صفحه 16 از 31 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 304

موضوع: رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی - همه گرایش ها

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

پیش فرض پاسخ : رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی - همه گرایش ها

تعداد دانشجو و متقاضی معمولا برای رشته های فنی بیشتره. واسه همین هم منابع مالی بیشتره. اما به نظر من کم نیستن. مخصوصا در جاهایی که پروژه ها با موضوعات پزشکی ترکیب میشوند. مثل تاثیر ورزش روی بهبود بیماران دیابتی یا طراحی کفش برای بیماران چاق مفرط. این سوال خیلی کلیه. خیلی رابط داره به کشور، دانشگاه، موضوعات تحقیقی، و بودجه

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

با رزومه خیالی کسی نمیتونه به شما بگه کجا قبول میشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ayoub68 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. من دانشجوی ترم سوم رفتار حرکتی بهشتی هستم. خواستم بدونم برای گرایش کنترل حرکتی یا روانشناسی ورزشی کدوم دانشگاه ها راحت تر میشه پذیرش گرفت. یه مقاله isi و یه مقاله همایش بین المللی و یه همایش داخلی دارم البته میتونم از پایان نامم 3تا مقاله دیگه که ترجیح میدم isi باشه چاپ کنم.مدرک زبان هم ندارم ولی دارم کلاس میرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت بدنی گرایش رفتار حرکتی

ممنون از اینکه جواب دادین.
    یک سوال دیگه داشتم اینکه از اونجایی که جایگاه تربیت بدنی در اروپا یا آمریکا متفاوت با ایران هست میخواستم بدونم موقعیت شغلی این رشته در اروپا و آمریکا چطوریه؟ مثلا یک ارشد یا دکتری تربیت بدنی چه شغلهایی میتونه داشته باشه؟ حالا هرکس درمورد فرصتهای شغلی هر گرایشی یا هر مقطعی از تربیت بدنی در خارج از کشور اطلاعی داره لطفا با ما هم در میان بگذاره. ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak25 نمایش پست ها
    ممنون از اینکه جواب دادین.
    یک سوال دیگه داشتم اینکه از اونجایی که جایگاه تربیت بدنی در اروپا یا آمریکا متفاوت با ایران هست میخواستم بدونم موقعیت شغلی این رشته در اروپا و آمریکا چطوریه؟ مثلا یک ارشد یا دکتری تربیت بدنی چه شغلهایی میتونه داشته باشه؟ حالا هرکس درمورد فرصتهای شغلی هر گرایشی یا هر مقطعی از تربیت بدنی در خارج از کشور اطلاعی داره لطفا با ما هم در میان بگذاره. ممنونم
    سوالتون کلیه توی خارج از کشور مثل ایران نیست که به طور کلی یه موضوع به اسم رشته تربیت بدنی باشه توی دانشگاه های خارج از ایران هر کدوم از گرایش ها برای خودشون یک رتشه مجزی محسوب میشوند مثلا فیزیولوژی ورزشی خودش یه رشته مستقل هست که بیشتر هم در دانشکده های بهداشت و سلامت و پزشکی تدریس میشه مثلا بیشترین فاند ها و موقعیت های پست دکترا و محققی هم برای فیزیولوژِ ی هست یه فارغ التحصیلی فیزیولوژی توی خارج از ایران از کار در مراکز سلامت و کلیننیک های سلامتی و بازتوانی گرفته تا کار های ریسرچری و تحقیقاتی میتواند انجام دهد کلا چیزی که تو ایرانه رو فراموش کنید توی ایران هر گرایشی خونده باشی و هر رزومه ای داشته باشی و هر چقدرم اطلاعات داشته باشی اخرش تنها موقعیت هایی که برات هست یا معلمی ورزشه یا تدریس تو دانشگاه

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

اینها معمولا از لیسانس همه چیز رو خیلی تخصصی کار میکنند. رشته هایی مثل رقص، بدن سازی هوازی، تربیت بدنی معلولین، ... همیشه جزو برنامه هاست. حتی مثلا رشته هایی که مربوط به معلولین میشه رو مثلا با ویلچر انجام میدهند تا علاوه بر یاد گرفتن اون رشته ها، حس معلولین رو درک کنند. کار پیدا کردن به اوضاع اقتصادی اون کشور هم ربط داره. از کار تو کلینیک توانبخشی گرفته تا مسوول فروش محصولات ورزشی. توی انگلستان برای نمونه مدرک دهی رو یک سری سازمان انجام میدهند که معمولا کسانی هم که کار میدهند، اون مدارک رو درخواست میکنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

