صفحه 10 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 126

موضوع: مشاوره دربارۀ مدارک مورد نیاز جهت اپلای کردن در کشورهای دیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره دربارۀ مدارک مورد نیاز جهت اپلای کردن در کشورهای دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosh_k نمایش پست ها
    با سلام من مدرك ديپلم با معدل 18.50 دارم ولى مدرك پيش دانشگاهى ندارم و ميخواستم براى ادامه تحصيل به كانادا برم، حالا دو راه دارم يك اينكه پيش دانشگاهى رو بگيرم و براى دانشگاه اپلاى كنم كه راه كاملاً مشخصيه! دوم اينكه با مدركى كه دارم به كالج برم.
    حالا موندم كدوم راه رو انتخاب كنم… مزايا و معايب هر كدوم چيه؟
    با تشكر
    اگر فکر میکنی میتونی پیش دانشگاهی رو هم با معدل بالای 18 یا بهتر از اون 19 پاس کنی به نظر من همینجا دوره متوسطه رو تکمیل کن و بعد برو اما اگر 1% شک داری که معدلت زیر 18 میشه همون راه دوم رو علیرغم هزینه بیشتری که برات داره انتخاب کن!
    تاکید میکنم برای پذیرش Undergraduate بسیار مهم هست که معدلت و نمره دروس تخصصیت بالای 17 باشه چون علاوه بر معدل ریزنمره دوره دبیرستان شما رو هم ارزشیابی می کنند!
    موفق باشید؛

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid78s نمایش پست ها
    سلام دوستان.من ليسانس كامپوتر نرم افزار از دانشگاه ازاد دارم.ميخوام براي انگلستان اقدام كنم براي it ولي دوباره براي bachelor.چون سيلابس ها كلا فرق داره.سوالي كه دارم اينه كه چون نمره ديپلمم خوب نيست و شنيدم اونجا هم بايد ١ سال درس بخونم اگه با پيش دانشگاهي برم امكانش هست كه ليسانس كامپيوترم رو بفرستم كه معدلش بهتره(١٦.٨٤).شانس اينكه از يه دانشگاه خوب پزيرش بگيرم چقدره؟البته با هزينه شخصي

تا جاییکه بنده اطلاع دارم برای پذیرش Undergraduate صرفا مدارک دیپلم دبیرستان/پیش دانشگاهی ایران رو میپذیرند ضمن اینکه برای دوره کارشناسی دانشگاههای ممتاز انگلیس معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما باید 18 به بالا باشه کمااینکه برای رشته های خاص مثل دندانپزشکی 19 به بالا رو میپذیرند!
    بعلاوه شما در هر صورت باید اون 1 سال (Foundation Year) رو بگذرونید تا بتونید کورس اصلی رو شروع کنید مثل پیش نیاز دانشگاههای خودمون..
    به نظر من اگر دلیل خاصی برای رفتن به انگلیس نداری بیشتر روی کشورهایی مثل ترکیه ایتالیا یا اتریش کار کن اونهم برای مستر!

سلام دوستان. ببخشید من با مدرک دیپلم انسانی میتونم واسه مدیریت اپلای کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezababolii نمایش پست ها
    سلام دوستان. ببخشید من با مدرک دیپلم انسانی میتونم واسه مدیریت اپلای کنم؟
    نوع مدرک دیپلم اهمیتی نداره اما برای پذیرش Undergraduate داشتن مدرک دیپلم نظام جدید (3 ساله) به تنهایی کافی نیست چون به عنوان Exam Result از شما گواهی پیش دانشگاهی میخوان مگر اینکه دیپلم نظام قدیم (4 ساله) داشته باشید!

ضمنا توجه داشته باشید که اگر معدلتون زیر 16 هست شانستون برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای ممتاز/خوب کشورهای اروپایی برای مقطع لیسانس زیر 5 درصد هست!
    مگر دانشگاههایی که شرط معدل ندارن که برای اخذ پذیرش از اونها هم باید توی امتحان ورودی/کنکور اختصاصی دانشگاه شرکت کنید!
    کلا برخلاف مستر و دکتری، عموما دانشگاههای خوب اروپا برای لیسانس سخت پذیرش میدن ولی شما در هر صورت شانستو امتحان کن!

