صفحه 14 از 87 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 863

موضوع: مسائل مربوط به بيمه

ApplyAbroad Veteran
    Ashe آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به بيمه

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_a نمایش پست ها
    سلام
    من از طرف شرکت (x) برام مدت سه ماه بیمه رد شده ولی متاسفانه دسترسی به این شرکت دیگه برام مقدور نیست و نمی تونم ازشون گواهی سابقه کار بگیرم
    به نظر شما راه حلی برای این مشکل هست؟ میشه سابقه کار به اسم شرکتی دیگه باشه و بیمه به اسم دیگه؟
    نه اگه اینطوری باشه به مشکل میخورید. این شرکت جدید بیمتون میکنه؟
    میتونید خودتون یه نامه با سربرگ شرکت قبلی درست کنید .
    شاد باشید

QFN: 4Nov 2010,CSQ: 27 Nov 2012
    File Number Federal:14 Aug 2013,Medical:2 Oct 2013
    In Process:14 Nov 2013

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد ادبیات انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashe نمایش پست ها
    الان این فرمها چه ربطی به بیمه داره ؟؟میشه بیشتر توضیح بدید
    بله. این فرمها که توسط وزارت کار تهیه شده، نشون میده که سابقه کاری تون حقوق دریافتیتون و ... بر اساس قوانین و مقررات وزارت کار ایران بوده. نمونه فرم قرارداد کار معین رو ببینید لطفاً
    http://www.acclearn.com/forum/index....c,13828.0.html
    ویرایش توسط omid59 : February 20th, 2011 در ساعت 11:22 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Degré continu associé en électronique

نقل قول نوشته اصلی توسط omid59 نمایش پست ها
    بله. این فرمها که توسط وزارت کار تهیه شده، نشون میده که سابقه کاری تون حقوق دریافتیتون و ... بر اساس قوانین و مقررات وزارت کار ایران بوده. نمونه فرم قرارداد کار معین رو ببینید لطفاً
    http://www.acclearn.com/forum/index....c,13828.0.html
    مرسی بابت فرم حالا این باید تو سربرگ شرکت باشه دیگه نه؟ این فرم مال سال 88 به بعده؟ مال قبل رو از کجا بیاریم؟
    ارسال مدارک:28/6/10(ARAMEX)دریافت مدارک توسط سفارت:30/06/10
    برداشت پول ار کردیت کارت:07/08/10تاریخ صدور فایل نامبر: 04/08/10دریافت از پست:25/08/10
    تاریخ مصاحبه:قدیم20/04/11جدید 07/06/11 جدیدتر
    14/12/11

Member
    رشته و دانشگاه
    ingénieur civil

حالا که اینجا اختصاصاً در مورد بیمه بحث میشه منم داستان خودم رو بگم ببینیم نظر دوستان چیه،
    از اونجای که من در موقعی که دانشجو بودم همزمان با تحصیل تویه یک شرکتی به صورت نیمه وقت کار میکردم و بیمه نبودم در اون سال (87) توسط شرکت پدرم اسم من هم تویه لیست بیمه رد میشد و برام سابقه بیمه میفرستادن تا دفترچه بیمه داشته باشم ، بعد از درسم (88) هم تویه یه شرکت دیگه کار کردم که اونجا هم بیمه نکردن (ولی همچنان سابقه بیمه من تویه شرکت پدرم بود) که تا امروز حدود یک سال میشه که اونجا هستم ولی با این تقریباً اجباری شدن بیمه به این فکر اوفتادم که کلاً از این شرکت فعلی ( با کار مرتبط با رشتم ) بیام بیرون و برم در شرکت پدرم به یک کار بی ربط با رشته تحصیلیم مشغول بشم که تا موقع مصاحبه حداقل 6 ماه اونجای که بیمه هستم کار کنم که وقتی سابقه بیمه میبرم با آخرین سابقه کارم با اسم کارگاهی که من رو بیمه کرده یکسان باشهو 4 امتیاز سابقه کار رو از دست ندم !!!
    حالا دوستان با تجربه لطف کنن نظر بدن و بگن آیا این کار وضعیت رو بدتر می کنه یا بهتر ؟
    آیا این توجیه پذیر هست که چون جای که کار میکردم بیمم نمیکردن تویه شرکت پدرم برام بیمه رد میکردن؟

