صفحه 7 از 17 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 161

موضوع: همه ی مباحث مربوط به شهریه و کمک هزینه ی تحصیلی در دانشگاههای فنلاند

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط iman2888 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دیروز یکی از این موسسات اعزام دنشجو بودم و 2 تا چیز برام عجیب بود
    1-او آدم میگفت دانشگاهای فنلاند کاملا رایگان نیست و برای مثال برای رشته مدیریت ساخت باید 70% شهریه یعنی حدود 7000 یورو در سال پرداخت کنم
    2-اگر معدل کلم زیر 14 باشه امیدی به پذیرش نیست.....
    این 2 مورد درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    1. از امسال بعضی دانشگاه ها شهریه ای شدن ( Oulu و LUT ) و شهریه هم سالی 10000 تا 12000 یورو هست اما تعدادی اسکالرشیپ هم در نظر گرفتن که به بعضیا میدن ( تقریبا همون 10000 تا 12000 یورو ) . دانشگاه آلتو هم چنتا رشته داره که از قدیم شهریه داشته سال 8000 یورو.

2. با معدل 13 هم پذیرش گرفتن بچه ها !! اما خوب معدل پایین باشه نمره زبان و رزومه باید یکم سطحش بالا باشه تا بتونه جبران کنه معدلو !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    1. از امسال بعضی دانشگاه ها شهریه ای شدن ( Oulu و LUT ) و شهریه هم سالی 10000 تا 12000 یورو هست اما تعدادی اسکالرشیپ هم در نظر گرفتن که به بعضیا میدن ( تقریبا همون 10000 تا 12000 یورو ) . دانشگاه آلتو هم چنتا رشته داره که از قدیم شهریه داشته سال 8000 یورو.

2. با معدل 13 هم پذیرش گرفتن بچه ها !! اما خوب معدل پایین باشه نمره زبان و رزومه باید یکم سطحش بالا باشه تا بتونه جبران کنه معدلو !
    1-پس بقیه دانشگاها به جز این 3 تا کاملا ریگان هستن درسته؟؟؟مثل helsinki???
    2-من یه سابقه کار خوب با 4 تا مقاله ISI که دارم..میتونه جبران معدلمو بکنه؟؟؟

رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط iman2888 نمایش پست ها
    1-پس بقیه دانشگاها به جز این 3 تا کاملا ریگان هستن درسته؟؟؟مثل helsinki???
    2-من یه سابقه کار خوب با 4 تا مقاله ISI که دارم..میتونه جبران معدلمو بکنه؟؟؟
    1 . این 2 تا دانشگاه اسکالرشیپ میدن و آلتو رشته مجانی زیاد داره ، واسه همشون اپلای کن !
    2. اینا تو رزومت باشه خیلی خوبه !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها

باید بگم که این اسکالرشیپ ها رو به همه میدن و درصورت گذروندن 45 واحد از 60 واحد برای همه تمدید میشه.
    منبع http://www.degree.oulu.fi/admission/scholarships/
    این مسئله common knowledge حساب میشه اینجا!

Member
    رشته و دانشگاه
    Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط dnkl نمایش پست ها
    باید بگم که این اسکالرشیپ ها رو به همه میدن و درصورت گذروندن 45 واحد از 60 واحد برای همه تمدید میشه.
    منبع http://www.degree.oulu.fi/admission/scholarships/
    این مسئله common knowledge حساب میشه اینجا!
    دوست عزیز جایی نوشته نشده که به همه میدن. اما امسال دانشگاه Oulu انگار به همه داده. حتی به معدل های پایین مثل من.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samadica نمایش پست ها
    دوست عزیز جایی نوشته نشده که به همه میدن. اما امسال دانشگاه Oulu انگار به همه داده. حتی به معدل های پایین مثل من.
    به نظر میرسه شما این متن رو یا کامل نخوندین یا اینکه متوجه این موضوع نشدید که پذیرش برای همه همراه با اسکالرشیپ میاد البته تنها برای کسایی که همراه با اپلیکیشن برای اسکالرشیپ اپلای کردن. موضوع ربطی به معدلتون و یا مسئله "حتی شما!" نداره!

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

به نظرمن اين موضوع شهريه برخي از دانشگاه هاي فنلاند باعث شده خيلي ها از اپلاي كردن اين دانشگاه ها صرف نظر كنند حداقل من اين دانشگاه Oulu فقط به خاطر اين كه شهريه دار شد از گزينه هام حذف كردم .
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

Member
    رشته و دانشگاه
    Tabriz

به نظر میرسه شما این متن رو یا کامل نخوندین یا اینکه متوجه این موضوع نشدید که پذیرش برای همه همراه با اسکالرشیپ میاد البته تنها برای کسایی که همراه با اپلیکیشن برای اسکالرشیپ اپلای کردن. موضوع ربطی به معدلتون و یا مسئله "حتی شما!" نداره!
    میشه بگید کجای سایت دانشگاه گفته شده پذیرش برای همه با اسکالرشیپ می یاد؟ این رو شاید جز کسایی که الان در Oulu هستن هیچ کس نمیدونست!! من که جایی ندیده بودم چنین چیزی گفته شده باشه! ولی اونطوری که مشخص هست حرف شما درسته و برای همه اینطوری هست.

رشته و دانشگاه

اصلا جمله ای مبنی بر اینکه گفته باشه به همه اسکالرشیپ میدن نیست . گفته درخواستتون بررسی میشه واسه اسکالرشیپ و اگه قبول کردیم بهتون می دیم و برای سال دوم هم فقط اگه 45 واحد تو سال اول پاس کرده باشین می تونین درخواست اسکالرشیپ بدین دوباره !

شاید دلیل اینکه امسال به همه اسکالرشیپ دادن این بوده که سال اول بوده و بودجه برای این کار زیاد داشتن !

Admissions and scholarships decisions will be taken at the same time. Those students successful in obtaining an International Master’s Scholarship will be notified at the same time as their offer of admission to their International Master’s programme is confirmed.

In order to retain the scholarship in the second year of study, a student must have completed 45 ECTS by the end of their first academic year. If a student does not achieve this requirement, they will be liable to pay the full international tuition fee if they wish to complete their Master’s degree programme.

ای کاش میدونستم که شرایط Oulu اینقدر مساعد هست. حیف شد! امیدوارم کسانی که موفق شدن واسه اسکلارشیپ سال اولش، بتونن واسه سال دومشون هم بگیرن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)