صفحه 5 از 31 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 304

موضوع: رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی - همه گرایش ها

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

پیش فرض پاسخ : رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی - همه گرایش ها

دوستان عزیز،

من همه نظر هارو خوندم. قبل از اینکه واسه هر جائی اقدام کنید بدونید که سیستم آموزشی کلا تو همه جای دنیا با هم و از همه مهمتر با ایران فرق میکنه. همونطور که یکی از دوستان گفتن، تربیت بدنی و علوم ورزشی درسته که واسه بعضی ها یه رشته تاپ و محبوبه، واسه بعضی ها هم یه رشته الکی حساب میشه واسه فرار از سربازی و ... وقتی ام یکی خودشو یکم میخواد بالا بکشه که از ایران بیاد بیرون برای درس خوندن، همه میوفتن به جونش که غیر از چند تا دانشگاه یا چاد تا کشور خاص بقیه کشک ان. انگار که تو اسپورت فقط امریکا و انگلیس و کانادا و استرالیا مطرح هستن. بزارین بهتون بگم که غیر از ایران، هر دانشگاه، دانشکده و بخشی که بخواد تحصیلات تکمیلی رو بیاره، سختگیری های زیادی روش عمل میشه که آیا از پس دانشجو بار میان یا نه. پس وقتی یک جائی، فوق لیسانس یا دکترا داره، بدونید الکی نیس، حتا شده تو یه کشوری که زیاد نام آشنا نیست.
    نمیشه ما اونجا بشینیم و بگیم که خوب ما ایران درس خوندیم و مقاله و مدرک و لوح و کاپ داریم و میریم خارج و موفق میشیم. اگه میخوای اونجا درس بخونی باید با استاندارد اونا هم درس بخونی. من فکر میکنم پژوهش تو ایران و رشته ما سخته، اما نشدنی نیس. دنبال پژوهش باشین، همه چیش جور میشه، حتا شده با رشته های پزشکی و رشته های دیگه. اونا شما رو میخوان وقتی که بدونن چیزی میدونین.
    قصد نصیحت ندارم، فقط کاری که خودم کردم و بهتون میگم. اگر واقعا میخوان درس بخونین یه چیزی بشین و نفعتون واسه خودتون یا ایران باشه در درجه اول باید با بقیه فرق کنید. این میتونه تو زبان باشه، تو آمار و اس پی اس اس باشه، تو ورزش باشه. باید برنامه ریزی کرد. نمیشه برسی به اخر لیسانس و بگی "خوب من دیگه واسه ارشد نمیخونم و میخوام همین فردا برم خارج". اینجوری نمیشه. باید حد اقل از دو سال قبل اش در تماس باشید و ببینید چجوری میشه بهشون وصل شید. بله همه میگن تا فوق لیسانس تو ایران درس بخونید و بعدش برید خارج. اونائی که میخوان آسون درس بخونن همچین فکری میکنن. بله میدونم که قضیه مالی سخته و هیچ جا واسه فوق آدمو بورس نمیکنه اما خوب اگه قضیه به بورس نکردن باشه، واسه دکترا هم بورس نمیکنن.
    اینجا بار خلاف ایران، هیچ کی به ترجمه فکر نمیکنه، چون همه انگیلیسی بلدن. اصلا اگه گفتی من تو رزومه ام کتاب ترجمه کردم بهت میخندن. بله کار خوبی هست، اما چرا ریشه رو درست نکنیم که بخایم با ترجمه و فارسی درس خوندن مشکل رو حل کنیم؟ بله، منم آناتومی رو فارسی خوندم و الان پشیمونم. چون همه چی انگلیسیه و همه فک میکنن که من هیچی بارم نیست. اما اگه اگه از همون اول به قدامی گفته بودم آنتریور دیگه هیچ مشکل نبود. همین مشکل سر آمار و درسای دیگه هم هست. اونجا تا استاد میدید کسی نمیفهمه، زود موضوع رو قطع میکرد. یعنی دانشجو تصمیم میگیره که استاد چی درس بده. همینجوری طی چند سال سواد خود استاد هم کم میشه.
    ویرایش توسط qwertyuiop71944 : February 11th, 2012 در ساعت 06:00 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

