صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 61

موضوع: چگونگي امتيازدهي در آزمون IELTS

Member shad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چگونگي امتيازدهي در آزمون IELTS

در speaking معیارهای ارزیابی شما برای نمره دادن به صورت کلی Fluency،Vocabulary،Grammar and accuracy و Pronunciation اعلام شدند و شما با نحوه ی صحبت کردنتون می تونید نشون بدید که این 4 ناحیه رو تا چه حد پوشش می دید و این مثل امتحان دیکته نیست که شما به ازای هر اشتباه نمره ازتون کم بشه.

حالا من از کتاب New insight to IELTS نقل قول می کنم و مهارت ها و استراتژی هایی که برای بالا بردن امتیاز در Speaking توصیه شده رو می نویسم:

Use linking words
    Choose appropriate words
    Correct yourself
    Use articles correctly
    Use the right tense
    Emphasise words to convey meaning
    Get the stress right on long words
    Be able to keep going and talk on the topic
    Find a way to say something when you don't have the right word
    Be able to join your ideas
    Use complex Spoken sentences
    Use a variety of words and expressions
    Get the word order right
    Speak clearly
    Produce sounds so that they can be understood
    Choose words that go well together
    Use idiomatic language
    Use conditional correctly

لطفا اگر اطلاعات بیشتری از منبعی دارید ذکر کنید وگرنه از حدس و گمانه زنی در مورد جزئیات نحوه نمره دادن خودداری کنید.

مرسی

Inactive

Junior Member

ممنون. دکمه تشکر من روش کلیک که می کنم کادری باز نمی کنه البته فکر می کنم مشکل از سیستمه. از خجالتتون درمیام.
    فقط چیزی که هست توی part2 اگه تمام مدت به نوشته مون نگاه کنیم یا این که خیلی به نوشته مون نگاه کنیم نشونه عدم تسلطه؟ یا ممکنه به خاطر کم شدن eye contact نمره از دست بدیم؟

دکمه ویرایش نیست!

می شه در قسمت part 2 که کارت می دن نوشته مون رو فارسی بنویسیم؟ ازونجایی که اون برگه پیش ممتحن می مونه اگه ببینه فارسیه نمره کم نمی شه؟
    ویرایش توسط shad : August 5th, 2010 در ساعت 08:49 PM

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    ممنون. دکمه تشکر من روش کلیک که می کنم کادری باز نمی کنه البته فکر می کنم مشکل از سیستمه. از خجالتتون درمیام.
    فقط چیزی که هست توی part2 اگه تمام مدت به نوشته مون نگاه کنیم یا این که خیلی به نوشته مون نگاه کنیم نشونه عدم تسلطه؟ یا ممکنه به خاطر کم شدن eye contact نمره از دست بدیم؟

دکمه ویرایش نیست!

می شه در قسمت part 2 که کارت می دن نوشته مون رو فارسی بنویسیم؟ ازونجایی که اون برگه پیش ممتحن می مونه اگه ببینه فارسیه نمره کم نمی شه؟
    این نکاتی هست که توی spaeking کمک می کنه ممتحن با دید مثبت تری به شما نگاه کنه و در نتیجه توی امتیاز نهایی تاثیر بگذاره(اینو یک جایی توی دفترچه م یادداشت کرده بودم و الان نمی دونم منبعش کجاست)

Maintain eye contact
    Smile
    Be positive
    Dress formally
    Be polite
    Be honest
    Apply body language

راجع به مودب بودن این نکات به ذهنم می رسه: صبر کنید بهتون تعارف کنه بعد بشینید،وسط حرفش نپرید.
    راجع به راستگو بودن هم اگر دروغ می گید طوری باشه که متوجه نشه چون اصلا صورت خوبی نداره که حرفاتون متناقض باشه.

پس نتیجه این که eye contact مهم هست و بهتره که مدت طولانی به نوشته خیره نشید.
    در مورد فارسی نوشتن هم توصیه می کنم اکیدا این کار رو نکنید.این کار نشونه ی خوبی به ممتحن نمی ده و معلوم می شه که شما به جای انگلیسی فکر کردن و حرف زدن دارید ترجمه می کنید.
    ویرایش توسط shad : August 5th, 2010 در ساعت 10:22 PM
    Inactive

