صفحه 114 از 164 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1631

موضوع: مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط sheida13 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون...دانشگاه اولو که چیزی ازین سایتی که میگین نزده...ممنون میشم من صنایع خوندم راهنماییم کنین که چه رشته ایی و چه دانشگاهی بزنم میخوام یجارو بزنم تو فنلاند....و سوال اخر اینکه من مدرک زبانم یه هفته قبل ددلاین بدستم میرسه به نظرتون اصا میرسم که همرو اونموقع بفرستم یا مدارکمو جلو تر بفرستم زبانم بعدا؟؟؟؟ ممنون از راهنماییتون.
    دانشگاه اولو که با University Admissions Finland یا همون UAF کار میکنه. پس شما الان یه دونه اکانت FuniMa بسازید و اطلاعات اولیتون رو پر کنید.
    https://uaf.it.helsinki.fi/funima

من با رشته ی شما آشنایی ندارم برای همین واقعا نمیتونم راهنمایی درستی کنم.
    یه نگاه بندازید ببینید اینجا رشته ای مربوط به شما داره:
    http://www.oulu.fi/degree/master_programmes

ددلاین هر دانشگاه با اون یکی فرق داره - یک سری ها تا ۱۶ ژانویه هستن. بعضی ها تا ۲۷ فوریه و... - واسه همین بستگی داره جواب امتحان شما کی قراره بیاد و شما برای کدوم دانشگاه میخواین اقدام کنید. پس به نظر من شما اول دو سه تا دانشگاه انتخاب کنید که میخواین براشون اپلای کنید و چک کنید ببینید که ددلایشون زودتر از رسیدن جواب زبان شما نیست و بعد مدارک لازمه (ترجمه ی مدارک لیسانس, ریز نمرات, Motivation Letter, Recommendation Letter, Grading Scale و...) رو جمع کنید. اگه دیدین که خیلی به ددلاین دارین نزدیک میشین و هنوز جواب امتحان زبانتون نیومده ریسک نکنید و مدارک رو پست کنید و بعد حالا میتونید جواب امتحان زبان رو با TNT بفرستید یا اینکه اگه تست سنترتون میتونه خودش کارنامه ی الکترونیکی رو به UAF بفرسته.
    یه راه دیگه هم دارید: اونم اینه که مدارکتون رو یکجا با TNT بفرستین. فکر کنم حداکثر ۳-۴ روزه میرسه فنلاند. من که دفعه پیش مدارکم رو با TNT فرستادم آلمان دقیقا ۵۰ ساعت طول کشید رسید مقصد.

Junior Member amir13721 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

با سلام. من یک سوال برام پیش اومده بود و امیدوارم کسی بتونه جوابم رو بده.
    من دانشجوی سال اخرم و ریز نمراتم (6 ترم ) رو گرفتم. دانشگاه من (شیراز) ریز نمرات رو به انگلیسی صادر میکنه و توی هر صفحه مهر و امضای رسمی رو زده. این ریز نمرات هم توی پاکت دانشگاه پلمپ شده. میخواستم بدونم در این شرایط:
    1.آیا مهر وزارت امورخارجه و دادگستری لازمه ؟
    2.تایید ریز نمرات توسط سفارت فنلاند چطور؟(و اگر لازمه ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که چگونه باید به تایید سفارت برسونم)
    ویرایش توسط amir13721 : November 30th, 2014 در ساعت 02:02 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط amir13721 نمایش پست ها
    با سلام. من یک سوال برام پیش اومده بود و امیدوارم کسی بتونه جوابم رو بده.
    من دانشجوی سال اخرم و ریز نمراتم (6 ترم ) رو گرفتم. دانشگاه من (شیراز) ریز نمرات رو به انگلیسی صادر میکنه و توی هر صفحه مهر و امضای رسمی رو زده. این ریز نمرات هم توی پاکت دانشگاه پلمپ شده. میخواستم بدونم در این شرایط:
    1.آیا مهر وزارت امورخارجه و دادگستری لازمه ؟
    2.تایید ریز نمرات توسط سفارت فنلاند چطور؟(و اگر لازمه ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که چگونه باید به تایید سفارت برسونم)
    بهترین کار اینه که از UAF و دانشگاه هایی که میخواین براشون اپلای کنید بپرسید که یه وقت بعدا دوباره کاری نشه بگن باید مهر کنید.