میدونم که همه جا مثل هم درس نمیدن. اما مثلان تو باید برنامه endnote رو یاد بگیری و کسی هم نیست کمک کنه. مگه اینترنت نیس، مگه تو دانشکده های دیگه درس نمیدن، مگه کتاب نیس. اگه واقعا میخای فرق کنی، باید بری دنبال چیزای که همه نمیرن. یا لا اقل زورشون میاد برن. از بین این همه درس عملی، دیگه سعی کنین یکی دوتاشو خوب راه بیفتین. مدرک مربی گری توش به نظرم از داوری بهتره. وقتی مربی باشی، یعنی از صفر میتونی به کسی که بلد نیس یاد بدی. لازم نیس آچار فرانسه همه رشته ها باشی. مثلا من شنا دوست داشتم، چون از ورزش ای رقابتی خوشم نمیومد. دوست داشتم واسه خودم شنا کنم. الان جوری شده که همه زندگیم تحت اثر همین شنا هست. انگار همه چی بهم وصله. همه چی همینجوری در مسیر اون چیزی که میخای پیش میره. هیچ وقت واسه اپلای کردن نباید ناامید باشین. خودتون رو به سطح استاندارد از زبان و چیزای لازم برسونین، اما نا امید نشید. معلومه که همه استادای دانشگاه ها واسه دانشجو میگردان دنباله بهترین ها. اگه این نشد یکی دیگه. انقدر دانشگاه و برنامه ورزش هست که بلاخره تو یکیشون پذیرش گرفت. هیچ وقت به چیزی که بلدین مغرور نشید. هر چیزی بلدید به بقیه هم یاد بدید. علم محدود به ۵ تا کتاب فارسی فلان استاد توپ دانشگاه تهران نیست. اینا هر سال علم رو بازبینی میکنن، از اونجائی که کتاب ها واسه ترجمه تقریبن دو سه سال طول میکشه، این یعنی ما داریم علم دو سال قبل امریکا و اروپائی هارو میخونیم. خیلی جالبه، اینجا با ۲۰۰تا مقاله و همایش و فصل کتاب و ... هنوز استادیار باقی میمونن و بازم به خودشون میگن ما باید بیشتر کار کنیم. اونجا با ۴تا مقاله که با پارتی بعضی تو چان تا همایش داخلی مطرح شده و ۴تا ترجمه کتاب میشن فول پروفسور. حتا چاپ مقاله هم واسه بیشترن حکم کلاس و مود داره. انگار اسم ISI، مثلان گوچی یا ورساچی بوده. واقعا واسه همتون آرزو میکنم که بتونین خارج از ایران درس بخونین که ببینید دنیا همون ایران و دانشگاه و درسی که میخونیم نیس.

Junior Member

سلام دوست عزیز میشه ادرسی از اون دوستتون برام بفرستین
    ممنون میشم در حال پذیرشم
    لطف میکنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد تربیت بدنی

اینجا رنکینگ نداره فقط دانشگاه های اروپا رو معرفی کرده، اونائی که این برنامه رو دارن
    http://www.sirc.ca/online_resources/...sed_europe.cfm

