صفحه 6 از 17 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 161

موضوع: همه ی مباحث مربوط به شهریه و کمک هزینه ی تحصیلی در دانشگاههای فنلاند

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : همه ی مباحث مربوط به شهریه و کمک هزینه ی تحصیلی در دانشگاههای فنلاند

با عرض سلام و ادب و احترام اگر احتمال پولی شدن دانشگاه در فنلاند یا هر کشور دیگری باشد از چه طریق می توان اطلاع یافت و یا از کدام قسمت وب سایت دانشگاه می توان اطلاع یافت؟من اکنون ترم ششم کارشناسی می باشم برای اقدام به پذیرش باید قبل از ددلاین اقدام کرد یعنی بعد از اتمام ترم هفتم باید مدارک را برای دانشگاه فرستاده شوداما در آن موقع که هنوز مدرک کارشناسی را نگرفته ایم پس وضعیت به چه صورتی خواهد بود؟از کدام قسمت وب سایت دانشگاه می توان فهمید که application feeدریافت می کند
    یا خیر؟

پیش فرض پاسخ : همه ی مباحث مربوط به شهریه و کمک هزینه ی تحصیلی در دانشگاههای فنلاند

سلام به همه دوستان فنلاندی!
    دو مورد در این بحث بنظرم می رسه: اولا اینکه یکی از موسسات اعزام دانشجو به فنلاند گفته بود 2011 آخرین سال رایگانی دانشگاههای فنلاند بود و از 2012 پولی میشه. این چقدر صحت داره؟!
    دوم اینکه، من خودم هم توی سایت یکی از دانشگاهها دیدم که یه جدول کذایی قشنگ کشیده بود و تمام رشته ها رو با شهریه مشخص کرده بود برای سال 2012. این بود که این ظن بیشتر تقویت شد. امیدوارم که درست نباشه.
    با تشکر از همه کسایی که بقیه رو تو تجربیاتشون سهیم می کنن...

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان فنلاندی! دو مورد در این بحث بنظرم می رسه: اولا اینکه یکی از موسسات اعزام دانشجو به فنلاند گفته بود 2011 آخرین سال رایگانی دانشگاههای فنلاند بود و از 2012 پولی میشه. این چقدر صحت داره؟! دوم اینکه، من خودم هم توی سایت یکی از دانشگاهها دیدم که یه جدول کذایی قشنگ کشیده بود و تمام رشته ها رو با شهریه مشخص کرده بود برای سال 2012. این بود که این ظن بیشتر تقویت شد. امیدوارم که درست نباشه. با تشکر از همه کسایی که بقیه رو تو تجربیاتشون سهیم می کنن...
    با سلام، این فقط یک حدس و گمان بوده ! هنوز جایی بصورت رسمی اعلام نشده. اما سال پیش بعضی از رشته ها در بعضی دانشگاه ها شهره دریافت کردند که ممکن هست تعدادشون بیشتر بشه. به هر حال در نظر داشته باشید که فنلاند کمی تحت تاثیر سیاست های سوئد هست. ولی اینکه تاریخ دقیقی اعلام شده باشه تا اونجایی که بنده اطلاع دارم خیر . موفق باشید.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان فنلاندی!
    دو مورد در این بحث بنظرم می رسه: اولا اینکه یکی از موسسات اعزام دانشجو به فنلاند گفته بود 2011 آخرین سال رایگانی دانشگاههای فنلاند بود و از 2012 پولی میشه. این چقدر صحت داره؟!
    دوم اینکه، من خودم هم توی سایت یکی از دانشگاهها دیدم که یه جدول کذایی قشنگ کشیده بود و تمام رشته ها رو با شهریه مشخص کرده بود برای سال 2012. این بود که این ظن بیشتر تقویت شد. امیدوارم که درست نباشه.
    با تشکر از همه کسایی که بقیه رو تو تجربیاتشون سهیم می کنن...
    اون جدولی که اشاره کردین لیست دانشگاه-رشته هایی هست که طبق قانون جدید فنلاندی اجازه دارن در 2011 تا 2014 برای دوره مستر شهریه بگیرن. یعنی قانون به این دانشگاه-رشته ها این اختیار رو داده ولی به این معنی نیست که همه آنها شهریه دار شده اند. همانطور که دیدید پذیرش 2011 تمام شد و فقط تعداد انگشت شماری از اون لیست شهریه دار شدن. گذشته از اینها اگر جسارت نباشه خواستم خواهش کنم اگر قصد پذیرش از فنلاند یا نروژ را دارید اصلا به موسسات پذیرش دانشجویی و اطلاعات نادرست و غرض دار آنها توجه نکنید این شرکت ها فقط در حد پذیرش برای دوره کارشناسی از کشورهایی در حد قبرس و ارمنستان و .... اوکراین هستند نه بیشتر. بهترین منبع برای اطلاعات درست سایت دانشگاههای فنلاندی و ایمیل یا تلفن به اینترنشنال آفیس دانشگاهها هست که معمولا خوب جواب میدهتد و برای دانشجو ارزش قایل هستند.
    موفق باشید.

