صفحه 8 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 130

موضوع: تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

Junior Member m0naa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    French Translation

پیش فرض پاسخ : تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست خوبم
    من چهار کتاب ترجمه و تالیف کردم و به عینه دیدم فقط استاد این وسط سود می بره و برای اپلای خارج کشور تاثیری ندارد مگر دکتری داخل ان هم خیلی کم
    یعنی‌ حتی برای منی‌ که رشتم مترجمی هست هم تاثیر مثبتی روی رزومه نداره؟

در مورد هزینه ی چاپ کتاب و اسپانسر هم می‌شه توضیح بدید؟ که چه جوری حساب می‌کنن که زیاد میشه و اسپانسر چطور باید پیدا کرد و اصلا چرا کسی‌ باید بیاد اسپانسر بشه و از چاپ کتاب چرا استاد بیشتر سود میبره؟

Junior Member

Talking پاسخ : تاثیر ترجمه یا تالیف کتاب بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself نمایش پست ها
    فکر کنم عنوان به قدر کافی روشن باشه که بریم سر اصل مطلب :

1. من می خوام یه کتاب رو انتخاب کنم که تا مدتی که باید رزومم آماده بشه، ترجمه کنم و بالاخره یه نقطه قوتی باشه توی رزومه ! ... می خواستم بدونم توی انتخاب کتاب بهتره به چه چیزهایی اولویت بالاتری بدم ؟ ( منظورم اینه که کتاب علمی باشه بهتره یاشامل مسائل روزمره و به قول معروف تجاری باشه ... از یه طرف اکثر انتشاراتی ها مدل دوم کتاب ها رو ترجیح می دن و می دونین که برای رزومه آکادمیک نوع اول به مراتب بهتره ! )

2. بهتره با یه استادی هماهنگ کنم ؟ یا اینکه شخصی کار کنم و آخرش هم فقط در حد اینکه توی رزومه بیارم ذکر کنم ! .. مطرح کردن این موضوع با اساتید معمولآ تشویقشون رو بدنبال داره یا آیات یاسشون رو ؟! ;D ( شاید خیلی از استادا دلشون نخواد یه بچه ارشدی بیاد و براشون شاخ بشه و بخواد یه کتابی رو ترجمه کنه که فروش کتابهای خودش رو کم کنه ... خلاصه اینکه می خوام کمترین دردسر رو بکشم توی ترجمه و هماهنگی ها )

3. در ادامه سوال اول :
    برای انتخاب کتاب بیشتر به این موضوع دقت کنم که با کار و research Interestهام هماهنگی داشته باشه یا اینکه نویسنده کتاب آدم معروفی باشه و حتی الامکان یکی از اساتید این رشته باشه ؟

4. بازم در ادامه سوال اول :
    به نظرتون اصلآ دنبال چاپ کتاب برم یا اینکه ترجمه ش به قدر کافی موثر هست ؟

پ . ن : برای اینکه این روزها مطالعات لاتینم رفته بالا به این فکر افتادم که از این موقعیت استفاده کنم و با نوشتن ترجمه یکی از کتابهایی که میخونم یه نقطه عطفی توی رزومه درست کنم .. شما چی فکر می کنین ؟

پیشاپیش ممنون بخاطر راهنمایی ها !
    سلام شاید دیر شده باشه برای ججواب دادن اما به هر حال من این متن رو الان خوندم.

من تجربه مشابه رو دارم. و به شما اصلا توصیه نمیکنم این کار رو کنید! من برای یک کتاب 20 ماه وقت گذاشتم و با اینکه کتاب الان منبع تدریس برای دوره لیانس اعلام شده اما واقعا در طول این چند سالی که از چاپش می گذره هنوز هیچ منفعتی جز نام نیک!!! برام نداشته

20 ماه رو میزاشتم مقاله می نوشتم میتونستم حد اقل 3 تا مقاله بنویسم که امتیازش چند برابر کتاب میشد. ضمن اینکه کتاب بین اساتید براتون دردسر میاره. مثلا من بخاطر نگرش اساتید دانشگاه تهران توی مصاحبه دکتری حتی کتابم ر وبا خودم نبردم و توی رزومه هم ننوشتم!!! چون ممکن بود نمره منفی بدن بهم!! تا این حد نظرات برخی ها رادیکالیه!