Junior Member

یعنی شما شک دارین تربیت بدنی الان تو ایران رشته ایه که هرکی رشته دیگه قبول نمیشه میاد سراغش ؟؟الان با رتبه 20 هزار منطقه یک ریاضی که توی دانشگاه های دولتی هیچ رشته مهندسی روزانه یا شبانه نمیتونه قبول شه میرن دانشگاه تهران تربیت بدنی روزانه میخونن خود من توی دانشگاه تربیت معلم تهران خیلی از هم دوره ایهام حتی تو عمرشون ورزش نکرده بودن فقط به خاطر اینکه یه چیزی قبول شده باشن اومده بودن.همین امسال سر جلسه ازمون کارشناسی ارشد خیلی از بچه ها میگفتن حالا فوقشم قبول شی وقتی جایی نیست بریم کار کنیم به چه دردمون میخوره؟؟؟این وضع تربیت بدنی توی ایرانه حالا شما بازم هی دم از رزومه و تحقیق بزن تنها جایی که میشد برای تربیت بدنی تحقیق کرد پژوهشکده تربیت بدنی بود که الان بردنش مشهد وقتیم که تهران بود برای هر کاری که میخواستی اونجا بکنی باید پول میدادی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط narges_phy_edu نمایش پست ها
    جناب morteza با اين اعتماد به نفسي كه تو داري حتم بدون كه خارج كه هيچي همين داخل هم كاري نمي توني بكني.
    لااقل 3 تا از دوستاي من خارج از كشور تو مقطع دكترا دارن درس مي خونن. كانادا-استراليا و يكي هم هند. در ضمن رشته ما از محبوب ترين رشته هاست. الان كه خيلي ها با چه سختي از رشته هاي ديگه دارن ميان تربيت بدني. قدر خودتو بدون.
    اگه مشكل شما كارت مربيگريه بايد از اول به فكر مي بودي و تو رشته هايي كه دوست داشتي كارت مي گرفتي. اگر هم ناراحتي كه چرا ليسانس گرفتي كه بايد گفت جاي شما تو اين فروم نيست.
    اونایی که دارن از رشته های دیگه میان از رشته هایی میان که اوضاع کارش خراب تر از تریبیت بدنیه مثل مهندسی کشاورزیو ادبیات ازین جور رشته ها بعدشم شمایی که 30 میلیون میتونی پول خرج کنی بری دانشگاه بین المللی درس بخونی مطمینا نبایدم نگران اینده شغلی رشته باشی و حتما این مدرکم برای پز دادن جلوی در و همسایه میخواستین و الا شما که این قدر درس خون بودین چرا دکتری دولتی قبول نشدین؟؟ . و مطمینا شما بیکارم بگردین با پول پدر جان میتونید امرار معاش کنید ولی برای اقایون اوضاع فرق میکنه در ضمن مشکل من کارت مربیگری گرفتن نیست مشکل من اینه که باید این همه درسای تخصصی اناتومیو علم تمرین بخونم بعدش تازه باید برم تو کلاسه های مربگیری که نه استاداش سواد دانشگاهی دارن و شرکت کننده هاش سواد درست حسابی دارن بشینم یه جا تا کارت مربیگری بگیرم من میگم اگر به جای این درسای مسخره بسکتبال و فوتبال و این جور مزخرفات سطوح مختف بدنسازی و کار با دستگا ه و حتی امادگی جسمانی میزاشتن و به دانشجوهای تربیت بدنی بعد از گذروندن اون دروس با موفقیت مدارک مربیگری سطوح مختلف میدادن خیلی بیشتر به درد اشتغال بچه های تربیت بدنی میخورد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omid991 نمایش پست ها

سلام
    دانشگاه بين الملل داخل ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بیشتر توضیح بده لطفا. کجاست؟
    چطور دانشجو میگیره؟
    گرایشها؟
    سایت ؟
    دانشگاه بین الملل همون دانشگاه تهران شعبه کیشه که فقط به اوضاع جیبت نگاه میکنن که ببینن میتونی از عهده مخارج بر بیای یا نه و هرکسیم که اوضاع جیبش خوب باشه پذیرش میکنن.و یه کسیو که شاید هیچ معلوماتی هم نداشته باشه رو همون مدریکی رو بهش میدن که به کسایی که با زحمت تونستن دانشگاه دولتی قبول شن میدن

Junior Member

سلام دوستان. من دانشجوی ترم آخر لیسانس هستم تو دانشگاه دولتی. می خوام برای ارشد واسه دانشگاههای امریکا اقدان کنم. معدلم تا الان 17 هست و بازیکن تیم ملی جوانان بسکتبالم بودم الانم حرفه ای دارم بازی می کنم و به نظرتون شاسی دارم ؟ اگه بخوام اقدام کنم از کجا باید شروع کنم ؟

دانشگاه بین الملل فردوسی مشهد هم از امسال دکترای رفتار حرکتی می گیره. دانشگاه تهران هزینه ش حدود 45 میلیون در میاد و لی فردوسی 32 تومن. هر چی فکر کردم دیدم هزینه ش برام خیلی زیاده. ولی برای کسی که بتونه خوبه. چون جذب هم به همون نسبت بالاست. ارزش داره. فعلا که کنکور دادم تا ببینم نتیجه ش چی میشه...

درود دوستان تربیت بدنی
    من یه سوال داشتم که نمیدونم اینجا درست هست واسه پرسیدن یا نه. مدیر محترم لطفا راهنمایی کنن...
    من مهندسی معماری خوندم آیا میشه با مدرک مربیگری ژیمناستیک کمی فاند بیشتری گرفت؟؟؟
    من تو فروم های دیگه خوندم که بچه ای مهندسی و رشته ای دیگه اینکارو انجام داده بودن....
    میشه لطفا اگه کسی اطلاعی در این مورد داره بگه بقیه دوستان هم استفاده کنن....
    سپاسگزارم ارنواز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)