صفحه 10 از 87 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 863

موضوع: مسائل مربوط به بيمه

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کبک - اصول مصاحبه کبک

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    دوستان سلام
    جريان تاپيك داره به حد بسيار زيادي منحرف و ملتهب ميشه. اين ماجراي بيمه رو ديگه تموم كنيد و بحث بيهوده در مورد اون نكنيد
    1- تمام اشخاصي كه در مصاحبه در مورد بيمه از اونها سوال شده در سابقه كاريشون شماره بيمه رو ذكر كرده بودند. كه البته كار غير ضروري انجام دادن
    2- فيش حقوقي داشته باشيد، خوب هست ولي ضروري نيست.
    3- اطلاعات دقيق و كامل به دوستانتون بديد و جو رو مضطرب نكنيد

موفق باشيد
    در سایت رسمی دولت کبک که نحوه ارسال مدارک را توضیح داده؛ در بخش سابقه کار چند مورد را ذکر کرده که من سعی می کنم به همون ترتیب برای شما شرح بدم.
    1- سابقه کار شامل کارتمام وقت- پاره وقت- و دوره های کارآموزی می شود که در 5 سال اخیر باشد.
    2- در گواهی سابقه کار ذکر شماره تامین اجتماعی social securety الزامی است. تا دولت کبک بفهمه که کار شما قانونی بوده.

من خودم با اینکه از این سایت خیلی استفاده کردم ولی کل پروسه ارسال مدارک را به ریز از سایت کبک خوندم. چون احتمال می دادم که نکنه قانونی تغییر کرده باشه. و الان ایرانی ها پرونده ها را دارن از رو دست هم می بینن و پر می کنن و یک ایراد در یک پرونده مثل سرطان همه را مبتلا می کنه.
    این گیر دادن به بیمه شاید به دلیل کثرت پرونده ها باشه. البته این کریستین کلا آدم گیریه. و همیشه یک آفیسر گیر پیدا می شه.

در نامه دعوت به مصاحبه هم چند نکته ذکر شده
    1- همراه داشتن اصل مدارک
    2- آپدیت شغلی و ..........
    3- سوابق بیمه
    که نوشته اگر آفیسر خواست باید بهش بدین و ننوشته که حتما خواهد خواست.

اگر می تونین برین دنبال بیمه. اگر قرار داد دارین برید از کارفرماتون شکایت کنین. چون در قانون ایران حتی اگر در قرار داد بنویسن که شما رو بیمه نمی کنن حرف مفت نوشتن چون این کار غیر قانونیه. فقط قبلش باید یک چیزی مثل تایم شیت یا فیش حقوقی داشته باشین که نشون بدین اونجا بودین . چون اکثر کارفرما ها میان می گن این آقا 1 ماه رفته و ترک خدمت کرده و ..................
    همیشه پای حقتون محکم وایستین که حق دادنی نیست گرفتنیه.
    انشاا.... کار به اونجا نرسه.

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به بيمه

گفتن بخشی از حقیقت دست کمی از گفتن دروغ نداره. (یک آدم کار درست اینو گفته)
    با احترام به همه دوستان که در روشن کردن بچه ها تلاش می کنن. فقط اگر یک مشکلی را بیان می کنید که منجر به مردودی شما شده مثل نگرفتن امتیاز رشته؛ لطفا تاریخ اخذ مدرک و مسائل وابسته را هم بیان کنید تا دوستان بفهمند که نگرفتن امتیاز مثلا رشته به چه دلیلی بوده که با تحلیلی براساس منابع صادقه تحلیلی ارائه شود که هم همه دوستان فروم و هم شما را در ارسال مجدد درخواست مهاجرت یاری کند.
    با تشکر و عرض احترام فراون.

نقل از arash888 - ( ویکی: برای اینکه امتیاز رشته را بگیرید یا باید مدرکتون رو در 5 سال اخیر گرفته باشید و یا در 5 سال اخیر 1 سال سابقه ی کار مرتبط داشته باشید.) تایید می شود.

نقل از ahmad-mst - قانوناً برای هر کسی که کار میکنه ، چه فول تایم و چه پارت تایم ،باید بیمه رد بشه:
    افرادي که تحت عنوان قرار داد ساعتي در کارگاه هاي مشمول قانون تامين اجتماعي اشتغال مي يابند ، کارفرمايان آنها مکلفند حق بيمه آنان رابراساس روزهاي کارکرد ، بدون در نظر گرفتن ساعات کارکرد روزانه ، برمبناي حقوق پرداختي وبا رعايت حداقل و حداکثر دستمزد کسر حق بيمه به سازمان ارسال و پرداخت نمايند
    منبع: سایت تامین اجتماعی

کاملا تایید می شود. برای اطلاعات بیشتر به کتاب قانون کار (مصوب آبان 1369) نوشته علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر مراجعه کنید.