ممنون از حوصله ای که به خرج دادین.
    جواب اکثر سوالات خود را در ویکی بیابید.
    ارسال مدارک : 29/12/2010 --- فایل نامبر 29/05/2011 --- نامه گم شدن مدارک 31/01/2013 --- ارسال مجدد مدارک 21/04/2013 --- نامه انتظار مصاحبه 11/06/2013 --- تاریخ مصاحبه 13/11/2013

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد ادبیات انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamz نمایش پست ها
    مرسی بابت فرم حالا این باید تو سربرگ شرکت باشه دیگه نه؟ این فرم مال سال 88 به بعده؟ مال قبل رو از کجا بیاریم؟
    خواهش میکنم عزیزم.اتفاقاً در مورد اینکه این فرمها باید توی سربرگ اصلی شرکت باشه یا نه، از اون دفتر مهاجرتی سوال کردم که گفتن: اگه توی سربرگ شرکت باشه، سند محکمتریه!! اما همینو که از یه کارفرما سوال کردم، گفت: فرمهای قرارداد کار معین رو ، توی سربرگ شرکت نمی نویسن و باید روی کاغذ معمولی و تایپ شده باشه. اما فردا برای اطمینان بیشتر میرم اداره کار - امروز تعطیله- و دقیقاً همه چیو سوال میکنم.
    این فرمی که در بالا- پُست 133- آدرسشو دادم، مربوط به 88 و قبل از 88 هستش. و 1 برگیه. و ما میتونیم که واسه سابقه کاریمون که مربوط به 88 و قبل از اون هست، ازش استفاده کنیم. اما همونطور که قبلاً گفتم، فرم قرارداد سال 89، 2برگیه و اونو فردا از اداره کار میگیرم و میذارم همینجا.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط omid59 نمایش پست ها
    خواهش میکنم عزیزم.اتفاقاً در مورد اینکه این فرمها باید توی سربرگ اصلی شرکت باشه یا نه، از اون دفتر مهاجرتی سوال کردم که گفتن: اگه توی سربرگ شرکت باشه، سند محکمتریه!! اما همینو که از یه کارفرما سوال کردم، گفت: فرمهای قرارداد کار معین رو ، توی سربرگ شرکت نمی نویسن و باید روی کاغذ معمولی و تایپ شده باشه. اما فردا برای اطمینان بیشتر میرم اداره کار - امروز تعطیله- و دقیقاً همه چیو سوال میکنم.
    این فرمی که در بالا- پُست 133- آدرسشو دادم، مربوط به 88 و قبل از 88 هستش. و 1 برگیه. و ما میتونیم که واسه سابقه کاریمون که مربوط به 88 و قبل از اون هست، ازش استفاده کنیم. اما همونطور که قبلاً گفتم، فرم قرارداد سال 89، 2برگیه و اونو فردا از اداره کار میگیرم و میذارم همینجا.
    راجع به سربرگ سوال کن ولی در مورد ایم فرمی که گذاشتی داری اشتباه می کنی این فرم مال سال 87 به بعد اگه توجه کنی بالا شم نوشته که با توجه به قانون مصوب در تاریخ 87 . ولی برای قبل از اون فرو خاصی نیست و هر شرکتی برای خودتش یه فرم درست می کرده . این رو واسه این اینجوری کردن که مشکل شکایت کارگر تا حدود زیادی حل بشه . اینم لینکش http://www.gharardadkar.com/Default.aspx
    برداشت پول ار کردیت کارت:07/08/10تاریخ صدور فایل نامبر: 04/08/10دریافت از پست:25/08/10
    14/12/11

