صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 107

موضوع: چگونه و کی برای گرفتن کسر خدمت، اقدام کنیم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی

پیش فرض چگونه و کی برای گرفتن کسر خدمت، اقدام کنیم؟

من یه ماهه که از دوره ارشد، فارغ التحصیل شدم و الان هم کارت سبزم دستمه و تاریخ اعزامم هم اردیبهشت ۹۰ هستش و غیبت هم ندارم. از طرفی به خاطر ایثارگری بابام، یه ۵-۶ ماهی، شامل کسر خدمت میشم. می‌خواستم بدونم که چطور و کی باید واسه این کسر خدمت، اقدام کنم؟ قبل از اعزام یا بعد از اعزام؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونه و کی برای گرفتن کسر خدمت، اقدام کنیم؟

من قبل از اعزام اقدام کردم و برگ کسری رو گرفتم
    وقتی هم برگ سبزم اومد روش میزان کسری قید شده بود
    شما هم همین الان مدارکتو جمع کن و برو بنیاد شهید و واسه کسری اقدام کن
    این قانون هم تا آخر 89 هست،پس زودی برو بگیرش
    اگه هم تو برگ سفید محل اعزام که 10 روز قبل از اعزامت میاد مدت کسری نبود برگ کسری رو باید ببری یگان آموزشی تا کسری لحاظ بشه
    پس همین امروز واسه کسری اقدام کن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی

نقل قول نوشته اصلی توسط javadjtv نمایش پست ها
    شما هم همین الان مدارکتو جمع کن و برو بنیاد شهید و واسه کسری اقدام کن
    ممنون جواد جان.
    دو سوال:
    ۱- چه مدارکی لازمه؟ می‌شه توضیح بدی؟
    ۲- مدارکو باید ببرم پلیس+۱۰ یا بنیاد شهید؟
    ممنون میشم توضیح بدی.

Junior Member meis آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marine Biology

آقا جواد من قبلاً پیگیری کرده بودم که در نهایت زنگ زدم به پادگان محل خدمت پدرم و گفتن که شما میری آموزشی و 10 روز آخرش پدرتون تشریف میارن اینجا تا کاراشو انجام بدیم و نامه کسری فرستاده بشه واسه پادگان آموزشی.
    اونها حرفی از بنیاد یا جای دیگه نزدن.خواهش میکنم دقیق بگو چه خبره.متشکر
    من تازه میخوام دفترچه رو پست کنم، قانونم که تا قبل از عیده، شامل کسری هم هستم واسه خدمت پدرم که همزمان با جنگ افتاده بود.
    حالا به نظر شما باید چکار کنم؟

Junior Member

من پدرم 15 درصد جانبازی داشت
    اول از همه رفتم بنیاد شهید،یه سری مدارک (چندتا عکس+فتوکپی تمام صفحات شناسنامه پدر+کپی صفحه اول شناسنامه خودت و برادرات اگه داری+کپی کارت پایان خدمت برادرات اگه داری) با یه فرم که خود بنیاد شهید بهت میده و پدرت باید اون فرم رو امضا کنه یه رضایت نامه است بعد همون فرمی که پدرت امضا کرده رو باید ببری محضر تا امضای پدرت ثبت محضری هم بشه
    این مدارک رو میبری بنیاد تحویل میدی بعد از چند روز یه نامه از بنیاد شهید استان محل سکونت میاد که اونو هم باید بری بنیاد تحویل بگیری(باید پیگیرش باشی البته از من رو خود بنیاد زنگ زد که بیا بگیر)
    تو اون نامه مدت کسری تایید شده شما میاد
    اون نامه رو میبری پلیس +10 همراه با مدارک دفترچه خدمت و تقاضای اعزام به خدمت همراه با کسری میکنی،البته برگ کسری رو نشونشون بدی خودشون اینو مینویسن
    حالا بعد از 15 روز که برگ سبز میاد مدت کسری خدمت تایید شده هم در اون درج شده
    برگ سفید محل اعزام هم که 10 روز قبل از اعزام میاد تو اون هم مدت کسری رو می نویسه
    من تمام این کارها رو قبل از ارسال دفترچه کردم،حالا محسن جان شما که الان برگ سبزت اومده باید از پلیس +10 سوال کنی و فکر کنم که بهت بگن بری بنیاد شهید
    بنیاد شهیدم که رفتی اون برگ تعهدنامه که پدرت باید امضا کنه رو بگیر به علاوه تمام مدارک موردنیاز(من اینایی که یادم بود رو نوشتم)اون فرم رو سریع پرکن با مدارکت بده بنیاد تا زودتر این مدت کسریت بیاد
    دیگه این که کجا باید تحویل بدی همون پلیس+10 بهت میگه
    موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط meis نمایش پست ها
    آقا جواد من قبلاً پیگیری کرده بودم که در نهایت زنگ زدم به پادگان محل خدمت پدرم و گفتن که شما میری آموزشی و 10 روز آخرش پدرتون تشریف میارن اینجا تا کاراشو انجام بدیم و نامه کسری فرستاده بشه واسه پادگان آموزشی.
    اخوی قانون جدید اینطوریه که شما موقع تحویل مدارک به پلیس +10 باید مدارک کسریتونم تحویل بدید. باید پدرتون تشریف ببرند پادگانی که از اونجا اعزام شدند برای جبهه و فرم مربوط به مدت حضورشون تو مناطق عملیاتی رو بگیرند.
    زیاد به حرف آقایون گوش نکن. زمان ما اینطور نبود که قبل اعزام وضعیت کسری شما مشخص بشه و من بعد از آموزشی و رفتن تو یگان اقدام کردم که به خاطر نامه بازی و سرعت کند اداریمون 2.5 ماه اضافه خدمت کردم که خیلی ضدحاله. اونایی که خدمت رفتن می دونند اضافه خدمت کردن چقدر تو مخیه !!
    به هر حال شما سعی کن مدارکتو همین اول کار تحویل بدی تا بتونی سر وقت ترخیص بشی انشاالله.