در زیر عین متن درج شده در سایت رسمی دولت کبک با لینک صفحه را درباره تعریف سابقه کار براتون می ذارم.

8 important steps
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...ion/index.html

Work experience
    Recognized experience

The work experience by a skilled worker candidate must have been acquired:

• in the five years preceding the date of submission of an application for a selection certificate
    • in an occupation with a skill level above “D” as defined by the National Occupational Classification (NOC)
    • legally in the country concerned. به این خط توجه کنید.
    • بیمه برای اینه که مطمئن بشن شما بصورت قانونی کار می کردید. ( آیا واقعا کار می کردی) استفاده می شه. خوب چی کار می شه کرد . نمی دونن که ایران پاریس نیست دیگه
    The following experience, which respects the aforementioned conditions, is recognized:
    • experience that was acquired full time or part time in remunerated jobs
    • full-time or part-time work internships as part of an apprenticeship, training or specialization recognized by a diploma, both remunerated and non-remunerated.
    Inadmissibility of skill level “D” occupations

Work experience acquired in skill level “D” occupations as defined by the National Occupational Classification (NOC) is not admissible. Skill level “D” occupations are those that usually require a brief demonstration of the work to be performed, or on-the-job training or that do not have any particular educational requirements.

Intership

This constitutes experience acquired:
    • full time or part time
    • as part of remunerated internships (for non-remunerated internships recognized by a diploma, experience must be acquired during an apprenticeship, training or specialization)
    • in the five years preceding the date of submission of the application for a selection certificate.
    Training

Education

Education is only considered if the candidate completed a diploma program. The foreign diploma is evaluated based on its correspondence to the Québec education system.
    Education level

To be eligible for selection, candidates must, at a minimum, hold a diploma corresponding to a general or vocational high school diploma in Québec.

مطالب بالا از لینک زیر گرفته شده
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...ork-experience

Banned

سلام بچه ها

1 لینکی یکی از دوستان گذاشته بودش که مربوط بود به سابقه بیمه رد شده ! ماله وزارت کار بود. اما من هرچی سعی می کنم نمی تونم ازش استفاده کنم !

آیا این به خاطر قانون جدید وزارت کار مبنی بر عدم ارائه گواهی کار به کسانی که سابق بیمه رد شده زیر 3 سال دارند هستش ؟ یا مشکل جای دیگه ای هستش ؟

کس دیگه ای هم مشکل من رو داره ؟

مرسی

ApplyAbroad Veteran
    Ashe آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    سلام بچه ها

1 لینکی یکی از دوستان گذاشته بودش که مربوط بود به سابقه بیمه رد شده ! ماله وزارت کار بود. اما من هرچی سعی می کنم نمی تونم ازش استفاده کنم !
    سلام
    دوست عزیز من هم اون لینک رو امتحان کردم و حدود 7 سال هم سابقه بیمه دارم اما سابقه من رو پیدا نکرد. راستش حدود 2 سال پیش که رفته بودم بیمه واسه کاری یه سری فرم دادن برای تعویض دفترچه که میخواستن انگاری کارت بدن که هوشمند باشه و این حرفا شاید کسایی که این فرم رو پر کردن براشون رو فقط اطلاعاتش رو دارن.
    شاد باشید

QFN: 4Nov 2010,CSQ: 27 Nov 2012
    File Number Federal:14 Aug 2013,Medical:2 Oct 2013
    In Process:14 Nov 2013

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاغل، سابقه کار و گواهی سابق کار برای مهاجرت به کانادا

سلام دوستان
    من پرونده تامین اجتماعیم رو از شعبه قبلی که برام بیمه رد میشد منتقل نکردم به شعبه جدید که برام بیمه رد میشه،از دوستان کسی میدونه که اگر الان که شاید تا مصاحبه ام چند ماه مونده ، پرینت سابقه قبل از محل کنونی کارم رو بگیرم اشکالی نداره ؟ منظورم تاریخی هست که پرینت صادر میشه؟و بقیه سابقه ام رو که شعبه جدید رد میشه رو نزدیک مصاحبه بگیرم؟
    دریافت مدارک توسط سفارت 2010/10/28 - صدور فایل نامبر 2011/02/17 - تاریخ نامه انتظار مصاحبه 2012/11/07 - تاریخ مصاحبه 2013/05/03- دریافت CSQ 2013/05/03
    مدیکال 2013/10/19 - پاس ریکوئست ....

