صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 23456789101112
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 120

موضوع: ارسال ایمیل به چند استاد به طور همزمان

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط miladbb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالی داشتم در زمینه ایمیل دادن به چند استاد در یک دانشگاه. می خواستم بدونم با توجه به دد لاین و بازه زمانی محدود چطور به چند استاد یک دانشکده پیام داد. من بهعنوان مثال در دانشکده مهندسی البرتا ۵-۶ تا استاد پیدا کردم که به موضوع تزم نزدیک هست

با تشکر
    سلام
    ترجیحا به بیش از یک استاد همزمان ایمیل نزنید (چون گاهی اوقات پیش میاد که استاد جواب شما رو میده و میگه که به هر دلیلی "من قادر به گرفتن دانشجو نیستم ولی ایمیل شما رو به فلان همکارم که در این زمینه کار میکنه فوروارد میکنم تا ایشون نظر خودشو اعلام کنه". اونوقت اگر شما همزمان با این استاد به اون استاد دیگه هم همون ایمیل رو زده باشید خیلی وجه ی خوبی پیدا نمیکنه.) اول به یک استاد ایمیل بزنید و اگر بعد از مثلا 3 تا 4 روز بهتون جواب نداد دوباره همون ایمیل رو تجدید کنید و اول اون ایمیل توی یکی خط براش بنویسید که "من قبلا در این مورد با شما تماس گرفتم اما چون جوابی از جانب شما دریافت نکردم مجددا با شما تماس گرفتم. ممنون میشم اگر نظرخودتون رو اعلام بفرمایید." اگر بعد از چند روز ایمیل دومتون هم بی پاسخ موند اونوقت برید سراغ استاد بعدی.
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط miladbb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالی داشتم در زمینه ایمیل دادن به چند استاد در یک دانشگاه. می خواستم بدونم با توجه به دد لاین و بازه زمانی محدود چطور به چند استاد یک دانشکده پیام داد. من بهعنوان مثال در دانشکده مهندسی البرتا ۵-۶ تا استاد پیدا کردم که به موضوع تزم نزدیک هست

با تشکر
    سلام
    شما اگه فاند و position می خوای باید با استاد مکاتبه کنی و ببینی که position داره یا نه. از اون 5-6 استاد شما این احتمال رو بده که 1-2 نفر اصلا ایمیلت رو نخونن پس میمونه 4-5 استاد. از اون 4-5 استاد هم ممکنه بعضی ها اصلا new graduate student نگیرن پس عملا میمونه 1-2 استاد که ممکنه جواب بده و در ضمن از این 1-2 استاد باید ببینی که فاند داره یا نه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD @ QUT

پیش فرض پاسخ : mail زدن به چند استاد!

I did this so many times during my application. And even sometimes they forwarded my message to those whom I sent email!
    But nothing happened in particular

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارسال ایمیل به چند استاد به طور همزمان

سلام من یه سوالی دارم به نظرتون کار اشتباهیه به دو استاد به صورت همزمان تو یک دانشگاه ولی دپارتمان متفاوت ایمیل بزنم ( زمینه کاری نزدیک بهم دارند)

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط reza9 نمایش پست ها
    سلام من یه سوالی دارم به نظرتون کار اشتباهیه به دو استاد به صورت همزمان تو یک دانشگاه ولی دپارتمان متفاوت ایمیل بزنم ( زمینه کاری نزدیک بهم دارند)
    If they are not in a same lab (or research group) there should not be any problem
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط reza9 نمایش پست ها
    اگر برای استادی ایمیل علاقه مندی به تحقیقات ایشان و پذیرش جهت ادامه تحصیل زیر نظر ایشان را می زنید طبعا به صورت همزمان با استادی که احتمال ارتباط بین آنها وجود دارد مکاتبه نکنید. مگر آنکه در فاصله ای متناسب پاسخی دریافت ننموده اید. اینکه اساتید مرتبط یک دپارتمان و حتی دو دپارتمان نزدیک در یک دانشگاه با هم ارتباط دارند و ممکن است دانشجویانی که فیلد کاری آنها نزدیک است را به یکدیگر معرفی نمایند می تواند دلیل کافی باشد که چنین همزمانی منحصر به فرد بودن استاد از نظر دانشجو با توجه به علاقه مندی ابراز شده را تضعیف نماید. البته با اینحال این یک فرایند احتمالی است و ممکن است در چندین مورد فقط یکی از حالات به چنین نتیجه ای منجر گردد ولی همان یک مورد ممکن است بهترین گزینه پذیرش شما را درآینده بتواند شکل دهدو بنابراین توصیه من اینستکه حداقل برای کیسهایی که برایتان اخذ پاسخ مناسب از اهمیت ویژه تری برخوردار است همزمان ایمیل علاقه مندی برای پذیرش ارسال نفرمایید مگر آنکه به لحاظ زمانی و ددلاین تحت برنامه فشرده اجتناب ناپذیری باشید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام امیدوارم سوالم مربوط به این بخش باشه.