Junior Member meis آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marine Biology

خیلی خیلی ممنونم ilcfloran عزیز
    خیلی تنبلی کردم، کاش زودتر میرفتم تصفیه حسابمو میکردم. من مهرماه دفاع کردم خیر سرم...
    امروز دارم میرم واسه کارای تصفیه حساب. به نظرت میتونم تا قبل از عید کارای کسریو ردیف کنم؟
    باید منتظر برگ سبز بشم یا همون موقع پست دفترچه باید مدارک کسری پدرم رو ارائه بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط meis نمایش پست ها
    به نظرت میتونم تا قبل از عید کارای کسریو ردیف کنم؟
    باید منتظر برگ سبز بشم یا همون موقع پست دفترچه باید مدارک کسری پدرم رو ارائه بدم؟
    مشکلی نباید باشه و تا عید انشاالله به کارات می رسی، چون قاعدتا مسله ی خاصی نباید باشه، شما یه فرمی رو می خواهی از یه جا بگیری و تحویل پلیس+10 بدی. نهایتا شاید نیاز باشه ببری یه جا تاییدش کنی(شایدم نیاز نباشه!!) و زمانی که می خواهی مدارکت رو تحویل بدی مدارک کسری رو هم بده بهشون. اگر هنوز با دانشگاه تصفیه نکردی سریعا این کار رو انجام بده و برو دنبال کسری.

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, University of Tehran

سلام
    من حدود 5 ماه به خاطر حضور پدر در مناطق جنگی می تونم کسری بگیرم. از طرفی واسه امریه هم اقدام کردم. تاریخ اعزامم اردیبهشت 90 هست. شرکتی که امریه گرفتم از من تعهد گرفت که کسری نداشته باشم. سوالم اینه که می تونم یک جوری این شرکت را بپیچونم و در حین گذراندن امریه واسه کسری هم اقدام کنم و مراحل را از طریق نظام وظیفه پیگیری کنم بدون اینکه شرکت متوجه بشه. یا باید بیخیال کسری بشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_r نمایش پست ها
    سلام
    من حدود 5 ماه به خاطر حضور پدر در مناطق جنگی می تونم کسری بگیرم. از طرفی واسه امریه هم اقدام کردم. تاریخ اعزامم اردیبهشت 90 هست. شرکتی که امریه گرفتم از من تعهد گرفت که کسری نداشته باشم. سوالم اینه که می تونم یک جوری این شرکت را بپیچونم و در حین گذراندن امریه واسه کسری هم اقدام کنم و مراحل را از طریق نظام وظیفه پیگیری کنم بدون اینکه شرکت متوجه بشه. یا باید بیخیال کسری بشم.
    شما حین سربازی نمیتونید از کسری استفاده کنید ولی قبل از اون حتی حین تحصیل هم براحتی میتونستید از شرایط کسری استفاده کنید.

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)