صفحه 21 از 31 نخستنخست ... 1112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 304

موضوع: رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی - همه گرایش ها

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

پیش فرض پاسخ : رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی - همه گرایش ها

بارها گفتیم که هیچ کدوم از افراد اینجا نمیتونن به شما بگن که شانس شما چقدره. فکر نمیکنم کسی از ما توی اون دانشگاه کار کنه که پذیرش شما رو گارانتی کنه.
    یکی از کارهایی که میتونین انجام بدین اینه که یکی دو استاد رو مشخص کنید (بیشتر نه). سعی کنید مقاله هاشون رو بخونین و ببینید که فاند دارند که بهتون بدن یا نه؟ اگر فکر میکنین که میتونین تو اون زمینه کار کنید، شروع کنید به نوشتن ی پروپوزال ساده که توش زمینه کارتون رو به نحوی ربط میدین به علایق اون. اگر با یکی تماس گرفتین، تا آخرش برید و اگر جور نشد برید سراغ نفر بعدی. معمولا استادا در مورد دانشجو های پتانسیل با هم حرف میزنن. پس اگه در آن واحد به چند نفر ایمیل بزنین، خودتون رو تابلو میکنین و بعضی وقتا این توهین آمیزه. به استاده نشون بدین که واقعا میخواین باهاش کار کنید و مقاله هاشو خوندین.
    مثلا نوشته بود که ی پروژه هست که فاند داره که از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ پول داره. بعد زیرش نوشته محقق اصلیش هم فلان کَسه. اگه تو این بازه میخوای بری درس بخونی، این میتونه شانس تو واسه گرفتن فاند استاده بیشتر کنه. گاهی وقتا اگه واسش توضیح بدی که امکان کمک مالی از خونواده نداری، خودشون یه راهی پیش پات بزارن.
    در مورد مرتبط بودن با رشته: همه این هارو تو رزومه تون شرح بدین. میتونین ی لیست غیر رسمی از نمره های درس هایی که پاس کردین درست کنید و نشونش بدین که خودش تصمیم بگیره که شما میتونین دانشجوش باشین یا نه.
    بعد از اینکه به صورت غیر رسمی موافقت استاد رو گرفتین (که اگه اپلیکیشن شما برسه بهش، ازش حمایت میکنه) میتونین واسه دانشگاه اپلای کنید. خیلی وقتا بیشتر زحمت، رد شدن از ***** تحصیلات تکمیلیه. واسه همین اگه بتونین نمره تافل و جی آر ای رو بهتر کنید، شانستون بالاتر میره. توی سایت دانشگاه، مینیموم رو نوشته (که شما مینیموم رو دارید)، اگه دانشجوها نمره شون بهتر از شما باشه، اولویت با اوناست. حتا اگه استاده شمارو بخواد. این جریان واسه منم پیش اومده.

Junior Member Ophelia آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biotechnologynational institute of genetic engineering and biotechnology -

خیلی ممنونم که وقت گذاشتید و جواب دادید.
    منم دقیقا همون طور که شما توصیه کردید، عمل کردم و استاد مورد نظرم را پیدا کردم و بیشتر مقالاتشون را دقیق خوندم ( پروژه های ایشون همراه فاند تا سال 2018 هستش و مینیمم نمرات دپارتمنت را هم دارم و در Cover Letter براشون توضیح دادم که نمرات درسی من خیلی خوب است و توصیه نامه قوی هم از استاد فیزیولوژی دارم ) ولی ایمیل که هفته گذشته بهشون دادم را هنوز جواب ندادن و من نمی دونم در ایمیل بعدی چی بنویسم که نظرشون را جلب کنم- پیشنهاد شما در مورد پروپوزال خیلی خوبه ولی هنوز انقدر در این زمینه کاریشون وارد نشدم که بتونم طرح قابل قبولی بنویسم و اصل هم نمی خواهم با ایده پردازش نشده دید غیرحرفه ای به من پیدا کنند! چون من نسبت به انتخاب استاد و دانشگاه خیلی مطمئنم و واقعا علاقمندم با این استاد کار کنم.
    اگر ممکن می خواستم لطف کنید به من بگید اگر من به عنوان همکار طرح در پروژه های مربوط به زمینه تحقیقاتی ایشون وارد بشم، به نظرتون چقدر می تونه تو انتخاب استاد تاثیر بگذاره و یا با توجه به زمان بر بودنش فقط زمان از دست من می بره؟
    با خاطر تمام راهنمایهاتون خیلی متشکرم، و بعنوان کسی که این رشته فیلد تخصصی اش هستم خوشحال میشم هر نکته ای که به نظرتون حائز اهمیت هست را با من در میان بگذارید

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

چیزایی که برای استاد مینویسین با چیزایی که برای دپارتمان تحصیلات تکمیلی میفرستید فرق داره. معمولا تو ایمیل غیر رسمی که به استاد میزنین، رزومه، لیست نمره غیر رسمی و یه طرح پژوهشی ساده رو میگید. کاور لتر جزء مدارک تحصیلات تکمیله. تو کاور لتر هم نباید بگید که نمره هاتون خوبه و توصیه نامه قوی دارین. چون اگه اونها، اساتید ایران رو بشناسند (که خیلی خیلی خیلی بعیده)، نیازی به گفتنش نیست. توی اون ایمیل اول معمولا این چیزا رو باید بنویسید:

اسم و فامیل و الان چه مقطعی هستین و کدوم دانشگاه.
    زمینه کاری الان یا زمینه ای که میخواید با اون استاده کار کنید. اگه توی رزومه تون چیزی مربوط به زمینه اون استاد هست هم ذکر بشه خوبه.
    میتونید به یکی از مقاله هاش اشاره کنید و بکشونیدش به کاری که میخواید باهاش انجام بدید.
    بگید که برای فلان ترم میخواید اپلای کنید زیر نظر اون.
    بگید که امکانش هست که باهاش در تماس باشین حین آماده سازی مدارک.
    در آخر هم بگید که رزومه و طرح پژوهش (خیلی ساده) و لیست نمره هاتون رو ضمیمه کردید.

