صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 130

موضوع: تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

hi guys

I have two written books about of my field of study in my resume that are in progress. also i have two internal published papers that are not noteworthy for applyabroad. In your opinion, i should be start to writing paper for increase my chance in apply process or not ? that is enough

thank you
    ویرایش توسط FanTasTic : August 13th, 2013 در ساعت 09:25 PM
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    hi guys

I have two written books about of my field of study in my resume that are in progress. also i have two internal published papers that are not noteworthy for applyabroad. In your opinion, i should be start to writing paper for increase my chance in apply process or not ? that is enough

thank you
    دوست خوبم عموما تالیف کتاب تاثیر مثبتی بر سوپروایزر شما از حیث اینکه شما را به عنوان دانشجو قبول کند دارد و همچنین می توانی در SOP به آن اشاره کنی و بر هیات گزینش برای بورس تاثیر گذار بشوید. هرگونه مقاله ای که چاپ شده دارید چه مجله علمی چه ترویجی و چه پژوهشی در رزومه بیاورید چون 100% تاثیر مثبت خواهد گذاشت . شاد باشی و انشاله اونور اب می بینیمتون!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

Salam and thanks for the question

High GPAs, Good Toefl & GRE scores, powerful research background (e.g. journal/conference/book publications), work experience (e.g. teaching or relevant industrial responsibilities), universities from which you have already received your degrees, recommendations, SOP and so forth are all influential factors in applying for a university abroad

Everything has its own worthy point
    You have a good record in book publication, the other factors are also important though! Some of which are very crucial, some can rather be compensated by other good competencies. For example, a low GPA might be compensated by an excellent record of publications

Try your best and give God the rest
    Regards

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    hi guys

thank you
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چند سوال در مورد ترجمهء کتاب

به نظر من به جای ترجمه کتاب دنبال چاپ مقاله باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys نمایش پست ها
    به نظر من ترجمه کتاب به فارسی با توجه به دردسرهاش اونقدرها توی CV موثر نیست. ترجمه کتاب فقط نشانه دانش زبان فرد مترجم هست که توی نمره TOEFL هم مشهوده. نکته دیگه مساله کپی رایت هست. درسته که ایران تابع قانون کپی رایت نیست اما بعضی وقتها ترجمه بعضی کتابها بدون اطلاع نویسنده اصلی برای ما هایی که قصد رفتن داریم از نظر اخلاق آکادمیک دردسر ساز می شه.
    در مورد همکاری با استاد. تجربه به من نشون داده که اکثر اساتید ایران به دانشجو به عنوان برده نگاه می کنند مثلا انتظار دارند شما براشون کتابی رو ترجمه کنید و اسمشون رو بذارید روی کتاب. من اگر جای شما بودم به جای ترجمه کتاب وقتم رو صرف کارهایی مثل پروژه های تحقیقاتی برای چاپ مقاله می کردم.

Junior Member

اگه فقط دنبال پذیرشی، با هماهنگی یکی از اساتید مربوط به رشتت در اون دانشگاهی که می خوای پذیرش بگیری، یکی از کتاب هاش رو ترجمه کن که مربوط به علاقه ات باشه و از این طریق با اون ارتباط برقرار و نظرش رو جلب کن و ما بقی داستان رو خودت بهتر میدونی
    اما ازنظر محتوایی بهترین کار همونی هستش که دوستان گفتن یعنی زمانت رو بزار برای نوشتن مقاله

Junior Member

با سلام

دوستان عزیزم یه سوالی داشتم ، من فوق لیسانس مدیریت هستم و با یکی از دوستان یک کتاب در حوزه مدیریت تالیف کرده ام ، قصد دارم برای ادامه تحصیل پذیرش بگیرم آیا این کتاب میتونه کمک کنه به من برای پذیرش در مقطع دکتری یا نه . از اینکه راهنمایی می کنید بسیار ممنونم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط amiri2025 نمایش پست ها
    با سلام

دوستان عزیزم یه سوالی داشتم ، من فوق لیسانس مدیریت هستم و با یکی از دوستان یک کتاب در حوزه مدیریت تالیف کرده ام ، قصد دارم برای ادامه تحصیل پذیرش بگیرم آیا این کتاب میتونه کمک کنه به من برای پذیرش در مقطع دکتری یا نه . از اینکه راهنمایی می کنید بسیار ممنونم
    دوست عزیز بعضی از دانشگاه ها مثل مک کوری استرالیا به کتابهای تالیفی و یا ترجمه را امتیاز می دهند البته من به ندرت دیدم دانشگاه ها امتیاز بدهند
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

