صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 61

موضوع: چگونگي امتيازدهي در آزمون IELTS

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگي امتيازدهي در آزمون IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط hizadnia نمایش پست ها
    دوستان آیا کسی از شما از سیستم marking بخشهای Reading & Listening اطلاعی دارید. همونطور که میدونید این تخشها objective خونده میشوند و با ماشین خوانده میشوند. من سوالم این است که قبل از اینکه با ماشین تصحیح بشوند آیا دستی هم چک میشوند یا نه؟ منظور من این هست که این برگه ها مثل برگه های مثلا کنکور خودکون نیستن که خونه های پر شده توسط دستگاه خونده بشن بلکه نوشته های ما که با مداد هست توسط دستگاه خونده میشه که احتمال خطا به نظر من وجود داره.! نظر شما چیه ؟ تشکر از پاسخ هاتون.
    دوستان منظور از اینکه reading & listening بخشهای objective هستند دقیقا چی هست؟ ضمنا مگه این برگه ها با دست تصحیح نمیشوند؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m0h3n نمایش پست ها
    شما این امتیازدهی واسه writing رو برحسب تجربه شخصی میگید یا منبع خاصی دارید ؟؟
    این موضوع رو از دوستان آیلتس تهران شنیدم.
    خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

Junior Member

در واقع writing task 1 30% و writing task 2 70% داره. كه تقريبا هموني ميشه كه آقا مهدي مي فرمايند. استاد آيلتس من كه خودش ممتحن بوده اينو بهم گفت.

Junior Member

من براي listening و reading آكادميك اينو شنيدم:
    براي 9، 40 براي 8.5، 38 براي 8، 36 براي 7.5، 33 براي 7، 30 براي 6.5، 27 براي 6، 23 و براي 5.5، 18 سوال درست بزنيد. باز همون منبع!!!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

سلام
    جدولی که در ضمیمه آوردم توسط یکی از اساتید کلاس آیلتسی که شرکت کردم به ما داده شد . امیدوارم دوستان جواب سوالشون رو در این مورد در این جدول پیدا کنند.
    با آرزوی موفقیت همه دوستانی که در این راه مصمم هستند.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط zareipsy نمایش پست ها
    سلام
    جدولی که در ضمیمه آوردم توسط یکی از اساتید کلاس آیلتسی که شرکت کردم به ما داده شد . امیدوارم دوستان جواب سوالشون رو در این مورد در این جدول پیدا کنند.
    با آرزوی موفقیت همه دوستانی که در این راه مصمم هستند.
    بازه های بیان شده توی این جداول یا نرم افزارهای مشابهی که توی اینترنت هم پیدا میشن زیاد قابل اعتماد نیستن... با توجه به اینکه آیلتس یه امتحان استاندارده در نتیجه رنج نمرات بر اساس معیارهای دیگه ای تعیین میشه... در صورتی که به کتابهای Cambridge دقت کنید، در پاسخنامه های listening و reading بسته به سختی و آسونی سوالات در مورد یه دسته سوال مثلاً گفته اگه بیشتر از 27 تا زده باشید شرایط خوبی دارید و در مورد یه دسته سوال دیگه گفته اگه بالاتر از 32 تا زده باشید شرایطتتون مناسبه... در نتیجه نمره و میزان پاسخ صحیح در این دو مهارت کاملاً بستگی به سطح دشواری سوالات داره
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

دوستان در مورد رایتینگ اگه از abbreviation های معمول استفاده کنیم نمره از دست می دیم؟ مثلا i.e یا e.g یا the U.K به جای united kingdom. و اگه قرار باشه نمره ای کم بشه چقدره؟ 1نمره؟

در آزمون speaking اگه از جملات بدون فاعل استفاده کنیم کاری که خیلی از native ها انجام میدن مثلا : got it. یا جملات سوالی که کلمه پرسشی اول جمله نیومده مثل wanna play a game? در این موارد چطور آیا نمره از دست می دیم؟ چقدر حدودا؟
    آخه من فکر می کنم هرچی natural تر باشه بهتره و وقتی خودشون هم این طوری حرف می زنن چه اجباریه که ما یه جور دیگه حرف بزنیم! به قول یکی از دوستان که توی یه تاپیک نوشته بود: وقتی دارید حرف میزنید سعی کنید که فکر کنید دارید بیشتر گپ میزنید . خیلی تو قید و بند امتحان نباشید و سعی کنید مکالمه تون حالت یه گفتگوی لذت بخش باشه .
    خوب گاهی این قدر فیلم دیدیم که دیگه به جای i got it می گیم got it. یا چیزایی از این دست که بالا گفتم. اینا مشکل سازه یا نوشنه روان بودن مکالمه است؟!!
    ویرایش توسط mad : August 1st, 2010 در ساعت 03:12 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    دوستان در مورد رایتینگ اگه از abbreviation های معمول استفاده کنیم نمره از دست می دیم؟ مثلا i.e یا e.g یا the U.K به جای united kingdom. و اگه قرار باشه نمره ای کم بشه چقدره؟ 1نمره؟

