صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 107

موضوع: چگونه و کی برای گرفتن کسر خدمت، اقدام کنیم؟

Junior Member meis آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marine Biology

پیش فرض پاسخ : چگونه و کی برای گرفتن کسر خدمت، اقدام کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ilcfloran نمایش پست ها
    مشکلی نباید باشه و تا عید انشاالله به کارات می رسی، چون قاعدتا مسله ی خاصی نباید باشه، شما یه فرمی رو می خواهی از یه جا بگیری و تحویل پلیس+10 بدی. نهایتا شاید نیاز باشه ببری یه جا تاییدش کنی(شایدم نیاز نباشه!!) و زمانی که می خواهی مدارکت رو تحویل بدی مدارک کسری رو هم بده بهشون. اگر هنوز با دانشگاه تصفیه نکردی سریعا این کار رو انجام بده و برو دنبال کسری.
    بازم ممنون ilcfloran جان.
    الان اومدم دنبال كاراي تصفيه. از پليس +10 هم پرسيدم كه همون حرفهاي شما رو تاييد كردن.
    موفق و خوش باشي

سلام دوستان
    من هم چند سؤالی داشتم در رابطه با سربازيم ممنون ميشم سريع پاسخ بديد.
    من امسال خرداد ماه 18 سال رو تموم ميکنم
    از طرفی هم پدرم کسر خدمت برای من گرفته (سابقه جبهه) 8 ماه و 12 روز.
    من الان هنوز در حال تحصيل هستم و خرداد تموم ميکنم و فارغ و تحصيل ميشم.
    سؤال من اينه که الان خيليا ميگن سال 90 به بعد کسری ها برداشته ميشه و ديگه سابقه جبهه و از اينجور چيزا حساب نميشه ، راسته؟
    اگه راسته من بايد چيکار کنم چون همين اسفند ماه رو فرصت دارم امروز هم رفتم دفترچه گرفتم ، اونجا يکی گفت يا بايد از تحصيل انصراف بدی يا بخونی
    بعد راجع به قانون کسری سال 90 هم گفت هيچ بخشنامه اي نيومده و شايعه است.
    اگه اين قانونه واقيعت داره بگيد من چند تا سؤال ديگه هم دارم
    مرسی ممنون.

Junior Member

سلام
    میخواستم ببینم اگه ثبت اختراع داشته باشیم از سربازی میتونیم معاف شیم؟
    داشتن مقاله ISI چی؟ کلا راهی هست که اگه بخایم بعد 4 سال درس لیسانس اپلای کنیم 15 میلیون نزاریم و بریم؟ شاگرد اولی یا معدل چی؟
    بهترین راه برا کسی که بخواد بره بر نگرده چیه؟
    ممنون از توجه تون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط unemployed نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هم چند سؤالی داشتم در رابطه با سربازيم ممنون ميشم سريع پاسخ بديد.
    من امسال خرداد ماه 18 سال رو تموم ميکنم
    از طرفی هم پدرم کسر خدمت برای من گرفته (سابقه جبهه) 8 ماه و 12 روز.
    من الان هنوز در حال تحصيل هستم و خرداد تموم ميکنم و فارغ و تحصيل ميشم.
    سؤال من اينه که الان خيليا ميگن سال 90 به بعد کسری ها برداشته ميشه و ديگه سابقه جبهه و از اينجور چيزا حساب نميشه ، راسته؟
    اگه راسته من بايد چيکار کنم چون همين اسفند ماه رو فرصت دارم امروز هم رفتم دفترچه گرفتم ، اونجا يکی گفت يا بايد از تحصيل انصراف بدی يا بخونی
    بعد راجع به قانون کسری سال 90 هم گفت هيچ بخشنامه اي نيومده و شايعه است.
    اگه اين قانونه واقيعت داره بگيد من چند تا سؤال ديگه هم دارم
    مرسی ممنون.
    قانون کسری طبق گفته رییس سازمان نظام وظیفه قطعا در سال 90 هم اجرا خواهد شد
    توضیحات کامل در لینک زیر:
    http://www.jamejamonline.ir/papertex...m=100835569582

يعنی من اگه بعد خرداد 90 دفترچمو پست کردم مشکلی واسه کسری پيش نمياد ديگه؟
    از پاسختون هم ممنون.

رشته و دانشگاه
    Marine Biology

دوستان بالاخره گرفتم کسری رو...
    پدرم 2 هفته پیش رفت هوابرد شیراز که گفتن وقتی شاه پسرت رفت آموزشی بیا کسریشو بگیر. خودم تا نامه خدمت رو از دانشگاه گرفتم رفتم میدون سپاه گفتم هوابرد شیراز گفته الان نمیدیم، نظام وظیفه گفت بیخود کردن، 2 تا بخشنامه بهم داد و گفت برو شیراز کاراتو بکن اگرم ندادن به بازرسی همون یگان شکایت کن.
    منم رفتم و بعد از یکم جر و بحث کارم ردیف شد.
    بچه ها اگه بتونین قبل از پست دفترچه کسریو بگیرین خیلی بهتره چون یک راست میاد تو برگ سبز و دوندگی دیگه ای نداره.
    اگه سوالیم باشه در خدمتم
    موفق و خوش...

