صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52

موضوع: تجربیات آزمون 12 February سازمان سنجش ( تهران )

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض تجربیات آزمون 12 February سازمان سنجش ( تهران )

خسته نباشید خدمت همه ی دوستانی که بالاخره امتحان GRE رو پشت سر گزاشتن.

لطفا در تاپیک تجربیات خودتون رو از امتحان
    GRE General مورخ 12 فوریه که توسط سازمان سنجش در تهران

برگزار شده با بقیه به اشتراک بزارید.

با آرزوی موفقیت و کسب نمره ی مطلوب برای همه ی شما عزیزان .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 12 February سازمان سنجش ( تهران )

خوب مثل اینکه من اولین نفرم...
    امتحان خیلی متناسب و معقول بود .. موضوع رایتینگ ها ساده و مفهوم بود.... اما از 3 4 هفته پیش تا حالا هیچی ننوشته بودم .. برای همین یه نیم ساعتی طول کشید تا آماده نوشتن شدم... تو دومی دیگه دستم گرم شده بود :دی و بهتر نوشتم... توصیه ام اینه که روزهای نزدیک امتحان حتما چند تا رایتینگ بنویسید تا روال نوشتن تو ذهنتون آماده باشه... حتی اگه قبلا رایتینگ های خوبی می نوشته اید
    من توی quantitive یک کم وقت کم آوردم ...یعنی رو 800 حساب می کردم اما الان مطمنئن نیستم... به نظر من که از big book اصلا سخت تر نبود اما من تو خونه تو هر سکشن 7 8 دقیقه وقت زیاد می آوردم ... رو همین حساب سر امتحان هم تا جایی که می شد روی وربال موندم و یه کم دیر تر شروع کردم.. سوالهای اول quant به طرز عجیبی یه عالمه مقایسه داشت و به طرز عجیب تری خیلی هاش D در می اومد .. واسه همین هی شک می کردم و دوباره سوال رو بررسی می کردم. واسه همین دقیقا با تموم شدن وقت تموم کردم و یه خورده سوالهای آخر رو تند تند زدم.. امیدوارم بی دقتی نکرده باشم..
    توی وربال :روی ریدینگ و جاخالی ها حساب کرده بودم چون فقط 300 تا لغت از 1100 خونده بودم. هرچند که همون 300 تا کلی به دادم رسید .. واقعا این 1100 معرکه است... خیلی پیشنهاد می کنم به اونهایی که وقت ورد لیست های طولانی رو ندارن.. من بعد از اون 300 تا شروع کردم high frequency های بارونز رو بخونم.. اما نه خوب پیش رفتم نه چیزی یادم مونده بود... اما روش 1100 به طرز معجزه آسایی ماندگاری لغت ها رو زیاد می کنه... البته به هر حال باید دو سه روز آخر هرچی بلدید رو مرور کنید.
    اولین ریدینگش پیچیده تر بود ... دومی و سومی رو بد نزدم اما به آخریش نرسیدم... چون از ساعتهای خورده دار هر سکشن رو شروع می کرد (مثلا 10:37) قاطی می کردم تو محاسبه وقت باقیمونده... تو دو تا سکشن آخر دیگه از کرونومتر ساعتم استفاده کردم... کلا مدیریت زمان خیلی مهمه... چون سر سوالهای ریدینگ آدم هی برمیگرده و متن رو میخونه و وقت از دست میره...خلاصه تو این قسمت هم چوب اینو خوردم که تو خونه یه بار هم حتی یک سکشن وربال کامل رو نزده بودم و هی جسته گریخته تستها رو می زدم.. اما واقعا خیلی مهمه که تو هفته آخر همه اش مشابه شرایط امتحان از خودتون تست یگیرید
    البته این آخرین امتحان این مدلی بود.... امیدوارم کارم به مدل بعدی نکشه... من از راهنماییهای دوستان خیلی استفاده کردم تو سایت. برای همین اینقدر مفصل گفتم

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

واسه من که خیلی بد بود
    کوانت دوم وقت کم آوردم و در نهایت 5 تا سوال کوانتو شانسی زدم!
    وربال هم همونی بود که انتظار میرفت، من 800 تارو خوندم اما به نظرم آدم باید یا ورد لیستارو بخونه یا هیچ! خیلی فرق نمیکنه 800 یا 1100
    امیدوارم 1100 بشم!

Banned

سلام

خوب من Issue اول رو دیر رسیدم اما چون رایتینگم خوب بود اصلا برام فرقی نکرد و به نظر من بسیار بسیار امتحان خوب و معقولی بود هر دو موضوع خوب بودند . Issue دوم هم که کلا تخصص من توی مخالفت کردن بودش و موضوش خوراک مخالفت بود از هر واوش یه ایراد برایشون گرفتم برند حال کنند !

قسمت Q در هر 2 قسمت اصلا قابل مقایسه با آزمون 23 اکتبر نبود و در برابر اون پشمک بود! من حتی 1 ساعتم از اون آزمون تا این آزمونم نخونده بودم اما مطمئنن نمره Q من خیلی بهتر خواهد شد.

بخش وربال هم بسیار بسیار ساده تر از 23 اکتبر بود ! تازه من می فهمم که چرا اون امتحان رو خراب کردم ( وربالش رو شدم 360 ). ریدینگ ها خیلی ساده تر بودند و سوالات آنالوژی همشون رو می شد جواب داد!