نقل قول نوشته اصلی توسط k_han_1985 نمایش پست ها
    نوع مدرک دیپلم اهمیتی نداره اما برای پذیرش Undergraduate داشتن مدرک دیپلم نظام جدید (3 ساله) به تنهایی کافی نیست چون به عنوان Exam Result از شما گواهی پیش دانشگاهی میخوان مگر اینکه دیپلم نظام قدیم (4 ساله) داشته باشید!

ضمنا توجه داشته باشید که اگر معدلتون زیر 16 هست شانستون برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای ممتاز/خوب کشورهای اروپایی برای مقطع لیسانس زیر 5 درصد هست!
    مگر دانشگاههایی که شرط معدل ندارن که برای اخذ پذیرش از اونها هم باید توی امتحان ورودی/کنکور اختصاصی دانشگاه شرکت کنید!
    کلا برخلاف مستر و دکتری، عموما دانشگاههای خوب اروپا برای لیسانس سخت پذیرش میدن ولی شما در هر صورت شانستو امتحان کن!
    مرسی. از جوابتون راسیتش من دیپلم هنرستان دارم 1ترم دیه لیسانس نرم افزارم تموم میشه ولی دیه نمیخوام ادامه بدم میخوام دیپلم انسانی بگیرم دوباره لیسانس بخونم. احتمالا واسه ایتالیا میخوام اقدام کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezababolii نمایش پست ها
    مرسی. از جوابتون راسیتش من دیپلم هنرستان دارم 1ترم دیه لیسانس نرم افزارم تموم میشه ولی دیه نمیخوام ادامه بدم میخوام دیپلم انسانی بگیرم دوباره لیسانس بخونم. احتمالا واسه ایتالیا میخوام اقدام کنم
    با مدرک هنرستان یا دیپلم انسانی (در حال حاضر دیپلم دوره متوسطه 3 ساله هست!) به شما پذیرش نمیدن دوست عزیز، همونطور که عرض کردم گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی یا Pre-university جز ملزومات بحث پذیرش هست (یعنی علاوه بر دیپلم، باید مدرک پیش دانشگاهی انسانی رو هم بگیرید) مگر اینکه برای کالج اقدام کنید!
    + دانشگاههای خوب ایتالیا مثل پلی تکنیک میلان برای مقطع کارشناسی امتحان ورودی (کنکور اختصاصی) دارند و گرفتن پذیرش از اونها منوط به قبولی در این امتحان هست..
    بعدم به عقیده من اگر معدل لیسانستون خوبه اشتباهه محضه که برای پذیرش Undergraduate اقدام کنید چون شانس گرفتن پذیرش Graduate (در صورت دارا بودن شرایط لازم از جمله مدرک زبان و GRE و...) به مراتب بیشتر هست!
    من پیشنهاد میکنم انرژیتونو بذارین روی زبان و گرفتن مدارک معتبر بین المللی مثل GRE

میشه از کالج بیشتر بگین؟

Junior Member

من دانشجوی نرم افزار هستم و رشته م رو دوست ندارم و چون آخراشه نمیتونم تغییر رشته بدم. برای اینکه بخوام مهندسی معماری بخونم و پذیرش با فاند بگیرم باید چه مدارکی داشته باشم؟ ( نمره دیپلم و کنکورم خوب نبود)

Junior Member

معدل دیپلمم 16.50 و میخوام انگلیس برا کارشناسی درس بخونم...اولا اینکه چقد شانس دارم؟خصوصا اگه بشه میخوام دانشگاه شفیلد بخونم
    سوال دوم اینکه امتحان آیلتس رو اونا تعیین میکنن باید کجا بدی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirtolta نمایش پست ها
    معدل دیپلمم 16.50 و میخوام انگلیس برا کارشناسی درس بخونم...اولا اینکه چقد شانس دارم؟خصوصا اگه بشه میخوام دانشگاه شفیلد بخونم
    سوال دوم اینکه امتحان آیلتس رو اونا تعیین میکنن باید کجا بدی؟
    خواهش میکنم اگه کسی اطلاع داره جواب بده خیلی برام مهمه
    یه سواله دیگه که دارم راجع به کنکوره...من معدلم خیلی خوب نیس به خصوص دروس ریاضی و فیزیکم میخوام بدونم اگه کنکور امسال درصدای خیلی خوب بزنم اینارم در نظر میگیرن و میتونه نمراته بده دبیرستانمو جبران کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)