اگه چیزی که براش نوشتین رو اینجا بنویسین، هم بقیه میخونن و هم میشه اصلاحش کرد.
    این رو مد نظر داشته باشید که استاد ها بر اساس رنک دانشگاهی، روزانه کلی ایمیل دریافت میکنن (دکتر پندرگست از همون دانشگاه یه بار اینجا بود و در یه روز ۱۵۰ ایمیل گرفت، با اینکه تو یه کشور دیگه بود).
    نمیشه بگی به زمینه کاریش وارد نشدم و نمیخوام الان طرح پژوهشی بدم. مقاله هاشو زود بخون و طرح رو سریع بنویس. لازم نیست پروپوزال کامل بنویسی. فقط ایده هاتو بگو.
    تو به عنوان همکار پروژه اون وارد نمیشی، اون تورو به عنوان دانشجوش میگیره و تو روی پروژه اون کار میکنی. اون هم اعتبار علمیش رو روی بهترین ها سرمایه گذاری میکنه. دانشگاه های دیگه رو از دست نده، زیاد باید جواب نه بشنوی.

Junior Member Ophelia آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biotechnologynational institute of genetic engineering and biotechnology -

خیلی خیلی ممنونم که انقدر سریع و کامل جواب سوالاتم را دادید، این خیلی ارزشمنده.

من یکبار دیگه به استاد ایمیل می دم و دقیقا طبق توصیه شما عمل می کنم و نهایت تلاشم را می کنم که مقالات استاد را دقیق بخونم و یک پروپوزال ساده ولی گیرا که در راستا پروژه های ایشون باشه بنویسم ( هر چند زیاد مطمئن نیستم بتونم در حد یک دانشجو دکترا فیریولوژی ورزشی بتونم حرفه ای عمل کنم! ولی تمام سعی ام را می کنم). راستش من در cover letter که داشتم ننوشتم که نمرات خیلی خوبه و توصیه نامه قوی- این ها را برای استاد attached کردم که خودشون تصمیم بگیرند و یا با بقیه کاندیدها مقایسه کنند. ولی واقعا امیدوارم بین من و داوطلب های دیگه که بک گراند مرتبط با رشته را دارند تبعیضی قائل نشوند چون چند تا از دوستام از که امریکا درس می خونند خیلی تاکید دارند که سابقه کار مرتبط با زمینه کاری استاد در مقطع PhD خیلی مهمه! ولی خب من خیلی محافظه کار نیستم و ترجیح می دهم به خاطر علایقم ریسک کنم. اگر بتونم ایمیل که به استاد می فرستم را اینجا می نویسم، که احیایا از سوء تفاهم که در انگلیسی نوشتن پیش میاد جلوگیری کنم.

بازم بابت راهنمایی و پیشنهاداتون خیلی متشکرم

با سلام
    من میخوام در مقطع دکتری در رشته تربیت بدنی ادامه تحصیل بدم...میخواستم ببینم از دوستان کسی هست که دانشجوی آمریکا باشه و منو راهنمایی کنه
    با سپاس

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشيد و ممنون از نظرات و راهنمايي هاتون
    من ارشد مديريت ورزشي ازاد خوندم و كارشناسيم سراسري يزد، معدل ليسانسم 15 معدل ارشدم 17ست،5تا مربي كري دو ميداني،شنا،بينك بونك،هندبال و غزيق نجات دارم، هنوز ايلتس نكرفتم و واسه المان ميخام اقدام كنم، اوله راهم ميخاستم راهنماييم كنين ك جيكار كنم...بولم در حده 50,60ميليون دارم.ميتونم اقدامي بكنم يا نه?البته 2سالم سابقه كار تو قسمت مديريت قسمتهاي ورزشيه معدن جادرملو رو دارم،
    ممنون ميشم اكر راهنماييم كنيد.

Junior Member leila79 آواتار ها

باسلام به دوستان عزیز و تشکر برای پاسخ دهی سوالات. دوستان آیا ما در رشته های تخصصی عملی در دانشگاههای خارجه ادامه تحصیل داریم؟ مثلا شنا . من مدرک بین المللی از فدراسیون آسیایی دارم خاستم تخصص خودمو اکادمیک درین رشته تخصصی ادامه بدم لیسانس تربیت بدنی هم دارم اما بامعدل کم و فارق تحصیل سال81هستم. دوستان کسی اطلاعاتی درین ضمینه دارند ممنون میشم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

دانشگاه پورتو پرتغال، یه دپارتمان شنا داره که هم تو بیومکانیک و هم فیزیولوژی فعاله. مراکز تحقیقاتی دیگه توی بلژیک، یونان، .. هستن

Junior Member leila79 آواتار ها

ممنونم . ببخشید رشته های دیگه چطور شما اطلاعاتی دارید؟ یکی از دوستانم رشته دوومیدانی این موقعیت رو داره یعنی مدرک بین المللی که لیسانس تربیت بدنی هم داره . آیا برای این رشته هم جایی سراغ دارید؟ و چطور باید اقدام کرد؟ تشکر از لطف و محبتتون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

باید خودتون دست به کار بشید. باید مقاله های دو و میدانی رو بخونید و ببینید که از چه دانشگاه هایی هستن.
    مدارک عملی، برای پذیرش گرفتن فوق لیسانس و دکتری و بالاتر، به اندازه داشتن مقاله و کار علمی ارزشمند نیستن.
    باید پست های قدیمی رو بخونید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)