صفحه 10 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 130

موضوع: تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط aminalaee نمایش پست ها
    من دانشجوی لیسانس هستم. برای جبران معدلم اگه کتابی ترجمه کنم مفید هست؟؟ زبانم خوبه و حداقل میخوام یه جوری ازش استفاده کرده باشم
    عالیه ولی به مقاله هم فکر کن تا بتونی اثبات کنی تحقیق بلدی.

سلام، بچه ها اگه کسی کتاب تألیفی داشته باشه، برای گرفتن مدرک و ترجمه اون باید چیکار کنه؟
    کتاب تو کتابخونه ملی ثبت شده.

ممنون

Junior Member

سلام. من فارغ التحصیل ارشد فناوری اطلاعاتم. تصمیم دارم در رابطه به موضوع پایان نامه ام یک کتاب تالیف کنم. برای مصاحبه دکتری شنیدم که کتاب تاثیر خوبی داره ولی نمی دونم فقط نام من باید به عنوان نویسنده باشه یا می تونم اسم استادم رو هم بیارم؟ چون ایده و کار تا حالا همه اش از من بوده و اون فقط رو تعداد فصل ها و ... نظر داده! می خوام بدونم با این همه زحمتی که دارم می کشم یکهو سر یه اسم دیگر پای کتابم متضرر نشم! چون تا حالا که کسی کمک نکرده می خوام تکلیفم رو بدونم که برای مصاحبه دکتری به مشکل بر نخورم.
    راستش استادم یه جوری در مورد کتاب من حرف زد که انگار میخواد بعد چاپ ، توی دانشگاه خودش اونو تدریسش کنه! بهم برخورد من میخواستم مرامی اسمشو بگذارم پای کتابم!
    منتظر جوابتونم
    مرسی از راهنماییتان.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Amenehst نمایش پست ها
    سلام. من فارغ التحصیل ارشد فناوری اطلاعاتم. تصمیم دارم در رابطه به موضوع پایان نامه ام یک کتاب تالیف کنم. برای مصاحبه دکتری شنیدم که کتاب تاثیر خوبی داره ولی نمی دونم فقط نام من باید به عنوان نویسنده باشه یا می تونم اسم استادم رو هم بیارم؟ چون ایده و کار تا حالا همه اش از من بوده و اون فقط رو تعداد فصل ها و ... نظر داده! می خوام بدونم با این همه زحمتی که دارم می کشم یکهو سر یه اسم دیگر پای کتابم متضرر نشم! چون تا حالا که کسی کمک نکرده می خوام تکلیفم رو بدونم که برای مصاحبه دکتری به مشکل بر نخورم.
    راستش استادم یه جوری در مورد کتاب من حرف زد که انگار میخواد بعد چاپ ، توی دانشگاه خودش اونو تدریسش کنه! بهم برخورد من میخواستم مرامی اسمشو بگذارم پای کتابم!
    منتظر جوابتونم
    مرسی از راهنماییتان.
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

به نظرم بهتون بر نخوره!!
    بودن اسم یه استاد روی کتابتون بهش وزن میده مسلما
    من فکر میکنم ایده الش رو میتونید اینجوری بزنید که نویسنده اسم خودتون و بعد زیرش بنویسید:
    تصحیح نهایی: ..... یا با همکاریه: ....یا با سپاس از..... و عباراتی ازین دست و بعدش اسم استادتون رو بزنید

حای اگه ایشون هم نویسنده باشن (که انگار نیستند) و اسمشون بعد اسم شما باشه فکر نمیکنم بد باشه
    ولی خب اگه واقعا هیچ کاری نکردن شاید همون مورد اول بهتر باشه
    همینی که ایشون باعث بشه این کتاب توی دانشگاه تدریس بشه برای خودتونم خوبه