به قول یکی از اساتیدمون میگفت اگه دوستت داشته باشن و بخوانت میگن به به چه کتابی و اگه نخوانت و بخواد ردت کنن میگن این کتاب نه تنها امتیاز نداره بلکه امتیاز منفی هم داره !!!

خلاصه خودتو درگیر این کار نکن. آواز کتاب نوشتن از دور خوش است. توش پر از چیزای ناخوشاینده... از ناشر گرفته تا بازار و اساتید و بدهی و هزینه و بدو بدو و الی آخر... بشین مقاله تو بنویس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m0naa نمایش پست ها
    یعنی‌ حتی برای منی‌ که رشتم مترجمی هست هم تاثیر مثبتی روی رزومه نداره؟

در مورد هزینه ی چاپ کتاب و اسپانسر هم می‌شه توضیح بدید؟ که چه جوری حساب می‌کنن که زیاد میشه و اسپانسر چطور باید پیدا کرد و اصلا چرا کسی‌ باید بیاد اسپانسر بشه و از چاپ کتاب چرا استاد بیشتر سود میبره؟
    چقد سوال توی یه جمله

رزومه رو با چیزای دیگه که زحمت کمتری لازم داره پر کنید. امتیاز گرفتن با کتاب خیلی آسون نیست چون سلیقه ای و احساسی برخورد میشه باهاش. در مورد هزینه چاپ بستگی به کتاب و بازار داره. کتاب چه قطعی باشه چند صفحه باشه... شرایط دقیق خواستید من میتونم بهتون بگم... اسپانسر هم اگه هپیدا کنید خوبه که معمولا از سازمانها یا مراکز پژوهشی یا اساتیدی که گرنت دارن میتونید سوال کنید اما معمولا اسم و آرم اونها میاد رو کتاب! دلیلش هم همینه که اسپانسر میشن! البته ممکنه اگه فروش کنه براشون سود مادی هم داشته باشه. از چاپ کتاب استاد بیشتر سود میبره چون هم تشویقی میگیره هم ارتقا و هم اسمش معروف میشه و همه میگن کتابه دکتر فلانی (استاد)...

در مورد چاپ کتاب و گرفتن مجوز و فلانش و اینکه چطور بدون هزینه زیاد کتابتونو چاپ کنید هم خواستید پیام خصوصی بدید نکنه این پست به بیراهه بره

Junior Member

سلام
    من دارم یه کتاب به زبان انگلیسی می نویسم. البته خیلی علمی نیست. بیشتر فنی و کاربردیه در زمینه برق. تعداد صفحاتش هم حدودا ۱۰۰ میشه. از اون جایی که کتاب تالیفیه و انگلیسه هم هست. آیا برای اپلای تاثیر پررنگی روی رزومه داره؟
    البته چن تا پیپر ای اس ای هم دارم ولی می خواستم بدونم این کار چه قدر ارزش داره.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

خیلی خوبه
    شما این را ببینید که برای چه موقعیتی میخاید اپلای کنید و اینکه برای آن موقعیت چه چیزهایی مهمه.
    مثلا شما برای دکتری میخاید اپلای کنید. خب چیزایی که لازمه، تافل و جی ار ای بالا که نشان دهنده سطح زبان شماس، مقالات پژوهشی خوب که نشان دهنده توان پژوهشی شماست، معدل بالا که نشان دهنده سطح تحصیلی شماست. این چیزی که میگید مطمئنا نشان دهنده توان پژوهشی شما نیست، اما سطح شما در زبان انگلیسی، توانایی شما در نگارش متون علمی و این تیپ چیزا را نشان میده. همینطور نشون دهنده علاقه شما به کارهای علمی و چاپ کتاب و ... را هم نشان میده
    اینکه چند تا پیپر آی اس آی دارید خیلی خوبه. اما تاثیر کتاب در همان سطح نگارش ی مطلب علمی به زبان انگلیسی و توان شما در برقراری ارتباط با ناشران بین المللی اهمیت داره نه بیشتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Electricman نمایش پست ها
    سلام
    من دارم یه کتاب به زبان انگلیسی می نویسم. البته خیلی علمی نیست. بیشتر فنی و کاربردیه در زمینه برق. تعداد صفحاتش هم حدودا ۱۰۰ میشه. از اون جایی که کتاب تالیفیه و انگلیسه هم هست. آیا برای اپلای تاثیر پررنگی روی رزومه داره؟
    البته چن تا پیپر ای اس ای هم دارم ولی می خواستم بدونم این کار چه قدر ارزش داره.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

