صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 126

موضوع: مشاوره دربارۀ مدارک مورد نیاز جهت اپلای کردن در کشورهای دیگر

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

پیش فرض پاسخ : اپلای برای لیسانس

سلام
    اساسا دانشگاه های کشور آلمان استانداردهای سخت گیرانه ای برای پذیرش دارن که خوشبختانه همه این استانداردها در حوزه علمی و آکادمیک هستن و ارتباطی به سن متقاضی ندارن
    از اونجایی که شما با داشتن لیسانس بازم قصد دارین برای لیسانس اقدام کنین، این فاصله دو ساله اهمیتی پیدا نمی کنه
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sharareh23 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشین
    من ۳۵ سالمه و بیشتر از ۱۰ سال از لیسانس حسابداریم (شهید بهشتی) میگذره و توی این مدت هم چندان کار حسابداری نکردم. الان میخوام برای لیسانس همین رشته دوباره اقدام کنم آلمان، باتوجه به سنم و فاصله لیسانسم تا الان شانسی برای پذیرش دارم؟ مشگل ویزا رو ممکنه بتونم حل کنم. بلژیک چطور؟
    ممنونم

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

سلام
    پذیرش های تحصیلی با تمرکر بر روی استانداردهای علمی و پژوهشی و فارغ از سن بررسی میشن
    تنها مقطع دکترا هست که چون شما باید دایم کار آزمایشگاهی و تحقیقاتی مداوم با استاد رو انجام بدین، سن کمی ممکنه مهم باشه، وگرنه برای لیسانس نه
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط shounlia نمایش پست ها
    سلام. میخواستم بپرسم برای پذیرش مقطع لیسانس شرایط سنی اهمیت داره؟ برای یکی از دوستانم که بیست و هفت سالشه و به تازگی مدرک کاردانی گرفته، شانسی داره بتونه تو مقطع لیسانس پذیرش و ویزا بگیره؟ اگه کشوری هست که شرایط سنی کمتر اهمیت داره بهم بگین خیلی ممنون میشم

Junior Member

سلام من 18 سالمه ميخواستم ببينم شرايط تحصيل در دانشگاه آكسفورد چيه؟ نمرات دبيرستان بايد حد اقل چند باشه؟ در ضمن بورسيه نميخوام،چون كلاً فكر نميكنم بهم بورس بدن! هزينه مهم نيست. در ضمن من تو استعداد هاي درخشان تحصيل كردم،ميتونه مزايايي داشته باشه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

