صفحه 33 از 87 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424383 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 863

موضوع: مسائل مربوط به بيمه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت بهQuébec فقط مواردي كه تاپيك جداگانه ندارند

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    منظور از بیمه داشتن دفترچه بیمه درمانی نیست بلکه بیمه شغلی مدنظر است که 7درصد ازحق بیمه آن را نیروی کار و 23درصد را کارفرما می پردازد .
    ممنون از راهنماییتون ولی من قبل از سال 81 بیمه بودم وقطع همکاری کردم وبیمه من قطع شد بعد از طریق همسرم بیمه شدم ومجددا بعد از 5 سال شروع به کار کردم و دیگه بیمه نشدم (به دلیل اینکه قصد مهاجرت داشتم ) میخواستم ببینم گرفتن سابقه بیمه گذشته ام کمکی میکنه وبیمه نشدنمو واسه سفارت کبک توجیه میکنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به بيمه

سلام، دوستان می خواستم بدونم کسی اینجا هست که برای فدرال هم مدرک بیمه ارائه کرده باشه؟ من به خاطر سابقه کارم پرونده ام یک بار رد شده چون آفیسر در مورد وظایف اصلی قانع نشده بود. حالا با کلی منت کشی از مسول اداره که دولتی هم هست نامه کامل با ذکر وظایف گرفتم. توش نوشته که تمام وقت بوده ولی به ساعت کاری اشاره نکرده. وکیل میگه باید ساعت هم ذکر بشه تازه میگه باید سابقه بیمه هم بیاری که شعبه 3 کرج اصلا نامه دارالترجمه رو قبول نمیکنه؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من بمدت 5 سال به صورت پاره وقت در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد (که 3 سال آن کار دانشجویی بود و بعد از گرفتن لیسانس 2 سال هم کارشناس آزمایشگاه در همان دانشگاه بودم) مشغول به کار بودم و تمام این مدت هم در حال تحصیل بودم. برای 2 سال آخر که بیمه برایم رد میشد 6 ماه بیمه دارم چون پاره وقت کار می کردم.نامه ی سابقه کار برای مدت 5 سال را از مسئول مستقیمم با مهر و سربرگ دانشگاه به زبان انگلیسی گرفتم(البته مهر و سربرگ دانشگاه فارسی بود و فقط متن نامه انگلیسی بود) که نه مهر دادگستری و نه مهر خارجه خورد. در حال حاضر هم به مدت 10 ماه به صورت تمام وقت در یک شرکت کار میکنم که در آنجا هم بیمه نیستم.ارشد شیمی هستم و حدودا 10 ماهه که فارغ التحصیل شدم.فرانسه را 4و5 و انگلیسی را 5و5 زدم. به نظر شما 6 امتیاز از سابقه کار میگیرم؟ و همبنطور نمره زبانم را کم انتخاب نکرده ام؟ و در روز مصاحبه سابقه کار جدیدم که اصلا بیمه نبودم را قبول می کنند؟
    با تشکر.
    ویرایش توسط eng_sanam : May 14th, 2011 در ساعت 08:23 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط manfield نمایش پست ها
    سلام، دوستان می خواستم بدونم کسی اینجا هست که برای فدرال هم مدرک بیمه ارائه کرده باشه؟ من به خاطر سابقه کارم پرونده ام یک بار رد شده چون آفیسر در مورد وظایف اصلی قانع نشده بود. حالا با کلی منت کشی از مسول اداره که دولتی هم هست نامه کامل با ذکر وظایف گرفتم. توش نوشته که تمام وقت بوده ولی به ساعت کاری اشاره نکرده. وکیل میگه باید ساعت هم ذکر بشه تازه میگه باید سابقه بیمه هم بیاری که شعبه 3 کرج اصلا نامه دارالترجمه رو قبول نمیکنه؟
    نامه ای از اداره بگیرید واسه دریافت سابقه بیمه.خودتون هم در کاورلتر ذکر کنید طبق قوانین کار ایران کار تمام وقت معادل156ساعت در ماه است که می شود هفته ای 44ساعت و از 37.5 شما هم بیشتر است

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان عزيز

موردي بود كه من خودم به اون برخوردم گفتم شايد دونستن اون براي دوستان هم مفيد باشه، .

بيمه اي كه به صورت مشاغل آزاد يا خويش فرما رد ميشه توي پرينت سوابق اداره بيمه نمياد (كه براي ترجمه خيلي نيازه). چون درصد پرداختي در بيمه شما به نسبت بيمه شركتي كه دولت ميخواد كمتره. پس اين يك مورد كه حواستون باشه . پس دنبال اين باشيد كه از طرف يك شركت براتون بيمه رد بشه .

به من گفتند احتمال اينكه در مورد بيمه سختگيرتر بشند هست و بهتره تا زمان مصاحبه جايي را پيدا كنم كه قبول كنه بيمه برام رد كنه البته من بيمه شركتي به مدت 3 سال و اندي دارم كه كفايت ميكنه اما براي محكم كاري و سختگيري احتمالي باز توصيه ميكرد كه اين مساله را دنبال كنم. گفت چون ميدونند اين كلك هم تو ايران هست بايد جايي كه برات بيمه رد ميكنه بعدش نامه سابقه كار بده و روزنامه رسمي اون با كاري كه تو انجام ميدي مطابقت داشته باشه. اينم مورد دوم.