رشته و دانشگاه
    Marine Biology

در ضمن این مدارکیه که هوابرد شیراز برای دادن نامه کسری از ما میخواست:

- فتوکپی شناسنامه و کارت ملی پدر و تمام فرزندان پسر(تمام صفحات)
    - کارت ملی و پایان خدمت و کارت دوره احتیاط و کارت ایثار پدر + کپی
    - مدرک تحصیلی(همون نامه آماده به خدمت که تحصیلات تکمیلی دانشگاه صادر میکنه)
    - گواهی خدمت
    - 1000 تومن به حساب هوابرد+ کپی فیش پرداختی
    - 3000 تومن به حساب عواید... + کپی فیش
    - 3 قطعه عکس پسر + 1 قطعه عکس پدر(شما حداقل 6تا از پدر و 12تا از خودت ببر.هر چی بیشتر بهتر.مثلا کسری من رو اشتباه تایپ کرده بودن و 3 تا عکس دیگه ازم خواستن)
    - تعهد محضری(همون اطراف یه دفترخونه پیدا میشه که پدر تعهد میده برای کدوم فرزندش میخواد از کسری استفاده کنه)
    - 4 عدد پاکت نامه
    - 5 برگ کاغذ A4 و یک پوشه + گیره
    - تکمیل فرم مشخصات که همونجا بهتون میدن

پدر باید کارت ایثار رو داشته باشه یا اگه نداره همون موقع میتونه اقدام کنه واسه گرفتنش که همین مدارک رو میخواد + عکس اسکن شده پدر روی فلاپی. وقتی مدارک کارت ایثار کامل شد یه فرم میدن که با همون کارتون راه میوفته و کارت ایثارم بعدا میاد در خونه.

البته از من یه تعهد محضری دیگه هم گرفتن مبنی بر اینکه اگر نظام وظیفه نامه کسری رو قبول نکرد(چون هنوز دفترچه رو پست نکرده بودم) دیگه از نامه کسری خبری نیست. این تعهد یکم الکیه، نگرانش نباشین. در ضمن هزینش حدود 7000 تومن بود و تعهد اصلی که پدر میده حدود 8000 تومن.
    در ضمن یه وکالت نامه از پدرم گرفتم که اینطوری دیگه احتیاجی نبود همراهم بیاد تا شیراز. اینم متن وکالت نامه:

موکل: پدر(اسم کامل)
    وکیل: پسر(اسم کامل)

مورد وکالت: مراجعه به تمامی ادارات نهاد ها، سازمان ها، ارگان ها و وزارت خانه ها و ارگان های نظامی و انتظامی دولتی و غیر دولتی و یا وابسته به سازمان نیرو های مسلح و ستاد کل ارتش و تیپ 55 هوابرد شیراز و هر اداره و نهاد و سازمانی که لازم باشد به منظور درخواست و اخذ سابقه حضور در جبهه و ایثارگری موکل و پیگیری تمام امور اداری لازم اعم از تنظیم و امضای هر گونه درخواست و فرم و مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و نیز سپردن هر گونه تعهد و گواهی امضا و اقرار نامه و رسید و امضا ذیل اوراق و اسناد و مراجعه به سازمانهای مربوطه جهت اخذ پاسخ استعلامات و مراجعه به واحد منابع انسانی و بایگانی جهت پیگیری پرونده و به طور کلی انجام هر امری که لازم باشد به منظور کسر خدمت فرزند موکل به نام پسر و استفاده از مزایای ایثارگری و حضور در جبهه موکل.

اگر تمام مدارک کامل باشه و مشکل خاصی پیش نیاد کارتون یک روزه انجام میشه. نهایتش دو روز

موفق و موید

سلام به همگي،

مي خواستم از دوستاني كه كل مراحل گرفتن كسري خدمت به دليل حضور در جبهه و يا جانبازي پدر رو طي كردن خواهش كنم كه يه توضيحي راجع به اين مراحل و اينكه در هر مرحله بايد كجا رفت، چه مداركي برد و غيره بدن. خودتون كه بهتر ميدونيد، سيستمي وجود نداره و بايد همش با سعي و خطا فهميد كه كجا بايد رفت و چه مداركي بايد برد....... اگه يكي از دوستان تجربياتش رو تو كل اين مراحل به اشتراك بذاره خيلي به همه كمك كرده. خيلي ممنون.

رشته و دانشگاه
    Marine Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط amiraliz نمایش پست ها
    سلام به همگي،

مي خواستم از دوستاني كه كل مراحل گرفتن كسري خدمت به دليل حضور در جبهه و يا جانبازي پدر رو طي كردن خواهش كنم كه يه توضيحي راجع به اين مراحل و اينكه در هر مرحله بايد كجا رفت، چه مداركي برد و غيره بدن. خودتون كه بهتر ميدونيد، سيستمي وجود نداره و بايد همش با سعي و خطا فهميد كه كجا بايد رفت و چه مداركي بايد برد....... اگه يكي از دوستان تجربياتش رو تو كل اين مراحل به اشتراك بذاره خيلي به همه كمك كرده. خيلي ممنون.
    شما پست بالایی رو نگاه کردی!!!؟
    بازم اگر سوالی داری همینجا مطرح کن

آره پست شما رو ديدم، خيلي ممنون اطلاعات خوبي ميده، ولي ميخوام ببينم بعدش اين نامه رو بايد كجا برد؟ جايي بايد تاييدش كنه؟ از موقعي كه مدارك رو تحويل پليس + 10 ميدين تا موقعي كه برگ سبز مياد در خونه چقدر طول ميكشه؟ و آخر از همه اينكه كسي كه مثلا فقط بايد آموزشي رو طي كنه با كسر خدمت، چقدر بعد از آموزشي كارت پايان خدمت مياد در خونه؟‌ واسه خروج از مملكت تو اين فاصله ميشه نامه اي چيزي از نظام وظيفه گرفت يا اينكه راه نداره بايد وايسي تا كارت بياد؟ البته ببخشيد اين دو تا سوال آخر بي ربط به تاپيك بود ولي گفتم شايد شما جوابشون رو بدونيد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)