صفحه 158 از 164 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 1631

موضوع: مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

Junior Member Alin21 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری کمال الملک نوشهر

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست ا

سلام .اول اینکه ممنون از فعالیت همتون که بزرگترین کمک فکری به من برای مهاجرت این سایت و یه سایت دیگه بود .

من تمام آپشن ها و موقعیت هامو سنجیدم و چند ماه تحقیق کردم . راجع به کشور های مختلف ، شرایط تحصیل و کار و اقامت و ... . الان تصمیم جدیم روی فنلاند و دانشگاه آلتو هلسینکیWood Program at Aalto University Department of Architecture هست . جدا از همه ی دلایل تحصیل تو این رشته رو به شدت دوست دارم و توانایی هم دارم در این زمینه .

چندتا سوال داشتم میخواستم لطف کنید و تجربه در اختیارم بذارید و نظرتونو راجع به این موارد بگید .

1- من تقریبا با 20 هزار یورو از ایران خارج میشم . 7200 برای شهریه تحصیل ، 6000 تا برای یه استودیو کوچیک تو هلسینکی واسه یه سال ، 7-8 هزارتا واسه خرج سال . این عدد ها تقریبیه ولی راجع به زندگی تو هلسینکی سرچ کردم . این هزینه زمانی برای من منطقی که بتونم بعد از تحصیل کار پیدا کنم و بمونم و اقامت بگیرم بعد 5 سال . به نظرتون شرایط چجوریه اونجا ؟ طبق تحقیقات من رشته ای که میخوام بخونم بازار خوبی داره ، نظر شما چیه ؟ این همه ی پس انداز کار منه

2- من لیسانس معماری و رزومه ی کاری نسبتا خوبی تو بخش طراحی معماری دارم ، مدرک درودگری درجه دو فنی حرفه ای دارم 840 ساعت ، آخرین امتحان آیلتسم که البته الان expire شده 6.5 بوده فکر کنم بتونم 7 بگیرم این بار . به نظرتون شانسم برای اکسپت شدن اپلای با توجه به نان دگری بودن رشته چقدره ؟

3- من توانایی خوبی تو نرم افزار های 3ds max , Vray , Revit Architecture دارم . میشه در زمان دانشجویی با اینا کار پیدا کردن بدون دونستن فنلاندی ؟

مدرک نجاری فنی حرفه ای چی ؟ با اون میشه ؟

و چندتا سوال تقریبا بی ربط ، نظر شخصیتون رو میخواستم بدونم .

4 - فرهنگ مردم هلسینکی تو برخورد با ظاهر آدما چجوریه ؟ داشتن پیرسینگ گوش و تتو مثل ایران باید خیلی جاها (مثلا دانشگاه یا سفارت فنلاند تو ایران) قایمش کرد ؟

5- من خودم رو آدم درونگرایی میدونم که به تنهایی عادت داره ، ولی به هر حال ارتباط انسانی لازم واسه همه ، چجوری میشه دوست پیدا کرد ؟ منظورم اینه یه چالشه برای ما ؟

6- برای ورزش کردن مثل شنا و باشگاه ورزشی ، باید خیلی هزینه کرد ؟

7- با استعداد معمولی تو یادگیری زبان وعلاقه به یادگیری زبان جدید ؛ با کلاس های فنلاندی توی هلسینکی چند سال طول میکشه تا بشه گفت فنلاندی بلدی ؟

ممنون از همتون . اگه حوصله داشتین و درخواست زیادی نیست ، لطفا موردی بهم جواب بدید . تشکر فراوان

Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, MIPT, Faculty of Medicine, University of Oulu

سلام،
    خیلی سخت بشه به سوالات شما پاسخ داد.
    من ترجیح میدم در مورد تحصیلاتی که انتخاب کردید خیلی حرفی نزنم چون اطلاعاتی در مورد رشته های بدون مدرک ندارم. ولی یه سوالی پیش میاد که باید براش بدنبال جواب باشید، آیا برای رشته های بدون مدرک به شما ویزا میدن؟ قطعا سوالی که هست اینه که شما به چه دلیلی داری میای کشورشون خب جوابش میشه تحصیل. اما آیا منطقیه تحصیلات بدون مدرک؟ البته فنلاند خیلی ساده ویزا میده اما این سوالیه که حداقل برای من پیش اومد.
    به نظر من خیلی منطقی میاد اطلاعاتتون برای قبولی توی این رشته.
    در مورد فرهنگ و .. خیلی بحثش طولانی میشه و هر کس یه نظر داره، اما من شخصا تا الان راضیم و بی احترامی ندیدم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alin21 نمایش پست ها
    سلام .اول اینکه ممنون از فعالیت همتون که بزرگترین کمک فکری به من برای مهاجرت این سایت و یه سایت دیگه بود .