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد ادبیات انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamz نمایش پست ها
    راجع به سربرگ سوال کن ولی در مورد ایم فرمی که گذاشتی داری اشتباه می کنی این فرم مال سال 87 به بعد اگه توجه کنی بالا شم نوشته که با توجه به قانون مصوب در تاریخ 87 . ولی برای قبل از اون فرو خاصی نیست و هر شرکتی برای خودتش یه فرم درست می کرده . این رو واسه این اینجوری کردن که مشکل شکایت کارگر تا حدود زیادی حل بشه . اینم لینکش http://www.gharardadkar.com/Default.aspx
    آره درست میگی. اما به هرحال فردا حتماً میرم اداره کار و به چند دفتر مهاجرتی دیگه هم زنگ می زنم و در مورد این مشکل بیمه ازشون راه حل میگیرم. امیدوارم دوستان عزیز و باتجربه این فروم هم کمک کنند و راه های پیشنهادیشونو بدن

حالا از فردا همه هی فکس و تلفن و میل و..... میزنن دمشق که آقا من تو شرکتم بصورت قرداد کار معین کار می کردم و بیمه نبودم.
    اونا هم 2 ماه بعد میگن دیگه قرداد های رسمی قبوله بقیه را رد می کنن می ره پی کارش. (از ماست که بر ماست؟)

بنظر من دوستانی که مشکل بیمه دارن بهتره اگر افیسر گیر داد بگن: که کجای سایت مهاجرت نوشته که بیمه الزامی است؟؟؟
    فقط در یک خط نوشته که برای اینکه ما مطلع بشیم کار شما در کشورتان قانونی بوده ذکر شماره تامین اجتماعی social securety number در سابقه کار آورده شود. خوب بهتره بچه ها برن سابقه کار فارسی بگیرن بعد بدن ترجمه با مهر دادگستری و امور خارجه بعد رو اون مانور کنن.

نظر شما چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد ادبیات انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza DWG نمایش پست ها
    حالا از فردا همه هی فکس و تلفن و میل و..... میزنن دمشق که آقا من تو شرکتم بصورت قرداد کار معین کار می کردم و بیمه نبودم.
    اونا هم 2 ماه بعد میگن دیگه قرداد های رسمی قبوله بقیه را رد می کنن می ره پی کارش. (از ماست که بر ماست؟)

بنظر من دوستانی که مشکل بیمه دارن بهتره اگر افیسر گیر داد بگن: که کجای سایت مهاجرت نوشته که بیمه الزامی است؟؟؟
    فقط در یک خط نوشته که برای اینکه ما مطلع بشیم کار شما در کشورتان قانونی بوده ذکر شماره تامین اجتماعی social securety number در سابقه کار آورده شود. خوب بهتره بچه ها برن سابقه کار فارسی بگیرن بعد بدن ترجمه با مهر دادگستری و امور خارجه بعد رو اون مانور کنن.

نظر شما چیه؟

رضا جان اگه ما شماره تامین اجتماعی یا به قول خودت social securety number داشتیم که ، دیگه نیازی به قرداد کار معین نبود .مساله اینه که اصلاً بیمه نمیکنن و اونا هم به همین بیمه گیر دادن!!!!

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza DWG نمایش پست ها

نظر شما چیه؟
    دوست عزیز شما حالت خوبه؟ شما سر مصاحبه خودت اگه ازت بیمه خواستن یقه آفیسر رو بگیر بگو نشونم بده کجا گفتی بیمه اجباری .ایشالا که قبولت می کنه. در مورد قرارداد خیلی وقته که هر کی قراداد داره با خودش می بره که اگه مشکلی بود نشون بده موضوع جدیدی نیست. در مورد بیمه هم دنبال مقصر نگرد به هر دلیلی الا ن 2 هفتس دارن گیر می دن . حالا شما می خوای ریشه یابی کنی که کی این رو باب کرده . الان دیگه موضوع بیمه آش کشک خالس. در مورد پرونده ها هم این موضوع یادتون باشه ما که تو این فورم هستیم درصد خیلی کمی از متقاضی ها رو تشکیل میدیم پس نمی تونیم تاثیری روی تغییر رویه و یا دید آفیسرها داشته باشیم تنها کاری که می تونیم بکنیم اینه که بدون ایراد گرفتن و قر زدن بی مورد به دنبال بهترین راه حل برای حل کردن مشکلات جدید باشیم
    14/12/11

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)