در یکی از دانشگاه های اروپا دو پوزیشن خالی برای دو استاد در یک دپارتمان و حتی یک سنتر پیدا کردم. هر دو پوزیشن بسیار شبیه هم هستند و من در هر دو زمینه کار کردم. متاسفانه ددلاین های هر دوشون فقط یک هفته با هم فرق داره. می خواستم بدونم اگه برای هر دو اقدام کنم شانس پذیرش رو کاهش می دم؟
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط h73_mah73 نمایش پست ها
    سلام امیدوارم سوالم مربوط به این بخش باشه.

در یکی از دانشگاه های اروپا دو پوزیشن خالی برای دو استاد در یک دپارتمان و حتی یک سنتر پیدا کردم. هر دو پوزیشن بسیار شبیه هم هستند و من در هر دو زمینه کار کردم. متاسفانه ددلاین های هر دوشون فقط یک هفته با هم فرق داره. می خواستم بدونم اگه برای هر دو اقدام کنم شانس پذیرش رو کاهش می دم؟
    با تشکر
    دوست عزیز من نظر شخصیم رو میدم:
    به نظر من اگه اینقدر هر دو زمینه کاری به شما نزدیکه (من اگه بودم) برای هر دو اپلای میکردم
    البته این رو هم چک کنید که ممکنه هر دو استاد مربوطه عضو یه تیم تحقیقاتی در دانشگاه باشند.

من به این دلیل اپلای میکردم چون هر دو زمینه خیلی به هم نزدیک هستند و مطمئنا اون دو استاد هم باید این فهم و درک رو داشته باشند که شما میتونید برای هر دو پوزیشن یک فرد موثر باشید
    مثلا فرض کنید یه پوزیشن راجع به زرافه بود و اون یکی چنگال و شما برای هر دو اپلای میکردید! اونوقت اون دو استاد باید همون اول بفهمند که شما برای هیچکدوم از پوزیشن ها مناسب نیستید چون هیشکی نمیتونه اینقدر توی دو زمینه با این فاصله اکسپرت باشه

ولی توی داستان شما که هر دو پوزیشن یکسان هستند تقریبا من خودم هیچکدومو از دست نمیدادم ....

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من با یک استاد در یک دانشکده صحبت کردم و حتی اسکایپ هم کردم و ایشون گفته منومیگیره. ولی راستش من بعد از صحبت باهاش زیاد ازش خوشم نیومد. الان دیدم توی همون دانشکده یه استاد بهتری هست. با زمینه کاری بسیار مشابه. حالا به نظرتون ضایعس به اون دومی هم ایمیل بدم و بگم من میخوام با تو باشم؟ دارم اپلیکیشن پر میکنم و باید اسم استادایی که میخوامو بنویسم.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط marallat نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با یک استاد در یک دانشکده صحبت کردم و حتی اسکایپ هم کردم و ایشون گفته منومیگیره. ولی راستش من بعد از صحبت باهاش زیاد ازش خوشم نیومد. الان دیدم توی همون دانشکده یه استاد بهتری هست. با زمینه کاری بسیار مشابه. حالا به نظرتون ضایعس به اون دومی هم ایمیل بدم و بگم من میخوام با تو باشم؟ دارم اپلیکیشن پر میکنم و باید اسم استادایی که میخوامو بنویسم.
    اگر احیانا دو استاد با هم در ارتباط باشند به نظرتون جای ریسک داره؟ براتون بد نمیشه؟
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 23456789101112

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)