و اما ، به فكرم رسيد شايد با همكاري هم بتونيم شركتها و يا موسسه هاي را كه حاضرند اين كار انجام بدند به هم ديگه معرفي كنيم خيلي ها انجام نميدند ولي هستند كساني هم كه دوست دارند كار مردم را راه بندازند و يا خيلي از دوستان توي اين فروم صاحب شركت هستند كه شايد بتونند به ديگران كمك كنند. اگر حق بيمه كارفرما را هم رد كنيم و بيمه حداقل قانون كار رد بشه براي شركت ماليات در نظر گرفته نميشه و مشكل پيش نمياد.

يك راه حل هم براي مهندسين و حسابدارها : ميدونم كه پيمانكارها بايد يك حداقل بيمه اي را كه درصدي از پروژه آنها هست به دولت پرداخت كنند مثلا ماهي 3 ميليون اما چون اينقدر كارمند و يا كارگر ندارند هميشه پول را ميدند بدون اينكه افراد ليست بيمه شون را كامل رد كنند. شايد حاضر باشند به صورت مجاني اين كار را براي كسي انجام بدهند چون خرج اضافي براشون نداره فقط بايد يك اسم اضافه كنند و شما هم مجبور نيستي پول بدي.

موفق باشيد
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

سلام
    من یک مشکلی در رابطه با سابقه بیمه دارم. من تو دو تا شرکت مختلف توی هر کدوم تقریبا دو سال کار کرده ام و بین تغییر شغلی ام فاصله نبوده ولی در برهه زمانی که در شرکت دوم شروع به کار کردم به مدت هشت ماه از دو جا برام بیمه رد شده(بیمه ها همپوشانی دارند و با زمان قرارداد با شرکت تطابق ندارد). حالا می خوام از بیمه نامه بگیرم و نمی دانم چطوری این رو میشه درست کرد. لطفا هرکی می دونه من رو راهنمائی کنه.
    به امید روزهی بهتر برای همه

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز

موردي بود كه من خودم به اون برخوردم گفتم شايد دونستن اون براي دوستان هم مفيد باشه، .

بيمه اي كه به صورت مشاغل آزاد يا خويش فرما رد ميشه توي پرينت سوابق اداره بيمه نمياد (كه براي ترجمه خيلي نيازه). چون درصد پرداختي در بيمه شما به نسبت بيمه شركتي كه دولت ميخواد كمتره. پس اين يك مورد كه حواستون باشه . پس دنبال اين باشيد كه از طرف يك شركت براتون بيمه رد بشه .
    چند روز پیش از یک رییس شعبه بیمه تامین اجتماعی در این رابطه پرسیدم گفت سابقه خویش فرما هم در بیمه میاد و مشکلی از لحاظ گواهی دادن نداره.

Senior Member fanta آواتار ها

چند روز پیش از یک رییس شعبه بیمه تامین اجتماعی در این رابطه پرسیدم گفت سابقه خویش فرما هم در بیمه میاد و مشکلی از لحاظ گواهی دادن نداره.
    سلام
    من یه سوال دارم که شاید بتونید به من کمک کنید، با توجه به سابقه کار زیاد همسرم و اینکه تمام مدت براش بیمه رد شده، ما میخوایم که پولی رو اینجا پیش اقواممون بزاریم تا هر ماه بصورت خویش فرما براش بیمه رد کنه تا بتونه بعد از رسیدن به سن بازنشستگی ازش استفاده کنه. آیا اصولا این کار شدنی هست و اگر بله بهترین راهش همینه یا باید بریم شرکتی چیزی حتما پیدا کنیم که اونا براش بیمه رد کنند؟
    ممنون
    Don't feed the trolls

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال دارم که شاید بتونید به من کمک کنید، با توجه به سابقه کار زیاد همسرم و اینکه تمام مدت براش بیمه رد شده، ما میخوایم که پولی رو اینجا پیش اقواممون بزاریم تا هر ماه بصورت خویش فرما براش بیمه رد کنه تا بتونه بعد از رسیدن به سن بازنشستگی ازش استفاده کنه. آیا اصولا این کار شدنی هست و اگر بله بهترین راهش همینه یا باید بریم شرکتی چیزی حتما پیدا کنیم که اونا براش بیمه رد کنند؟
    ممنون
    بیمه ها اینقدر سرشان شلوغ است که فعلا فط حق بیمه را از شما می گیرند منتها وقتی نوبت گرفتن حق و حقوقات می سد تازه یادان می آید که مدارک کافی در پرونده موجود نیست و بازرسی باید تایید کند وغیره.اگر شرکت آشنای معتبر پیدا کنید و در لیست بیمه ماهانه باشند بهتر است وگرنه همین هم غنیمت است منتها توجه کنید دیگر برای پرداخت حقوق باز نشستگی به 2سال آخر دریافتی کاری ندارند و رفته اند سراغ 5سال

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

عجيبه من كه ماه پيش رفتم پرينت گرفتم گفت سيستم بيمه شما را جزؤ مورادي كه به عنوان سابقه كار به حساب بياد قبول نميكنه و براي پرينت سوابق اون ماه هايي را كه خودم رد كرده بوده سفيد ميداد.. تا پيش رئيسم رفتم نمي دونم چرا اين را گفت. ميگفت از درصدي كه يه كارفرما پول به دولت ميده كمتره و قابل قبول نيست اين فقط به درد بازنشستگي ميخوره نه سابقه كار

فكر كنم قوانين مملكت ما هم از كشوري به ايالتي تبدل شده و خودمون خبر نداريم . آخه هر جا يه قانوني برا خودشون در ميارند.

مرسي بايد بازم برم پيگيري كنم ببينم قضيه چي بوده.
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)