صفحه 15 از 31 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 304

موضوع: رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی - همه گرایش ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت بدنی گرایش رفتار حرکتی

پیش فرض پاسخ : رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی - همه گرایش ها

ممنون از qwertyuiop71944 که همیشه با پاسخهای مفیدش راهنمایی میکنه.
    من بطور اتفاقی این دانشگاه رو تو آلمان پیدا کردم که دانشگاه ورزش کلن هستش. بعد رفتم رنکینگش رو چک کنم، اینجا 3863 نوشته!!! اینجا هم 3043 نوشته!!! البته میدونم همه این رنکینگها معتبر نیستن، ولی خب برام سوال شد به نظرتون چرا همچین رقمی نوشته؟ میتونه بخاطر اینکه دانشگاه مخصوص تربیت بدنی هست باشه؟ یا اینکه واقعا در این حد هستش؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

نه، این دانشگاه سوپر تخصصی ورزش در آلمان هست. عوامل زیادی تو رنک دانشگاه تاثیر دارن. مثل تنوع رشته، تعداد دانشجو، ...
    آلمانی ها معمولا علم رو بین خودشون نگر میدارن. یعنی توقع دارن که انجا آلمانی بدونید. برنامه ها انگلیسی رو چند سال نیس باز کردن و تعدادش نسبت به برنامه های آلمانی کمتره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza6 نمایش پست ها
    حالا این همه این جا حرف زدین کسی از شماها هم تونست پذیرش بگیره یانه؟؟البته بعید میدونم چون دانشگاه های خارجی رشته تربیت بدنی ایرانو زیاد قبول ندارن وقتی تو خود ایران این رشته رو به عنوان رشته ای که کسی که هیچ رشته ای قبول نشده میره نگاه میکنن معلومه سطح دانشگاه ها هم پایینه و هیچ جا قبولش ندارن.اگر کسی تونسته پذیرش بگیره یه ندا بده چند تا سوال دارم ازش.ولی من مطیمنم چیزی که ما به عنوان تربیت بدنی اینجا میخونیم حتی تو مقطع لیسانس زمین تا اسمون با انچه توی کشورای دیگست فرق میکنه.اینجا همین طور الکی برای خالی نبودن عریضه یه 30 الی 40 واحد درسای عملی که هیچ جا بدردت نمیخورن بت میدن مثل فوتبال و بسکتبال که اگر کسی رشته تخصصیش این ورزشا نباشه هیچ فایده و سودیم براش نداره مگر تو 16 جلسه میشه چی گرفت.ای بابا دلم خیلی پره هر جا هم برای کار میری میگن کارت مربیگری میخوان اگر میدونستم وضع به این صورته به جای این که 3 سال عمرمو بذارم لیسانس تربیت بدنی بگیرم میرفتم تو مدت زمان خیلی کمتری کلی کارت مربیگری جمع میکردم.
    دوست عزیز باید بگم که سطح علمی ایران فوق العاده بالاست . من university of pune دارم درس میخونم و این تفاوت رو میبینم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط qwertyuiop71944 نمایش پست ها
    یکی از مواردی که شانس قبولی شما رو در هر دانشگاهی بالا میبره، داشتن مقاله است. یک نمونه از مقاله ها، مقاله مروری هست که در واقع دوره کردن و خلاصه کردن چند مقاله دیگه هست. این شاید یکی از بهترین کار هائی باشه که اون هائی که دانشگاهشون امکانات لازم برای کار پژوهشی نداره یا در اختیار نمیزاره، میتونن انجام بدن.
    این کار هارو انجام بدین. کار هائی که خودم انجام میدم رو تو پرانتز مینویسم
    ۱- موضوعی که مرتبط با رشته تحقیقاتی تون هست یا میخواد باشه انتخاب کنید. (موضوع: ورزش های مجازی در علوم ورزشی؟ آیا واقعا مفید اند؟)
    ۲- جستجو در scholar.google.com و پایگاه های داده مثل SportDiscuss, ISI Web of Knowledge, PubMed یا ... (انتخاب کلید واژه مرتبط با موضوع در مقوله های بیومکانیک و فیزیولوژی، مثلا swimming, energy expenditure, balance, gait, ...)
    ۳- پیدا کردن مقاله ها بوسیله عنوان
    ۴- اگر اصل مقاله هارو تونستید بگیرید که خوبه اگر نه با نویسنده مقاله تماس بگیرید و ازش بخواهید که مقاله رو براتون بفرسه. (برای من که همیشه جواب داد و همه با کمال میل میفرستند)
    ۵- دانستن چگونگی نوشتن مقاله مروری (من توی گوگل سرچ کردم: How to write a review article)
    ۶- نوشتن مقاله
    ۷- فرستادن به جورنال
    ۸- درج در رزومه
    ممنون میشم کمکم کنی
    دارم برای ارشد تو آمریکا اقدام میکنم sop نوشتم اما اصول درست بودنشو نمیدونم . ممکنه برام چک کنی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط deris_u نمایش پست ها
    ممنون میشم کمکم کنی
    دارم برای ارشد تو آمریکا اقدام میکنم sop نوشتم اما اصول درست بودنشو نمیدونم . ممکنه برام چک کنی؟
    دوست عزیز اینجا اطلاعات خوبی راجع به sop ارائه شده. همچنین اینجا حتما یه سر بزنین