در آزمون speaking اگه از جملات بدون فاعل استفاده کنیم کاری که خیلی از native ها انجام میدن مثلا : got it. یا جملات سوالی که کلمه پرسشی اول جمله نیومده مثل wanna play a game? در این موارد چطور آیا نمره از دست می دیم؟ چقدر حدودا؟
    آخه من فکر می کنم هرچی natural تر باشه بهتره و وقتی خودشون هم این طوری حرف می زنن چه اجباریه که ما یه جور دیگه حرف بزنیم! به قول یکی از دوستان که توی یه تاپیک نوشته بود: وقتی دارید حرف میزنید سعی کنید که فکر کنید دارید بیشتر گپ میزنید . خیلی تو قید و بند امتحان نباشید و سعی کنید مکالمه تون حالت یه گفتگوی لذت بخش باشه .
    خوب گاهی این قدر فیلم دیدیم که دیگه به جای i got it می گیم got it. یا چیزایی از این دست که بالا گفتم. اینا مشکل سازه یا نوشنه روان بودن مکالمه است؟!!
    دوست عزیز در مورد رایتینگ شما مطلقا حق استفاده از این کلمات رو ندارید، حتما باید همه چی رو کامل بنویسید. معیار نمره دادن رایتینگ مثل امتحان انشاست نه املا! یعنی دونه ای نمی شمرن غلط ها رو، بلکه سطح کلی مهارت شما رو بر اساس معیارهای امتحان می سنجن. اینجا رو ببینین.
    اما در مورد اسپیکینگ من همچین چیزی رو نشنیدم اما نظر خودم اینه که، بد نیست شما تسلطتون به زبان اونها رو به ممتحن نشون بدین مضافا بر اینکه در لابه لای جملات‌تون درست استفاده کردن از گرامر رو هم نشون داده باشید. ممتحن ضمن گرفتن امتحان، نمره شما از معیارهای مختلف رو یادداشت می کنه، نمی ذاره برای آخر حرفای شما که بعد نمره بده.

موفق باشید

Junior Member

ممنون. مثل تاپیک رایتینگ که لینکش رو بالا گذاشتید می شه مواردی که نمره تعلق می گیره و بررسی می شه در اسپیکینگ رو هم بگید؟ مثلا غیر از این که نتونیم راجع به یه موضوع خوب صحبت کنیم دیگه در چه موردی نمره کم می شه؟ مثلا اگه حرف اضافه ها رو استباه استفاده کنیم به جای interested in بگیم to این ها نمره کم می شه در اسپیکینگ؟

و این که به هر حال آدم استرس داره اون روز. اگه صدامون بلرزه یا هی آب دهنمون بپره گلومون! خلاصه جوری که تابلو بشه ما هول شدیم این خودش عامل منفیه و باعث می شه نمره از دست بدیم؟ می دونم به هر حال این باعث می شه خوب نتونیم مصاحبه رو انجام بدیم ولی می خوام بدونم همین که استرس داریم و اعتماد به نفس نداریم و اینو اونا می فهمن نمره کم می شه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    ممنون. مثل تاپیک رایتینگ که لینکش رو بالا گذاشتید می شه مواردی که نمره تعلق می گیره و بررسی می شه در اسپیکینگ رو هم بگید؟ مثلا غیر از این که نتونیم راجع به یه موضوع خوب صحبت کنیم دیگه در چه موردی نمره کم می شه؟ مثلا اگه حرف اضافه ها رو استباه استفاده کنیم به جای interested in بگیم to این ها نمره کم می شه در اسپیکینگ؟

و این که به هر حال آدم استرس داره اون روز. اگه صدامون بلرزه یا هی آب دهنمون بپره گلومون! خلاصه جوری که تابلو بشه ما هول شدیم این خودش عامل منفیه و باعث می شه نمره از دست بدیم؟ می دونم به هر حال این باعث می شه خوب نتونیم مصاحبه رو انجام بدیم ولی می خوام بدونم همین که استرس داریم و اعتماد به نفس نداریم و اینو اونا می فهمن نمره کم می شه؟
    خواهش می کنم. خوب راستش من فقط یکبار امتحان دادم و اونچه رو که در مورد اسپیکینگ می دونم رو هم اینجا گذاشتم که احتمالا خوندینش. اما اونچه که من باز هم بهش تاکید می کنم اینه که شما بتونی منظورت رو به خوبی و رسایی برسونی. حالا چندتا تپق که قابلی نداره! حتی اگه به صحبت های native ها گوش کرده باشید خیلی راحت یک کلمه رو چندبار تکرار می کنن وسط جمله! پس مهمه که مسلط و با اطمینان و اعتماد به نفس برید اونجا و همین.
    ممتحن خودش می دونه که شما استرس داری و سعیش برای کم کردنش رو می کنه. یادتون نره ممتحنی که کمبریج (و دوستان!) انتخاب کرده حتما باهوشه و قابل اعتماد.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)