برای ادامه تحصیل در خارج چکارهایی باید بکنم؟ سلام اساتید و دوستان محترم (ببخشید اگر اشتباهی اینجا این پست رو نوشتم!)
    من دانش اموز سال چهارم دبیرستان تجربی (مدرسه استعداد های درخشان) هستم امسال کنکور دادم ولی میخواستم بدونم اگر که بخوام برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی یا پزشکی به خارج سفر کنم :
    1- اول این که چه کشورهایی و یا چه دانشگاه هایی رو پیشنهاد میکنید؟
    2- برای رفتن چه کارهایی باید انجام داد؟(کلا در این مورد اطلاعاتم خیلی کمه)
    خیلی ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    منم سوألات مشابهي دارم
    من مهر امسال رو صندلي ٤ ام دبيرستان مي شينم
    حدود ٢ ٣ سال ـه كه تو فكر اپلاي هستم
    اما خب به دليل مشكلاتي كه وجود داره و خانواده هم رو اين امر مُصّر بودند كه براي فوق ليسانس اپلاي بگيرم ( خب با مشورت هايي كه با افرادي كه اپلاي گرفتند داشتم ، مي گفتن اگه براي فوق ليسانس بخوام برم امتياز هاي بهتري خواهم داشت ، مثلاً از نظر مالي بورسيه هايي كه صورت مي گيره و يا دولت هزينه ها رو متحمل مي شه و ... )
    اما يه دور ديگه مي خوام مرور كنم ببينم اگه مي شه واسه ليسانس اپلاي بگيرم
    نه از اين انجمن ، از دوستاني كه تو كشور هايي مثل انگلستان و ... داشتم مي پرسيدم ، مثلاً يكي از دوستام كه الان كمبريج واسه PhD و رشته ي CS مي خونه بهم گفته بود اصولاً بايد خوش شانس باشي ( رشته ي مد نظرم فيزيك و دانشگاه آكسفورد بود ) ، مي گفت آيلتس بالاي ٧ ٧.٥ كه يه نياز ـه ، سابقه ي تحصيلي ـه دبيرستان ، معدل ٤ سال بالاي ١٩.٥ ، آزمون هاي SAT رو بده ( واسه عموم دانشگاه هاي انگليسي لازم نيست اما كمك مي كنه ) و ... ، تا از بين هر هزار نفر چند نفري رو واسه مصاحبه و از اون چند نفر هم تعداد معدود تري رو پذيرش مي كنند !
    من فوق العاده به درس و علم علاقه دارم و قصدم هم از اپلاي فقط تحصيل ـه ( منظورم اينه كه نمي خوام واسه زندگي كردن تو يه كشور ديگه اپلاي ـه دانشگاهشو بگيرم ) !
    متوجه شدم داشنگاه هاي انگلستان سياست خاص و سختي رو دنبال مي كنن ، رشته ي مورد علاقم هم فيزيك ـه ( علوم ) ، واسه همين آكسفورد رو خيلي قبول و دوست داشتم
    اما مي خوام رو دانشگاه ها و كشور هاي ديگه اي هم فكر كنم ، سوألاتم كلي ـه ، ببخشيد ! ( خودم به چيزايي متوجه شدم اما مي خوام كمكم كنيد تا كامل متوجه بشم ، مثلاً مي دونم MIT آزموناي SAT رو مي خوام ، تافل مي خواد و ... ، اما ممنون مي شم از صفر برام بگيد ) ؛
    براي اپلاي گرفتن از دانشگاهايي مثل استنفورد ، ام آي تي ، يو سي ال اي و ... چه فاكتور هايي لازمه ؟ چقدر بايد قوي باشم و چه فاكتور هايي رو داشته باشم تا قبوليم احتمال بالايي داشته باشه ؟
    براي مقطع ليسانس امتياز هاي مالي و مسكوني وجود داره ؟ كه براي مثال هزينه ها كمتر و يا صفر بشه ؟ براي اين امتياز ها چه چيزايي لازمه ؟
    دوستان گفته بودن براي اپلاي گرفتن حدود يك سال قبل بايد مدارك رو ارسال كنيم ، يه چيزي تو مايه هاي ماه اكتبر ، درسته ؟ آيا واسه من دير شده ؟
    خيلي خيلي خيلي ببخشيد كه زياد شد ، ممنون مي شم كمك كنيد
    با تشكر فراوان

