صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 161

موضوع: همه ی مباحث مربوط به شهریه و کمک هزینه ی تحصیلی در دانشگاههای فنلاند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیلات رایگان

من سر زدم اما واسه 2010 اونهايي كه گقته بودن پولي ميشه هيچي در مورد هزينه ننوشتن شما ميتوني سوال كني؟
    ممنونم از اينهمه لطف
    --------------------
    كمك كردن به ديگران از سنت هاي پسنديده تمامي اديان است . پس بدون در نظر گرفتن جنبه مالي به همديگر كمك كنيد

Senior Member

دوستان به یه چیز کاملا دقت کنید..
    برای افرادی که درس بخونن همیشه جا هست... شما تو همون سوئد اگه یه ترم خودت رو نشون بدی مطمئن باش بدون بورس نمیمونی... من نمیخام از پولی شدن دفاع کنم هااا.....
    (البته حتی برای بچه های این سایت بهتره چون زحمت میکشن) اما دو تا مشکل داشتن دانشگاه ها سوئد و فنلاند:
    1. خودتون رو نگاه نکنین دوستان!! یه سری هم سن های ما هستن که فقط و فقط برای خوش گذرونی و عشق و حال میخان برن خارج و خب بهترین راه برای این افراد چی بود؟ دانشجویی دیگه!! تخفیف میگیرن، دو سال میتونن بمونن، تازه خدمت رو هم میتونن بپیچونن... پس یه سری به هدف درس نمیرن...
    2. من این رو تا این حد متوجه نبودم!! اومدم اینجا درکشون میکنم....
    توی دانشگاه پره از افرادی که بیشتر از 4 ساله دارن ارشد میخونن و سالی یه درس پاس میکنن!!! چرا؟ که 6 سال بشه اقامت بگیرن!!!!! کلا درسم بیخیالن و کار سیاه میکنن (منظورم از سیاه بدون مالیاته نه غیر قانونی) به بهونه ی درس اومدن که ویزا بگیرن.... نه فقط ایرانی هاااااا، از اون نوع کشورهای دیگه (ترکیه و آذربایجان، سودان، اتیوپی و حتی چین و ...)خیلی از ایرانی ها بیشتر این کار رو میکنن...
    اینجا پروژه ی تحقیقاتی آماده هست استاد میاد بهت میگه انجام میدی؟ شما میگی چند؟ میگه 2000 یورو، شما میگی وقت ندارم!!! چرا؟ چون شهریه نمیدی خیالت راحته دیگه!!!
    باور کنین چون شهریه ای در کار نیست انگیزه و رقابت برای 75 در صد معنی نداره اصلا!!!!!!

خب من چرا اینا رو گفتم؟
    اینو بدونین که دانشگاه ها هم میدونن شاگرد زرنگ های کشور های جهان سومی رو ممکنه از دست بدن و نگران این قضیه هستن... اما!!
    این رو به اکثر بچه های این سایت دارم میگم: شما با بقیه فرق دارید! شما اینقد براتون این قضیه مهم هست که بیاین و این پست ها رو بخونین و بررسی کنین و .....
    پس مطمئن باشید هر جایی برید براتون منبع مالی پیدا میشه ، اینو یکی به من میگفت و من باور نمیکردم... اما واقعیت داره، باور کنین که فقط تا اینجا اومدن سخته!! بعدش خیلی راحت تره، فقط کافیه سخت تلاش کنین!! اینا قدرتون رو میدونن (البته یکی از دلایلش اینه که اینجا افراد پر تلاش کم هستن) سعی کنین تا اونجا که میشه از آلترناتیو هاتون استفاده کنین و امیدتون رو از دست ندین که از همه بد تره، دانشگاه ها در کنار اون قانون هایی که ایشالا وضع نکنن برای جلوگیری از اون مشکل ها ، از این طرف هم کلی کار میکنن که اون دانشجو های خوب رو از دست ندن....
    پس اگه مجانیه که خدا رو شکر! اگه نیست امیدتون رو از دست ندین و تلاش کنین ازش بورس بگیرین، و اگر ، اگر نشد فقط یه ترم سعی کنین مخارج رو تحمل کنین، و تو اون یه ترم خوب زحمت بکشین... همه چی درس میشه.....

