صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 33 , از مجموع 33

موضوع: معدل پایین و مشکلات احتمالی.

پیش فرض پاسخ : معدل پایین و مشکلات احتمالی.

سلام، من معدل کارشناسیم از دانشگاه زنجان 16.9 هست و ارشدم از دانشگاه شریف 14.55
    رشته برق مخابرات هم هستم به نظرتون با این معدل افتضاح ارشد میشه برای اپلای امیدوار بود؟ البته اینم بگم که موقع ارشد ترم اولش برام مشکل پیش اومد و مشروط شدم اما ترم های بعد هی معدلم رو بالاتر و بالاتر بردم طوری که ترم چهار ارشد معدل ترمم 17.5 شد.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_frhd نمایش پست ها
    سلام، من معدل کارشناسیم از دانشگاه زنجان 16.9 هست و ارشدم از دانشگاه شریف 14.55
    رشته برق مخابرات هم هستم به نظرتون با این معدل افتضاح ارشد میشه برای اپلای امیدوار بود؟ البته اینم بگم که موقع ارشد ترم اولش برام مشکل پیش اومد و مشروط شدم اما ترم های بعد هی معدلم رو بالاتر و بالاتر بردم طوری که ترم چهار ارشد معدل ترمم 17.5 شد.
    با سلام،

کاربر گرامی اول اینکه معدل شما افتضاح نیست، کمی پایینه. ولی اینکه به تدریج اون رو ارتقا دادین، یک نکته خیلی مثبت و امیدوار کننده براتون حساب میشه، که در SoP می تونین با اوردن توضیحات در مورد کم بودن معدل در ترم 1 و افزایش تدریجی اون در ترمه های بعدی، این نکته رو به عنوان یک بعد مثبت مطرح کنین.
    در ضمن معدل تنها یکی از بخش های رزومه به حساب میاد، و بخش های دیگری هم هستند که وزن بالایی دارند.

موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

با سلام،

دوستان شرایط معدل اینطوریه:

1- کاردانی: 15.5، 2- کارشناسی ناپیوسته 14.11، 3- ارشد 17.8. من در چند سال گذشته چند تا ISI چاپ کردم و الان حدود ده تا مقاله دارم (ژورنال + کنفرانس). آیلتس 7 دارم و دارم برای GRE میخونم.

الان یخورده نگران هستم که معدل لیسانس کارم خراب کنه. من ترم اول کارشناسی سه تا درس افتادم و همون معدلم خیلی خراب کرد، ولی ترم آخر لیسانس معدلم رسوندم به حدود 17 که در مجموع شد 14.11. حالا بنظر شما با این معدل ها میشه به دانشگاه های تاپ امیدوار بود، اگر یک GRE حدود 310 هم بتونم بیارم؟ الان یک استاد از Virginia Tech به من گفت اپلای کن، ولی خب معدل لیسانسم توی رزومه نزده بودم.

به خود دانشگاه ها ایمیل میزنم به هیچ وجه جوابگو نیستند!! میگن ما اصلا از قبل مدارک بررسی نمی کنیم! میپرسم خب اگر من ندونم که مثلا معدل کاردانی و کارشناسی من جمعا نمیدونم به اون مینیمم شما میرسه یا نه، بازم جواب نمیدن!!

بنظز شما اگر یک دانشگاه مینیمم 3 یا 3.3 برای کارشناسی داره، با این اوضاع من اپلای کنم یا نه؟

ممنون
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234