Junior Member

سلام به همه ..دوستان یه سوال داشتم خواهشا کمکم کنید سوال من مطمئنا با همه فرق داره شرایطمم همینطور
    من کارشناسیمو مهندسی مکانیک حرارت و سیالات گرفتم ولی برای ارشد دوست دارم برم تربیت بدنی به نظر شما کدوم گرایش برم بهتره ؟ حداقل از بیقیه گرایش هاش تو ایران بازار کار داشته باشه .
    مدیریت ورزشی ؟ فیزیولوژی ورزشی ؟ آسیب شناسی ؟ رفتار حرکتی ؟ از این 4 تا کدوم بهتره ممنون میشم کمک کنید
    بعد دروس کارشناسی ارشد سخت هستن یا نه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sport psychology.Universirty of tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط metzelder نمایش پست ها
    سلام به همه ..دوستان یه سوال داشتم خواهشا کمکم کنید سوال من مطمئنا با همه فرق داره شرایطمم همینطور
    من کارشناسیمو مهندسی مکانیک حرارت و سیالات گرفتم ولی برای ارشد دوست دارم برم تربیت بدنی به نظر شما کدوم گرایش برم بهتره ؟ حداقل از بیقیه گرایش هاش تو ایران بازار کار داشته باشه .
    مدیریت ورزشی ؟ فیزیولوژی ورزشی ؟ آسیب شناسی ؟ رفتار حرکتی ؟ از این 4 تا کدوم بهتره ممنون میشم کمک کنید
    بعد دروس کارشناسی ارشد سخت هستن یا نه ؟

سلام،واسه شمایی که مهندسی بودید گرایش بیومکانیک رو پیشنهاد میکنم،بازار کارش هم نسبت به این 4تا گرایش بهتره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

این موضوع بازار کار در ایران خیلی کلیشه ایه. چون استاندارد های درستی برای اینکه تعیین کنن که شما کار پیدا میکنی یا نه، مشخص نیستن.
    اگر تربیت بدنی و انتخاب کردی و رفتی گرایش بایومکانیک، خوب باید درس های کارشناسی رو هم پاس کنی. خیلی ها مثلا به یک رشته خاص هم علاقه دارند و علم رو توی اون رشته خاص اعمال میکنند.
    مساله اینجاست که خیلی جاها نمیگویند که گرایش بایومکانیک خوندی پس بفرما تو. میگن که تربیت بدنی نخوندی و پیش زمینه نداری. چون ۱۳۴ و خورده ای واحد رو پاس نکردی. اینها حرف هائی هست که موقع بازار کار بازار کار کردن، بهت نمیگن.
    نمیگم که برو از اول شروع کن، چون احیانا نه امکانش رو داری، نه وقتشو و نه حوصلشو. اگر اومدی، منتظر شنیدن این حرفا هم باش.

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

نقل قول نوشته اصلی توسط mmohebi2014 نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان.
    نزدیک به 8 ماهه که تو مسیر گرفتن پذیرش از دانشگاه های امریکا هستم ولی احساس میکنم خیلی مشکل به رشته تربیت بدنی پذیرش میدهند. لطفا اگه کسی از دوستان در رشته تربیت بدنی (بویژه فیزیولوژی ورزش) از یه دانشگاه خارجی پذیرش گرفته منو راهنمائی کنه. اگه تجربه خوب و کمک کننده ای هم دارید به دیگران مشاوره بدین. ممنون
    وقتی قراره پذیرش بدهند، به بهترین کاندیدا ها میدهند. این نیست که بگی با ایرانیا پدر کشتگی دارند. بهتره از خودت بپرسی: شرایط زبان رو دارم؟ نمره هام خوبه؟ مقاله دارم؟ ایده ای تو ذهنم هست؟ این ایده به زمینه کاری کسی تو اون دانشگاه نزدیک هست؟
    اگر نیس، اول درستشون کن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)