Junior Member

مرسی از پاسخ کاملتون دانشگاه tampere ددلاینش تا 6 feb فک کنم بهتر باشه اونو انتخاب کنم..دانشگاه خوبیه؟مصاحبه اینا نداره که؟

Junior Member amir13721 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها
    بهترین کار اینه که از UAF و دانشگاه هایی که میخواین براشون اپلای کنید بپرسید که یه وقت بعدا دوباره کاری نشه بگن باید مهر کنید.
    ممنون از کمکتون.من از UAF پرسیدم، و اشاره هم کردم که دانشجوی سال اخر هستم، در پاسخ گفتند که باید از دانشگاه ریز نمرات فارسی رو بگیری و بعد ترجمه کنی و به تایید وزرات دادگستری و امور خارجه و بعد سفارت فنلاند برسونی. سوال اینجاست که دارلترجمه تا موقعی وزارت علوم تایید نکنه ترجمه نخواهد کرد. ایا برای دانشجویانی که هنوز فارغ التحصیل نشدند و هزینه تحصیل رو دادند(من دانشجوی انتقالیم و شهریه شبانه میدم)، تایید ریز نمرات توسط وزارت علوم صورت می گیره؟ یا باید با این شرایط امسال قید فنلاند رو بزنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir13721 نمایش پست ها
    ممنون از کمکتون.من از UAF پرسیدم، و اشاره هم کردم که دانشجوی سال اخر هستم، در پاسخ گفتند که باید از دانشگاه ریز نمرات فارسی رو بگیری و بعد ترجمه کنی و به تایید وزرات دادگستری و امور خارجه و بعد سفارت فنلاند برسونی. سوال اینجاست که دارلترجمه تا موقعی وزارت علوم تایید نکنه ترجمه نخواهد کرد. ایا برای دانشجویانی که هنوز فارغ التحصیل نشدند و هزینه تحصیل رو دادند(من دانشجوی انتقالیم و شهریه شبانه میدم)، تایید ریز نمرات توسط وزارت علوم صورت می گیره؟ یا باید با این شرایط امسال قید فنلاند رو بزنم؟
    دوست عزیز خیلی ها بودن که با شرایط شما اقدام کردن و پذیرش هم گرفتن و رفتن. خیلی ها هستن که سال رو تموم نکردن ولی پذیرش گرفتن با ریز نمرات سه سالشون. پس نگران نباشید. برید مدارک رو ترجمه کنید و مهر کنید و به تایید سفارت هم برسونید.

Junior Member

با سلام

از دوستان کسی میدونه واسه سال 2015/2016 سفارت ( یا دانشگاه های فنلاند) چه مقدار سپرده بانکی لازم دارند ؟! ( مثلا آلمان 8000 یورو و بلژیک 11000) لازم دارند.

با سپاس

دانشگاه اولو که با University Admissions Finland یا همون UAF کار میکنه. پس شما الان یه دونه اکانت FuniMa بسازید و اطلاعات اولیتون رو پر کنید.
    https://uaf.it.helsinki.fi/funima

من با رشته ی شما آشنایی ندارم برای همین واقعا نمیتونم راهنمایی درستی کنم.
    یه نگاه بندازید ببینید اینجا رشته ای مربوط به شما داره:
    http://www.oulu.fi/degree/master_programmes

ددلاین هر دانشگاه با اون یکی فرق داره - یک سری ها تا ۱۶ ژانویه هستن. بعضی ها تا ۲۷ فوریه و... - واسه همین بستگی داره جواب امتحان شما کی قراره بیاد و شما برای کدوم دانشگاه میخواین اقدام کنید. پس به نظر من شما اول دو سه تا دانشگاه انتخاب کنید که میخواین براشون اپلای کنید و چک کنید ببینید که ددلایشون زودتر از رسیدن جواب زبان شما نیست و بعد مدارک لازمه (ترجمه ی مدارک لیسانس, ریز نمرات, Motivation Letter, Recommendation Letter, Grading Scale و...) رو جمع کنید. اگه دیدین که خیلی به ددلاین دارین نزدیک میشین و هنوز جواب امتحان زبانتون نیومده ریسک نکنید و مدارک رو پست کنید و بعد حالا میتونید جواب امتحان زبان رو با TNT بفرستید یا اینکه اگه تست سنترتون میتونه خودش کارنامه ی الکترونیکی رو به UAF بفرسته.
    یه راه دیگه هم دارید: اونم اینه که مدارکتون رو یکجا با TNT بفرستین. فکر کنم حداکثر ۳-۴ روزه میرسه فنلاند. من که دفعه پیش مدارکم رو با TNT فرستادم آلمان دقیقا ۵۰ ساعت طول کشید رسید مقصد.
    دوستم
    سلام
    منم که همینایی که شما گفتی رو گفتم

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahrooz67 نمایش پست ها
    با سلام

از دوستان کسی میدونه واسه سال 2015/2016 سفارت ( یا دانشگاه های فنلاند) چه مقدار سپرده بانکی لازم دارند ؟! ( مثلا آلمان 8000 یورو و بلژیک 11000) لازم دارند.

با سپاس
    €6720
    http://www.migri.fi/studying_in_finl...ans_of_support

Junior Member

ممنون بابت جوابتون ولی من در جایی تو همین سایت applyaborad خوندم به ازای هر سال باید این مثدار پول ذاشته باشیم، یعنی اگر برای M.Sc. اقدام کنم باید 6720*2=13440 یورو پول در حساب داشته باشم؟!

آیا مثل آلمان این پول رو باید بلوکه کنیم و مقداری از اون هر ماه آزاد میشه !؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)