من تمام آپشن ها و موقعیت هامو سنجیدم و چند ماه تحقیق کردم . راجع به کشور های مختلف ، شرایط تحصیل و کار و اقامت و ... . الان تصمیم جدیم روی فنلاند و دانشگاه آلتو هلسینکیWood Program at Aalto University Department of Architecture هست . جدا از همه ی دلایل تحصیل تو این رشته رو به شدت دوست دارم و توانایی هم دارم در این زمینه .

چندتا سوال داشتم میخواستم لطف کنید و تجربه در اختیارم بذارید و نظرتونو راجع به این موارد بگید .

1- من تقریبا با 20 هزار یورو از ایران خارج میشم . 7200 برای شهریه تحصیل ، 6000 تا برای یه استودیو کوچیک تو هلسینکی واسه یه سال ، 7-8 هزارتا واسه خرج سال . این عدد ها تقریبیه ولی راجع به زندگی تو هلسینکی سرچ کردم . این هزینه زمانی برای من منطقی که بتونم بعد از تحصیل کار پیدا کنم و بمونم و اقامت بگیرم بعد 5 سال . به نظرتون شرایط چجوریه اونجا ؟ طبق تحقیقات من رشته ای که میخوام بخونم بازار خوبی داره ، نظر شما چیه ؟ این همه ی پس انداز کار منه

2- من لیسانس معماری و رزومه ی کاری نسبتا خوبی تو بخش طراحی معماری دارم ، مدرک درودگری درجه دو فنی حرفه ای دارم 840 ساعت ، آخرین امتحان آیلتسم که البته الان expire شده 6.5 بوده فکر کنم بتونم 7 بگیرم این بار . به نظرتون شانسم برای اکسپت شدن اپلای با توجه به نان دگری بودن رشته چقدره ؟

3- من توانایی خوبی تو نرم افزار های 3ds max , Vray , Revit Architecture دارم . میشه در زمان دانشجویی با اینا کار پیدا کردن بدون دونستن فنلاندی ؟

4 - فرهنگ مردم هلسینکی تو برخورد با ظاهر آدما چجوریه ؟ داشتن پیرسینگ گوش و تتو مثل ایران باید خیلی جاها (مثلا دانشگاه یا سفارت فنلاند تو ایران) قایمش کرد ؟

5- من خودم رو آدم درونگرایی میدونم که به تنهایی عادت داره ، ولی به هر حال ارتباط انسانی لازم واسه همه ، چجوری میشه دوست پیدا کرد ؟ منظورم اینه یه چالشه برای ما ؟

7- با استعداد معمولی تو یادگیری زبان وعلاقه به یادگیری زبان جدید ؛ با کلاس های فنلاندی توی هلسینکی چند سال طول میکشه تا بشه گفت فنلاندی بلدی ؟

ممنون از همتون . اگه حوصله داشتین و درخواست زیادی نیست ، لطفا موردی بهم جواب بدید . تشکر فراوان

Junior Member

سلام،

دوتا سوال داشتم.
    1- میشه برای مستر دوم در فنلاند اقدام کرد؟
    2- میگن برای کارشناسی ارشد در فنلاند، نیاز به مکاتبه با استاد نیست و از طریق دانشگاه اقدام میشه. سوالم اینه که از کجا مطمئن میشیم در صورت گرفتن پذیرش، دانشجوی یه استاد خاص که به کارش علاقمندیم میشیم؟ تو پروسۀ اپلای ازمون می پرسن؟ نباید قبلش از اون استاد بپرسیم دانشجوی ارشد میگیره یا نه؟

لطفاً راهنمایی بفرمایید
    سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, MIPT, Faculty of Medicine, University of Oulu

سلام، در مورد سوال اولتون می تونم بگم که امکانش هست. من خودم یک نفر رو اینجا دیدم که مستر دوم میخوند. در مورد سوال دوم هم می تونید توی سایت دانشگاه های مختلف بخونید. خیلی سخت نیست پیدا کردنش.