خودتون رو مقایسه نکنین با افرادی که برای خوشی و عشق و حال میرن، اونا باید نگران باشن نه شما...
    هیچکی اینجا بعد از یه سال بدون در آمد نمیمونه! به جان خودم : مگه اینکه دنبال این نباشه که پول در بیاره و احتیاج نداشته باشه...

نترسید نترسید..... شما میتونین

این پیغام رو به 10 نفر ارسال کنین و تا امشب پذیرش خوبی میگیرین!!!! غفلت نکن بفرست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :دی
    ویرایش توسط spt : October 9th, 2010 در ساعت 01:43 PM
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

به نکتۀ خوبی اشاره کردید.
    همیشه توی همۀ کشورا جا و امکانات واسه کسانی هست که واقعا بخوان درس بخونن.
    Scholarship و مزایایی مثل Fund و این برنامه ها هم که همیشه توی دانشگاههای پولی بوده.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Austin.A نمایش پست ها
    دوستان بالاخره الان دانشگاه های فنلاند پولی هستند یا نه ؟؟؟ این برای افرادی مثل من که توانایی مالی محدودی دارند بسیار مهمه .
    البته مد نظر من دانشگاه هایی هستش که رشته مستر مدیریت ساخت و پروژه یا شبیه این داشته باشن .

بسیار ممنون .

تا اونجا که من یادمه پارسال این رشته کلا توی فنلاند ارائه نشد!!!
    بعضی دانشگاه ها (هلسینکی و اولو و TKK) ممکنه پولی بشن بقیه فک نمیکنم
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    -

آقا اینکه خیلیل نامردیه!!! به ما که رسید.... چرا فقط مستر رو پولی کردن دکترا و کارشناسی مجانیه!!!

قابل توجه همه دوستانی که مایل به ادامه تحصیل در کشور فنلاند هستند:

" فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای فنلاند برای ترم پائیز 2011 میلادی"
    You were born an original. Don't die as a copy

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط deymahe57 نمایش پست ها
    قابل توجه همه دوستانی که مایل به ادامه تحصیل در کشور فنلاند هستند:

" فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای فنلاند برای ترم پائیز 2011 میلادی"
    اطلاعات خوبی هست اونجا
    البته هزینه ها اینقد هم بالا نیست ؛)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد پولی شدن دانشگاههای فنلاند؟آیا همانند سوئد و نروژ؟

نه همه دانشگاه ها و همه رشته هاشون
    مثلا LUT اینو گفته:

In 2011-12 three (3) of LUT's nine (9) master's programmes will introduce tuition fees

پس فکر کنم برای من که باسه Computer Science بخوام اقدام کنم پولی نیست...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاه های فنلاند هم می خوان از 2011 پولی بشن؟!

نه بچه ها، خیالتون راحت، می تونم بگم تقربیا 90% دانشگاه هاش حداقل برای autumn 2011 پولی نیست
    بازم بستگی به رشتش داره که اگه tuition fee داشته باشه، به طور واضح در سایت همون program یا رشته خاص قید شده.

نهایتا فک کنم پرونده این بحث برای بجه های 2011 واضح باشه.

آیلتس گند 6 رو چه کار کنم؟! توی profile UAF اکثرا 6.5 میخواد... البته جاش تو این تاپیک نیست...

Junior Member azarestan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tübingen, Cognitive Neuroscience

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاه های فنلاند هم می خوان از 2011 پولی بشن؟!

سلام
    منم میتونم از بابت دانشگاه آلتو خیالتون و راحت کنم.
    فقط دپارتمان مخابرات پولی می شه.
    ساقیا جام میم ده که نگارنده غیب نیست معلوم که در پرده اسرار چه کرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)