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط iFoad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    منم سوألات مشابهي دارم
    من مهر امسال رو صندلي ٤ ام دبيرستان مي شينم
    حدود ٢ ٣ سال ـه كه تو فكر اپلاي هستم
    اما خب به دليل مشكلاتي كه وجود داره و خانواده هم رو اين امر مُصّر بودند كه براي فوق ليسانس اپلاي بگيرم ( خب با مشورت هايي كه با افرادي كه اپلاي گرفتند داشتم ، مي گفتن اگه براي فوق ليسانس بخوام برم امتياز هاي بهتري خواهم داشت ، مثلاً از نظر مالي بورسيه هايي كه صورت مي گيره و يا دولت هزينه ها رو متحمل مي شه و ... )
    اما يه دور ديگه مي خوام مرور كنم ببينم اگه مي شه واسه ليسانس اپلاي بگيرم
    نه از اين انجمن ، از دوستاني كه تو كشور هايي مثل انگلستان و ... داشتم مي پرسيدم ، مثلاً يكي از دوستام كه الان كمبريج واسه PhD و رشته ي CS مي خونه بهم گفته بود اصولاً بايد خوش شانس باشي ( رشته ي مد نظرم فيزيك و دانشگاه آكسفورد بود ) ، مي گفت آيلتس بالاي ٧ ٧.٥ كه يه نياز ـه ، سابقه ي تحصيلي ـه دبيرستان ، معدل ٤ سال بالاي ١٩.٥ ، آزمون هاي SAT رو بده ( واسه عموم دانشگاه هاي انگليسي لازم نيست اما كمك مي كنه ) و ... ، تا از بين هر هزار نفر چند نفري رو واسه مصاحبه و از اون چند نفر هم تعداد معدود تري رو پذيرش مي كنند !
    من فوق العاده به درس و علم علاقه دارم و قصدم هم از اپلاي فقط تحصيل ـه ( منظورم اينه كه نمي خوام واسه زندگي كردن تو يه كشور ديگه اپلاي ـه دانشگاهشو بگيرم ) !
    متوجه شدم داشنگاه هاي انگلستان سياست خاص و سختي رو دنبال مي كنن ، رشته ي مورد علاقم هم فيزيك ـه ( علوم ) ، واسه همين آكسفورد رو خيلي قبول و دوست داشتم
    اما مي خوام رو دانشگاه ها و كشور هاي ديگه اي هم فكر كنم ، سوألاتم كلي ـه ، ببخشيد ! ( خودم به چيزايي متوجه شدم اما مي خوام كمكم كنيد تا كامل متوجه بشم ، مثلاً مي دونم MIT آزموناي SAT رو مي خوام ، تافل مي خواد و ... ، اما ممنون مي شم از صفر برام بگيد ) ؛
    براي اپلاي گرفتن از دانشگاهايي مثل استنفورد ، ام آي تي ، يو سي ال اي و ... چه فاكتور هايي لازمه ؟ چقدر بايد قوي باشم و چه فاكتور هايي رو داشته باشم تا قبوليم احتمال بالايي داشته باشه ؟
    براي مقطع ليسانس امتياز هاي مالي و مسكوني وجود داره ؟ كه براي مثال هزينه ها كمتر و يا صفر بشه ؟ براي اين امتياز ها چه چيزايي لازمه ؟
    دوستان گفته بودن براي اپلاي گرفتن حدود يك سال قبل بايد مدارك رو ارسال كنيم ، يه چيزي تو مايه هاي ماه اكتبر ، درسته ؟ آيا واسه من دير شده ؟
    خيلي خيلي خيلي ببخشيد كه زياد شد ، ممنون مي شم كمك كنيد
    با تشكر فراوان
    سلام.فکر کنم بحث در مورد mit,princetonوکلا دانشگاهایی که شاخن رو بچه ها توی تاپیک امریکا توضیح دادن...به طور مثال mitشانس قبولی توی این دانشگاها بخصوص برای اینترنشنال ها زیر 4-3درصده.پس توصیه می کنم خیلی هم به این دانشگاه ها چشم ندوزین اگه رزومه ی خاصی ندارین با یه خرده گشتن متوجه میشین که به غیر از این دانشگاه ها دانشگاه های دیگه ای هم هستن که با داشتن شرایط بهتون بورسیه رو بدن.نمرات خوب یه طرف قضیه س داشتن فعالیت خارج از درسی چیزی که ثابت کنه شما یه ادم تک بعدی ودرسخون تنها نیستی-essayقوی-مصاحبه و خیلی از فاکتورهای دیگه برای این دانشگاه ها مهم هست
    توصیه می کنم به خانوم مقامی ایمیل بزنین(اینجا نمیشه ولی توی خصوصی میتونم بهتون ادرسش رو بدم)ایشون چند سال پیش برای مقطع لیسانس از mitپذیرش گرفتن(همون فیزیک)
    اما درمورد دانشگاه اکسفورد گفتین دانشگاه اکسفورد نباید sat بدین یه ازمون داره خودش به اسم patکه سطحش بالاتر از satهست یعنی اگه برای sat سه سال دبیرستان کفایت کنه برای این ازمون دیفرانسیل هم باید بدونین.نمونه سوالاش هم روی خود سایت اکسفورد هست البته نمیدونم مثل mitاین امتحان برای ایران waiveمیشه یانه
    یه بورس جالبم دانشگاه اکسفورد داره برای کشورایی مثل ایران http://www.ox.ac.uk/admissions/under...ch_oxford.html
    برای این هم که از کجا شروع کنین بخصوص دانشگاهای امریکا نمی تونم چیزی کامل تر از این http://www.applyabroad.org/forum/sho...-Undergraduateبهتون پیشنهاد کنم تقریبا چیزی نیست که درمورد دانشگاهای امریکا توش گفته نشده باشه .
    اون حدود یکسالی هم که میگین از الان شروع کنین اکیه!به شرطی که زبانتون صفر نباشه که مجبور باشین 6-7ماه تازه برای زبان بزارین.بازم من تجربه ی اپلای ندارم نظرات دوستانی که تجربه دارن رو بپرسین