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

دانشگاه oulu که برای سال 2012 -2013 تمام رشته های خود را با شهریه اعلام کرده
    [
    Students who are not citizens of an EU/EEA member states are liable to pay the tuition fee.
    Exceptions to this general rule are: 1. Non-EU/EEA citizens who are comparable to an EU/EEA citizen 2. Non-EU/EEA citizens who have a permanent residence permit in Finland 3. University of Oulu students who have been accepted to study BEFORE the academic year 2012 – 13
    The following fees apply for the academic year 2012-2013. Amounts will vary depending on the International Master’s programme and are subject to annual change.

http://www.degree.oulu.fi/admission/tuition-fees/
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

سلام.وضعیت رشته مهندسی جنگل و مرتع برای دکترا(فاند و پذیرش) در فنلاند و بازار کار و درآمدش چطوره؟کدوم دانشگاه ها براش خوبن برای دکترا؟چقدر فاند میدن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1234 نمایش پست ها
    دانشگاه oulu که برای سال 2012 -2013 تمام رشته های خود را با شهریه اعلام کرده
    [
    Students who are not citizens of an EU/EEA member states are liable to pay the tuition fee.
    Exceptions to this general rule are: 1. Non-EU/EEA citizens who are comparable to an EU/EEA citizen 2. Non-EU/EEA citizens who have a permanent residence permit in Finland 3. University of Oulu students who have been accepted to study BEFORE the academic year 2012 – 13
    The following fees apply for the academic year 2012-2013. Amounts will vary depending on the International Master’s programme and are subject to annual change.

http://www.degree.oulu.fi/admission/tuition-fees/
    Non-EU/EEA citizens who are comparable to an EU/EEA citizen
    اینا یعنی کیا :دی ایرانی ها هم همینطورن ولی کلا فقط اینو دیدم با چند تا رشته دیگه تو بعضی از دانشگاهها خدا کنه خبری نشه همینجوریش هزینه ها بالا هست بخواد پولی هم شه که دیگه هیچی

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdavifar نمایش پست ها
    Non-EU/EEA citizens who are comparable to an EU/EEA citizen
    اینا یعنی کیا :دی ایرانی ها هم همینطورن ولی کلا فقط اینو دیدم با چند تا رشته دیگه تو بعضی از دانشگاهها خدا کنه خبری نشه همینجوریش هزینه ها بالا هست بخواد پولی هم شه که دیگه هیچی
    برای امسال که خبری نیست - البته ممکنه سال آینده یک سری رشته دیگر هم پولی بشه
    این لیست رشته هایی که دولت فنلاند اجازه داده شهریه داربشند
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1234 نمایش پست ها
    برای امسال که خبری نیست - البته ممکنه سال آینده یک سری رشته دیگر هم پولی بشه
    این لیست رشته هایی که دولت فنلاند اجازه داده شهریه داربشند
    همین الان Vaasa کلی از رشته هاش پولیه یا University of Eastern Finland و یا Oulu که اگه بخواد یه سری دیگه هم که شما لیستش رو دادی شهریه بخواد کلا همش شهریه دار شده دیگه لیستی که شما دادی همه رشته های که Lab دارن رو شامل میشه که این یعنی همه رشته های مهندسی که خدا کنه اینطور نشه چون داشتم کلا میخوندم تا سال 2014 به اختیار خود دانشگاه گذاشتن همینجوری هزینه ها بالا هست دیگه شهریه هم باشه که هیچی کلی تلاش کردیم که هم روزمه خوبی داشته باشم بریم یه دانشگاه 500 تای برتر جهان اونم دیگه به درد نمیخوره

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

سلام دوستان
    من دیروز یکی از این موسسات اعزام دنشجو بودم و 2 تا چیز برام عجیب بود
    1-او آدم میگفت دانشگاهای فنلاند کاملا رایگان نیست و برای مثال برای رشته مدیریت ساخت باید 70% شهریه یعنی حدود 7000 یورو در سال پرداخت کنم
    2-اگر معدل کلم زیر 14 باشه امیدی به پذیرش نیست.....
    این 2 مورد درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)