نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: شانس قبولی در روز ثبت نام

Junior Member

پیش فرض شانس قبولی در روز ثبت نام

سلام

دوستان یه سوال داشتم. می خواستم از تجربیات شما استفاده کنم. البته واقعا نمی دونستم این پست رو کجا باید قرار بدم ...

انتخاب اول من رشته ای در KTH بود که نهایتا انتخاب دومم در اوپسالا قبول شدم و در انتخاب اولم هم رزرو 98 شدم!

حالا می خواستم ببینم چقدر احتمال داره که روز ثبت نام برم و پذیرشم کنن.

جهت اطلاعتون، رشته ای که در KTH قبول شدم امسال 90 نفر رو پذیرش کرده.

در این ارتباط یک ایمیل هم به coordinator رشته در KTH فرستادم که ایشان اینطور جواب دادن:

I do not expect that you can be admitted to the SEDS program this year. There are many students ahead of you that are also in Sweden at that time.

لطفا اگر تجربه ای دارید دریغ نفرمایید.
    We don't live to think; On the contrary, we think in order that we may succeed in surviving

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس قبولی در روز ثبت نام

دوست عزیز اینکه شما رزرو 98 شدید به این معنی هست که 97 نفر قبل از شما در لیست انتظار هستند که قبول نشدند، به هر حال از لحاظ تئوری احتمال پذیرش دارید، ولی طبق اصول احتمال این احتمال بسیار کم است.
    موفق باشید.

Junior Member

من رزورو 19 هستم
    احتمال داره ؟

Junior Member

متاسفانه الان دایرکتور گروه هم جواب داد که هیچ شانسی نداری و امسال متقاضی زیاد داشتیم
    We don't live to think; On the contrary, we think in order that we may succeed in surviving

سلام
    می شه بگید که روز ثبت نام دانشگاه kth کی هستش و کجا باید بریم یعنی چه جوری می شه پیگیری کرد ، من که هر چی میل می زنم کسی جواب نمی ده، می شه راهنمایی کنید که دقیقا باید چی کار کنم؟

Senior Member aida8404 آواتار ها

دوستان من در انتخاب اولم reserve 7 شدم. انتخاب دومم قبول شدم ولی رشتش رو دوست ندارم. به نظر شما احتمال قبولی در انتخاب اولم روز ثبت نام هست؟ اخه می خوام با انتخاب دومم visa بگیرم که اونجا تغییرش بدم. لطفا نظرتون رو بگید. مرسی

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    دوستان من در انتخاب اولم reserve 7 شدم. انتخاب دومم قبول شدم ولی رشتش رو دوست ندارم. به نظر شما احتمال قبولی در انتخاب اولم روز ثبت نام هست؟ اخه می خوام با انتخاب دومم visa بگیرم که اونجا تغییرش بدم. لطفا نظرتون رو بگید. مرسی

سلام
    همونطوری که در topic‌های دیگه هم بحث شد به نظر من امسال شانس قبولی بسیار بسیار پایینه! چون تعداد اپلیکنت‌ها زیاده و تقریبا همشونم می‌رن. مثلا یکی‌ از دوستای من که پارسال قبول شدو نرفت امسال میره چون آخرین سالیه که مجانیه!!!
    من خودم چالمرز رزرو هستم میل زدم بهشون و چنین جوابی‌ دادند:

Dear applicant,
    Unfortunately one cannot enroll on the enrolemnt day, if not previously admitted. If, which is most unlikely, any reserves will be called, than these are contacted individually. Unfortunately it is most unlikely that this will happen, even with reserve place 1 or 2.

در کلّ اینکه به امید رزرو بخواید پاشید برید به نظرم تلف کردن وقتو هزینست!

Member reza1980 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک سیالات-جندی شاپور

درود بر همه دوستان
    من رو خیلی از بچه های فروم سوئد می شناسن به نام کسی که رزرو 1 kth شد و در این 3 ما خیلی زحمت کشید تا بتونه ادمیت بشه.روز اول که واسه KHT اپلای کردم فقط یک خواسته داشتم که در این دانشگاه و رشته ای که دوست دارم پذیرفته بشم.من معدل خیلی جالبی نداشتم خب این خودش خیلی می تونست عامل منفی باشه
    ولی 4 تا گزینه من هم از اونجا که در تصمیمی که داشتم خیلی پافشاری کردم هر 4 گزینه را kth زدم.خب اینم یک تاکتیک واسه پذیرش بود تا اینکه نتیجه ها اومد و من در رشته اول که خیلی دوستش داشتم رزرو اول شدم.در رشته ای که فقط 10 نفر پذیرش می گرفت.حالا خودتون حدس بزنید تو این مدت چه اضطرابی کشیدم تا بشه روزنه امیدی پیدا کرد.از طرفی پذیرش از فنلاند داشتم خب تصمیم گرفتم به این پذیرش جواب مثبت بدم و بتونم بیام سوئد و کارامو پیش ببرم.
    پرواز مستقیم از تهران به استکهلم و کلی انتظار واسه ویزای فنلاند.خب من رفتم سوئد کارامو پیش بردم اما اونا جواب مثبتی به من نمی دادن کاملا محکم در تصمیم پافشاری می کردن که هیچ چیز معلوم نیست
    این قضیه با کلی پیگیری امروز 27 اگوست نتیجه داد.الان دارم بر می گردم سوئد برای ادامه تحصیل در kth .از همه بچه هایی که در این مدت به من یاری رسوندن واقعا ممنونم اگه بخوام اسم بیارم یه پست دیگه باید به اون اختصاص بدم.این متن رو نوشتم که تجربه این مدت رو به بچه ها انتقال بدم خب شاید کسی روزی این متن رو بخونه ازش استفاده کنه
    لطفا در تصمیمی که گرفتید کاملا پایدار باشید و محکم چون خیلی ها منو این مدت دلسرد کردن اما من کوتاه نیومدم
    شاد و پیروز باشید
    رضا
    ویرایش توسط فراز : August 28th, 2010 در ساعت 01:25 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)