نقل قول نوشته اصلی توسط honeyeh نمایش پست ها
    سلام،

دوتا سوال داشتم.
    1- میشه برای مستر دوم در فنلاند اقدام کرد؟
    2- میگن برای کارشناسی ارشد در فنلاند، نیاز به مکاتبه با استاد نیست و از طریق دانشگاه اقدام میشه. سوالم اینه که از کجا مطمئن میشیم در صورت گرفتن پذیرش، دانشجوی یه استاد خاص که به کارش علاقمندیم میشیم؟ تو پروسۀ اپلای ازمون می پرسن؟ نباید قبلش از اون استاد بپرسیم دانشجوی ارشد میگیره یا نه؟

لطفاً راهنمایی بفرمایید
    سپاس

Junior Member

سلام دوستان. من ترم اول ماستری رو در المان شروع کردم ولی به دلایل شخصی میخام برای اپلیکیشن پیش روی دانشگاه های فنلاند اپلای کنم. حالا سوال من این هست که ایا اگه بتونم از یکی از دانشگاه های فنلاند پذیرش بگیرم برای دادن ویزا مشکل نمیگیرن که شما که الان المان داری میخونی به چه دلیل میخای بری فنلاند؟ خود دانشگاهها چطور، اینکه الان دارم المان میخونم نکته منفی محسوب میشه در اپلیکیشنهام؟
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alin21 نمایش پست ها

اصلا فکر اینکه بتونی اینجا راحت پیدا کنی حتی با بهترین مدرک تحصیلی رو نداشته باش. باید خیلی دنبالش بگردی و خوش شانس باشی. اینجا به صورت کلی فرهنگ اینه که اول شغل‌ها میرسه به فنلاندی‌ها و بعد به نیروی فوق متخصص با تجربه بالای خارجی.

Junior Member Keiv4n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering - NTHU

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

ببخشيد كسى ميدونه كه ميشه در هنگام تحصيل (ترم اخر) و بدون آزاد كردن مدرك براى دانشگاه هاى Aalto و TUT و Oulu اقدام كرد؟ يعنى ما اول بيايم ريزنمرات غيررسمى رو بفرستيم و از دانشگاه نامه بگيريم تا فلان تاريخ درسمون تموم ميشه.
    من سايت دانشگاه صنعتى تامپره و دانشگاه آلتو رو ديدم كه گفتن بايد روى مدارك مهرسفارت باشه و سفارت هم تا مدرك رو ازاد نكنى و رسمى رو تحويل ندى بهشون مهر نميزنن؟ چيكار بايد كنيم؟
    كسى در مورد oulu اطلاع داره؟ اونجا هم قبول نميكنن با ريزنمرات غيررسمى؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanic

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

بچه ها برای اپلای حتما باید مدارک رو بدیم سفارت مهر کنه بعد برای دانشگاه بفرستیم؟؟ نمیشه همینطوری مدارک رو ترجمه کرد و بدون مهر سفارت فرستاد؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط genzo نمایش پست ها
    بچه ها برای اپلای حتما باید مدارک رو بدیم سفارت مهر کنه بعد برای دانشگاه بفرستیم؟؟ نمیشه همینطوری مدارک رو ترجمه کرد و بدون مهر سفارت فرستاد؟
    سلام نه متاسفانه حتما باید سفارت تاییذ کند
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

1-دوستان این کارنامه های انگلیسی ک دانشگاه صادر میکنه رو نمیشه فرستاد؟ چون اینا رو ک تایید نمیکنن باید مترجم رسمی ترجمه کرده باشه.
    2-توی فرم آنلاین studzinfo یجا ایمیل میخاد از دانشگاه، که نوشته ممکنه با اون ایمیل مدرک رو verify کنیم. اینجا ایمیل کدوم قسمت دانشگاه رو باید داد؟من اصلا نشنیدم دانشگاههای ایران همچین قسمت و روشی داشته باشه؟ چی باید وارد کنیم؟
    3-ترجمه مدارکی ک باید آپلود کنیم همون مهر شده ها رو باید اسکن کنیم؟ خود این studzinfo هاردکپی مدارک رو میخاد یا باید بهمون دانشگاه پست کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)