نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: offer MSc به جای PhD

Junior Member

پیش فرض offer MSc به جای PhD

با سلام
    در اول نامة پذيرش من از يکی از بالاترين دانشگاه های آمريکا چنين نوشته شده است:

Thank you for applying to the Graduate Division of the Department of Electrical Engineering at ...... University. This year the number of well-qualified applicants wishing to pursue the Ph.D. degree has far exceeded the number of people that we can accept. Consequently, we regret to inform you that we are unable to offer you admission to the Ph.D. program.

We are happy to inform you however, that we are able to offer you admission to our MS-Only program for Fall quarter 2008-2009 start. Congratulations!

من يک بار فوق ليسانسم و تو مهندسی کامپيوتر/ هوش مصنوعی تو ایران گرفتم و بر اساس مقررات اين دانشگاه آمريکايي اونايي که می خواهند تغيير رشته بدند مثل من بايد حداقل دو تا Quarter قبل از PHD تو MSc بگذرونند. ظاهراً دليل اين نوع پذيرش هم همين بوده (شايدم نه!)

حالا سوالات من:
    1- چون اول نامه يطوراِيي مایوس کننده نوشته شده می تواند رو Officer اثر بد بگذاره؟
    2- Officer گير نمی ده که چرا می خواهی باز بری MSc بخونی؟
    3- من به دانشگاه گفتم که می شه اول نامه رو تغيير بدم؟ انها هم گفتند خودت تغييراتی و که می خواهی بده و Update شده اش را برامون بفرست. به نظرتون چطوری تغيير بدم که خوب باشه؟

نظرتونو راجب چنين تغييری بهم بگين البته الان تند تند تغييرش دادم و ممکن غلط گرامی داشته باشه:

Thank you for applying to the Graduate Division of the Department of Electrical Engineering at ...... University.Students wishing to alter/add a graduate degree in EE must have completed two quarters (excluding summer) as a full time MSc student at ..... before making petition for PhD. Therefore We are happy to inform you, that we are able to offer you admission to our MS-Only program for Fall quarter 2008-2009 start. Congratulations!

4- چرا دوستانی که سربازند برای اثبات برگشت از وصيغه ايي که گرو گذاشتند به سفارت چيزی نمی گند؟

ممنون از وقتی که می زاريند
    امیر

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : offer MSc به جای PhD

بهتر نیست بخش مربوط به ریجکت phd رو جذف کنید و فقط پذیرش MS رو بندویسید؟ انگار که برای MS اپلای کردین و همونو هم قبول شدین.

Junior Member

سلام , ممنون از پاسختون, اينطوری ممکنه officer بگه شما که MSc داشتی چرا باز MSc ؟ هرچند که می تونم بگم من دوست دارم ادامه تحصيلم و در رشتة برق بدم.
    کلاً می خوام نظر تمامی دوستان صاحب نظر و بدونم و به يک جم بندی برسم. مطمئنم نظر شما رو حتماً در نظر می گيرم.
    بازم اگر مطلبی مناسب به نظرتون امد به من بگين واقعاً نياز به هم فکری دارم.

farzam2007
    Guest

یکی از دوستای من برای دفعه دوم میخواست MS بخونه ، برای ویزا رفته بود دبی و گفته بود میخوام پایم برای phd قویتر بشه ، ویزاش رو هم گرفت. فکر میکنم نکته مهم اینکه یه مقدار در مورد research ای که میخواید انجام بدید به افسر توضیح بدید و بهش بقبولونید که این تحقیق نیاز به یه سری پیش زمینه ها داره که در سطح MS انجام میشه، یا خیلی هم وارد جزییات نشید و بگید که میخوام پایم رو قویتر کنم، به نظر من اینکه افسر قاطعیت و اعتماد به نفس شما رو ببینه و از شما به عنوان یه نیروی تحقیقاتی با پتانسیل خوشش بیاد راحت ویزاتون رو میگیرد.

saeede83
    Guest

منم با فرزام موافقم. بالاخره که باید بگی چرا دوباره MS??
    ,ولی نگران نباش این مساله اونقدر ها هم برای گرفتن ویزا مشکل ساز نیست.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط farzam2007
    یکی از دوستای من برای دفعه دوم میخواست MS بخونه ، برای ویزا رفته بود دبی و گفته بود میخوام پایم برای phd قویتر بشه ، ویزاش رو هم گرفت. فکر میکنم نکته مهم اینکه یه مقدار در مورد research ای که میخواید انجام بدید به افسر توضیح بدید و بهش بقبولونید که این تحقیق نیاز به یه سری پیش زمینه ها داره که در سطح MS انجام میشه، یا خیلی هم وارد جزییات نشید و بگید که میخوام پایم رو قویتر کنم، به نظر من اینکه افسر قاطعیت و اعتماد به نفس شما رو ببینه و از شما به عنوان یه نیروی تحقیقاتی با پتانسیل خوشش بیاد راحت ویزاتون رو میگیرد.
    منم شاید کارم به اینجاها بکشه ... farzam جان ! ... می تونی راجع به این دوستت یه ذره توضیح بدی ؟
    امسال ؟ فاند ؟ دانشگاه اینجا و اونجا ؟ رشته اینجا و اونجا ؟ حتی یه ذره هم تغییر گرایش نداشت ؟

Junior Member

بنابراين همتون به توافق می گيد اول نامم و بدين ترتیب تغيير بدم؟

Thank you for applying to the Graduate Division of the Department of Electrical Engineering at ...... University.
    We are happy to inform you however, that we are able to offer you admission to our MS-Only program for Fall quarter 2008-2009 start. Congratulations

من فقط يک بار می تونم ناممو تغيير بدم بايد خيلی با فکر اينکار و کنم.

بازم ممنون از همة دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)