومه چقدر کمک میکنه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazi76 نمایش پست ها
    کتاب داشتن هم هیچ تاثیری در رزومه نداره؟ چه فارسی چاپ بشه چه برای ناشر های خارجی چاپشون کنی!؟ کتاب داشتن در رزومه چقدر کمک میکنه؟

دوست عزیز
    من نظز خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    کتاب داشتن به معنای تالیف کتاب به نظرم نکته مثبتیه توی رزومه تون و حتی اگه فارسی هم باشه به هر حال شما یه کتاب علمی رو تالیف کردین (حالا با همکاری با استاد و ...) و این نکته مثبتیه
    کتاب به معنای ترجمه هم به نظرم توی رزومه نکته مثبتیه . به هر حال هر مترجمی نمیاد یه کتاب علمی رو ترجمه کنه و ترجمه یه کتاب به معنای اینه (قاعدتا البته !! موارد مخالفش کم نیست متاسفانه) که شما در اون زمینه علمی دستی بر آتش دارید که حالا به ترجمه کتاب رسیدید. البته این مورد متاسفانه الان یه جوری شده که هر کسی با هر سطح علمی میاد و کتابی رو دستش میگیره و ترجمه میکنه و انتشارات هم (که معمولا وابسته به دانشگاهه) با خوشحالی تمام میاد و چاپ میکنه و بیشتر هم به خورد دانشجوی های خودشون میدنش تا شماره چاپش بالاتر بره و اسم کتاب و دانشگاه و مترجمین (استاد ها و دانشجوها و ...) منتشر تر ...!

در کل نکته هر دو مورد بالا به خصوص مورد دوم اینه که چقدر ارزشمند هستند و اینی که نکته مثبت هستند به کنار...چقدر نکته مثبت هستند در قیاس با باقی کارهایی که میشه برای ارتقا رزومه انجام داد؟؟

به نظر شخصی من کار کردن روی یه پروژه علمی و نهایتا چاپش به عنوان یه مقاله اکادمیک ارجح تره
    بنابراین شاید اگه وقت دارید و میخوایید روی چیزی کار کنید روی پرو.ژه خودتون و مقاله های خودتون کار کنید بهتر باشه
    کتاب رو واقعا چه ترجمه و چه تالیف نمیشه از یه دانشجوی مستر یا حتی دکترا انتظار داشت. خیلی از دانشجوهای دکترا در نهایت یه ریپورت Report مینویسن و نه حتی کتاب!!

حالا در موارد خاص علمی که ممکنه خیلی فقر علمی باشه شاید بشه این انتظار رو داشت که یه گروه علمی و یه دانشجو دست به چاپ و تالیف کتاب بزنه
    ولی در کل اگه نگاه کنید تالیف و حتی ترجمه توی خیلی از کشور های دنیا رو کسانی انجام میدن که سال ها توی اون زمینه کار کردن
    (اینایی که عرض کردم ایده ال داستانه و موارد استثتا هم وجود داره)

خلاصه کنم:

به نظر من هر دو مورد نکته مثبتیه (سوای چیزایی که به عنوان ایده ال عرض کردم) ولی من باشم به عنوان یه دانشجو وقتم رو روی مقاله ها و پروژه های علمی میذارم تا کتاب.

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazi76 نمایش پست ها
    اگر کتاب تالیف داشته باشید و یا در نوشتن یک chapter از یک کتاب همکاری کرده باشید نکته بسیار بسیار مثبتی است و توانایی های شما رو در حد بالایی نشون میده. ولی خودم به عنوان کسی که کتاب ترجمه داشتم هنگام اپلای با قاطعیت میگم که ترجمه هیچ تاثیری در پذیرش شما نداره و خودتون رو اصلا سر کار نگذارید. وقت و انرژی که برای ترجمه کتاب میخواهید بگذارید 1/3 رو بگذارید و مقاله ژورنال چاپ کنید، رستکار خواهید شد.

Junior Member

من خیلی دوست دارم یک کتاب انگلیسی در حوزه کاری خودم بنویسم، ولی نمی دونم باید از کجا شروع کنم، انتشارات پیشنهاد می ده یا چه جوری می تونم استادی پیدا کنم که باهاش کتاب بنویسم؟ ممنون می شم منو راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sokooot نمایش پست ها
    من خیلی دوست دارم یک کتاب انگلیسی در حوزه کاری خودم بنویسم، ولی نمی دونم باید از کجا شروع کنم، انتشارات پیشنهاد می ده یا چه جوری می تونم استادی پیدا کنم که باهاش کتاب بنویسم؟ ممنون می شم منو راهنمایی کنید
    طبعا باید اول مطالب کتابتان را آماده کرده باشید. چیز جدیدی برای نوشتن دارید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    طبعا باید اول مطالب کتابتان را آماده کرده باشید. چیز جدیدی برای نوشتن دارید؟
    من بیشتر دنبال این هستم که یک موضوع که خود اتشاراتی ها می دونن برای کتاب خوبه و یا اساتید بگن را پیدا کنم تا بتونم شروع به نوشتن کنم، می ترسم بنویسم ولی انتشاراتی ها قبول نکنن موضوعو

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sokooot نمایش پست ها
    من بیشتر دنبال این هستم که یک موضوع که خود اتشاراتی ها می دونن برای کتاب خوبه و یا اساتید بگن را پیدا کنم تا بتونم شروع به نوشتن کنم، می ترسم بنویسم ولی انتشاراتی ها قبول نکنن موضوعو
    بهر حال باید بر اساس تخصص و تجربه پژوهشی خودتون کتاب بنویسید. تجربه تخصصی تون در چه زمینه ای است؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بهر حال باید بر اساس تخصص و تجربه پژوهشی خودتون کتاب بنویسید. تجربه تخصصی تون در چه زمینه ای است؟
    بیشتر در حوزه نانومواد و نانوکامپوزیت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)