با سلام
    میشه بگید تاثیر تالیف کتاب حل مسائل توی رزومه به چه صورت هست؟ من یک کتاب حل مسایل برای مرجع یکی از درس های دوره کارشناسی نوشتم که به زودی قراره چاپ بشه ، میخواستم بدونم آیا به نظرتون تاثیر مثبت داره توی رزومه؟ (حالا چه واسه دانشگاه های داخل و چه خارج، چه واسه تدریس توی دانشگاه و چه واسه پذیرش گرفتن واسه مقطع دکتری) نظراتتون رو اگه بگید ممنون میشم. یه بنده خدایی که میگفت کتاب حل مسایل نوشتن تاثیر مثبت که نداره هیچی تاثیر منفی ام میتونه داشته باشه!!! آیا این حرف درسته به نظرتون؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط whghost نمایش پست ها
    با سلام
    میشه بگید تاثیر تالیف کتاب حل مسائل توی رزومه به چه صورت هست؟ من یک کتاب حل مسایل برای مرجع یکی از درس های دوره کارشناسی نوشتم که به زودی قراره چاپ بشه ، میخواستم بدونم آیا به نظرتون تاثیر مثبت داره توی رزومه؟ (حالا چه واسه دانشگاه های داخل و چه خارج، چه واسه تدریس توی دانشگاه و چه واسه پذیرش گرفتن واسه مقطع دکتری) نظراتتون رو اگه بگید ممنون میشم. یه بنده خدایی که میگفت کتاب حل مسایل نوشتن تاثیر مثبت که نداره هیچی تاثیر منفی ام میتونه داشته باشه!!! آیا این حرف درسته به نظرتون؟
    دوست عزیز با قاطعیت نمیشه جواب داد ولی من هم با نظر دوستی که گفتن تاثیر مثبتی نداره موافقم حداقل برای دانشگاه های خارج کشور چون شما دانش جدیدی یا مطلب نویی ارائه نکردید بلکه پاسخ مسائل را جمع اوری و بصورت کتاب بنام خود چاپ کرده اید منظورم از این مطالب از دید استاد یا دانشگاه خارجی بود در مورد دانشگاه های داخل کشور و برای مصاحبه دکتری در ایران بنظرم تاثیر مثبت دارد و به شما امتیاز هم می دهند

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

جالبه یه نکته ای رو عرض کنم خدمت دانش پژوهان محترم من تا همین چند وقت فکر می کردم مولف کتاب بودن چقدر باید ارزش بالایی داشته باشه از ابن رو در طی کارشناسی نزدیک به 1 سال 2 تا کتاب آماده کردم البته لازم به ذکر هست که تدوین و تالیف بود. با یکی از اساتید دانشگاه SFU صحبت می کردم که اتفاقی ازش پرسیدم که آیا براید دانشجوی کارشناسی تالیف کتاب تا چه حد می تونه تاثیر گذار باشه ؟ جالبه که اول پرسید برای رزومه اش یا مجامع علمی ؟ که همین جا من متوجه شدم که از کجا داره به قضیه نگاه می کنه با وجود اینکه با همین حرف کوتاهش جواب رو گرفته بودم اما خواستم تکمیلتر بدونم از این رو گفتم هر دوش به چه صورت خواهد بود که در جواب گفت : تالیف کتاب کاریست بسیار ارزشمند اما برای اشخاص برجسته ای که تسلط کامل به مسئله دارند . برای دانشجوی کارشناسی نگارش کتاب به ندرت مورد توجه قرار می گیره چرا که این تسلط در بازه چندی ساله تحصیلات پایه امکان پذیر نخواهد بود از این رو نمی توان به آن اثر استناد تامی (یه همچین چیزی ترجمش می شد) کرد اما اگر در تالیف کتابی به عنوان همکار نقش داشته باشد این موقع دیدگاه کاملا متفاوت خواهد بود. که من تعجب کردم . پس خدمت دانش پژوهان گرامی عرض کنم که وقت خودتون در مقاطع تحصیلات پایه برای نگارش کتاب صرف نکنین تا به رتبه علمی قابل توجه ای برسین چرا که مسئله انتشار نیز رابطه مستقیم با رتبه علمی اشخاص و برجستگی آنها دارد. به شرطی که استادان برجسته ای داشته باشین که حاضر باشند تا با شما در کتاب همکاری کنن

Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)