موفق باشید

سلام وقتتون بخیر دوستان
    دوستان این سوالی که می پرسم برای مصاحبه کنکور دکتراست نه اپلای و پذیرش خارج از کشور
    من تا حالا هیچ سابقه پژوهشی نداشتم معدلم هم معمولیه...پرسیدم برای مقاله isi دیدم وقت زیادی می بره و چون رشته ما آزمایشگاهی هست باید زمان زیادی صرف این قضیه کرد و روی بیماران مختلف آزمایشای زیادی انجام داد.
    گفتم بشینم یک کتاب با استادم تالیف یا ترجمه کنم.یعنی خودم تالیف و ترجمه کنم استادم ویرایش کنه و اسم استاد هم برای اعتبار کتاب رو جلد بیارم....که وقتی که صرف مقاله میشه بشینم کتاب ترجمه کنم چون زبانم خوبه.
    می خواستم نظرتون رو بپرسم با توجه به اینکه من مقاله ای ندارم و کل رزومه من میشه یک کتاب و دو تا کنگره (بدون مقاله) و یه مدرک msrt آیا ارزشی داره یا خیر؟
    البته یه کنگره قراره برگزار بشه سال آینده شاید اونجا یه پوستر بتونم بدم در حد خلاصه یه مقاله
    کلا این رزومه واسه مصاحبه کنکور دکترا ضعیف نیست؟
    مچکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط hamednamdari19 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر دوستان
    دوستان این سوالی که می پرسم برای مصاحبه کنکور دکتراست نه اپلای و پذیرش خارج از کشور
    من تا حالا هیچ سابقه پژوهشی نداشتم معدلم هم معمولیه...پرسیدم برای مقاله isi دیدم وقت زیادی می بره و چون رشته ما آزمایشگاهی هست باید زمان زیادی صرف این قضیه کرد و روی بیماران مختلف آزمایشای زیادی انجام داد.
    گفتم بشینم یک کتاب با استادم تالیف یا ترجمه کنم.یعنی خودم تالیف و ترجمه کنم استادم ویرایش کنه و اسم استاد هم برای اعتبار کتاب رو جلد بیارم....که وقتی که صرف مقاله میشه بشینم کتاب ترجمه کنم چون زبانم خوبه.
    می خواستم نظرتون رو بپرسم با توجه به اینکه من مقاله ای ندارم و کل رزومه من میشه یک کتاب و دو تا کنگره (بدون مقاله) و یه مدرک msrt آیا ارزشی داره یا خیر؟
    البته یه کنگره قراره برگزار بشه سال آینده شاید اونجا یه پوستر بتونم بدم در حد خلاصه یه مقاله
    کلا این رزومه واسه مصاحبه کنکور دکترا ضعیف نیست؟
    مچکرم
    برای مصاحبه ی دکترا، اساتید مصاحبه کننده یک جدول در اختیار دارند که نوشته کتاب انقدر امتیاز، مقاله انقدر امتیاز، کنفرانس انقدر... کتاب و مقاله هر دو امتیاز بالایی دارند و تقریبا فرقی نداره اگر بخوایید بینشون انتخاب کنید. مطلبی که هست اینه که در نظر بگیرید کتاب به جز ترجمه کارهای گرفتن شابک و ویرایش و ... را داره و مقاله کاراهای اماده کردن برای فرمت های مختلف مجلات، زمان داوری و احتمالا بازبینی بعد از داوری و ... . حالا مطلبی که هست اینه که از مطالعات تجربی معمولا چند تا مقاله در میاد. چند تا مقاله بهتر از یک کتابه. مقاله را اگز برای مجلات بین المللی بفرستید خب ارزش بیشتری داره و بعدا برای اپلای هم به درد می خوره اما یک کتاب فارسی در جنبه ی بین الملل خیلی در اون سطح نیست. کتاب به درد اعضای هیات علمی می خوره که امتیازشون بالا بره و به استادی برسند و پایه ی حقوقشون بالا بره. خوبه ولی مقاله بهتره.
    امیدوارم جواب سوالتون را گرفته باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_2004la نمایش پست ها
    برای مصاحبه ی دکترا، اساتید مصاحبه کننده یک جدول در اختیار دارند که نوشته کتاب انقدر امتیاز، مقاله انقدر امتیاز، کنفرانس انقدر... کتاب و مقاله هر دو امتیاز بالایی دارند و تقریبا فرقی نداره اگر بخوایید بینشون انتخاب کنید. مطلبی که هست اینه که در نظر بگیرید کتاب به جز ترجمه کارهای گرفتن شابک و ویرایش و ... را داره و مقاله کاراهای اماده کردن برای فرمت های مختلف مجلات، زمان داوری و احتمالا بازبینی بعد از داوری و ... . حالا مطلبی که هست اینه که از مطالعات تجربی معمولا چند تا مقاله در میاد. چند تا مقاله بهتر از یک کتابه. مقاله را اگز برای مجلات بین المللی بفرستید خب ارزش بیشتری داره و بعدا برای اپلای هم به درد می خوره اما یک کتاب فارسی در جنبه ی بین الملل خیلی در اون سطح نیست. کتاب به درد اعضای هیات علمی می خوره که امتیازشون بالا بره و به استادی برسند و پایه ی حقوقشون بالا بره. خوبه ولی مقاله بهتره.
    امیدوارم جواب سوالتون را گرفته باشید
    خیلی مچکرم لطف کردید
    من تا عید میتونم اگر فشرده کار کنم تو خونه بشینم دو تا کتاب بنویسم
    ولی مقاله باید برم دنبال بیمار توی روستا و ازشون نمونه خون و سایر چیزا بگیرم بعد برم با یه آزمایشگاه صحبت کنم که این نمونه هایی که گرفتم رو تست کنم و هر روز سر بزنم بهشون و ... تازه تکی هم نمیشه و باید چند نفر باشیم بعد از چند ماه از نتیجش بشینم جدول و کارای آماری انجام بدم یه هزینه و وقت هم باید اینجا برای کارشناس آمار کنار گذاشت...بعد باید و اومد نشست کل کارایی که کرد رو به زبان انگلیسی ترجمه کرد و بعد فرستادش به یه مجله و یه هزینه هم برای isi کردنش صرف کرد که همه این مراحل شاید چندین ماه زمان لازم ببره...در حالی که آبان ماه کنکور دکترا برگزار میشه...ولی اگر در همون مباحث مرتبط با رشته ای که میخوام ادامه تحصیل بدم یه کتاب بدم هم میتونم درس خونده باشم و هم درسی رو که خوندم تبدیل به کتاب کردم و امتیاز کسب کردم
    به نظر شما این بهتر نیست؟
    چون می ترسم برم توی مصاحبه دکترا و استادای اونجا بگند چرا یه دونه مقاله هم نداری
    آیا غیر از مراحلی که بالا گفتم برای دادن یه مقاله راه دیگه ای هم هست که روزمه خالی از مقاله نباشه؟...یا طرز تفکر من از دادن مقاله اشتباه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    پیشاپیش عذر میخوام که وقتتون رو می گیرم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوستانی که کتاب ترجمه کرده اند لطفا کمک کنند!!!!!

