صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: ارزشیابی مدارک Course by Course Evaluation

Junior Member

پیش فرض ارزشیابی مدارک Course by Course Evaluation

سلام
    در این قسمت می توانید سوالات خود و تجربیات خود را در مورد ارزشیابی مدارک تحصیلی و معادلسازی مدارک با سیستمهای آموزشی سایر کشورها را بیان کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزشیابی مدارک Course By Course Evaluation

من در حال تحقیق در مورد ارزشیابی هستم و نتایج را به زودی می نویسم تا بقیه هم استفاده کنند.

جدید ترین خبر در رابطه با
    سرنوشت مدارک نیمه حضوری از خارج کشور

ارزشیابی مدارک تحصیلی کسب شده در خارج تابع شرایط تحصیلی فرد و نحوه آموزش دانشگاهی است اما بر اساس آخرین تصمیم وزارت علوم در صورت آغاز به تحصیل دانشجویان دکتری از اسفند 89 در دوره نیمه حضوری، مدارک این افراد ارزشیابی نمی شود.

به گزارش مهر، بر اساس آخرین تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره نحوه ارزیابی مدارک دانشگاهی در مقطع تحصیلی دکتری، شرایط ویژه ای برای دوره های نیمه حضوری مقطع دکتری اعلام شد.

اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاهی تحصیلات نیمه حضوری مقطع دکتری را اعلام کرده است که بر اساس آن در صورتی که فردی تحصیل خود در مقطع دکتری در دوره نیمه حضوری از اول مارس 2011 یا 10 اسفند 89 آغاز کرده باشد، مدارک دانشگاهی وی که حاصل از این تحصیلات است قابل ارزشیابی نیست.

بر اساس مصوبات شورای ارزشیابی وزارت علوم، مدارک دانشگاهی حاصل از دوره های پیوسته کارشناسی به دکتری (BY Research) در خارج از کشور با تاریخ شروع به تحصیل پس از اول مارس 2011 به ماخذ دکتری پژوهشی قابل بررسی و ارزشیابی است.

بر اساس قوانین موجود در نظام های ارزشیابی، ذکر نظام آموزشی برای تحصیلات‌ "نیمه‌حضوری" در ارزشنامه ضروری است و تحصیلات نیمه حضوری به تحصیلاتی اطلاق می شود که برای انجام آن، مدت حضور دانشجو در محل تحصیل (به استناد گذرنامه) بین یک سوم الی دو سوم طول تحصیل باشد.

ارزشیابی مدارک تحصیلی با توجه به مدارک پیش نیاز ارزشیابی می شوند و مدارک تحصیلی خارجی در سطح کارشناسی ارشد یا دکتری از موسسات معتبر که مستقیما و بدون اخذ مدارک تحصیلی قبلی اخذ شده اند بر اساس نظر مدیرکل امور دانش آموختگان، کمیسیون و یا شورای ارزشیابی، نظام آموزشی در موسسه محل تحصیل، فاصله زمانی شروع تا فراغت از تحصیل و در صورت لزوم با ارزیابی توانمندی های علمی، پِژوهشی و حرفه ای قابل ارزشیابی خواهند بود.

بر اساس شرایط جدیدی که بر نحوه ارزشیابی مدارک نیمه حضوری دانشگاههای خارج از کشور حکمفرما است هیچگونه تحصیلات نیمه حضوری و غیر حضوری در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از اول ژانویه 2009 پذیرفته نیست.

لینک خبر:
    http://www.asriran.com/fa/news/155039
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

Junior Member

با تشکر
    اما هدف از راه اندازی این مبحث صحبت کردن در مورد ارزشیابی مدارک ایران و فرستادن آن برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای خارج میباشد.

فكر مي كنم خوبه كه هركسي اينجا اعلام كنه از چه موسسه براي ارزشيابي استفاده كرده و چقدر هزينه و زمان برده و آيا اصل مدرك رو هم فرستاده يا نه ؟ و نتيجه چي بوده؟ فكر كنم اين قضيه خيلي فراگير شده تو دانشگاه هاي آمريكا

سلام
    من ریزنمرات و دانشنامه ام رو به WES فرستادم ، ولی بعد از 2 هفته الان گفتن که Request for Academic Records رو هم میخوان .
    ممنون میشم دوستایی که تجربه دارن راهنماییم کنن .
    http://www.wes.org/required/Internat...pt_Request.pdf

Junior Member

سلام
    من هم برای wes فرستادم مدارکم تازه رسیده اما هنوز چیزی بهم نگفتن
    من بهشون گفته بودم که دانشگاه مدارکمو مستقیما نمیفرسته و فقط توی پاکت دانشگاه مهر و موم میکنه
    اونا هم گفتن ایرادی نداره توی پاکت مهر و موم بفرست فقط آدرس دانشگاه روی پاکت باشه!!!!!!
    من فکر می کنم wes خوب باشه چون این امکان رو هم به شما میده که بعد از ارزیابی ریزنمراتتونم verify کنه و به همراه evaluation بفرسته به دانشگاهها
    البته در قبال دریافت هزینش!!!
    هزینه فرستادن 1 نسخه از ارزیابی به همراه ریز نمرات تایید شده با احتساب هزینه پست سفارشی که مدارکتونو برای دانشگاه بفرستن برای نسخه اول 235 دلار میشه

Junior Member

سلام دوستان،
    من باید برای یه دانشگاه مدارکمو به تایید WES برسونم،ریز نمره ترجمه شده و ترجمه اصل مدرک و همون فرم request for academic records رو با پاکت مهروموم دانشگاه فرستادم
    WES ولی تو پست در ِ پاکتها رو باز کردند! من با WES مکاتبه کردم و پرسیدم که آیا مدارک منو اینجوری قبول می کنن که پاسخشون منفی بود.
    ممکنه کسی منو راهنمایی کنه که چطور این مشکل روحل کنم؟واقعا ناراحت هستم چون اینهمه هزینه کردم نه مدارکم رو WES برمیگردونه و نه ارزشیابی انجام میشه.

سلام دوستان،
    من باید برای یه دانشگاه مدارکمو به تایید WES برسونم،ریز نمره ترجمه شده و ترجمه اصل مدرک و همون فرم request for academic records رو با پاکت مهروموم دانشگاه فرستادم
    WES ولی تو پست در ِ پاکتها رو باز کردند! من با WES مکاتبه کردم و پرسیدم که آیا مدارک منو اینجوری قبول می کنن که پاسخشون منفی بود.
    ممکنه کسی منو راهنمایی کنه که چطور این مشکل روحل کنم؟واقعا ناراحت هستم چون اینهمه هزینه کردم نه مدارکم رو WES برمیگردونه و نه ارزشیابی انجام میشه.
    مشکلتون حل شد ؟ کاش با DHL ، ... میفرستید که پاکت ها رو باز نکنن حداقل !

سلام،

ارزشیابی مدارک به صورت Course By Course رو بعد از پذیرفته شدن میخوان یا تو مرحله apply باید برای دانشگاه فرستاد؟؟؟
    این کاربر غیرفعال است!

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)