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط heromax نمایش پست ها
    برای ادامه تحصیل در خارج چکارهایی باید بکنم؟ سلام اساتید و دوستان محترم (ببخشید اگر اشتباهی اینجا این پست رو نوشتم!)
    من دانش اموز سال چهارم دبیرستان تجربی (مدرسه استعداد های درخشان) هستم امسال کنکور دادم ولی میخواستم بدونم اگر که بخوام برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی یا پزشکی به خارج سفر کنم :
    1- اول این که چه کشورهایی و یا چه دانشگاه هایی رو پیشنهاد میکنید؟
    2- برای رفتن چه کارهایی باید انجام داد؟(کلا در این مورد اطلاعاتم خیلی کمه)
    خیلی ممنون
    سلام اینجا رو بخونینhttp://www.applyabroad.org/forum/sho...ا-دیپلم
    بعدش ادامه تحصیل در مقطع پزشکی در خارج از کشور خیلی هزینه بره ویه جورایی هفت خان رستمه!برای مثال شما اگه بخواین از امریکا پذیرش بگیرین مثل ایران نمی تونین از دیپلم برین یه لیسانس باید داشته باشین تازه بعد وارد هشت خان رستم که اونم یه سری امتحانات خودش رو داره می شین

Junior Member

سلام من مدرك كارداني از دانشگاه دولتي دارم كارشناسي هم دولتي قبول شدم چطور ميتونم از يك دانشگاه آْلماني پذيرش بگيرم ؟ چه مدرك زباني نياز دارم؟ آيا دانشگاههاي المان براي كارشناسي رايگان هستند؟ لطفا" راهنماييم كنيد. تشكر

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

سلام
    توصیه می کنم به این تاپیک و همینطور سایت Uniassisst مراجعه کنین
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط tati237 نمایش پست ها
    سلام من مدرك كارداني از دانشگاه دولتي دارم كارشناسي هم دولتي قبول شدم چطور ميتونم از يك دانشگاه آْلماني پذيرش بگيرم ؟ چه مدرك زباني نياز دارم؟ آيا دانشگاههاي المان براي كارشناسي رايگان هستند؟ لطفا" راهنماييم كنيد. تشكر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

سلام. شرایط من به صورت زیر می باشد. میخوام بدونم امکان پذیرش وجود داره یا نه؟

1. لیسانس اقتصاد از دانشگاه غیر انتفایی (شرکت در آزمون سراسری)
    2. معدل 13
    3. تصمیم تغییر رشته و شروع از مقطع کارشناسی (مجددا) دارم.
    4. کشور آلمان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)