سلام ب همه
    با توجه به صحبتای دوستان ک گفتن ترجمه کتاب تاثیری روی اپلای نداره...من یه سوال دارم با توجه به شرایط خودم!
    من اوایل کار پایانامه ام..یعنی شاید ی سال وقت ببره....یکی از استادم پیشنهاد ترجمه کتاب داد ک تو این مدت روش کار کنم..بنظرتون بازم وقت تلفی باشه؟؟؟؟ینی باتوجه به زمانی ک دارم...

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط angel69 نمایش پست ها
    سلام ب همه
    با توجه به صحبتای دوستان ک گفتن ترجمه کتاب تاثیری روی اپلای نداره...من یه سوال دارم با توجه به شرایط خودم!
    من اوایل کار پایانامه ام..یعنی شاید ی سال وقت ببره....یکی از استادم پیشنهاد ترجمه کتاب داد ک تو این مدت روش کار کنم..بنظرتون بازم وقت تلفی باشه؟؟؟؟ینی باتوجه به زمانی ک دارم...
    دوست من،
    همانطور که دوستان هم اشاره کردند تاثیر کتاب فارسی در مقابل مقالات ژورنالی در فرایند اپلای ناچیز است. شما باید ببینید هدفتان چیست و این ترجمه به چه کارتان می آید و با زمانی که صرف آن می کنید چه کار دیگری می توان کرد؟
    در مقابل برای دکتری داخل و جلب نظر استاد و گرفتن توصیه و غیره زیاد است.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط angel69 نمایش پست ها
    سلام ب همه
    ی نکته ای هم راجع به پیشنهاد برخی اساتید راحت طلب در باره ترجمه کتاب بدم. آنهم اینکه این کار بیشتر و بیشتر به نفع استاده تا دانشجو.افراد را با به به و چه چه میکشند میارن توی کار ترجمه، کلی کار میریزند سرش و کلی بیگاری، آخرش هم کلی منفعت میکنن. برای دانشجو هم چیز قابل ملاحظه نمیمونه. در کل مراقب باشید
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

سلام دوستان
    پایان نامه من داره تبدیل به کتاب میشه البته به فارسی حالا که می خوام این کارو بکنم فقط انگلیسی باشه بهتره؟ که مستلزم اینکه پروسه چاپ رو متوقف کنم و به انگلیسی ترجمش کنم بعدشم پروسه چاپ؟
    داغ کردم.اینجوری بپرسم بهتره:اگه فارسی باشه که اهمیت چندانی فکر نکنم داشته باشه و اینکه بعد چاپ فارسی دوباره به انگلیسی بنویسمش بعد چاپ کنم که زمان هدر میدم ولی فکر کنم ارزشش بیشتر باشه؟
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadp1984 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پایان نامه من داره تبدیل به کتاب میشه البته به فارسی حالا که می خوام این کارو بکنم فقط انگلیسی باشه بهتره؟ که مستلزم اینکه پروسه چاپ رو متوقف کنم و به انگلیسی ترجمش کنم بعدشم پروسه چاپ؟
    داغ کردم.اینجوری بپرسم بهتره:اگه فارسی باشه که اهمیت چندانی فکر نکنم داشته باشه و اینکه بعد چاپ فارسی دوباره به انگلیسی بنویسمش بعد چاپ کنم که زمان هدر میدم ولی فکر کنم ارزشش بیشتر باشه؟
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون
    به نظرتون ناشری پیدا می شود که کتاب شما را به انگلیسی چاپ کند؟! شما بهتره از پایان نامتون مقاله ژورنالی دربیارید بعدا وقت کردید کتابش می کنید. کتاب های فارسی چه به صورت ترجمه یا تالیفی ارزش آنچنانی نداره. وقتتون تلف نکنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)