کلا روی هم رفته فک می کنم به خاطر نداشتن استرس و مهم نبودن نتیجه امتحان برام ساده شد! از این به بعد برای هیچ امتحانی بیشتر از اونی که باید وقت نمی زارم ! من 30 دقیقه دیر رسیدم اما اصلا برام فرقی نداشت .

کلا بی خیال باشید.

ایشالا موفق باشید بچه ها

Junior Member

درود
    به نظر من هر دو issue خوب بود ولی Q خصوصا دومی خیلی وقت گیر بود وکلا Q دومی سخت تر بود.

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

سلام،

راجع به رایتینگ هیچ نظری ندارم چون هیچ آمادگی ای نداشتم!

وربال ها معمولی بودند دقیقا مثل بیگ بوک. من 1100 رو خونده بودم. تو این یه ماه آخر هم 1000 تا لغت از 3500 خوندم. 10 تا تست هم از بیگ بوک زدم. سر امتحان فکر میکردم دارم بیگبوک میزنم. دقیقا انتظار همچین چیزی رو داشتم. وربال دوم ولی برام سخت تر بود، هم آنالوژی هاش هم انتونیم هاش. اما ریدینگش بهتر بود. یه تست آنالوژی هم دقیقا مثل بیگ بوک بود.

کوانت اولی خیلی آسون بود. 5 6 دقیقه وقت اضافه آورده بودم.اما کوانت دوم سخت بود بچه ها همه از کوانت دوم شاکی بودند. سوالای نمودارش خیلی سخت بودند. مثل تست های تمرینی بارونز.اصلا شبیه بیگ بوک نبود. بعضی ها می گفتن کوانت نمودار می خوره.

پ.ن: وربال دوم بیست دقیقه که شد جناب دکتر گفتن وقت تمومه!! وقتی با اعتراض بچه ها روبرو شدند، گفت خوب باشه 10 دقیقه مونده. حال دادند!

Junior Member

بنا به سرچای اینترنتی و مشاوره با رفقای پزشکم دو سه روز بود داشتم پروپانول می خوردم برای کاهش اضطراب (هر چند اضطراب نداشتم ولی فکر می کردم روز امتحان مضطرب شم)، امروز صبح یادم رفت پروپانول بخورم، بعد دیدم سر جلسه واقعا قلبم داره تند تند می زنه، شروع کردم به دلقک بازی و شوخی با اطرافیان (قبل از شروع امتحان) کلن همه چی نرمال شد،
    تقریبا توی همه ی سکشن ها وقت اضافه هم آوردم. چن بار هم رفتم دستشویی (اصلن گیر نمی دادن) رانی که همراه خودم برده بودم خیلی به دادم رسید. آب هم ببرید.
    جناب دکتر شخص باحالی بود و کلی آرامش داد، فقط بلندگوهاشون خیلی بلند بود و زهره آدم می رفت، اون قسمت سوتی ده دقیقه ای هم مقادیری زهره ترک مان کرد.

به نظرم نمره ی خوبی بیارم اگه اتفاق خاصی نیفته، (بین 1350 تا 1400)
    تنها راه موفقیت تو این جور امتحان ها، تمرین و عشق و علاقه است، راه دیگری ندارد.

چیزایی که من استفاده کردم اینا هستن:
    1. وربال ادونتج
    2. ورد مستر
    3. 1100
    4. 3500
    5. نرم افزار mnemosyne
    6. بیگ بوکز
    7. بارونز
    8. نوا
    9. جی آر ای فور دامیز
    10. سایت دوست داشتنی اپلی ابرود

Junior Member

آزمون بهتر از اونی بود که انتظار داشتم...
    موضوع هر دو رایتینگ واضح و قابل نوشتن بود.
    V: واقعا ساده تر از اونی بود که فکر میکردم. اینقدر شنیده بودم سخته که تصورم این بود نمی فهمم چی به چیه، اما برعکس بیشتر سوالات به خصوص کامل کردن جملات و حتی 50% آنالوژی ها و متضادها را راحت می تونستم بزنم. ریدینگ در بخش دوم وقت کم آوردم، اما اونم ساده بود.
    Q: منطقی بود و خیلی شبیه BB اما بخش دوم سخت تر از اولی بود.
    جمع بندی: اصلا و ابدا نباید نگران بود. من کمتر از 1.5 ماه وقت داشتم و می تونم بگم V هم میشه نمره خوبی آورد فقط با تمرین.

ApplyAbroad Senior Veteran
    siaavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شهرسازی - علوم تحقیقات

به نظر من آزمون رایتینگاش خوب بودن ، اما در مورد وربال فکر میکنم که وربال دوم قسمت متضاد سخت بود، من معمولا اون قسمت 6-7 تاشو بلد بودم ولی امروز 3-4 تاشو بلد بودم در مورد ریدینگ هم فک میکنم ریدینگ اول،از وربال اول، سخت بود ولی بقیه ریدینگ ها آسونتر از بیگ بوک بودن.
    بخش ریاضی هم که قسمت دوم ریاضی سخت بود، البته نمیدونم یا من خیلی خسته شده بودم یا تست ها بدجوری شده بودن، سوال آخری هم خیلی ضد حال بود ، سرجلسه اصلا نتونستم تمرکز کنم تا اومدم بیرون جوابشو فهمیدم.به جز نموداره میشه گفت در حد بیگ بوک بود، البته من انحراف معیار تو بیگ بوک(9 تا آزمون اول) ندیده بودم
    در کل بد نبود

Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Engineering/ Oregon State University

اون سوال انحراف معیاره چی میشد؟

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)