سلام
    بنده یک اصول علمی در رشته ی خودم را که تقریبا مشابه انچه در قانون و ایین نامه راهنمایی رانندگی و یا ... هست رو ترجمه کردم و به صورت یه کتاب دراوردم. متون این کتاب در اینترنت به صورت رایگان موجود است. ایا باز هم باید حق تالیف رو می دادم ؟ ایا در روزمه بنده در پذیرش تاثیر گذار است؟

Junior Member

سلام بر دوستان
    من چند تا مقاله تو حیطه علوم انسانی ترجمه کردم. منتها نمی دونم چطور چاپشون کنم. چون تو سایت مجلات چیزی در رابطه با ترجمه نمی بینم اما گاها تو مقالاتی که می خونم متوجه می شم بعضی ترجمه هست. کسی می تونه مراحل چاپ رو در مجلات ایرانی بهم توضیح بده؟ قبلا از پاسخ دهندگان ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

پیش فرض پاسخ : دوستانی که کتاب ترجمه کرده اند لطفا کمک کنند!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط andisol نمایش پست ها
    سلام
    بنده یک اصول علمی در رشته ی خودم را که تقریبا مشابه انچه در قانون و ایین نامه راهنمایی رانندگی و یا ... هست رو ترجمه کردم و به صورت یه کتاب دراوردم. متون این کتاب در اینترنت به صورت رایگان موجود است. ایا باز هم باید حق تالیف رو می دادم ؟ ایا در روزمه بنده در پذیرش تاثیر گذار است؟
    با ذکر منبع ممکنه، ولی خیلی علمی نیست
    منبع هم اگر سایت باشه خیلی معتبر نیست
    در صورتیکه شما از چند مقاله و کتاب یک جمع اوری داشته باشید
    اون موقع یک کار خوب محسوب میشه
    ببینید یک مثال براتون میزنم این کتابچه اموزش نرم افزار کوچولوها هست توی فروشگاه ها ...ایا اونا با کتابی که جز موارد تدریس در دانشگاه هاست و در یک دانشگاه منبع علمی هست و توسط یک استاد و دانشجو جمع اوری شده قابله قیاس هست

کتاب شما کاربردی و خوب هست و اینکه رزومه خالی نباشه بد نیست ولی چه خوب بود این رو به عنوان یک فصل جدا در یک کتاب جامعتر میذاشتید و فصول دیگه از مقالات جدید و تازه ها و حتی اضافه کردن پیشنهادات رو هم قرار میدادید.
    چیزی که راحت بدست بیاد از نظر جامعه علمی کپی پیس محسوب میشه
    و شاید دیدگاه خوبی نداشته باشه

کتاب رو جامعترش کنید
    یک مجموعه کتابهایی هست
    For Dummies
    این کتابهاش بی نظیره توی هر زمینه ای کتاب داده و مال امریکاست
    زرد مشکیه
    اومده هر چیزی تو هر رشته ای رو به زبان ساده گفته مثلا یادگیری اکسل ، سخنرانی در جلسه، اموزش نرم افزارهای زیست مولکولی
    به تازگی ترجمه هاشم تو ایران اومده
    تو انقلاب یک مغازه فقط از اینا می فروشه
    اگر کتابتون انگلیسی هست پیشنهاد بدید و باهاشون تماس بگیرید و بگین توی رشته اتون میخواین تو این زمینه کتاب بدین و اینطوری برای یک ناشر خوب کارو اماده کردید
    هم ارزشمنده
    هم فروش خوبی داره
    این یعنی اثر روی رزومه

با چند ناشر صحبت کنید بهتون خوب توضیح میدن

موفق باشید
    ویرایش توسط nadia65 : May 15th, 2016 در ساعت 07:52 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)