نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: استفاده از meal plan دانشگاه

پیش فرض استفاده از meal plan دانشگاه

برای کسانی که گوشت حلال می خورند استفاده از meal plan دانشگاه امکان پذیر نیست درسته؟ یعنی عملا نمی تونیم از غذای دانشگاه استفاده کنیم؟ اون وقت چه راه حل های دیگه ای وجود داره؟

Junior Member cyrusIII آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    AUT

پیش فرض پاسخ : استفاده از meal plan دانشگاه

سوال خوبیه واقعا باید چیکار کرد؟

خب همه چي كه حروم نيست. مي تونيد ماهي و غذاهاي گياهي رو بخوريد.
    گوشت حلال هم بايد از فروشگاههاي مسلمونا و عربا تهيه كنيد. البته اگه چنين فروشگاهي باشه.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseini_m نمایش پست ها
    برای کسانی که گوشت حلال می خورند استفاده از meal plan دانشگاه امکان پذیر نیست درسته؟ یعنی عملا نمی تونیم از غذای دانشگاه استفاده کنیم؟ اون وقت چه راه حل های دیگه ای وجود داره؟
    در بسیاری از دانشگاههای امریکا و کانادا که جمعیت دانشجوی مسلمان زیاد دارند رستوران دانشگاه غذاهای گوشت حلال هم دارد. سایتهای دانشگاههای مربوطه رو چک کنید یا با انجمنهای دانشجویان مسلمان (MSA) آن دانشگاهها برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

رشته و دانشگاه
    AUT

اصلا به نظر شما دوستان بهتره (به صرفه تر از لحاظ اقتصادی) خودمون غذا درست کنیم (بافرض داشتن کمی وقت اضافه!!) یا اینکه که از همون meal plan استفاده کنیم؟ یه سوال دیگه اینکه گرفتن خوابگاه های دانشگاه مگه همراه با meal plan اجباری نیست؟

رشته و دانشگاه
    AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrusIII نمایش پست ها
    اصلا به نظر شما دوستان بهتره (به صرفه تر از لحاظ اقتصادی) خودمون غذا درست کنیم (بافرض داشتن کمی وقت اضافه!!) یا اینکه که از همون meal plan استفاده کنیم؟ یه سوال دیگه اینکه گرفتن خوابگاه های دانشگاه مگه همراه با meal plan اجباری نیست؟
    کسی نیست به این سوال پاسخی بده؟ اگه جای دیگه ای باید مطرح بشه لطفا لینکشو بگذارید. مرسی

ApplyAbroad Guru

کسیت نیست به این سوال پاسخی بده؟ اگه جای دیگه ای باید مطرح بشه لطفا لینکشو بگذارید. مرسی
    ببینید در این تردیدی نداشته باشید که درست کردن غذا در خونه همیشه اقتصادی تره بشرط اینکه بلد باشید و وقتش رو هم داشته باشید چون مواد اولیه اش رو همیشه ارزونتر خودتون میتونید پیدا کنید. غذا خوردن بیرون یا در دانشگاه از نظر وقت و راحتی بهتره ولی صد درصد اقتصادی تر نیست.

در مورد خوابگاه و meal plan هم بستگی به دانشگاه داره. در بعضی دانشگاهها meal plan جزو هزینه خوابگاه منظور میشه (و اجباریه) و در بعضی دیگه نه. بعضی دانشگاهها اجازه پخت و پز توی خوابگاه رو نمیدن. سایت دانشگاه مورد نظرتون رو چک کنید.

رشته و دانشگاه
    AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ببینید در این تردیدی نداشته باشید که درست کردن غذا در خونه همیشه اقتصادی تره بشرط اینکه بلد باشید و وقتش رو هم داشته باشید چون مواد اولیه اش رو همیشه ارزونتر خودتون میتونید پیدا کنید. غذا خوردن بیرون یا در دانشگاه از نظر وقت و راحتی بهتره ولی صد درصد اقتصادی تر نیست.

در مورد خوابگاه و meal plan هم بستگی به دانشگاه داره. در بعضی دانشگاهها meal plan جزو هزینه خوابگاه منظور میشه (و اجباریه) و در بعضی دیگه نه. بعضی دانشگاهها اجازه پخت و پز توی خوابگاه رو نمیدن. سایت دانشگاه مورد نظرتون رو چک کنید.
    ممنون از پاسختون. من از دانشگاه پرسیدم برای آشپزی و اونا هم گفتن آشپزخونه دارن و ما هم اجازه آشپزی داریم. کلا منظورم از این سوال اینه که معمولا بچه ها چیکار می کنن؟ (من نسبتا آشپز خوبی هستم ولی میترسم وقت کم بیارم واسه درس خوندن حداقل واسه سال اول) درضمن دانشگاه هم گزینه های زیادی در مورد غذا گذاشته که واقعا نمی دونم کدومش مناسب تره. از 150 دلار در ترم تا 3000 دلار!
    کلا میشه تجربه خودتونو بنویسید که سال اول چطور بود وضعیت شما؟

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسختون. من از دانشگاه پرسیدم برای آشپزی و اونا هم گفتن آشپزخونه دارن و ما هم اجازه آشپزی داریم. کلا منظورم از این سوال اینه که معمولا بچه ها چیکار می کنن؟ (من نسبتا آشپز خوبی هستم ولی میترسم وقت کم بیارم واسه درس خوندن حداقل واسه سال اول) درضمن دانشگاه هم گزینه های زیادی در مورد غذا گذاشته که واقعا نمی دونم کدومش مناسب تره. از 150 دلار در ترم تا 3000 دلار!
    کلا میشه تجربه خودتونو بنویسید که سال اول چطور بود وضعیت شما؟
    من خودم زمان تحصیل خوابگاه زندگی نمیکردم. به نظر من میتونید یکسال اول رو با meal plan برید تا تجربه پیداکنید در مورد وقت و اینکه از کجا مواد غذائی ارزانقیمت تهیه کنید و بعد از سال دوم خودتون دست بکار بشید. در مورد انواع meal plan هم معمولا بستگی به تعداد دفعاتی که دانشگاه غذا میخورین داره مثلا آیا هفت روز هفته سه وعده رو میخواهید دانشگاه غذا بخورید یا مثلا فقط نهار از دوشنبه تا جمعه (برای اونهائی که شب خونه خودشون غذا میخورند) و نظیر این.