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BA in ELT

دوستان عزیز، خیلی کار درستی نیست که پابرهنه بپرم وسط حرفاتون، اما با عرض شرمندگی یه کم فضولی می کنم:
    بنده 8 ساله که مدرس IELTS هستم، و خوشبختانه این فرصت رو داشتم که دوره مصححی امتحان رو بگذرونم. چیزهایی که در مورد امتحان speaking گفتید تقریبا همه اش غلطه. یکی از مهم ترین اصولی که یادتون باشه اینه که: You can never impress the examiner. بنابراین با راست گفتن یا دروغ گفتن، مودب بودن، تماس چشمی و اینجور چیزا نمره کسی بالا نمیره. تمام نکته مهم کیفیت صحبت شماست، که چهار تا ملاک داره: Cohesion and Coherence، Grammatical Range and Accuracy, Lexical Resource, and Pronunciation. در هر کدوم از این فاکتورها شما یک نمره بین یک تا نه می گیرین، و بعد این چهار نمره با هم جمع میشن، تقسیم به چهار میشن، و به سمت پایین گرد می شن. این میشه نمره speaking شما. تحت هیچ شرایطی ظواهر تاثیر بر نمره ندارند. این رو من به شما اطمینان می دم...

Member shad آواتار ها

مرسی که تجربیاتتون رو با ما به اشتراک می گذارید...
    اگر با دقت پست قبلی بنده رو مطالعه می کردید من 4 معیار اصلی نمره دادن در IELTS رو ذکر کرده بودم و در پست بعدی فقط عواملی که کمک می کنه به دید مثبت ممتحن رو ذکر کردم.
    یکی از اصولی که ما در این فروم رعایت می کنیم اینه که راجع به پست دیگران قضاوت نمی کنیم و فقط نظر خودمون رو اعلام می کنیم.هر کس نظرات رو می خونه و خودش تصمیم می گیره که چی غلط یا درسته...

تجربه ی عملیم هم اینه که اتفاقا دید ممتحن خیلی مهمه و توی موردی که من متناقض حرف زده بودم به من گیر داد و کلی سوال پرسید در اون مورد تا مطمئن بشه که من از قبل جواب این سوال رو حفظ نکردم.(کتاب Insight to IELTS هم رفرنس)
    تعجب می کنم که به نظرتون eye contact مهم نیست این از اصول اولیه برای حرف زدن در هر مصاحبه ای هست!
    Inactive

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

در زمینه speaking قبلاً هم بسیار بحث شده... ولی من هم با نظرات دوستان به عنوان یه تجربه ی عملی و با توصیه ی تقریباً تمام منابع مکتوب و کسانی که IELTS در داخل و خارج از ایران تدریس می کنن موافقم... به اعتقاد من هم شکی در این نیست که بسیاری چیزها هست که میتونه تاثیر گذار باشه.. eye contact، body language، نوع لباس پوشیدن، نحوه ی رفتار و بسیاری از موارد دیگه با توجه به اینکه ممتحن یک انسانه میتونه تاثیر گذار باشه... بدون شک ممتحن ها آموزش میبینن برای اینکه به معیارهای خاصی توجه کنن ولی باز هم تاکید میکنم، ما داریم در مورد یک انسان صحبت می کنیم. بدون شک این تاثیر یک یا دو نمره نخواهد بود، ولی حتی اگر نیم نمره هم باشه ممکنه نمره ی یک نفر رو به همین میزان بالا و پایین کنه پس منطق حکم میکنه که رعایتش کنیم.
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

سلام
    اینطور که من در مورد writing میدونم اینه که 40 تا سوال ارزش یکسانی ندارند. مثلا 10 سوال اول که راحتتره ارزش پایین تری نسبت به 10 سوال آخر مه سختتره داره.

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman1000 نمایش پست ها
    سلام
    اینطور که من در مورد writing میدونم اینه که 40 تا سوال ارزش یکسانی ندارند. مثلا 10 سوال اول که راحتتره ارزش پایین تری نسبت به 10 سوال آخر مه سختتره داره.
    تا جایی که من اطلاع دارم خیر اینگونه نیست
    Some dance to remember, some dance to forget

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman1000 نمایش پست ها
    سلام
    البته فکر کنم منظورتون Reading هست!
    به نظرم این طور نیست. 10 سوال اول همیشه آسون نیست و گاهی سخت ترین سوال ها همون 10 تای اوله.
    Inactive

پیش فرض پاسخ : IELTS SCORE DATA BASE

سلام
    از دوستان كسي اطلاع داره سطح b كه دانشگاه مورد نظر من در مورد زبان خواسته معادل چه نمره ايلتس هستش؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)