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

البته باید دید معیار های ارزشیابی چیا هستن. تازه بعد از بررسی، ممکنه قوی بودن تو ی رشته خاص، جایگاه اون دانشگاه رو ببره بالا و نه الزاما تو ی رشته دیگه.

RE: دوست عزیز باید بگم که سطح علمی ایران فوق العاده بالاست . من university of pune دارم درس میخونم و این تفاوت رو میبینم

Junior Member

سلام دوستان قصد داشتم از کسانیکه اطلاعات وتجربیاتی علاوه بر تحصیل در مورد بازار کار گرایشها درکشورهای مختلف دارند درتایپیک ها قراردهند چون درکشور ما موقعیت های شغلی مناسبی برای رشته ماوجود ندارد واز ورزش علمی استقبال چندانی نمی شود من بهترین استادان آسیب شناسی کشورمان رامی شناسم که دربهترین دانشگاهها تحصیل کرده اندو فقط تدریس می کنند واستفاده کاربردی از آنها نمی شود چه برسد به ما که حتی برای تدریس تربیت بدنی عمومی هم نیاز ندارند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط deris_u نمایش پست ها
    دوست عزیز باید بگم که سطح علمی ایران فوق العاده بالاست . من university of pune دارم درس میخونم و این تفاوت رو میبینم
    اره ان قدر بالاست دیگه داره سر به فلک میکشه ....هشت سال ازین مزخرفات شنیدیم گوشمون پره ثمرش شده این که الان هست . نمیدونم این دانشگاه پونه دیگه چی هست که شما با ایران مقایسش کردی از ایران سطحش پایین تر بوده!!!!!!!!!!!!!!!

Junior Member

سلام به همه دوستان. من دانشجوی ترم سوم رفتار حرکتی بهشتی هستم. خواستم بدونم برای گرایش کنترل حرکتی یا روانشناسی ورزشی کدوم دانشگاه ها راحت تر میشه پذیرش گرفت. یه مقاله isi و یه مقاله همایش بین المللی و یه همایش داخلی دارم البته میتونم از پایان نامم 3تا مقاله دیگه که ترجیح میدم isi باشه چاپ کنم.مدرک زبان هم ندارم ولی دارم کلاس میرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

بچه ها کسی میدونه وضعیت کلی فاند در رشته تربیت بدنی چطوره؟
    من از دوستانی شنیدم که اونجور که در رشته های فنی فاند میدن، احتمال فاند در رشته تربیت بدنی (که فکر کنم در اروپا بیشتر زیر شاخه علوم اجتماعیه) بالا نیست. آیا این واقعیت داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)