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    سلام بچه ها

آیا این به خاطر قانون جدید وزارت کار مبنی بر عدم ارائه گواهی کار به کسانی که سابق بیمه رد شده زیر 3 سال دارند هستش ؟ یا مشکل جای دیگه ای هستش ؟

کس دیگه ای هم مشکل من رو داره ؟

مرسی
    اگر منظورتون سایت مشاهده سوابق بیمه http://www2.karkard.sso.ir/savabegh/login.htm هست که سالمه.
    ولی برای وارد کردن شماره سریال شناسنامه فقط اعداد بزرگ را وارد کنید
    شماره بیمه از راست برید تا 8 عدد و 00 اول را نزنید.
    برای دیدن کل سوابق لینک کل سواببق را بزنید و تاریخ را هم درست کنید .
    موفق باشید.

این هم سایت روزنامه رسمی که می تونید روزنامه رسمی شرکتتون را از توش پرینت بگیرید.
    http://www.rooznamehrasmi.ir/Archive/Index.asp

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashe نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز من هم اون لینک رو امتحان کردم و حدود 7 سال هم سابقه بیمه دارم اما سابقه من رو پیدا نکرد. راستش حدود 2 سال پیش که رفته بودم بیمه واسه کاری یه سری فرم دادن برای تعویض دفترچه که میخواستن انگاری کارت بدن که هوشمند باشه و این حرفا شاید کسایی که این فرم رو پر کردن براشون رو فقط اطلاعاتش رو دارن.
    شاد باشید
    دوستان
    اون سیستمی که لینکش رو براتون گذاشتم تازه چند روزی هست که آغاز به کار کرده .
    به من هم سابقه ام رو نداد .
    ولی دوستم و همسرش که امتحان کردند ، به هر دو سوابقشون رو به زیبایی ارائه داد .
    دقت کنید که باید شماره سریال شناسنامه رو به عنوان رمز وارد کنید .
    ولی به نظرم برای همه رو هنوز وارد سیستم نکردند .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری

من ۴ سال نیمه وقت (از ابتدای دانشجویی تا آذر امسال ) سابقه کار دارم که بیمه نبودم و تا زمان ارسال مدارکم فقط همین را داشتم.منتها از ابتدای دی جای دیگری تمام وقت مشغول به کار شدم که برایم بیمه هم رد میکند.دفترچه بیمه برایم صادر شده.البته تا قابل از دی هم تحت پوشش پدرم بیمه خدمات درمانی بودم، برای مصاحبه اگر فقط دفترچه بیمه را ببرم کافیست یا حتما باید نامه سابقه بیمه از خود بیمه هم بگیرم که در آن نوشته چند روز بیمه بوده ام؟ آیا با ترجمه دفترچه بیمه میشود گفت که آن ۴ سال را هم بیمه بوده ام؟
    کلا به من بگید چه کار کنم؟

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط صدف ص نمایش پست ها
    من ۴ سال نیمه وقت (از ابتدای دانشجویی تا آذر امسال ) سابقه کار دارم که بیمه نبودم و تا زمان ارسال مدارکم فقط همین را داشتم.منتها از ابتدای دی جای دیگری تمام وقت مشغول به کار شدم که برایم بیمه هم رد میکند.دفترچه بیمه برایم صادر شده.البته تا قابل از دی هم تحت پوشش پدرم بیمه خدمات درمانی بودم، برای مصاحبه اگر فقط دفترچه بیمه را ببرم کافیست یا حتما باید نامه سابقه بیمه از خود بیمه هم بگیرم که در آن نوشته چند روز بیمه بوده ام؟ آیا با ترجمه دفترچه بیمه میشود گفت که آن ۴ سال را هم بیمه بوده ام؟
    کلا به من بگید چه کار کنم؟
    از لحاظ آنچه سابقه کار رسمی قید می شود ملاک همان تاریخی است که شرکت مورد نظر برای شما سابقه بیمه به تامین اجتماعی معرفی می کند. و صرف داشتن دفترچه بیمه ملاک داشتن سابقه بیمه نیست. شما باید با گفتار خود سعی در دفاع و اثبات سابقه کار خود باشید

Junior Member ashkan_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام دوستان عزیز
    من تونستم به کمک دوستان و سایت http://www.rooznamehrasmi.ir/Archive/Index.asp اطلاعات مربوط به شرکتی رو که برام بیمه رد کرده پیدا کنم
    1_ آیا با پرینت گرفتن از این سایت می تونم برای ترجمه رسمی اقدام کنم؟(اخه من دیگه دسترسی به اون شرکت ندارم)
    2-اگر بخوام سابقه دوران سربازی رو به تامین اجتماعی تبدیل کنم و از سابقه استفاده کنم چه مراحلی رو باید طی کنم؟(با توجه به اینکه جایی خدمت می کردم که می تونم ازشون گواهی سابقه کار مرتبط با رشته بگیرم)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)